Recenze vysavače Rowenta RO7487 EA

S vysáváním a eliminací prachu vám může pomoct vysavač Rowenta Silence Force Allergy + RO7487EA. Má nejvyšší třídu filtrace i výkonu a je extrémně tichý. Máte tvrdé podlahy nebo koberce s nízkým či vysokým vlasem? Tento vysavač zvládne všechny povrchy. Pokud doma máte alergika, tak zbystřete a čtěte dál naši recenzi. Uvidíme, jestli má tento sáčkový vysavač i nějaké mínusy.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach4,5 l
Délka kabelu8,4 m
Akční rádius11 m
Hlučnost58 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba28 kWh
Příkon400 W
Sací výkonneuvedeno
Regulace výkonuano (elektronická)
Turbo kartáčano
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtru13


Představení

Sáčkový vysavač Rowenta RO7487 EA je skvělý pomocník v boji s prachem a nečistotami. Má skvělé výkony při vysávání všech podlahových krytin, a to včetně koberců s nízkým i vysokým chlupem. Co na vysavači především oceníte je nízká hlučnost 58 dB, která sotva přesáhne běžnou konverzaci. Dále bychom kladně hodnotili systém EffiTech motor pro mimořádnou energetickou účinnost. Vysavač se chlubí čtyřmi A, takže s ním nejen kvalitně vysajete, ale také ušetříte pár korun na spotřebě elektrické energie ve vaší domácnosti. Někoho by mohl zaskočit nízký příkon 400 W, ale to mu na sací síle nic neubírá. Má nejlepší sací výkon ve své třídě. To zajišťuje optimalizované proudění vzduchu a dvousměrná sací hubice. Příkon je omezen legislativou EU a možnost ovlivnit sací výkon je tak primárně daná zejména konstrukcí vysavače a jeho hubice.

Již v názvu má vysavač označení Allergy+. Je tedy vhodný do domácností s alergiky. A to díky třídě filtrace A a speciálnímu filtračnímu systému, u kterého výrobce uvádí účinnost 99,98 % na zachycení prachu a alergenů. Zbavíte se zvířecích chlupů, zbytků roztočů a dalších částic. Proto si troufáme tvrdit, že jde o třídu filtrace 13 (H13), i když to výrobce neuvádí. Jedná se o nejvyšší třídu, kterou bývají vysavače do domácnosti opatřeny. Další zajímavostí je filtr Silence Force, který nemusíte vyměňovat, je permanentní, a to při kombinaci se sáčky Hygiene+ od Rowenty. Na internetu se cena jednoho nového sáčku pohybuje okolo 40 Kč Vysavač disponuje ukazatelem plnosti sáčku, takže jej nemusíte kontrolovat manuálně. Stačí se jen podívat na indikátor. Kromě ukazatele plnosti sáčku má také ukazatel přítomnosti sáčku. Už se vám nestane, že začnete vysávat bez sáčku. Objem sáčku je 4,5 l, což je skvělé v porovnání s vysavačem Rowenta RO 3927 EA, který má pouze 3 l. Typ sáčku, kterým je vysavač vybaven má uzavíratelnou klapku, která brání vypouštění obsahu sáčku zpátky do vzduchu. Takže ani při výměně sáčku nepřijdete s nečistotami do kontaktu.

Když si objednáte tento produkt, přijde vám jedna krabice, ve které naleznete vše, co budete potřebovat. Není potřeba něco dokupovat zvlášť. Kromě samotného vysavače Rowenta RO 7487 EA se v krabici skrývá široká nabídka příslušenství jako je:

 • trubka – teleskopická kovová trubka (vysouvací trubka vysavače, která se přizpůsobí Vašemu vzrůstu),
 • podlahová hubice – Power Air Hem7 (vhodný pro vysávání koberců i tvrdých podlah),
 • parketová hubice Softcare (na vysávání pevných podlah jako je lino, parkety nebo kachličky),
 • hadice,
 • rukojeť (ergonomická rukojeť pro větší pohodlí a jednoduchost),
 • hubice na čalounění (určená pro vysávání čalouněného nábytku, autosedaček nebo malých textilních ploch),
 • mini turbokartáč (vhodný pro vysávání koberců a pro úklid po domácích mazlíčcích),
 • maxi turbokartáč (používá se pro hloubkové čištění koberců, snáze odstraní drobečky, zašlapané nečistoty, vlasy, chlupy zvířat),
 • štěrbinová hubice XL (hodí se na úklid automobilu, zajišťuje přístup do obtížných míst),
 • sáček (v krabici najdete 2x sáček Hygiene+, který má samouzavírací klapku, to znamená, že se nemusíte bát jeho výměny ani v právě uklizené místnosti – neunikne ani zrnko prachu).

Jak vysává

Jak už jsme se zmiňovali, tak vysavač Rowenta RO7487EA je se svými 58 dB extrémně tichý – pro srovnání je to „hluk“ jako mírný déšť, televizor při běžné hlasitosti nebo bavení mezi sebou. Většina sáčkových vysavačů se pohybuje okolo 66-80 dB. Například vysavač Rowenta RO 3927 AE je opravdu hlučný a telefon při vysávání zvonit neuslyšíte, úroveň hluku má 79 dB. Velice mile jsme byli překvapeni s celkovým vysáváním. Rukojeť vysavače je ergonomická a kovová trubka je teleskopická pro pohodlné vysávání. Především pro starší osoby to bude příjemnější. Trubice se dá výškově přizpůsobit, takže se člověk nemusí hrbit. Tuto funkci už má většina vysavačů. Akční rádius činí 11 m a samotný kabel má délku 8, 40 m. Tudíž nebudete muset tolik střídat zásuvky. Vysavač má čtyři zcela otočná kolečka na všechny strany (360°), a díky tomu bude pohyb během vysávání pohodlný. Usnadní vám manipulaci a vysavač se snadno vyhne překážkám a bude kopírovat vaši dráhu. Avšak kolečka jsou malá a občas mají problém s přejetím vlastního kabelu. Tento vysavač není žádný drobeček. Jeho hmotnost je přibližně 9,2 kg. Proto se čtyři zcela otočná kolečka či ergonomická rukojeť vyplatí. Průměr je okolo 5 kg – téměř dvojnásobná váha může ztěžovat manipulaci. Určitě tedy nebude vhodný pro starší generaci, a pokud bydlíte v patrovém domě, bude obtížnější ho „tahat“ až nahoru. 

Vysavač má 4 malá měkčená kolečka. Nemusíte se tak bát, že by po něm na podlaze zůstaly rýhy. Pokud ale vysáváte tak, jako většina z nás – sem a tam po místnosti a občas s ním přejedete napájecí kabel, tak tady to tak lehké nebude. Tento pomocník napájeci kabel prostě nepřejede a vy musíte k němu dojít a nadzvednout ho.

Vysavač má jako primární hubici Power Air Dust s dvoupolohovým kartáčem, která zvládá velké prostory i koberce. Výrobce byl prozřetelný a u tohoto typu vysavače Rowenta RO7487EA nabízí v rámci ceny celkovou čistící sadu, která obsahuje – podlahovou hubici, parketovou hubici Softcare, mini turbokartáč, maxi turbokartáč, štěrbinovou hubici XL a hubici na čalounění. Různé typy hubic a kartáčů se budou hodit především majitelům domácích mazlíčků. Avšak štěrbinová hubice XL může být pro některé prostory příliš velká. Systém řízení výkonu je elektronický. Jak už jsme zmiňovali, tak vysavač má nejvyšší třídu výkonnosti 5, a díky tomu si poradí hravě s každým povrchem. Napomáhá tomu také optimalizované proudění vzduchu a dvousměrná sací trubice společně s motorem EFFITECH. Regulace sání se nachází na vysavači, můžete tak snadno a lehce přepínat. 

Co mě osobně zaujalo je označení Opravitelný výrobek. Znamená to, že by servis měl být jednoduchý a rychle dostupný včetně náhradních dílů. Rowenta se tím zavázala k tomu, že bude schopna opravit většinu svých produktů po dobu 10 let. Aspoň takto to uvádí na svých webových stránkách. Což je velmi dobrá zpráva.

Porovnání s dalším modelem

Parametry:Rowenta RO7487 EARowenta RO7473 EARowenta RO3927 EA
Příkon W400400750
Počet úrovní výkonu54-5
Systém řízení výkonuelektronickýmechanickýmechanický
Typ vysavačesáčkovýsáčkovýsáčkový
Objem sáčku v l4,54,53
Akční rádius v m11118,80
Úroveň filtrace333
Doplňkové příslušenství

parketová hubice Softcare
mini turbokartáč
maxi turbokartáč
štěrbinová hubice XL
hubici na čalounění

Parketová hubice Softcare
mini turbokartáč štěrbinová hubice XL PRECISION FLEX štěrbinová hubice hubice na čalounění

nástavec na štěrbiny 2 v 1
Hmotnost v kg9,29,93
Cena v Kč5 5003 900 1 600

Jak sami vidíte, tak vysavače Rowenta RO7478 EA a RO7473 jsou skoro identické až na pár menších rozdílů. První rozdíl je úroveň výkonnosti, kde RO7478 EA exceluje. Další rozdíl je v systému řízení výkonu, kde RO7478EA ho má elektronicky a druhý vysavač ho má mechanicky. Objem sáčku, akční rádius či úroveň filtrace je stejná. Kde se ještě liší, je váha, která může hrát roli, když člověk vysavač musí přenášet třeba do patra. Dále je také odlišné doplňkové příslušenství, které však můžete dokoupit v případě nutnosti. Většinou všechny nástavce používat nebudete nebo je budete střídat velice zřídka. A hlavní rozdíl je samozřejmě v ceně, kdy dnešní recenzovaný sáčkový vysavač od Rowenty RO7478 EA je dražší o 1 600 Kč.

Za to zajímavější porovnání je mezi recenzovaným vysavačem a Rowentou RO3927 EA. Předešlé dva sáčkové vysavače jste mohli používat na jakýkoli povrch a s vysokou výkonností. Kdežto vysavač RO3972 EA, co se týká koberců již značně pokulhává, za to exceluje na tvrdé podlaze. Filtrační úroveň mají stejnou. Vysavač je kompaktní, váží 3 kg, což se projeví i na objemu sáčku, akčním rádiusu či hlučnosti. Objem sáčku má 3 l, což je o 1,5 l méně než další dva porovnávané vysavače. A akční rádius má 8, 80 m oproti 11 m vysavače RO7478EA, takže musíte častěji střídat zásuvku, abyste dosáhli do požadovaných míst. Hlučnost je opravdu vysoká, a to 79 dB s kolegy s úrovní hlučností 58 dB se nemůže rovnat. K vysavači RO3927 EA by se hodil turbokartáč, který je určený na koberce. Avšak jeho příslušenství je pouze nástavec na štěrbiny 2 v 1, kdežto recenzovaný vysavač má nástavců 5. Rozdílů je opravdu spousta, ale tomu odpovídá i jeho cena. V porovnání s Rowentou RO7478 EA je cena nižší skoro o 4 000 Kč. Než si budete vysavač pořizovat je vždy důležité si promyslet, na které povrchy budu vysavač používat a jak často. Pokud máte plovoucí podlahu či dlažbu a nějaký ten solitérní koberec, pak i vysavač Rowenta RO3927 EA může pro vás být ideální volbou.

Zjistit cenu

Chcete raději levnější vysavač?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.6 Total Score
Recenze Rowenta Silence Force Allergy+ RO7487EA

Vysavač Rowenta RO7478 EA je opravdu povedený. Má vysoké úrovně filtrace i výkonu, což vám zaručuje skvělé výsledky vysávání i na kobercích. Je vhodný do domácností s alergiky. Má velký objem sáčku 4,5 l, dlouhou přívodní šňůru, zcela otáčivá kolečka či ergonomickou rukojeť. V ceně máte různé nástavce. A co je také důležité zmínit je tichost při vysávání. To vše je vykoupeno vyšší pořizovací cenou. Avšak vysavač si nepořizujete na jeden rok a s těmito vlastnostmi si troufáme říct, že se investice vyplatí.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
8
Hlučnost
10
Spotřeba
9
Výbava
8
PLUSY
 • vysoká výkonnost
 • nízká hlučnost
 • třída filtrace
 • HEPA filtry
 • objem sáčku
 • dlouhá přívodní šňůra
MÍNUSY
 • váha
 • cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo