Recenze Rowenta RO 3927 EA

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Rowenta RO 3927 EA je vysavač s nejvyšší třídou filtrace a účinností vysávání koberců skupiny C. Vysavač se hodí do domácností s alergiky. Potěšující je nízká hmotnost, objem sáčku na prach vás však spíše zarmoutí. Jaké jsou přednosti a nedostatky tohoto vysavače? To se dočtete v naší recenzi.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach3 l
Délka kabelu6,20 m
Akční rádius8,80 m
Hlučnost79 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůC
Roční spotřeba28 kWh
Příkon750 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčne
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtru13

Představení

Sáčkový vysavač Rowenta RO 3927 EA se pyšní dobrými výsledky jak při vysávání podlah, ale při vysávání koberců je to slabší. Právě vysávání koberců bývá u vysavačů s nižším příkonem trochu problematické. Tento model má třídu vysávání koberců C, což je na hraně použitelnosti. Koberec s kraším vlasem tedy vysaje obstojně. Účinnost vysávání koberců obecně zlepšuje i turbokartáč, který bohužel není součástí balení. Na tvrdých podlahách, vysavač dosahuje nejvyšší možné třídy, a to A. S výsledky vysávání tak budete jistě spokojeni. Díky třídě filtrace A a HEPA filtru je vysavač vhodný i do domácnostní s alergiky. Plusem je uzavíratelné víčko hygienického sáčku na prach, takže s nečistotami ani při výměně sáčku nepřijdete do styku. Třída HEPA filtru bohužel není uvedena, ale vzhledem k tomu, že výrobce udává účinnost 99,98 %, troufáme si tvrdit, že jde o třídu 12 nebo 13, což je v obou případech velmi slušné. Jedná se o nejvyšší třídu, kterou bývají vysavače do domácnosti opatřeny. Vysavač disponuje ukazatelem plnosti sáčku, takže jej nemusíte kontrolovat manuálně. Stačí se jen podívat na indikátor. Objem sáčku jsou 3 l. Rukojeť vysavače je teleskopická. Akční rádius činí 8, 80 m, samotný kabel má délku 6, 20 m. Vysavač má nízkou hmotnost, která přesahuje 3 kg, takže se vám bude snadno přenášet a pohodový bude i pohyb během vysávání.

Jak vysává

Rowenta RO 3927 AE nás mile překvapila svojí hmotností, která činí pouhých 3, 85 kg. O to více jsme byli překvapení velkou hlučností, kterou během vysávání slyšíte. Úroveň hluku je 79 dB při nejvyšším sacím výkonu, který budete potřebovat zejména pro úklid koberců. Při tomto hluku není možné se dívat na televizi nebo si pohodlně číst knihu. Pojezd vysavače je klasický. Disponuje jedním směrovým kolečkem otočným o 360°a dvěma většími koly. Lepší vysavače na trhu disponují třemi zcela otočnými kolečky, takže jim nedělá žádný problém přesně kopírovat vámi určenou dráhu, nezasekávají se o futra nebo nejrůznější rohy. Kolečka nejsou měkčená, což je trochu škoda, ale na druhou stranu vysavač nepatří mezi nejtěžší kousky, takže se nemusíte obávat, že by po něm na tvrdé podlaze zůstaly rýhy. Výrobce bohužel neuvádí sací výkon motoru, ale vzhledem k tomu, že vysavač splňuje normy EU, tak předpokládáme, že se sací výkon pohybuje kolem 200 W. Odpovídá tomu i způsob vysávání koberců. Z tohoto hlediska vysavač mezi konkurenty nepokulhává ani neexceluje. Regulace sání je možná manuálně na těle vysavače pomocí otočného knoflíku. Celkové provedení vysavače na nás působí trochu lacině (plasty), ale na druhou stranu porovnání cena výkon je vskutku uspokojující. Největší doménou vysavače je třída filtrace a HEPA filtr. Je škoda, že vysavači chybí indikátor filtru, ale ten nemá většina vysavačů. Minusové body však udělujeme za příslušenství, které nezahrnuje turbokartáč. Právě s ním se totiž nejlépe uklízí kobercované plochy. Vysavač sám o sobě nabízí poměrně vysokou třídu úklidu kobercovaných ploch C, ale ještě lepších výsledků by dosáhl s pořádným příslušenstvím. V příslušenství najdete jen štěrbinový kartáč. Turbokartáč je možné přikoupit, ale tím se vám pořizovací náklady navýší. U hubice na podlahu bychom ocenili kolečka a lépe by se s vysavačem vysávalo, i kdyby měl delší přívodní kabel. Akční rádius i s kabelem dosahuje délky 8, 80 m, což není zrovna nejvíce, takže vás nemine častější střídání zásuvek. Naprosto nedostačující se nám jeví objem prachového sáčku, jenž činí pouze 3 l, a to je v porovnání s konkurencí skutečně málo. Běžně se můžete setkat se sáčky 4 i 6litrovými. Zjistit cenu Vrátit se na přehled všech hodnocených luxů.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
Rowenta RO 3927 EA

Vysavač Rowenta RO 3927EA je spíše průměrným vysavačem. Jeho výhodou je poměrně nízká pořizovací cena, nejvyšší třída filtrace, HEPA filtr, nízká hmotnost a dobrá třída vysávání koberců. Na druhou stranu mu chybí turbokartáč, který by výsledky vysávání koberců zlepšil, delší kabel a rozhodně větší objem sáčku na prach. Nepříjemná je i velká hlučnost během provozu. Z hlediska poměru a výkonu je vysavač lehce nad průměrem.

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
5.5
Hlučnost
3
Spotřeba
6
Výbava
5
PLUSY
 • třída vysávání koberců
 • třída filtrace
 • HEPA filtr
 • hmotnost
MÍNUSY
 • objem sáčku na prach
 • hlučnost
 • krátká přívodní šňůra
 • kolečka
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo