Recenze Rowenta RO 7783 EA

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Pokud nemáte rádi hlučné vysavače – ostatně, kdo by taky měl? – model RO 7783 EA francouzské společnosti Rowenta vám rozhodně udělá radost. Je totiž skutečně velmi tichý. Potěší ale i svou širokou všestranností, je vhodný nejen do domácnosti, ale využijete jej třeba při úklidu auta. Jedná se o jeden z nejvýkonnějších vysavačů ve své třídě, takže ho jen tak něco nezastaví. Co dalšího nabídne?

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach4,5 l
Délka kabelu6,2 m
Akční rádius11 m
Hlučnost64 dB
Energetická třídaA+
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba22 kWh
Příkon450 W
Sací výkonneuvedeno
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtruH12

Představení

Sáčkový vysavač Rowenta RO 7783 EA je univerzálním přístrojem, který se stane zdatným pomocníkem při úklidu domácnosti, ať už bude sebenáročnější. Nabídne totiž až překvapivě vysoký výkon a to navzdory omezením, které na vysavače uvalily regulace ze strany Evropské unie. Využívá totiž motoru EffiTech. Jeho špičková technologie snižuje spotřebu energie bez toho, aniž by se to negativně projevilo na sacím výkonu vysavače. Je to jednoduchá cesta k energetické úspornosti.

Druhou podstatnou – ba nezbytnou – součástí vysavače Rowenta RO 7783 EA je prachová hubice Power Air. Ta je vhodná pro použití se všemi typy povrchů, pohodlně tak vysajete koberce, hladké podlahy (plovoucí podlaha, linoleum, parkety, dlaždičky), ale i čalounění na nábytku. Prachová hubice disponuje dvoupolohovým prachovým kartáčem. Ten si poradí i s tím nejnáročnějším úklidem a povrchy dovede vyčistit hloubkově. Na všech površích si zachovává vysokou kluznost, takže úklid zvládnete téměř bez námahy. Této univerzálnosti si velmi ceníme a je jasné, že se právě díky tomu vysavač v domácnosti velmi osvědčí.

Jak vysává

Vysavač najde své místo i v domácnostech, kde žije alergik či astmatik a mají tak vyšší nároky na čistotu od mikroskopických prachových částic. Vysavač Rowenta RO 7783 EA je vybaven vyměnitelným sáčkem Hygiene+, který se může pochlubit téměř dokonalou filtrací. Zároveň se můžete spolehnout na to, že výměna sáčku nebude zahalena oblakem dusivého prachu. Prachový sáček má objem 4,5 litru, což znamená, že se obejdete bez jeho častých výměn. Tato činnost je navíc velice jednoduchá a je otázkou jen několika pohybů.

Vysavač disponuje celkem čtyřmi velkými kolečky. Oproti jiným modelům jsou všechna otočná v úhlu 360°. Pro vás to znamená, že vysavač je velice pohyblivý a obratný, takže se s ním dostanete i do zastrčených míst, s kterými by jiné vysavače mohly mít problémy. Velký podíl na tom pochopitelně má i odolná a pružná hadice v kombinaci s teleskopickou hlavní hubicí. Na druhou stranu – ještě, že máme otočná kolečka a pružnou hadici, vysavač je sám o sobě docela těžký, váží 8,5 kilogramu. To už je hmotnost, kterou se vám nechce při vysávání nosit v ruce jenom proto, abyste se dostali skutečně všude.

Nicméně pokud na přenášení skutečně dojde, je připravena texturovaná rukojeť pro stabilní a spolehlivý úchop. Jak jsme již nakousli výše, tento model od společnosti Rowenta se může chlubit tím, že je velmi tichý. Výrobce hlučnost specifikuje na 64 dB a to skutečně není hodně. Ne, že byste si při vysávání vyloženě vychutnali klavírní koncerty, nicméně si nebudete připadat jako ve výrobě těžkých strojů.

Společně s vysavačem a velkou univerzální hlavou jsou součástí balení i výměnné hlavice, které vám například pomohou s odstraněním zvířecích chlupů z textilií nebo je oceníte při celkovém úklidu auta. Konkrétně tak v balení najdete následující: teleskopickou kovovou sací trubici, podlahovou hubici Power Air, parketovou hubici Softcare, mini turbo kartáč, štěrbinovou hubici Precision Flex, multifunkční nástavec a hubici na čalounění.

Akční rádius vysavače je velice slušných 11 metrů. Je to zejména zásluha přívodní šňůry o délce 6,2 metrů. Ve většině případů se tak obejdete bez častého přepojování vysavače ze zásuvky do zásuvky. Design vysavače nabízí přívětivou kombinaci jednoduchosti, praktičnosti s příjemným estetickým dojmem, oslňuje však hlavně svým spolehlivým výkonem.

Zjistit cenu

Hledáte jiný typ vysavače? Třeba jej najdete v našem rádci pro výběr vysavače.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Rowenta RO 7783 EA

Sáčkový vysavač Rowenta RO 7783 EA potěší především nízkou hlučností, vysokým výkonem a sáčkem, při jehož je výrazně eliminován únik prachových částic. To, co na výrobku lehce zamrzí je poněkud vyšší hmotnost. 8,5 kg totiž při přenášení v ruce pocítíte.

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
8
Hlučnost
7
Spotřeba
8
Výbava
8.5
PLUSY
 • vysoký výkon
 • tichý chod
 • výměnné nástavce v balení
 • velký objem sáčku na prach
MÍNUSY
 • vyšší hmotnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo