Recenze ROWENTA COMPACT POWER CYCLONIC ANIMAL CARE

Pod tímto dlouhým názvem se skrývá cyklonový (bezsáčkový) vysavač od Rowenty. Můžete se setkat i s označením, že má účinnost 3A. To znamená, že ze čtyř hodnocených základních tříd má u třech nejvyšší známku. Tou jedinou oblastí, kde je podle energetického štítku slabší, je vysávání koberců. Energetická třída A naznačuje, že je vyrábět podle nejnovějších regulací EU. Ty omezují příkon a v tomto případě má hodnotu 750 W. Konkrétní hodnotu u sacího výkonu budete hledat marně, Rowenta ji tradičně neuvádí. Potěší HEPA filtr nejvyšší úrovně H13 a celkové zpracování přístroje, díky kterému z něj uniká zpět do ovzduší minimum prachu. Z tohoto pohledu ho lze doporučit i pro alergiky. Trochu nepříjemná je hlučnost, která se blíží 80 dB. Také mám raději delší přívodní šňůry. Šest metrů kabelu (který se ještě občas nechce po stisku tlačítka sám navinout a musíte mu pomoct) není mnoho. Navíc, zde rozhodně nebyl důvod šetřit každou korunu a věřím, že by ty dva metry navíc mnoho místa nezabraly. Příslušenství, které najdete v balení je slušné. Pro jeho snazší popis použiji oficiální terminologii výrobce. K dispozici tedy máme:
 • Universální sací hubice na všechny typy podlah
 • Štěrbinová hubice
 • Easy Brush – integrovaný kartáček na nábytek na rukojeti
 • Parketová hubice
 • Mini turbo kartáč

Parametry

Typ vysavačebezsáčkový
Objem nádoby na prach1,5 l
Délka kabelu6,2 m
Akční rádius8,8 m
Hlučnost79 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůC
Roční spotřeba28 kWh
Příkon750 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonune
Turbo kartáčano (mini)
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
třída účinnosti HEPA filtruH13

Jak vysává

Sací výkon je velmi slušný, osobně ho odhaduji někde okolo 200W. S rovnými plochami na podlaze si poradí výtečně, kde to trochu skřípe jsou rohy a vysávání u stěn. Také šíře záběru hubice by mohla být větší. Při vysávání koberců nástavec hodně dře. Kvůli tomu je potřeba vynaložit větší sílu a pak se snadno stane, že se vysavač převrátí. Může za to nejspíše jeho lehká váha, krátký kabel a možná i moje výška. Jinak nečistoty nasavá velkou silou i z koberce, máte pocit, že ho chce celý vcucnout. Manipulace s nádobou s prachem je snadná. Chce to trochu cviku a opatrnosti, protože musíte otevřít víko nádoby, vyjmout filtr a dát si pozor, ať nerozsypete nasáté nečistoty všude okolo. Navíc i když je nádoba z více než poloviny zaplněná, tak vysavač pořád dobře táhne. Plusový bod. Velkou škodou je naopak nemožnost regulovat výkon. Celkově je přístroj ve většině případů dobře ovladatelný, má vhodné madlo na přenáší. Líbí se mi absence sáčků a snadná údržba. Co je naopak ve srovnání s konkurencí extrémně odbyté je návod k použití. V něm najdete jen pár základních informací, doplněných praktickými nákresy. Když se vám stane, že se vysavač se během vysávání sám vypne, tak se ještě nemusí jednat o poruchu. Mohlo dojít k aktivaci ochrany proti přehřátí vysavače. Jako u všech bezsáčkových vysavačů je totiž potřeba pravidelně čistit filtraci. Když to nebudete dělat, vysavač bude mít slabý tah a bude se přehřívat. Nový HEPA filtr stojí cca 400 Kč. Počítejte, že zhruba jednou za rok je potřeba jej vyměnit. Zjistit cenu TIP: Nic pro vás? Nevadí, podívejte se další hodnocené vysavače bez sáčku.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.6 Total Score
Rowenta RO 3786 EA

Trochu dražší bezsáčkový vysavač s výborně řešenou filtrací, slušným sacím výkonem a bohatým příslušenstvím. Jestli chcete zkusit bezsáčkový vysavač, tak tento lze doporučit.

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
7
Hlučnost
3
Spotřeba
6
Výbava
6
PLUSY
 • Filtry
 • Kvalitní zpracování
 • Rozsáhlé příslušenství v ceně
MÍNUSY
 • Chybí regulace výkonu
 • Tragický manuál
 • Hlučný
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Měli jsme ho 14 dní. Už od začátku šel špatně zasouvat kabel, po vyluxování písku a prachu v chodbě po dětech, přestal vysávat úplně. Za mě největší šrot, který si můžete pořídit, pokud tedy neplánujete vysávat pouze prach z poliček. V Okay – reklamace neuznána. Nemáme ani vysavač, ani peníze.

  • Dobrý den,

   vaše negativní zkušenost mě mrzí, ale děkuju za informaci, která může při výběru pomoci ostatním čtenářům.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo