Recenze kulmy Rowenta CF4710F0 Waves Addict

Rowenta Waves Addict je trojkulma, kterou si oblíbí milovníci retro deep waves (vintage vlny typické pro 40. léta 20. století) nebo finger waves (prstové vlny typické pro 20. léta 20. století). Hned na úvod je však třeba říci, že klasické lokny nebo kudrlinky s ní bohužel neuděláte. Ale vzhledem k tomu, že tento typ vln zažívá v dnešní době opětovný návrat, stane se vaším pomocníkem, díky kterému během chvilky oživíte škálu vašich účesů. Navíc vám vlnky vydrží krásné i několik dní. Za málo peněz s Rowentou prostě zažijete spoustu muziky.

Parametry

TypTrojkulma
Počet nástavců1
Automatické vypnutíAno
Délka kabelu1,8 m
Počet teplot6
Přibližná cena1300 Kč

Představení výrobku

Trojkulma Rowenta CF4710F0 má příhodné označení Waves Addict (= závislák na vlnách), protože se na ní stanete závislí. Hned na první pohled zaujme svým vzhledem. Černá v kombinaci s barvou růžového zlata a přehledným LED displejem zkrátka působí luxusním dojmem. Jedná se o klasickou trojkulmu určenou na domácí použití(k dostání jsou také cestovní verze trojkulem), takže počítejte s většími rozměry.

   

Vlnkovač má keramický povrch, který patří ke standardním materiálům. Výhodou je, že se keramika zahřívá rovnoměrně a vlasy po ní dobře kloužou a nezadrhávají se. Navíc se hodí i na jemné, slabé nebo poškozené vlasy. Trojkulma je opatřena 1,8 m dlouhým kabelem, který se díky standardní délce dostane do dostatečně vzdálených míst a nebude vám zbytečně nikde překážet. Kabel je navíc otočný o 360°, takže při manipulaci s přístrojem se vám nebude do něj zamotávat a jen se kolem něj bude otáčet. Většinou se už ale jedná o běžnou funkci.

Někomu by mohla vadit absence ionizace, což je proces, který propůjčuje vlasům uhlazenost a předchází jejich třepení. Nutno však dodat, že i bez této funkce jsou výsledné vlny lesklé a drží tvar.

Jak se s ní upravují vlasy

Pootočením kolečka na vždy chladné špičce kulmy si nejprve vyberete jednu ze 4 poloh pro nastavení destiček. Nemusíte si lámat hlavu s výměnou nástavců, protože každá poloha vytváří jiné typy vln. Milovníci přirozeného vzhledu si mohou vytvořit volné vlny, hollywoodské vlny naopak působí luxusnějším dojmem. Zvládne také roztomilé plážové vlny a zvlní i mikádo. Rozdíly mezi jednotlivými typy vln a návod, jak si je vytvořit, najdete v přiloženém manuálu. Existuje však jednoduché pravidlo, kterého se můžete držet i bez návodu – čím víckrát kolečkem pootočíte, tím přirozenější vlny budou.

Poté si navolíte požadovanou teplotu. Trojkulma nabízí celkem 6 teplotních stupňů a to ve škále od 120 do 210 °C. Zvolená teplota se vám následně ukáže na LED displeji. Pokud máte jemné, zničené nebo řídké vlasy, nevolte teplotu vyšší než 180 °C. Zdravé nebo hrubší vlasy zvládnou i teploty nad 200 °C. Velkou výhodou je rychlé nahřátí přístroje. Výrobce deklaruje nahřátí už za jednu minutu, což skutečně splnil.

Tvarování vln je naprosto jednoduché. Vezměte do ruky pramen vlasů a umístěte ho mezi destičky. Pramen stiskněte a přidržte na místě cca 3 – 6 sekund. U poškozenějších vlasů byste však měli interval zkrátit zhruba o sekundu. Časy jsou samozřejmě individuální; vždy se řiďte podle výsledku. Aby nedošlo ke spálení vlasů, je dobré začít s kratší dobou a v případě potřeby ji kdyžtak postupně prodlužovat. Poté posuňte trojkulmu níže a pokračujte stejným způsobem od místa, kde vám destičky předtím skončily. Tento proces opakujte po celé délce vlasů. Pokud chcete mít skutečně precizně udělané menší vlny, mějte na paměti, že proces zabere dost času. Ačkoliv přístroj váží jen něco málo přes půl kila, ke konci manipulace je v váha v ruce dost znát. Nicméně výsledek stojí za to. Vlnky vám s Rowentou vydrží krásné i několik dnů od stylingu.

Pokud chcete mít efekt vln co nejvíce přirozený, vlasy si pročešte nebo účes prohrábněte prsty. V opačném případě zafixujte lakem, aby vám výsledek co nejdéle vydržel. Nejen majitelé poškozených vlasů by neměli zapomínat také na termoochranu na vlasy, která je chrání před poškozením. Seženete ji v podobě spreje nebo krému v drogeriích nebo kadeřnictvích.

Nevýhodou je, že balení trojkulmy neobsahuje stojánek určený k jejímu vychladnutí po skončení stylingu. Na druhou stranu má trojkulma závěsné očko, takže ji nemusíte nutně pokládat na dlaždičky v koupelně, aby vychladla. Mínusem je také absence cestovního pouzdra, která vás omezuje jen na její používání doma. Na druhou stranu je však určena k pravidelnému používání, což nemohou zase říci cestovní trojkulmy. Ty mají totiž často až o polovinu nižší příkon, bývají menší, takže práce s nimi trvá zhruba o jednou tolik delší dobu než s trojkulmami necestovními.

Poradíme vám, jaká je nejlepší kulma na vlasy pro váš dokonalý účes. 

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
Rowenta CF4710F0 Waves Addict

Trojkulma Rowenta CF4710F0 Waves Addict je během minuty připravena k akci a díky snadnému použití si zvládne 4 typy vln, které budou držet svůj tvar i několik dní, vytvořit opravdu každý. Pokud by balení obsahovalo stojánek na vychladnutí nebo cestovní pouzdro, tak by se jednalo o naprosto parádní výrobek.

PLUSY
 • nízká cena
 • dělá různé typy vlnek
 • volba teploty
 • funkce automatického vypnutí
 • přehledný LED displej
 • rychlé nahřátí
 • jednoduché používání
 • chladná špička během manipulace
 • vzhled
MÍNUSY
 • nedělá lokny ani kudrlinky
 • nemá ochranné pouzdro
 • nemá stojan na vychladnutí
 • proces vlnění vlasů může zabrat dost času
 • po delší době těžkne v ruce
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo