Rowenta CF4310F0 Ultimate Experience Air Care

Je pro vás kulma každodenním stylingovým pomocníkem při tvorbě účesu? V tom případě zpozorněte, protože vám přinášíme podrobnou recenzi inovativní pravoúhlé kulmy Ultimate Experience Air Care od značky Rowenta. S cenovkou přes 2.500 Kč se řadí mezi dražší profesionální kulmy. Pojďme se podívat, jestli si své místo mezi těmi nejlepšími skutečně zaslouží.

Parametry

Typpravoúhlá kulma
Počet nástavců1
Automatické vypnutíano
Délka kabelu1,8 m
Počet teplot130 - 200 °C

Jak se s ní upravují vlasy

Kulma Rowenta CF4310F0, jak zní formální označení tohoto modelu, je navržena pro maximálně pohodlné používání a zároveň pro ochranu vlasů před poškozením. Průměr kulmovacího válce je 25 mm a je tedy velmi univerzální, zvládnete s ním vytvořit ve vlasech volné dlouhé vlny i těsnější kudrny. Pouze majitelky velmi krátkých vlasů udělají lépe, když si vyberou jinou kulmu s menším průměrem. Použití je možné na suché i vlhké vlasy, první varianta je ale praktičtější a oblíbenější.

Celý přístroj působí elegantně, použitá kombinace krémové bílé barvy se zlatými doplňky vytváří dojem luxusu, provedení je kvalitní a zároveň jednoduché a čisté. Tento vizuální styl se prolíná celou řadou výrobků Ultimate Experience, a za zmínku stojí i vkusné balení, díky kterému kulma rozhodně neurazí ani jako dárek.

V první řadě si nepochybně všimnete netypického tvaru do L, který umožňuje ergonomické držení a na rozdíl od klasické rovné kulmy při úpravě vlasů tolik nenamáháte ramena, paže a zápěstí. Manipulaci s kulmou by mohl ještě více usnadnit delší přívodní kabel, ale výrobce se vydal cestou tradiční délky 1,8 m. Kompenzací budiž to, že konec kulmovacího válce se nezahřívá, takže můžete přístroj kdykoliv bezpečně odložit a nepotřebujete žádnou speciální teplovzdornou podložku.

Jelikož špička kulmy není při použití horká, výrazně klesá riziko popálení či zranění. Navíc Rowenta přidává do každého balení i speciální ochrannou rukavici. Pravoúhlé kulmy nejsou zatím na českém trhu moc často k vidění (i když pár konkurenčních modelů najít můžete), a Rowenta tuhle příjemnou konfiguraci dokázala spojit i s nízkou hmotností přístroje (váží pouhých 460 g, čímž se řadí po bok lehkých modelů klasických rovných kulem). Pohodlné používání bez zbytečné únavy paží je díky tomu jednou z nejčastěji citovaných výhod napříč všemi recenzemi.

Jakmile se ale chystáte vyrazit na dovolenou nebo pracovní cestu, ukáže se atypický tvar kulmy jako značná nevýhoda. I v koupelně vám zabere víc místa, než tradiční rovná kulma, ale teprve při cestování to bude skutečně citelný problém. Výrobce bohužel s touto variantou zřejmě zapomněl počítat, a tak v příslušenství nemá ani žádné cestovní pouzdro.

Zásadní pro pohodlný styling vlasů je také rychlost, s jakou dokáže kulma Ultimate Experience Air Care vaší hřívě vtisknout nový tvar. Výrobce uvádí, že nahřátí válce trvá do 30 sekund a samotná úprava pramene vlasů jen 3 – 6 vteřin, podle požadovaného výsledku (od volných vln až po kudrny). Zkušenosti zákaznic toto potvrzují a v recenzích často zaznívá chvála za rychlost úpravy účesu ve srovnání s obyčejnými levnějšími kulmami.

Ochrana vlasů při kulmování

Investovat do kulmy Air Care se vzhledem k vysoké pořizovací ceně vyplatí hlavně v případě, že si vlasy kulmujete opravdu pravidelně. Při častém nebo dokonce každodenním používání se totiž ukáže nejen úspora času, ale i šetrnost této kulmy vůči vlasům.

Samotný kulmovací válec má keramický povrch, což je ale dnes už standardem. Navíc má ale Rowenta CF4310F0 funkci ionizace, která udržuje prameny hladké a lesklé, zabraňuje krepatění a spolu s povrchovou úpravou válce s obsahem křemíku odstraní z vlasů statický náboj.

Největší výhodu této kulmy ve srovnání s konkurencí ale představuje technologie Fresh Flow, která do vlasů při kulmování mírně fouká studený vzduch. Tím se zajistí ochrana vaší hřívy před nadměrným teplem a zároveň funguje i pro zafixování vytvořených vln (podobně, jako studený vzduch z fénu fixuje objem účesu).

Samozřejmostí už je v dnešní době i možnost nastavit si široké rozmezí teploty podle toho, jaký typ vlasů budete kulmovat. Rowenta Ultimate Experience Air Care umožňuje vybírat v teplotním rozsahu od 130 °C až do 200 °C, přičemž automaticky přednastavená teplota je 170 °C. Na nejnižším teplotním stupni se nemusí bát poškození dokonce ani majitelky velmi jemných vlasů (ke slovu přichází výše zmíněné chlazení jemným proudem studeného vzduchu) a naopak i nepoddajné hrubší vlasy kulma zvládne, zvolíte-li vysoký teplotní stupeň. Samotné nastavení se provádí jednoduše s pomocí dvou tlačítek a výslednou teplotu zobrazuje přehledný LCD displej.

Příjemným vylepšením je schopnost kulmy zapamatovat si teplotu, která byla naposledy použita, a po zapnutí ji automaticky nastavit. Tuto funkci “Smart Memory” oceníte opět hlavně v případě, že je pro vás kulmování vlasů každodenní rutinou.

Zjistit cenu

Hledáte raději levnější kulmy?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.5 Total Score
Rowenta CF4310F0 - hodnocení

Rowenta Ultimate Experience Air Care rozhodně patří k velmi dobrým kulmám. Disponuje celou řadou zajímavých funkcí, které přispívají k pohodlnému používání i k ochraně vlasů při pravidelné úpravě. V tomto směru se opravdu povedla. Je tvar kulmy do L skutečně tak inovativní, jak se nás snaží výrobce přesvědčit? Ne. Dokonce i na českém trhu už si můžete vybrat i levnější pravoúhlou kulmu. Právě vysoká pořizovací cena je nejčastějším terčem kritiky. Taková investice stojí za to jen v případě, že kulmování je skutečně pravidelnou součástí stylingu vašeho účesu.

PLUSY
 • pohodlné držení, neunavuje paži
 • ochrana a fixace studeným vzduchem
 • ionizace a široký rozsah teplot
 • ideální pro každodenní kulmování
MÍNUSY
 • vysoká pořizovací cena
 • pro občasné kulmování zbytečná investice
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo