Recenze Rowenta RH 6737 WH

Ať už jste pedant na úklid, nebo se o domácnost staráte tehdy, když už to dál nejde, tyčový vysavač Rowenta RH 6737 WH vám pomůže tento proces zjednodušit. Výrobce se zaměřil na praktičnost přístroje, takže budete mít k ruce pomocníka, který vydrží na jedno nabití dlouho pracovat, je lehký a snadno se s ním manipuluje. Co víc si přát?

Parametry

Typtyčový
Délka kabelu/
Akční rádius0,113 m
Typ baterieLi-Ion
Kapacita baterieneuvádí
Doba nabíjení300 min.
Výdrž na jedno nabití45 min.
Stupně výkonu2
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,6 l
Hmotnost2,5 kg
Účinnost vysávání na koberceneuvedeno
Účinnost vysávání na podlahuneuvedeno
Příkonneuvedeno
Hlasitost79 dB
Rozměry VxŠxH (cm)113 x 17,8 x 27,1
HEPA filtrne
LED osvětleníano
Mokré vysáváníne
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťne
Indikátor baterieano
Indikátor plnostine
Příslušenstvíštěrbinová hubice

Představení tyčového vysavače Rowenta Dual Force 2v1 RH6737WH

Bezdrátový vysavač s integrovaným ručním vysavačem v jednom je velmi praktickým pomocníkem. Vysoce výkonný 18V lithium-iontový akumulátor dokáže pracovat na jedno nabití až 45 minut. Tento údaj však platí pro provoz při nižším stupni sání. Při zapnutí na vyšší výkon se doba provozu zkracuje až o 25 minut. Dražší a výkonnější spotřebiče mohou nabídnout provozní dobu na jedno nabití až 95 minut. U levnějších přístrojů se setkáte i s nižší délkou provozní doby 15-20 minut, takže ve srovnání s podobnými tyčovými vysavači je délka provozní doby 45 minut běžným průměrem. Dobíjení trvá asi 5 hodin. Skládací rukojeť umožňuje parkování ve svislé poloze například u stěny, kde zabírá jen tolik místa, jako je rozměr hlavice vysavače. Při použití rukojeť sklopíte jednoduchým pohybem do příjemné pracovní polohy.

Tyčový vysavač Rowenta Dual Force 2v1 RH6737WH si poradí se všemi druhy povrchů. Hodí se na hladké podlahy, ale poradí si i s běhouny. Je opatřen motorizovaným kartáčem, který aktivně nasává nečistoty z hrubších povrchů, jako jsou spáry v dlažbě, nerovnosti nebo právě běhouny a nízké koberce. Toto mechanické vylepšení se u vysavačů stává běžným standardem právě proto, že zvyšuje efektivitu odstraňování nečistot z nehladkých povrchů.  LED osvětlení na hlavici přístroje perfektně osvětlí čištěnou plochu i v místech, kde se nedostává světlo, například pod nábytkem.

Cyklonová technologie je optimálním řešením pro domácnosti, kde je kladen důraz na dokonalou čistotu. Je vhodný tam, kde jsou malé děti, nebo alergici, protože vzduch navracený z vysavače do ovzduší je mnohem čistší než u běžných filtrů. Tento způsob filtrace funguje tak, že do separační nádoby je za pomoci silného proudu vzduchu a odstředivé síly odváděna velká část nečistot, které ulpívají po obvodu nádobky. K dočištění vzduchu už potřebujete jen jeden filtr. Ten je v tomto případě omyvatelný, takže dlouho vydrží a dá se snadno dokoupit nový. Díky cyklonové separaci se vyhnete nutnosti dokupování sáčků do vysavače.

Při manipulaci s vysavačem oceníte také výjimečně lehkou konstrukci a příjemně ergonomicky tvarovanou rukojeť. Vysavač váží pouhá 2,5 kila, takže si s ním hravě poradí i křehčí osoba, senior nebo dítě.

Jak vysává

Rowenta Dual Force 2v1 RH6737WH okouzluje své uživatele hlavně svou nízkou hmotností a jednoduchou a snadnou manipulací s ním. Je tedy víc než vhodný na průběžné úklidy během dne. Nemusíte složitě zapojovat, tahat šňůru, vybalovat a montovat robustní vysavač s hadicemi a nástavci. Jen ho chytnete, přejedete povrch a zase pohodlně postavíte na místo. Při takovém druhu úklidů může stačit dobíjet jednou týdně. Vysavač má navíc odnímatelný rotační kartáč, který se dá lehce udržovat. To se hodí hlavně tam, kde jsou v domácnosti zvířata. Nádoba na odpad a filtr jsou také snadno dostupné a jejich čištění je tak velmi jednoduché. Hlavice vysavače je však poměrně robustní a nedostane se tak do rohů místností. Uživatelé z domácností, kde není možné vysavač schovat za zavřené dveře, si velmi cení příjemného designu a provedení vysavače v bílé barvě. Vysavač může stát u stěny a vypadá přitom docela elegantně.

Nejvíce negativních rekcí recenzentů se týká hlučnosti a slabého sacího výkonu. Rowenta Dual Force 2v1 RH6737WH vykazuje při zapnutí na vyšší sací výkon hodnotu hlučnosti 79 dB, což je už poměrně nepříjemná hladina. Pro představu, nejtišší tyčové vysavače dosahují hladiny hluku 72 dB, ale najdeme i takové, které křičí silou až 85 dB. Obecně jsou vysavače s hlučností do 76 dB pro náš sluch komfortní. V tomto případě se podle recenzentů jedná o pisklavý zvuk, který nemusí být pro každého přijatelný.

Sací výkon aku vysavačů je obecně nižší než u vysavačů napájených ze sítě. V praxi to znamená, že si dost dobře neporadí s koberci, a zvláště těmi s dlouhým vlasem. Hledáte-li tedy pomocníka pro údržbu domácnosti, kde převládají koberce, obraťte svou pozornost k výkonnějším přístrojům – vysavačům se síťovým napájením. Na to ostatně poukazují i uživatelské recenze tohoto výrobku. Vysávání hladkých povrchů je bezproblémové, nižší výkon se projeví spíše při úklidu koberců a jiných strukturovaných povrchů.

Stejně jako většina moderních aku vysavačů, i tento má Li-Ion baterii. Mezi její výhody patří například to, že není nutné čekat, až se úplně vybije a můžete ji nabíjet kdykoli, aniž by se zkracovala její životnost. Ta se u těchto typů baterií pohybuje mezi 350-500 nabíjecími cykly. Délka pracovního výkonu baterie se u tohoto bezdrátového vysavače pohybuje od 25 do 45 minut. Pokud zvolíte vyšší ze dvou možných sacích výkonů, vybije se baterie už po dvaceti minutách úklidu. Na nižší stupeň můžete vysávat až 45 minut. Tyto hodnoty představují průměrnou výdrž baterie. Délka dobíjení se u vysavačů pohybuje v rozmezí mezi 60 minutami až do 12. hodin, takže uvedená délka nabíjení 5 hodin patří k příjemnému průměru.

Sběrná nádoba o objemu 0,6 l je v porovnání s jinými aku vysavači průměrná. U podobných výrobků se setkáme s objemem prachové nádoby od 0,25 po 0,9 l. Běžný úklid tedy zvládnete bez nutnosti vysypávání nádobky. Manipulace se sběrnou nádobou je u tohoto přístroje jednoduchá. Vyndám/vysypu/nasadím a je to!

Porovnání s Rowenta RH 6878 WO

Chceme-li porovnat tyčové vysavače od výrobce Rowenta Dual Force 2v1 RH6737WH a RH 6878 WO, budeme si všímat těchto parametrů:

Rowenta Dual Force 2v1 RH6737WHRH 6878 WO
Hmotnost (kg)2,54,5
Hlučnost (dB)7985
Doba dobíjení (h)54
Doba provozu (min)4545

Jedná se o modely tyčových vysavačů 2 v 1 od stejného výrobce. Model Rowenta RH 6878 WO je na rozdíl od prvního porovnávaného modelu Dual Force určen pro údržbu větších ploch, má vyšší sací výkon a základní výbava nabízí mnoho nástavců pro péči o domácnosti se zvířecími miláčky. Jelikož je druhý vysavač o 2 kg těžší, bude nejspíš většina váhové rozdílu ve prospěch větší kapacity baterie (tu Rowenta ani u jednoho neuvádí), či mohutnějšího motoru. Tuto teorii potvrzuje i vyšší hlučnost a stejná základní doba provozu u druhého zmiňovaného modelu. Vysavač Rowenta RH 6878 WO se dobíjí o hodinu rychleji a nabízí stejně dlouhou pracovní dobu. Za tyto výhody připlatíte přibližně o 2 000 Kč více.

Zjistit cenu

Hledáte vysavač s příslušenstvím? Podívejte se sem.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.4 Total Score
Rowenta RH 6737 WH

Tyčový vysavač 2 v 1 Rowenta Dual Force 2v1 RH6737WH je vhodný pro běžný každodenní úklid menších ploch. Jako většina aku vysavačů si poradí lépe s hladkými povrchy podlah, než s koberci. Oceňujeme především snadnou manipulaci a příznivou cenu.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vy
8
Hlasitost
4.5
Výdrž
7.5
Výbava
6
PLUSY
 • nízká hmotnost
 • snadná manipulace
 • slušná výdrž baterie na jedno nabití
 • poměr cena/výkon
MÍNUSY
 • nižší sací výkon
 • malý objem sběrné nádoby na odpad
 • vyšší hlučnost/pisklavý zvuk
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo