Recenze Rowenta RO6383 EA Silence Force Compact AAAA Animal Care

Další zástupce vyšší třídy od značky Rowenta. I tenhle vysavač se pyšní označením 4A, které říká, že dosáhl na maximální známku na energetickém štítku z pohledu vysávání, spotřeby a filtrace nečistot. To co u většiny Rowent oceňuji, je délka přívodního kabelu. Pro někoho nepodstatná drobnost, ale se zkušenostmi s úklidem staré chalupy, která se vyznačuje obřími místnostmi a relativně nízkou četností zásuvek, mám takové přístroje rád. Nadprůměrné je i kapacita prostoru na prach, respektive sáčku, který do něj můžete umístit. A to rovných tři a půl litru. Jak asi začínáte tušit, není to žádný drobek. Váží osm kilogramů, takže pro starší osoby žijící v patrovém rodinném domě může být jeho přenášení náročnější. Pokud vás zajímaví rozměry, tak výška 37, šířka 56 a délka 32 cm. V ceně dostanete i rozsáhlé příslušenství. Skoro bych řekl, že je ho až nadbytečně moc. Posuďte sami. Teleskopická kovová sací trubice, univerzální hubice pro účinnost čištění A na tvrdém povrchu i na kobercích, parketová hubice, štěrbinová hubice, hubice na nábytek, Easy Brush – integrovaný kartáček na nábytek na rukojeti a mini turbo kartáč. Dalším příjemným bonusem je hlučnost. Tedy spíše její opak. Na to jak je výkonný, tak se jedná o tichý vysavač. Na většinu povrchů stačí minimální výkon a vy tak můžete vysávat i večer a nerušit přitom sousedy. Za zmínku stojí i to jak je řešená filtrace. Podle výrobce je HEPA filtr permanentní a není potřeba ho měnit. Jak je to možné? Má za to moci nový typ sáčku, který je sám o sobě velice účinným filtrem a hlavně se při otevírání víka vysavače sám uzavře, takže se vám nestane, že by vás přivítal oblak prachu. Tak jak to umí některé jiné vysavače. Daní za to, je nutnost nákupu speciálních sáčků. Jeden přijde na cca 50 Kč. Podle mých zkušeností se sáček mění každé 2-3 měsíce, podle velikosti obytných prostor a četnosti vysávání. Takže vydrží docela dlouho, pohlcují pachy a velice dobře se mění. To zda je to za jeden sáček vysoká cena již nechám na úsudku každého potencionálního zájemce. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach3,5 l
Délka kabelu8,4 m
Akční rádius11 m
Hlučnost68 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba27,9 kWh
Příkon750 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano (malý)
Signalizace filtrune
Třída účinnosti HEPA filtruH13
Signalizace plné nádobyano

Jak vysává

Jak již bylo řečeno, jedná se o velmi výkonný vysavač, který je přitom velice tichý. Většinu povrchů zvládá i na nízký výkon. Třeba vysávání na PVC v kombinaci s parketovou hubicí, kdy na nejnižší výkon není co vytknout. U koberců stačí výkonu trochu přidat, případně použít turbo kartáč na koberce s vysokým vlasem. Pro plný výkon budete jen stěží hledat využití, vážně má tendence koberec nadzvednout. Pokud jde o ovládání, tak je vidět že nad ním někdo přemýšlel. Na těle přístroje jsou dva větší knoflíky, na které si lze snadno šlápnout zapnout jej, nebo třeba smotat přívodní kabel. Nastavení intenzity můžete provést za pomoci táhla, které je mezi dvě ovládacími tlačítky. Je doplněno názornými symboly, které usnadňují rozhodování. Také je možné nastavit sílu přímo na rukojeti tyče. Osobně mám rád systém zaklikávání různých nástavců do sebe. Takže se vám nic nevysune v průběhu úklidu. Ovládání je ve většině případů výborné, vysavač pečlivě následuje vaše hubicí. Na svoji hmotnost překvapivě snadno. Nějaký výtky ale stejně mám. Jednak čtyři malá kolečka moc dobře nezvládají přejetí prahů a dokáže je rozhodit i přejetí vlastního kabelu. Také jsou docela tvrdá. Žádné škrábance na podlaze nezpůsobily, ale pro klid v duši bych radši, aby byla měkčí. Větší váha a jen jeden malý úchyt v přední části, komplikují přenášení v patrových prostorech. Na dnešní rychlo obrátkovou dobu je zpracování kvalitní. Po několika používáních oceníte několik malých designových drobností, které zjednodušují život. Po případné koupi si nezapomeňte registrovat produkt na webu výrobce. Získáte tak prodlouženou záruku 5 let na motor (platí minimálně do konce roku 2018). Zjistit cenu Moc výkonný? Recenzovali jsme i levnější vysavače.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Rowenta RO6383EA Silence Force Compact AAAA Animal Care

Dražší výrobek, kde ale vyšší cena rozhodně odpovídá kvalitě. Vhodný pro alergiky, je tichý a extra výkonný. Přesto bych doporučil spíše RO 6477. Je jen nepatrně dražší, je ještě tišší a lépe se s ním manipuluje.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
8
Hlučnost
7
Spotřeba
6
Výbava
8
PLUSY
 • Zpracování
 • Filtrace
 • Vysoký výkon
MÍNUSY
 • Malá kolečka jsou při přejiždění prahů nešikovná
 • Chybí pořádné madlo na přenášení
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo