Recenze Rowenta RH 9471 WO

Nový bezsáčkový tyčový vysavač od Rowenty, který je nástupcem původních modelů Air Force 360 a Air Force 460, je k dostání ve dvou variantách RH9471WO a RH9472WO. Ty se od sebe liší jednak barvami a také příslušenství. Rowenta RH9471WO je k dostání v bílé a modré a má navíc „Up Top“ nástavec. Oproti tomu Rowenta RH9472WO je v bílé a smaragdové.

Parametry

Typakumulátorový, bezsáčkový
Délka kabelu-
Akční rádius-
Typ baterieLi-ion
Kapacita baterie-
Doba nabíjení120 min.
Výdrž na jedno nabití35 min.
Stupně výkonu2
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,65 l
Hmotnost3 kg
Účinnost vysávání na koberce-
Účinnost vysávání na podlahu-
Příkon-
Hlasitost72 dB
Rozměry VxŠxH (cm)108 x 28 x 35
HEPA filtrano
LED osvětleníano
Mokré vysáváníne
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťano
Indikátor bateriene
Indikátor plnostine
PříslušenstvíPET kartáč, Hubice na čalounění, Štěrbinová hubice, Easy Brush kartáček, Dobíjecí základna
V praxi jsou tedy rozdíly naprosto minimální, až zanedbatelné. Typickým znakem vysavačů od Rowenty je bohaté příslušenství.
 • PET kartáč
 • Hubice na čalounění
 • Štěrbinová hubice
 • Easy Brush kartáček

Vzhled

Použité materiály se zdají kvalitní a měli by vydržet i trochu náročnější zacházení. To sebou přináší i jednu nevýhodu a tou je vyšší hmotnost. Základní jednotka má skoro 2 kg a když k tomu přidáte hubici a nástavec, tak se blížíte ke třem kilogramům. A to už může (zejména něžnější pohlaví) při delším úklidu cítit. Nutno uznat, že s přístrojem se navzdory jeho váze se snadno a přesně manipuluje. Pevně padne do ruky, ale co se mi zdá poměrně nepraktické je tlačítko „boost“ pro zvýšení sacího výkonu. To je kousek nad madlem, které držíte a palcem se do něj netrefuje úplně příjemně. Vysavač má tedy dvě úrovně výkonu. Standardní výkon a k tomu „boost“. Co mi přijde o trochu závažnější nedostatek, je že nejste informování o zbývajícím stavu baterie. Jistě, u tyčových vysavačů se nejedná o zcela běžnou funkci, ale tady se nebavíme o přístroji za pár tisíc. V době psaní článku byla jeho cena nad 12 000 Kč a v této cenové úrovni, lze nějakou nadstandardní výbavu očekávat. Pochválit musím za pružnou trubici, kterou lze snadno ohnout a díky tomu se dostane i pod jinak těžko přístupný nábytek. Akci provedete jednoduše stisknutím tlačítka na hubici. Vrátit do původního stavu se můžete opětovným stiskem tlačítka, případně lze hubici narovnat i rukou. Tato funkce vám ulehčí život, ale stejně se k hlubšímu nábytku budete muset přikrčit, aby bylo možné vysát nečistoty až u zdi. Další výhodou je, že si takto můžete trochu ulehčit ruce, když už vám vysavač při dlouhém úklidu přijde těžký. Výhodou tyčových vysavačů je jejich snadná ovladatelnost. Běžná je dobíjecí stanice, do které po skončení práce vysavač uložíte. U některých levnějších modelů, nestačí vysavač jen vložit, ale je třeba i ručně spustit nabíjení. Nic takového není u Air Force Flex 560 potřeba. Samozřejmě, pokud dobíjecí stanici nechcete mít zafixovanou někde u zdi, tak lze fungovat i bez ní. A nabíjet přístroj v případě potřeby z klasické zásuvky.

Jak vysává

Výborný sací výkon, to je to, co od přístroje s vysokou cenovkou očekáváme a naštěstí ho i dostaneme. Při vysávání koberců s vysokým vlasem je však potřeba zapnout vyšší výkon (boost). Ne že by je nebyl schopen vysát, ale nedostane z nich tolik nečistot jako při použití vyššího výkonu. Přestože jej nedokáže vysát naprosto dokonale, tak zhruba 85% nečistot dostane pryč. A to je opravdu úctyhodné číslo. Výrazně lepší je situace na obyčejném koberci (s nízkým vlasem) a na pevných podlahách. Tam je schopen vysát opravdu skoro vše. Navíc jsou nečistoty dobře vidět díky LED přisvícení. Vyprázdnění nádoby s nečistotami je docela snadné. Prvně ji musíte vyjmout z těla vysavače, poté odstranit HEPA filtr a pak můžete obsah vysypat do koše. Je to poměrně čistý a bezpečný způsob, ale pokud jste alergik je třeba vysypávat opatrně, ať prach zbytečně nezvíříte. Pokud máte doma pejska nebo kočičku, bude čas od času potřeba odstranit z kartáče namotané zvířecí chlupy. Naštěstí to jde velmi snadno. Hepa filtr je omyvatelný a je určitě vhodné ho čas od času umýt. Vhodný čas poznáte tak, že značně klesat výkon vysavače. Hlučnost se pohybuje mezi 68 – 72 dB, podle zvoleného výkonu. Velmi příjemné hodnoty, hlavně na maximální výkon. Co se týče výdrže, tak při standardním výkonu je to 30 – 35 minut. Boost režim výrazně zkracuje výdrž baterie, pokud by fungoval jen na boost, tak se bavíme o cca 6 – 7 minutách. Proto tuto funkci používejte s rozmyslem. Naštěstí má přístroj dost výkonu, aby si s většinou nečistot poradil i bez něj. Běžný byt 3+1 na jedno nabití bez problému uklidíte. Plné nabití trvá 2 hodiny. Zjistit cenu Zajímá vás jaký je nejlevnější tyčový vysavač?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
Hodnocení Rowenta RH 9471 WO

Přes pár drobných mušek se jedná o fantastického domácího pomocníka, který si poradí s každým povrchem. Bohužel je daní vyšší cena, ale pokud si to můžete dovolit a chcete vysavač tohoto typu, tak rozhodně stojí za zvážení.

Vysávání tvrdých ploch
9.5
Vysávání koberců
8
Hlučnost
8
Výdrž
9.5
Výbava
7
PLUSY
 • přenosný
 • výkonný
 • ohebná trubice
 • kvalitní zpracování
 • bohaté příslušenství
MÍNUSY
 • trochu těžší
 • vyšší cena
 • v boost režimu mnoho nevydrží
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo