Recenze Rowenta RO 7386 EA

Rowenta RO 7386 EA přichází s vcelku tichým vysáváním, obstojnou kapacitou sáčku a velmi dobrými výsledky po vysávání. Z hlediska hmotnosti se však jedná o poměrně těžký výrobek. Jak dopadlo naše testování?

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach4,5 l
Délka kabelu8,4 m
Akční rádius11 m
Hlučnost69 dB
Energetická třídaA+
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba22 kWh
Příkon450 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonumanuální
Turbo kartáčano
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtruH12

Představení

Rowenta je sáčkový vysavač s kapacitou sáčku 4,5 l, který je navíc opatřený uzavíratelnou klapkou, abyste při manipulaci s ním nepřišli vůbec do styku s prachem. K vysavači je dodáváno bohaté příslušenství označené jako Animal Care Pro, což znamená, že je dobrým pomocníkem i do domácností, ve které společně s vámi žijí i vaši chlupatí mazlíčci. Kromě zvířecích chlupů jsou nástavce vhodné i pro vysávání dlouhých vlasů. Skvělých výsledků vysavač dosahuje na koberci i tvrdé podlaze. Prachová hubice je vybavena dvoupolohovým prachovým kartáčem, který svoji práci dobře odvede na obou typech podlah. Filtrace vysavače je tříúrovňová a vysavač je opatřen HEPA filtrem. Permanentní filtr zajišťuje dlouhodobý výkon a snižuje nároky na údržbu. Potěší 4 všesměrová kolečka otočná o 360° i protiskluzové madlo na přenášení.

Jak vysává

Hned na úvod musíme napsat, že výsledky vysávání jsou skutečně velmi dobré a to bez ohledu na příkon, který dosahuje jen 450 W. Úroveň vysávání tvrdých podlah dosahuje úrovně A, což je u sáčkových vysavačů poměrně běžné. Této nejlepší úrovně však dosahuje i při vysávání koberců, což rozhodně není standard. Námi dříve testovaný model Rowenty RO 3927 EA koberce vysává jen na třídu C, a to při téměř jednou tak velkém výkonu. Vysavač je určen pro domácnosti s alergiky i domácími mazlíčky. Společně obdržíte kromě podlahové hubice ještě hubici parketovou, maxi turbokartáč, štěrbinovou hubici XL i hubici na čalounění.

Sáček o objemu 4,5 l spadá do průměrných hodnot, ale je opatřen speciální záklopkou, abyste po jeho vyndání vůbec nepřišli do styku s prachem. Vysavač tak mohou používat i lidé s dýchacími problémy. Veškeré komponenty po připevnění speciální svorkami dobře drží, ale zároveň jdou snadno a rychle odejmout. Délka přívodního kabelu je úžasných 8,4 m a celkový akční rádius  je 11 m, takže vás rozhodně přítomnost elektrických zásuvek nebude limitovat. Výkon se reguluje manuálně na těle vysavače. Nastavit můžete 3 úrovně výkonu. Každý odpovídá jinému typu podlahy (maximální výkon – tvrdé podlahy, střední výkon – koberce, minimální výkon – závěsy). Na jedné straně těla vysavače najdete pedál pro zapnutí/vypnutí, na druhé pedál pro navíjení kabelu. Při vysávání tvrdých ani kobercových podlah s dlouhým vlasem neodchází k úplnému přisátí hlavice k povrchu, což by znesnadňovalo úklid.

Toto se může stát jen při úklidu koberce s nižším vlasem, kdy je potřeba výkon regulovat pomocí variátoru proudění vzduchu, který se nachází na rukojeti. Kladné body jsme vysavači přičetli za nízkou hladinu hluku. Při maximálním výkonu se hluk pohybuje kolem 69-70 dB, při minimálním výkonu dosahuje jen 66 dB, což jej řadí k tišším výrobkům na trhu. Za co však rozhodně kladné body udělat nemůžeme, je hmotnost elektrospotřebiče, která se vyšplhala až na 8,4 kg. Vysavač je cvalda a dost těžká váhová kategorie. Tento nedostatek vyrovnávají 4 všesměrová kolečka, která zajistí plynulý pohyb bez zasekávání o hrany a rohy. Rozhodně potěšující jsou dvě polohy parkování. Tělo vysavače je opatřeno držadlem tyče, které umožňuje parkování v horizontální i vertikální poloze bez toho, aby tyč odpadávala a zavazela. Údržba Rowenty RO 7386 EA není nijak náročná. Filtr stačí čas od času oprášit a z turbokartáče odstranit vlasy a chlupy, které se zamotaly do nylonových štětin.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.9 Total Score
Rowenta RO 7386 EA

Pořizovací cena Rowenty RO 7386 EA sice není nejnižší, ale na druhou stranu obdržíte super výkonný vysavač s bohatým příslušenstvím, který si dobře poradí jak s kobercovanými, tak tvrdými podlahami. Díky filtračnímu systému i odpadnímu sáčku je vysavač vhodný i do domácností s alergiky. Navíc dobře odstraňuje i chlupy po domácích mazlíčcích. Velkým plusem je také nízká hlučnost. Naopak mínusem vysoká pořizovací cena a hmotnost přesahující 8 kg.

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
8
Hlučnost
7
Spotřeba
8
Výbava
8
PLUSY
 • účinnost na tvrdých i kobercových podlahách
 • speciální sáček
 • hlučnost
 • 4 všesměrová kolečka
 • příslušenství
MÍNUSY
 • pořizovací cena
 • hmotnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo