Kdo by netoužil po objemných a lesklých vlasech jako od kadeřníka? Málokdo však je schopný podobných výsledků dosáhnout i doma vzhledem k tomu, že většina z nás neumí vlasy foukat a zároveň je podtáčet kulatým kartáčem. Rotační elektrický hřeben Rowenta Brush Activ Volume and Shine je vlastně fén a kartáč v jednom. Chvíli trvá, než se s ním člověk naučí pracovat, ale skvělé výsledky, kterých s ním dosáhnete, stojí za to vytrvat a neztrácet trpělivost!
Parametry

Typ | elektrický rotační hřeben |
Příkon | 1000 W |
Počet nástavců | 2 |
Automatické vypnutí | ne |
Délka kabelu | 1,8 m |
Počet teplot | 2 |
Počet rychlostí | 2 |
Ionizace | ano |
Představení produktu
Rowenta Brush Activ Volume and Shine patří mezi rotační elektrické kartáče. To znamená, že na rozdíl od statických kulmofénů si jednotlivé prameny na sebe namotává sám. V balení najdete 2 rotační kartáče s kančími štětinami. Ty mají podobné vlastnosti jako lidské vlasy. Štětiny jsou k nim i k vlasové pokožce šetrné a zaručují vlasům jemnou péči. Délka štětin je cca 1,2 cm a jejich životnost by měla být na podobné úrovni jako syntetické (tedy mnoho let) – potvrdit nemohu, ale takovou odpověď jsem dostala při dotazu na výrobce ohledně štětin.
Jeden kartáč je určený pro krátké a druhý pro dlouhé vlasy. Můžete přepínat mezi 2 rychlostními stupni a 2 přednastavenými teplotami (výrobce však neudává přesnou teplotu), které vlasy foukají do sucha. Povrch kartáče je z keramiky. Použít můžete také funkci foukání za studena. Při jakékoliv teplotě kartáč nejen fouká, ale také rotuje, takže přidává vlasům na objemu. Nemusíte proto používat kulatý kartáč a fén. Tento přístroj je totiž 2 v 1.
Díky nadstandardnímu příkonu 1000 W (běžně mají kulmofény příkon mezi 600 až 800 W) budou vaše vlasy suché raz dva. Obecně platí, že čím vyšší příkon, tím rychlejší vysušení a tím méně je poničíte horkým vzduchem. Kvitujeme také ionizaci, jejíž úkolem je redukovat statickou elektřinu, takže jsou vlasy ve finiši lesklejší a uhlazenější.
Rowenta Brush Activ Volume and Shine pořídíte za zhruba 1 600 Kč. Cena je však adekvátní vzhledem k tomu, co umí a co balení obsahuje. Modely z nižší cenové kategorie mívají slabší výkon, plastové štětiny nebo jeden nástavec, dražší modely mají naopak širší výbavu, cestovní pouzdro a jiné vychytávky.
Jak se s ní upravují vlasy
Nejprve si zvolte požadovaný kartáč podle vaší délky vlasů. Kartáč s průměrem 50 mm je určený na dlouhé vlasy, kartáč s průměrem 40 mm je naopak vhodný pro polodlouhé nebo krátké vlasy. Pro opravdu krátké vlasy však kvůli absenci třetího užšího kartáče není. Nasaďte jej na tělo přístroje a pootočte ho. Až se ozve zvuk kliknutí, je kartáč správně nasazen. Poté zvolte, jakým směrem chcete, aby se kartáč točil. Během foukání můžete směr měnit bez toho, aniž byste museli přístroj vypínat.
Na přístroj však nemusíte dávat vůbec žádný nástavec. V tom případě se bude chovat jako fén a vlasy vám díky němu jen proschnou. Pokud jim však chcete přidat na objemu nebo textuře, doporučujeme použít jeden ze dvou nástavců. Vezměte do rukou pramen vlasů a vložte pod něj kartáč. Ten bude pomocí rotací vlasy sám na sebe navíjet. Začněte u kořínků vlasů a pokračujte po konečky do doby, než budou vlasy suché. Konečky můžete vytáčet směrem k obličeji nebo od něj. Na závěr doporučujeme použít foukání za studena, abyste výsledný účes zafixovali.
V případě, že jste ještě nikdy žádný rotační kartáč nevlastnili, může chvíli trvat, než si zvyknete, na jakém principu funguje. Pokud by se vám náhodou stalo, že se vám do něj zamotají vlasy, zvolte ihned opačný směr otáčení a vlasy se automaticky vymotají samy. Nesnažte se za vlasy tahat, abyste si je nevytrhli nebo nějak nepoškodili. Pojistku proti zacuchání sice rotační kartáče nemají Zacucháním vlasů ale předejdete tak, že nebudete přepínat mezi oběma směry během navíjení pramene.
Po skončení stylingu počkejte, než dojde k úplnému nebo částečnému vychladnutí přístroje. Teprve potom můžete s nástavci manipulovat bez rizika popálení. Pokud trpíte nadměrným vypadáváním vlasů, doporučujeme je z nástavců odstranit po každém použití. Tím zvýšíte efektivitu použití přístroje při stylingu. Nehledě na to, že nechávání vlasů v kartáči je nehygienické.
Teoreticky ho můžete používat i bez rotace, ale nedává to příliš smysl. Právě rotace je jedním z hlavních výhod tohoto přístroje. Stejně tak je možné ho použít i jako klasický fén, ale bez nástavců není proud vzduchu tak koncentrovaný jako u klasického fénu a sušení by trvalo delší dobu. Můžete ho použít i na mokré vlasy, ale musíte počítat s tím, že celkový proces by trval výrazně déle.
Za určitou nevýhodu bereme váhu přístroje. Vzhledem k tomu, že má 700 g, tak se po chvíli manipulace docela pronese. Zejména pokud si vlasy upravujete sami. Průměrná hmotnost kulmofénů se totiž pohybuje okolo 500 g. Ta jde ruku v ruce také s většími rozměry držadla. To je robustnější, než jak tomu bývá zvykem u kulmofénů, což nemusí lidem při manipulaci s ním moc vyhovovat a bude třeba si na tento fakt zvyknout.
Nejste si jistí zda je Rowenta CF9530F0 vhodná právě pro vás? Podívejte se na naše tipy a recenze ostatních fénů.
Zjistit cenu
Veronika vystudovala učitelství angličtiny a psychologie pro střední školy v Plzni. Ve volném čase se věnuje různým druhům sportů od jógy přes běh po lyžování, urbex, zahradničení, čtení, samostudiu cizích jazyků, ale zajímá se i o auta a počítače. Je vášnivá shopaholička, která miluje hlavně nakupování oblečení a non toxic kosmetiky. Má velký přehled v segmentu kosmetických a domácích spotřebičů. Už jako malá psala (tehdy ještě ručně, později na zděděném psaním stroji) svoje příběhy a články. Ráda zkouší nové věci, proto spojila svoji širokou škálu zájmů s láskou k psaní a na covybrat.cz se stala recenzentkou v testovacím týmu.
Sledujte nás na sociálních sítích
Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.