Recenze na žehlicí kartáč Rowenta Power Straight CF5820F0

Žehlicí kartáče jsou určeny k narovnávání vlasů a k tvarování hladkých a rovných účesů. Podobně jako žehličky na vlasy vyrovnávají vlas pomocí tepla. Na rozdíl od hladkých žehliček na vlasy má kartáč štětiny, které vlasy zachytí a natáhnou. Proces žehlení s tímto přístrojem tak připomíná pomalé česání, je k šetrný k vlasům a manipulace s ním je velmi jednoduchá. Žehlicí kartáč Rowenta Power Straight CF5820F0 je určen speciálně pro vlnité a kudrnaté vlasy. Během chvilky tak vyžehlíte i tu nejkudrnatější hustou hřívu. Štětiny tohoto žehlicího kartáče s trojím účinkem zachycují, napínají a žehlí vlasy rychle a efektivně. Díky nastavitelné teplotě a keramickému povrchu je kartáč šetrný k vlasům. Navíc disponuje generátorem iontů pro hladké splývavé vlasy bez statické elektřiny. Díky tvaru a možnosti zachytit vlasy už u kořínků získává účes objem od hlavy až ke konečkům. Vlasy jsou lesklé a nejsou krepaté.

Parametry

Materiál žehlicích plochkeramika
Péče o vlasygenerátor iontů
Automatické vypnutíano
Regulace teplotyano
Doba nahřátí45 sekund
Zobrazovací zařízeníLED displej
Zámek teplotního nastaveníne
Otočný kabelano
Teplotní rozsah v °C160 – 200

Práce se žehlicím kartáčem Rowenta Power Straight CF5820F0 je velmi jednoduchá a pohodlná. Po zapnutí tlačítka zapnuto/vypnuto se kartáč ohřeje za 45 sekund na základní teplotu. Tento rychlý start ušetří ráno drahocenné chvilky. Pomocí tlačítek + a – zvolíte teplotu. Čím vyšší teplota je, tím déle nahřátí trvá. Na jednoduchém displeji vidíte svítit kontrolku u zvolené teploty. Tento výrobek bohužel nemá zámek pro uzamčení tlačítek a může se tedy stát, že se vám při manipulaci teplota přepne.

   

Vlasy vyhlazujte po jednotlivých pramenech směrem od kořínků ke konečkům plynulým pohybem. Opakujete tak dlouho, dokud vlasy nejsou hladké. Kartáč je vybaven štětinami s trojitým účinkem, které zachycují, napínají a žehlí vlasy rychle a efektivně. Promyšlený systém štětin vás zbaví krepatosti v celé dálce vlasů. Žehlení začíná 40 štětinami, které vlasy uchopí u kořínků a přidrží je. Dva typy štětin napnou kudrnaté vlasy a následně síť 100 vyhřívaných hrotů s keramickým povrchem vlnité vlasy vyžehlí. Kartáč disponuje 1,8 m dlouhým kabelem s otočným ústím, takže se přívodní kabel během manipulace nezamotává.

Velmi praktická je i funkce automatického vypnutí přístroje po jedné hodině, což ocení zvláště chroničtí zapomínači. Osobně nechápu, proč výrobci nezvolili například patnáct minut. Ale je tomu tak i u mnoha žehliček na vlasy. Výrobce uvádí úsporu času oproti žehlení žehličkou až 33 %, což je v ranním shonu slušný bonus. Osobně myslím, že k tomu je potřeba hodně cviku. Já jsem zvyklá na žehličku a s ní dosahuji podobného času. Věřím však, že časem by to mohlo být s kartáčem rychlejší. Vlasy by před žehlením měly být umyté, suché a zbavené všech zbytků stylingových přípravků, které by mohly při žehlení zahřátím poškodit vlasy.

Teplota a typ vlasů

Pro optimální výsledek je potřeba zvolit teplotu odpovídající struktuře vlasů. Kartáč Rowenta Power Straight CF5820F0 disponuje třemi možnostmi nastavení teploty, což je běžný standard. Některé kartáče pracují s teplotami v rozmezí 80-220 °C, tedy obsáhnou na nejnižší hranici teplotu vhodnou jen pro superjemné vlasy a na horní hranici pro hustou a nepoddajnou strukturu vlasů.

Recenzentky se však shodují, že u tohoto přístroje je volba teplotního rozpětí 160-200 °C plně dostačující i na velmi hustou kudrnatou hřívu. Pomocí tlačítka + a – můžete volit mezi:

 • 160,
 • 180 a
 • 200 °C.

Zelená dioda na jednoduchém displeji vám ukáže, jakou teplotu jste zvolili. 160 °C je nejnižší teplota, kterou můžete nastavit. Je určená pro péči o jemné, poškozené nebo barvené vlasy. Pro normální vlasy bude stačit teplota 180 °C a maximální dvoustovku použijete v případě, že máte silné husté a kudrnaté vlasy.

Díky keramickému povrchu, šířce a rovnoměrně zahřátému tělu přístroje však na vyžehlení stačí nižší teplota, než na kterou jste zvyklí třeba u žehliček. Pokud si nevíte rady, jakou teplotu zvolit pro váš typ vlasů, doporučuje se začít na nejnižším stupni a postupně podle potřeby zvyšovat. Čím vyšší teplota, tím více se vlasy vysušují a dochází k jejich poškození.

Speciální funkce

Technologie tepelné regulace zajišťuje stálou a rovnoměrnou teplotu všech ohřívacích ploch. Vlasy se tedy nahřívají a vyhlazují rovnoměrně v celé ploše kartáče, což urychluje celý proces oproti žehličce, která má malou vyhřívanou plochu. Tento žehlicí kartáč dodá vlasům hebkost a hydrataci díky generátoru iontů. Ten vytváří záporně nabité ionty, které se přenášejí do vlasů, kde neutralizují kladně nabité ionty obsažené ve vlasech. Jinými slovy eliminují statickou energii ve vlasech. Ty pak nejsou krepaté a působí hebce na dotek.

Zajímají vás další recenzované žehličky?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
Žehlicí kartáč Rowenta Power Straight CF5820F0

Žehlicí kartáč Rowenta Power Straight CF5820F0 je skvělou alternativou žehličky na vlasy především pro majitelky husté vlnité, nebo kudrnaté hřívy. Oproti žehlení žehličkou na vlasy může být rychlejší, ale i šetrnější k vlasům. Navíc účes získá objem od kořínků ke konečkům. Jediné, co by se ve srovnání s žehličkou dalo považovat za mínus je to, že účes vydrží o trochu kratší dobu. Kartáč disponuje štětinami, které vlasy zachytí, natáhnou a vyhladí pomocí propracovaného systému tří druhů štětin/ hrotů. Keramický povrch je šetrný k vlasům a díky stálé a rovnoměrné teplotě ohřívacích ploch je rychlý a výkonný i při nižších teplotách. Rukojeť kartáče je dostatečně dlouhá, takže manipulace s ním je velmi jednoduchá a praktická. Oceňujeme otočný kabel a funkci automatického vypnutí. Jediné, co zamrzí, je absence zámku pro tlačítka, což ovšem nebývá standardním vybavením těchto přístrojů.

PLUSY
 • Rychlé nahřátí
 • Otočný kabel
 • Keramický povrch
 • Technologie tepelné regulace + Ionizátor
MÍNUSY
 • Není zámek pro uzamčení tlačítek
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo