Recenze Rowenta RH 6751 WO Dual Force 2v1

Pokud máte malý byt, úklid je vaší každodenní řeholí a hledáte praktického pomocníka do domácnosti, určitě vaší pozornosti nesmí uniknout bezdrátový vysavač Rowenta RH 6751 WO Dual Force 2v1. Výrobce ho samozřejmě vychvaluje až do nebes. Ale je skutečně tak dokonalý? Pojďme se podívat na jeho výhody a nevýhody.

Parametry

Typtyčový, bezsáčkový
Délka kabelu-
Akční rádius1,9 m
Typ baterieLi-ion
Kapacita baterievýrobce neuvádí
Doba nabíjení300 min.
Výdrž na jedno nabití45 min.
Stupně výkonu2
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,6 l
Hmotnost2,5 kg
Účinnost vysávání na kobercevýrobce neuvádí
Účinnost vysávání na podlahuvýrobce neuvádí
Příkonvýrobce neuvádí
Hlasitost79 dB
Rozměry VxŠxH (cm)113 x 17,8 x 27,1
HEPA filtrne
LED osvětleníano
Mokré vysáváníne
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťano
Indikátor baterieano
Indikátor plnostine
Příslušenstvíštěrbinový nástavec, kartáček na nábytek k ručnímu vysavači napájecí adaptér uživatelský manuál
Vysávání tvrdých ploch80


Představení produktu

Rowenta RH 6751 WO Dual Force 2v1 je lehký bezdrátový bezsáčkový tyčový vysavač s integrovaným ručním vysavačem. Má lithium-iontový akumulátor s napětím 21,6 V, který se vyznačuje dlouhou životností.

Manipulace s vysavačem je jednoduchá. Má otočnou hlavici, takže se s ní dokážete bez větší námahy dostat i do hůře dostupných míst jako třeba pod gauč. Vysavač má ergonomickou rukojeť; můžete ho ovládat jednou rukou a nevyklouzne vám z ní. Ačkoliv je dostatečně vysoký, někomu by mohlo vadit, že nemá teleskopickou rukojeť. Se svou váhou 2,5 kg se řadí mezi lehčí vysvače. Nebude vám dělat problém přenést ho do jiné místnosti nebo ho vynést do patra. Lehčí je například Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Light, který váží jen 2,3 kg. Ovšem jsou i těžší vysavče, které dosahují nebo přesahují hranici 3 kg. Vysavač Rowenta RH 6751 WO Dual Force 2v1 seženete v různých barevných provedeních. Na své si přijdou nejen milovníci klasických barev jako je černá a bílá, ale i příznivci barev netradičních jako je zajímavá tyrkysová, výrazná červená apod.

Jak vysává

Vzhledem k tomu, že se jedná o vysavač 2v1, poradí si s menšími i většími plochami. Na ty větší používejte tyčový vysavač. Nezapomínejte na to, že funguje pouze, když je v něm zároveň integrovaný ruční vysavač. Když ho z tyčového vyjmete, získáte samostatný ruční vysavač, který si poradí s menším nepořádkem kdekoliv ve vaší domácnosti i mimo ni. Vysajete s ním gauč, interiér vašeho auta, šuplíky apod.

Vysavač se zapíná a vypíná pomocí tlačítka s pozicemi On a Off. Po zapnutí můžete volit mezi rychlostními stupni. První je ideální na drobné nečistoty na podlaze, zatímco Boost je vhodný na větší nepořádek a koberce. Jeho hlučnost se pohybuje okolo 79 dB(A), čímž se řadí k průměrně hlasitým vysavačům. Nutno ovšem dodat, že je hlasitější při použití Boost stupně. Vyšší výkon je samozřejmě náročnější na spotřebu baterie. Zatímco ve standardním režimu dokáže vysavač na jedno nabití vysávat 45 minut, na režim Boost je to jen 20 minut.

Pod tlačítky pro vypnutí a zapnutí na ručním vysavači se nachází třístupňový ukazatel nabíjení. Při plném nabití svítí všechny tři kontrolky. Pokud svítí jen jedna, je čas na nabití vysavače. Ideální je do něj zapojit kabel na nabíjení po každém použití vysavače. Takto bude kdykoliv připraven na akci a nebudete muset čekat, než se nabije. Během vysávání osvětlují vysávanou plochu LED světla. Díky nim budete i na špatně osvětlených místech lépe vidět, jestli někde nezbyla ještě nějaká nečistota a neunikne vám ani smítko prachu.

Na tvrdé podlahy a běžný každodenní nepořádek je vysavač ideální. Poradí si s prachem i menšími nečistotami. Bohužel na vysávání koberců, a především na ty s vysokým chlupem, je však krátký. Ani s většími nečistotami si občas neporadí hned na první pokus. Je třeba přes ně přejet několikrát nebo vysávat pomalu, aby vysavač stihl nepořádek pořádně nasát.

Samotné vysávání funguje na principu tzv. cyklonové technologie. Díky odstředivé síle, která působí na nečistoty při rotaci vzduchu během vysávání, se nečistoty zachytí do sběrné nádoby o velikosti 600 ml. Tu je třeba ideálně po každém použití vysypat do koše. Jedná se o jeden z největších objemů zásobníku z našeho testu. Například Leifheit Regulus Powervac 11925 má objem zásobníku pouze 0,45 l. Je škoda, že Rowentě chybí HEPA filtr, bez něj není vysavač vhodný do domácností s alergiky.

Na jedno nabití, které trvá přes kabel 5 hodin, s ním můžete vysávat po dobu maximálně 45 minut při použití prvního stupně vysávání. V systému Boost dokáže vysávat maximálně 20 minut. Takže s ním hravě zvládnete uklidit celou domácnost. Poměr mezi dobou nabíjení a výdrží na jedno nabití je standardní.

Vysavač je velmi skladný. Nemá sice stanici, do které vysavač po jeho použití zaparkujete, ale i bez ní stojí sám. Můžete ho nechat postavený a sklopit jeho rukojeť, abyste ušetřili ještě více místa a mohli ho skladovat i v opravdu malých prostorách. Můžete taky vysavač položit vodorovně. Záleží na vašich preferencích a možnostech, které nabízí vaše úložné prostory.

Čištění a údržba

Vyprazdňování nádoby je taktéž snadné a rychlé. Jedním pohybem vyjmete ruční vysavač z tyče, druhým pohybem nádobu otevřete a vysypete do koše. Po vysypání nádobu zavřete a vložíte zpět do tyče vysavače.

Drobné nečistoty se zachycují na filtr, který je taky třeba pravidelně čistit, aby byl efekt sání co možná nejlepší a aby byl vzduch vracející se z vysavače zpět do místnosti čistější. Výrobce doporučuje důkladné čištění filtru jednou týdně, zatímco nádobu je vhodné vysypat po každém použití. Nádobu i filtr myjte v teplé vodě.

Vysavač má rotační kartáč, který nabírá nečistoty. Hlavně vlasy a zvířecí chlupy se na štětiny namotávají, proto je třeba myslet i na něj a pravidelně ho čistit.

Abyste nezkrátili životnost vysavače, nepoužívejte na jednotlivé části vysavače chemické přípravky. Po umytí nechte vysavač důkladně vysušit alespoň po dobu 24 hodin. Nesnažte se urychlit proces vysoušení za pomocí různých tepelných zdrojů.

Další informace

Ačkoliv výrobce garantuje 10letou záruku opravitelnosti výrobku nebo jeho náhradních dílů, je třeba dodržovat určité zásady, aby nedošlo k poškození vysavače a vydržel vám tak co možná nejdéle. Vysavač skladujte na suchém místě bez přímého slunečního záření. Nedávejte ho do blízkosti radiátorů, míst s otevřeným ohněm, do vody apod. Teplota místa, ve kterém budete vysavač skladovat, by se měla pohybovat ideálně mezi 0 – 40 °C.

Nikdy s vysavačem Rowenta RH 6751 WO Dual Force 2v1 nevysávejte střepy, chemické kapaliny nebo vodu. Vysavač by se mohl nenávratně poškodit. Pokud zjistíte závadu na některé součásti vysavače, je nutné okamžitě přestat vysavač používat a zajistit jeho opravu. Nikdy vysavač nepoužívejte, pokud zjistíte, že je závada na samotném kabelu.

Pokud hledáte jiné recenzované vysavače, mrkněte zde.

Zjistit cenu

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.3 Total Score
Zkušenosti s Rowenta RH 6751 WO Dual Force 2v1

Ačkoliv patří vysavač Rowenta RH 6751 WO Dual Force 2v1 k levnějším variantám 2v1 vysavačů, jeho údržba je jednoduchá a vysavač je lehký a skladný. Kvůli snadné manipulaci ho ocení i senioři. Vzhledem k nižší sací schopnosti se spíše hodí na úklid menších prostor nebo na každodenní drobný nepořádek. Pokud hledáte vysavač 2v1, máte doma převážně podlahy a prominete mu jeho nižší sací schopnost, stane se Rowenta RH 6751 WO Dual Force 2v1 nepostradatelným pomocníkem ve vaší domácnosti.

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
7
Hlasitost
5.5
Výdrž
8
Výbava
7
PLUSY
 • jednoduchá údržba
 • snadná manipulace
 • varianta 2v1
 • skladný
MÍNUSY
 • menší sací schopnost
 • nemá HEPA filtr
 • nemá teleskopickou rukojeť
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo