Recenze epilátoru Rowenta EP 5640

Epilátory už dnes patří do běžné výbavy dámské koupelny. Epilátor Rowenta EP 5640 se řadí mezi cenově dostupné, avšak pokročilé přístroje. Disponuje některými přednostmi, pro které určitě stojí za pozornost. Jestli je to přístroj vhodný právě pro vás, vám snad přiblíží následující text, kde zjistíte, jak si vede v parametrech, které by vás měly zajímat.

Parametry

Počet pinzet24
Počet rychlostí2
Údržbaomyvatelná hlava
NapájeníSíťové
Přibližná cena1200 Kč

Popis

Epilátor Rowenta EP 5640 je malý, ergonomicky tvarovaný přístroj pro odstraňování chloupků na pažích, nohou, v podpaží i v tříslech. Ovládá se pomocí jednoho tlačítka a jeho obsluha je tedy velmi jednoduchá. Ke snadné obsluze přispívá i výkyvná hlava, která se přizpůsobí tělesným křivkám a světlo, které osvětluje ošetřovanou plochu.

    

Jak pracuje

Přístroj Rowenta EP 5640 je napájen síťovým kabelem dlouhým 2 m a nemá akumulátor. To kromě omezeného akčního rádiusu znamená, že neumožňuje epilaci ani holení v mokrém prostředí, tedy ve sprše nebo vaně. Zato tento druh napájení slibuje stabilní výkon bez kolísání. Přístroj ani není možné umývat pod tekoucí vodou, což je hodnoceno jako nejhygieničtější způsob čištění. Omyvatelné jsou však nástavce, které přicházejí do styku s pokožkou.

Epilátor má dvě provozní rychlosti. První z nich zvolíte pro epilaci citlivých a méně dostupných míst na těle. Druhá, vyšší rychlost je vhodná pro depilaci větších a přehlednějších ploch. Počítejte s tím, že čím rychleji se pinzety pohybují, tím je výkon bolestivější.

Model epilátoru Rowenta EP 5640 disponuje 24 pinzetami. Počet pinzet určuje také depilační plochu. Na trhu jsou přístroje, které mají třeba i jen 14 pinzet, ale také takové, které mají až 70 pinzet. Čím více pinzet přístroj má, tím větší plochu je schopen jedním tahem ošetřit. To oceníte zejména při depilaci větších ploch, jako například nohou nebo paží. Vysoký počet pinzet ale také znamená větší bolestivost. 24 pinzet je běžný průměr a hodí se i pro začátečníky, kteří si na depilaci teprve zvykají. Kromě počtu pinzet je také důležité podívat se na jejich zpracování. Výrobce epilátoru Rowenta EP 5640 deklaruje vysokou přesnost pinzet, a tedy přesnější a důkladnější epilaci, což se skutečně potvrdilo. Oproti levným epilátorům je celý proces rychlejší.

Dobrou zprávou je, že epilátor Rowenta EP 5640 má výkyvnou hlavu, kterou najdete spíše u dražších přístrojů. Ta dokáže sledovat reliéf pokožky a docílí tak, aby byly pinzety vždy ve správném úhlu a pokožka napnutá, což také výrazně snižuje bolestivost epilace. Pohodlně tedy ošetříte i různá zákoutí, jako je oblast bikin, podpaží nebo podkolenní jamky. Micro-Contact technologie, kterou je přístroj vybaven, dokáže zachytit i jemné a krátké chloupky od 0,5 mm. Aspoň takto to tvrdí výrobce a dobrá zpráva je že je to pravda. Nemusíte tedy čekat, až chloupky dorostou. Preciznost vytrhávání i jemných chloupků je velmi dobrá.

Další funkce

Dalším důležitou vychytávkou je již poměrně běžná funkce osvětlení ošetřované plochy. Technologie Silent a dvouplášťový obal z antivibračního materiálu slibuje snížení hluku epilátoru až 4x. Tentokrát však výrobce nemluví úplně pravdu. Hlasitost rozhodně není nijak znatelně nižší než u konkurence. Na druhou stranu nejde ani o žádnou nepříjemnou hlučnost.

Příslušenství

V základním příslušenství najdete holicí hlavu, která je vhodná k holení citlivých míst, kde si na epilaci netroufáte. Peelingový váleček, nebo také exfoliační hlava pomáhá s odstraněním odumřelých buněk na povrchu pokožky. Doporučuje se použít na epilované i depilované oblasti po dvou dnech po ošetření. Peelingem se vyhnete nevzhlednému zarůstání chloupků, které by nenašly cestu ven skrz suchou a tvrdší svrchní vrstvu pokožky. Epilovaná plocha zůstává hladká bez jizev a teček. Nástavec pro šetrnou epilaci citlivých míst omezuje ošetřovanou plochu. Je tedy vhodné jej použít v místech bikin, na obličeji nebo jinde, kde chcete snížit bolestivost zákroku. Samozřejmostí je i cestovní pouzdro, kam schováte strojek i všechny nástavce a čisticí kartáček.

Výrobce

Epilátor Rowenta EP 5640 je výrobkem německé renomované značky, která má s výrobou přístrojů pro sebepéči bohaté zkušenosti. Výrobce Rowenta se staví zodpovědně k otázkám ekologie a udržitelnosti. Znamená to například, že při poruchách podporuje opravu přístroje namísto koupě nového. Garantuje výrobu náhradních dílů po dobu 15 let a disponuje hustou sítí autorizovaných servisů. Tato dlouhodobá jistota náhradních dílů se mi osobně líbí, nejsem příznivcem toho kupovat každých pár let nový výrobek.

Rádi vám poradíme, jak vybrat nejlepší epilátor, který si zamilujete!

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.9 Total Score
Rowenta EP 5640

Epilátor Rowenta EP 5640 patří mezi jednoduché a cenově dostupné přístroje určené na domácí depilaci a epilaci. Velkou výhodu spatřujeme v osazení výkyvnou hlavou, která kopíruje povrch pokožky, tu napíná a epilace je tedy snazší, méně bolestivá a přesnější. 24 pinzet zvládne epilaci celého těla, která sice trvá déle než s vícepinzetovým strojkem, je však méně bolestivá. Nástavce se postarají o peeling pokožky, o zmenšení ošetřované plochy nebo umožní depilaci holením v citlivějších partiích. Za drobnou nevýhodu tohoto přístroje považujeme napájení pouze kabelem. Přeci jen to limituje místa a situace kdy ho použít.

PLUSY
 • Příznivý poměr cena/výkon
 • Výkyvná hlava
 • Vyměnitelné a omyvatelné nástavce
MÍNUSY
 • Síťové napájení
 • Neomyvatelné tělo přístroje
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo