Recenze ROJEK TKA 25

Kotlové těleso tvoří svařenec z plechů, které mají tloušťku 6 mm a 5 mm. Kotel je díky dvakrát uloženému šneku retortového hořáku při podávání paliva méně hlučný. Díky možnosti přívodu sekundárního vzduchu do ohně se lépe spaluje méně kvalitní uhlí.
Typautomatický na tuhá paliva
Výkon25 kW
Materiállitina
Účinnost86 %
Instalacestacionární se zásobníkem
Kotel se řadí do emisních tříd 4 a 5 na spalování dřevěných pelet a hnědého uhlí Ořech 2 a také splňuje Ekodesign. Kotel je spolehlivý a má nízké provozní náklady. Jeho obsluha je jednoduchá. Stačí, když budete pravidelně dosypávat palivo a vybírat popel. Pokud by se vám stalo, že by palivo na konci retorty zcela neprohořívalo, nastavte koeficient ventilátoru z 0 na 15 %. Doporučuje se instalovat i automatický regulátor tahu. 1x za 5-7 dní stačí doplnit zásobník a vybrat popel. Ovládání kotle je snadné, postačí k tomu termostat umístěný v pokoji, za příplatek je možné jej ovládat i přes internet či mobilní telefon. Doporučujeme, aby kotel montovali jen opravdoví oborníci. Při neodborném zacházení totiž může dojít k nesprávné funkčnosti kotle a ke zbytečným komplikacím, které se musí následně řešit. Mezi nevýhody patří trochu složitější čištění popelníku a vyšší pořizovací cena. Počítejte také s tím, že pokud máte starší komín, zřejmě bude potřeba jej vyfrézovat a vyvložkovat. Kotel dokáže vytopit dům o 4 NP (3 bytové jednotky) za 20 000 Kč (1 topná sezona). Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.7 Total Score
ROJEK TKA 25

Kotel je vyrobený z velmi silných plechů, které mají tloušťkou 5 mm a 6 mm a díky dobré mechanice není příliš hlučný. Protože je do kotle možné přivádět sekundární vzduch, spálí i méně kvalitní uhlí. Zásobník se doplňuje a popelník vybírá 1x za 5-7 dní. Kotel je možné ovládat přes pokojový termostat, ale je možné si připlatit i za ovládání přes mobilní telefon nebo internet.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

1 komentář
 1. Kotel Rojek A25 zakoupen před třemi roky. První rok bez problémů. Po roce provozu odešla řídící jednotka, neuznaná reklamace(!). Druhá jednotka si dělá co chce (zbytečně složité zařízení, které není schopen seřídit ani autorizovaný opravář). Kotel bez dohledu je nebezpečný!!!

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo