Recenze na kuchyňský robot G21 Promesso

Kuchyňský robot G21 Promesso se vyznačuje celou řadou funkcí od klasického hnětení těsta až po možnost vyrábět domácí těstoviny. Slibuje být skutečně všestranným pomocníkem, který najde své uplatnění v každé kuchyni. Je tomu ale opravdu tak? Jaké výhody má proti konkurenčním produktům? V naší recenzi jsme se zaměřili na jednotlivé vlastnosti tohoto spotřebiče a prozkoumali jsme, zda jsou pro uživatele přínosem, nebo by naopak potřebovaly vylepšení.

Parametry

Příkon1500 W
Sklopné ramenoAno
Objem mísy5,5 l
Počet rychlostních stupňů6
Plynulá regulace rychlostiAno
Pulzní spínačAno
Planetární systém mícháníAno
DisplejNe
ŠleháníAno
HněteníAno
MixováníAno
SekáníNe
StrouháníAno
Mlýnek na masoAno
Mlýnek na kávuNe
OdšťavňováníNe
Lis na citrusyNe
HranolkovačNe
Maximální množství zpracovávaného těsta2 kg
Protiskluzové nožičkyAno
Pojistka proti přetíženíAno
Délka napájecího kabelu120 cm
Rozměry (v x š x h)37,5x17,5x36 cm
Hmotnost8,7 kg

Představení

Kuchyňský robot G21 Promesso se může pochlubit výkonným motorem o příkonu 1500 wattů, což je hodnota více než dobrá. Výkon konkurenčních spotřebičů se totiž v průměru pohybuje spíše kolem 1300 W. Uživatelé si G21 Promesso pro jeho silný motor sice pochvalují, nese to s sebou ale i jednu nevýhodu. Takto výkonný robot je totiž chtě nechtě hlučnější, což mnohým zákazníkům vadilo.

 

Robot má velmi univerzální využití – můžete s ním hníst těsto, mixovat, míchat nebo strouhat. Jeho součástí je také mlýnek na maso, u něhož lze nastavit jemnost mletí. Pokud si doma rádi připravujete nejrůznější pochutiny, pak vám bude robot G21 Promesso obzvláště nápomocný – díky speciálním nástavcům můžete plnit uzeniny a vyrábět si tak domácí klobásy, ale zrovna tak si můžete připravit domácí těstoviny nebo cukroví. Spotřebič disponuje 6 různými rychlostmi, což je v porovnání s konkurencí průměr.

Robot na první pohled zaujme svým vzhledem. Je totiž celokovový, a tím pádem skutečně bytelný a masivní. To zaručuje jeho vysokou odolnost. Někomu ovšem může připadat až příliš robustní – nemusí zapadnout do každé kuchyně, zvlášť pokud si potrpíte na jemnější design. Spotřebič váží 8,7 kg, což ho v rámci konkurence řadí k průměru – existují i modely pohybující se kolem 6 kg.

Na druhou stranu si mnozí zákazníci pochvalují, že spotřebič vypadá moderně a kvalitně zpracován. Pro větší bezpečnost je přístroj opatřený protiskluzovými nožičkami.

Většina nástavců je z kovu potaženého teflonem, takže by měly mít dobrou životnost. Bohužel se setkáme i s plastovými částmi – především u struhadel je to zklamání, jak se dozvíme v následující části recenze.

Standardní dvouletou záruku přístroje si můžete jednoduše prodloužit na čtyři roky, pokud se zaregistrujete na webu výrobce.

Funkce a příslušenství

Jak už bylo řečeno výše, je kuchyňský robot G21 Promesso velmi multifunkční. Co se týče přípravy těsta, využívá takzvaný planetární systém míchání. Jde o to, že se metla otáčí nejen kolem své osy, ale zároveň také okolo mísy. Tím by mělo dojít k dokonalému a zároveň rychlému promíchání všech surovin. Zkušenosti uživatelů to potvrzují – těsto je dle nich kvalitní a jeho hnětení zabere jen chvíli. Je potřeba říci, že planetární systém míchání je v dnešní době poměrně běžnou technologií, kterou disponuje velká část kuchyňských robotů.

Nádoba má objem 5,5 litru, což je jistě dostačující. Můžete v ní připravit až 2 kg těsta. V porovnání s konkurencí se jedná o lepší průměr. Nejvíce robotů disponuje mísou o objemu kolem 4 až 4,5 litrů. Mnoho zákazníků si ovšem postěžovalo, že míse chybí držadlo, díky němuž by byla o poznání praktičtější. Takto se s ní, při její objemnosti, hůře manipuluje.

Kromě hnětení těsta můžete robot využít na šlehání a to díky šlehací metle a skleněnému mixéru o objemu 1,6 litru.

Naopak jako zklamání hodnotí velká část uživatelů struhadla, která jsou plastová a bohužel ne úplně ostrá. Dle mnohých zkušeností mají problém s nastrouháním tvrdší zeleniny jako je mrkev, jablka nebo zelí. Někdo tento problém vyřešil tím, že suroviny nejprve pokrájel na malé kousky – to ale značně zdržuje a zbytečně přidává práci. Při strouhání může navíc docházet k častému ucpávání struhadla, takže je potřeba spotřebič vždy vypnout a zeleninu vyškrábnout ven.

Podobný problém měli uživatelé i u mlýnku na maso – to je totiž rovněž potřeba nakrájet na poměrně malé kousky, aby jej nástavec zvládl pomlet.

Další dostupné nástavce umožňují výrobu domácích uzenin, těstovin nebo cukroví. Pro mnoho lidí je to ale nadstandard, který spíše nepoužijí.

Počet nástavců je pro většinu zákazníků dostačující. Některým ovšem může chybět třeba mlýnek na mák nebo lis na citron. K tomuto modelu bohužel nelze žádné další příslušenství dokupovat – tak, jak jej dostanete, je kompletní.

Co se týče ovládání přístroje, je jednoduché a intuitivní. Pochvalu zasluhuje především snadná výměna nástavců.

Velkou nevýhodou je ovšem nemožnost umývat příslušenství v myčce nádobí, což je v dnešní době od výrobce dost krok vedle. Toto opatření má ovšem svůj důvod – myčka nádobí by totiž zničila ochrannou teflonovou vrstvu i lesk jednotlivých nástavců a metel. Samotný robot samozřejmě otřete snadno – především díky tomu, že je celokovový. Jednotlivé nástavce a metly musíte bohužel umývat v ruce a v některých případech nelze úplně snadno. Údržba je tedy dosti zdlouhavá.

Cena kuchyňského robota G21 Promesso se pohybuje kolem 7 000 Kč. Na trhu samozřejmě najdeme jak levnější, tak dražší výrobky. Oproti výrobkům v podobné cenové hladině má tento model rozhodně silnější motor a navíc některé funkce – nástavce na tvorbu uzenin, těstovin nebo cukroví. U podobně drahých robotů nebývá často samozřejmostí ani mlýnek na maso. Z těchto důvodů nabízí G21 Promesso dobrý poměr cena/výkon.

Zjistit cenu

Prohlédněte si další recenzované modely.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
G21 Promesso

Kuchyňský robot G21 Promesso je velmi multifukční, což je jeho hlavní benefit. Velká řada nástavců umožňuje míchat, hníst těsto, šlehat, strouhat, mlít maso, vyrábět uzeniny, těstoviny i cukroví. Kvalitní celokovové provedení zajišťuje bytelnost, stabilitu i odolnost. Motor je sice pro někoho trochu hlučnější, ale zase se může pyšnit nadstandardním výkonem. Uhníst těsto nebo umíchat sníh z bílků zvládá robot velmi dobře. Zklamáním jsou ovšem struhadla, která jsou dle zkušeností více zákazníků spíše tupá, neporadí si s tvrdšími kousky surovin a navíc se ucpávají. Podobný problém má i nástavec na mletí masa. Pokud tedy hledáte především pomocníka na přípravu těsta, budete nejspíš spokojení. Jestliže však chcete kuchyňský robot využívat hlavně na strouhání nebo mletí masa, nemůžeme jej doporučit. V takovém případě pro vás bude lepší sáhnut po jiném výrobku.

PLUSY
 • výkonný motor
 • celokovové kvalitní provedení
 • rychlé a kvalitní hnětení, míchání i šlehání
MÍNUSY
 • struhadla a mlýnek na maso neplní dobře svoji funkci
 • mísa nemá držadlo pro snazší manipulaci
 • příslušenství nelze umývat v myčce nádobí
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo