Recenze kartáče Rowenta CF9530F0 Brush Activ Volume and Shine

Kdo by netoužil po objemných a lesklých vlasech jako od kadeřníka? Málokdo však je schopný podobných výsledků dosáhnout i doma vzhledem k tomu, že většina z nás neumí vlasy foukat a zároveň je podtáčet kulatým kartáčem. Rotační elektrický hřeben Rowenta Brush Activ Volume and Shine je vlastně fén a kartáč v jednom. Chvíli trvá, než se s ním člověk naučí pracovat, ale skvělé výsledky, kterých s ním dosáhnete, stojí za to vytrvat a neztrácet trpělivost!

Parametry

Typelektrický rotační hřeben
Příkon1000 W
Počet nástavců2
Automatické vypnutíne
Délka kabelu1,8 m
Počet teplot2
Počet rychlostí2
Ionizaceano

Představení produktu

   

Rowenta Brush Activ Volume and Shine patří mezi rotační elektrické kartáče. To znamená, že na rozdíl od statických kulmofénů si jednotlivé prameny na sebe namotává sám. V balení najdete 2 rotační kartáče s kančími štětinami. Ty mají podobné vlastnosti jako lidské vlasy. Štětiny jsou k nim i k vlasové pokožce šetrné a zaručují vlasům jemnou péči. Délka štětin je cca 1,2 cm a jejich životnost by měla být na podobné úrovni jako syntetické (tedy mnoho let) – potvrdit nemohu, ale takovou odpověď jsem dostala při dotazu na výrobce ohledně štětin.

Jeden kartáč je určený pro krátké a druhý pro dlouhé vlasy. Můžete přepínat mezi 2 rychlostními stupni a 2 přednastavenými teplotami (výrobce však neudává přesnou teplotu), které vlasy foukají do sucha. Povrch kartáče je z keramiky. Použít můžete také funkci foukání za studena. Při jakékoliv teplotě kartáč nejen fouká, ale také rotuje, takže přidává vlasům na objemu. Nemusíte proto používat kulatý kartáč a fén. Tento přístroj je totiž 2 v 1.

Díky nadstandardnímu příkonu 1000 W (běžně mají kulmofény příkon mezi 600 až 800 W) budou vaše vlasy suché raz dva. Obecně platí, že čím vyšší příkon, tím rychlejší vysušení a tím méně je poničíte horkým vzduchem. Kvitujeme také ionizaci, jejíž úkolem je redukovat statickou elektřinu, takže jsou vlasy ve finiši lesklejší a uhlazenější.

Rowenta Brush Activ Volume and Shine pořídíte za zhruba 1 600 Kč. Cena je však adekvátní vzhledem k tomu, co umí a co balení obsahuje. Modely z nižší cenové kategorie mívají slabší výkon, plastové štětiny nebo jeden nástavec, dražší modely mají naopak širší výbavu, cestovní pouzdro a jiné vychytávky.

Jak se s ní upravují vlasy

Nejprve si zvolte požadovaný kartáč podle vaší délky vlasů. Kartáč s průměrem 50 mm je určený na dlouhé vlasy, kartáč s průměrem 40 mm je naopak vhodný pro polodlouhé nebo krátké vlasy. Pro opravdu krátké vlasy však kvůli absenci třetího užšího kartáče není. Nasaďte jej na tělo přístroje a pootočte ho. Až se ozve zvuk kliknutí, je kartáč správně nasazen. Poté zvolte, jakým směrem chcete, aby se kartáč točil. Během foukání můžete směr měnit bez toho, aniž byste museli přístroj vypínat.

Na přístroj však nemusíte dávat vůbec žádný nástavec. V tom případě se bude chovat jako fén a vlasy vám díky němu jen proschnou. Pokud jim však chcete přidat na objemu nebo textuře, doporučujeme použít jeden ze dvou nástavců. Vezměte do rukou pramen vlasů a vložte pod něj kartáč. Ten bude pomocí rotací vlasy sám na sebe navíjet. Začněte u kořínků vlasů a pokračujte po konečky do doby, než budou vlasy suché. Konečky můžete vytáčet směrem k obličeji nebo od něj. Na závěr doporučujeme použít foukání za studena, abyste výsledný účes zafixovali.

V případě, že jste ještě nikdy žádný rotační kartáč nevlastnili, může chvíli trvat, než si zvyknete, na jakém principu funguje. Pokud by se vám náhodou stalo, že se vám do něj zamotají vlasy, zvolte ihned opačný směr otáčení a vlasy se automaticky vymotají samy. Nesnažte se za vlasy tahat, abyste si je nevytrhli nebo nějak nepoškodili. Pojistku proti zacuchání sice rotační kartáče nemají Zacucháním vlasů ale předejdete tak, že nebudete přepínat mezi oběma směry během navíjení pramene.

Po skončení stylingu počkejte, než dojde k úplnému nebo částečnému vychladnutí přístroje. Teprve potom můžete s nástavci manipulovat bez rizika popálení. Pokud trpíte nadměrným vypadáváním vlasů, doporučujeme je z nástavců odstranit po každém použití. Tím zvýšíte efektivitu použití přístroje při stylingu. Nehledě na to, že nechávání vlasů v kartáči je nehygienické.

Teoreticky ho můžete používat i bez rotace, ale nedává to příliš smysl. Právě rotace je jedním z hlavních výhod tohoto přístroje. Stejně tak je možné ho použít i jako klasický fén, ale bez nástavců není proud vzduchu tak koncentrovaný jako u klasického fénu a sušení by trvalo delší dobu. Můžete ho použít i na mokré vlasy, ale musíte počítat s tím, že celkový proces by trval výrazně déle.

Za určitou nevýhodu bereme váhu přístroje. Vzhledem k tomu, že má 700 g, tak se po chvíli manipulace docela pronese. Zejména pokud si vlasy upravujete sami. Průměrná hmotnost kulmofénů se totiž pohybuje okolo 500 g. Ta jde ruku v ruce také s většími rozměry držadla. To je robustnější, než jak tomu bývá zvykem u kulmofénů, což nemusí lidem při manipulaci s ním moc vyhovovat a bude třeba si na tento fakt zvyknout.

Nejste si jistí zda je Rowenta CF9530F0 vhodná právě pro vás? Podívejte se na naše tipy a recenze ostatních fénů.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
Rowenta CF9530F0 Brush Activ Volume and Shine

Suma sumárum, Rowenta Brush Activ Volume and Shine je skvělý pomocník, se kterým se vaše vlasy během chvilky vysuší a navíc nabydou na objemu. Vzhledem k výsledkům, kterých s ním dosáhnete, mu odpustíme, že chvíli trvá, než si člověk zvykne na jiný princip stylizace vlasů i jeho vyšší hmotnost. Rozhodně se jedná o dobrou investici, které nebudete litovat.

PLUSY
 • dodá vlasům objem
 • rychlé výsledky
 • nástavce podle délky vlasů
 • kartáče s kančími štětinami
 • ionizace
MÍNUSY
 • chvíli trvá, než se s ním člověk sžije
 • mohl by mít ještě 1 nástavec na skutečně krátké vlasy
 • robustnější
 • vyšší hmotnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo