Recenze ROJEK KTP 25

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Kotel splňuje emisní třídu 4 a je určen ke spalování hnědého uhlí Kostka. Alternativním otopem může dále být kusové dřevo, krátké kusové dřevo, brikety, čerstvé piliny, vlhká štěpka a jiná vlhká biomasa. Spalováním vlhčí biomasy a štěpky se liší od ostatních kotlů, které potřebují k dobrému hoření jen dobře proschlý otop.
Typna tuhá paliva
Výkon25 kW
Materiálocel
Účinnost85 %
Instalacestacionární
Spalování vlhčí komodity je možné díky konstrukci kotle a dvojímu spalování. Tím, že otop odhořívá, dochází k jeho maximálnímu využití a vyhoření. Díky regulaci přívodu primárního a sekundárního vzduchu dosáhnete optimálního spalování a dlouhé doby vyhoření paliva. Dvojitá ocelová konstrukce je vyrobena z 5mm ocelového plechu, který tvoří horní část, vnitřní část tvoří ocelové plechy o tloušťce 4 mm. Konstrukce je zaplněna vodou, takže dochází k maximálnímu předávání tepelné energie. Na těsnost kotlového tělesa se vztahuje záruka 6 let. K tomuto kotli s ručním přikládáním je možné si pořídit sestavu s kvalitním hořákem na pelety. Pokud jede stroj samotížně, není k provozu potřeba další zdroj energie. Výhodou je, že nepotřebujete komín s velkým tahem. Kotel je poměrně citlivý na výkyvy počasí: vítr i tlak vzduchu může mít vliv na prudké ochlazení. Kvůli užšímu popelníku, než je šachta na popel, je kolem kotle zbytečný nepořádek. Drobnější palivo (štěpka, piliny) mohou odpadávat do popelníku. Litinový rošt může poměrně brzy odejít, protože je zřejmě vyroben z méně kvalitní litiny, která se po čase používání rozpadne. Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.7 Total Score
ROJEK KTP 25

Kotel ocení zejména ti, kterým se dřevo nedaří vysušit na požadovaných 20 %, ale přes to jím potřebují topit. Tento model spálí i vlhčí otop. Je možné do něj přikládat štěpku i vlhkou biomasu. Ke kotli je možné si pořídit hořák na pelety. Kotel je velmi citlivý na změnu povětrnostních podmínek: vítr a tlak, které mohou mít vliv na prudké ochlazení. Popelník je užší než šachta na popel, takže kolem něj zůstává nepořádek.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

5 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den kotel neustále dehtuje ikdyž je vytopeny na 80 stupňů kominik na komínu nenašel žádnou závadu a dřevo mám tři až pět let chystané dopředu

 2. Dobry den bohužel mám stejny problém jak jste to vyřešil diky

 3. Potřebuju poradit, nemůžu kotel vytopit na víc jak 65 stupňů.

  • Dobrý den,

   těžko radit takto od klávesnice bez znalosti konkrétní situace. Nejsnadnější by bylo pozvat si domů někoho zkušeného. Ale zkusím něco vymyslet. Čím topíte? Instalace proběhla v pořádku? Komín táhne dobře?

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo