Recenze Rowenta RR 6925 WH

Robotický vysavač Rowenta RR 6925 WH se řadí k levným výrobkům, což se projevuje na jeho celkovém zpracování i způsobu ovládání. Doba nabíjení je neuvěřitelných 360 minut, ale potěšující je možnost si naplánovat úklid na 7 dní v týdnu. Stojí za to, si tento vysavač pořídit?

Parametry

Doba nabíjení360 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost65 dB
Indikátor bateriene
Kapacita baterieneuvedeno
Výdrž na jedno nabití150 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidne
Typ navigaceinfračervené senzory
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkune
Objem zásobníku0,25 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníano
Wi-Fine
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů2
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTne
Počet čisticích režimů3
Maximální výška překážek1,5 cm
Výška8 cm
Průměr32,5 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybnesystematický

Ovládání

Robotického vysavače můžete ovládat buď pomocí tlačítka na těle, nebo pomocí dálkového ovladače. V případě, že byste chtěli robota ovládat bez ovladače, můžete jej pouze aktivovat k úklidu nebo úklid přerušit. K tomu všemu slouží pouze jedno tlačítko na těle robota. Pomocí dálkového ovladače můžete samozřejmě spustit a přerušit úklid, ale také plánovat úklid. Úklid je možné nastavit na 7 dní v týdnu, ale vždy ve stejnou hodinu. Není možné mít úklid v jeden den naplánovaný na 10:00 hod a druhý den na 12:00 hod. Kromě toho si můžete vybrat jeden z 3 uklízecích režimů, nastavit čas nebo jej poslat do dokovací stanice.

Funkce

Vysavač disponuje 3 režimy úklidu, mezi které patří:
 • Edge – úklid podél stěn. Od stěn následně přejíždí do středu místnosti.
 • Random  – jedná se o úklid celé plochy, standardní vysávání v místnosti.
 • Random room – slouží pro komplexní úklid menších ploch a místností a trvá zhruba 30 minut.
Vysavač nedisponuje bodovým úklidem v režimu SPOT. Tento režim u většiny vysavačů supluje smetáček s lopatkou, takže pokud rozsypete na zem třeba cukr, můžete vzít vysavač a nečistoty vysát na tento režim. Robot v tomto případě vysává rozlohu zhruba 1 m2.

Údržba

Vysavač vás bohužel neupozorní na nutnost vysypání zásobníku ani na vyčištění. Na tento úkon musíte myslet sami. Vzhledem k malému objemu zásobníku je potřeba jej vysypávat po každém použití. Pokud doma máte chlupaté mazlíčky nebo osoby s dlouhými vlasy, je dobré nejméně každé 2. vysávání vyčistit i rotační kartáč, do kterého se mohou chlupy, vlasy a prach zamotávat. Pozornost věnujte i prostoru pod otočným směrovým kolečkem, koly a prostoru okolo dvou bočních kartáčků. Kvůli navigaci s infračervenými senzory jezdí vysavač nesystematicky, ale potěší, že v balení dostanete magnetický pásek, který funguje podobně jako virtuální stěna. Vysavač jej sice částí svého těla přejede a může jej i posunout, ale nepřeje jeho hranice.

Jak vysává

Rowenta RR 6925 WH se svojí cenou řadí k levným výrobkům, což odpovídá i úrovni vybavení a ne příliš příjemnému ovládání. Jednoduše řečeno, od vysavače nečekejte zázraky. Důležité je, že obstojně plní funkci vysávání. Velkým plusem jsou dva boční kartáčky, díky kterým vysavač pojme mnohem více nečistot, které dobře vymete i z rohů. Z hlediska funkcí toho robot kromě plánování úklidu moc nenabízí. Úklid je možné naplánovat jen za pomocí dálkového ovladače. Na těle vysavače je totiž jen jeden ovládací prvek, který slouží pro zapnutí a přerušení vysávání. Ovladač tedy rozhodně není radno ztratit! Ovšem to, že věci někam založíme a pak je nemůžeme najít, je smutnou realitou. Proto doporučujeme mít pro ovladač jedno místo, na které jej budete pravidelně vracet. Naplánovat úklid si můžete na každý den v týdnu, ovšem vždy ve stejnou dobu, což je trochu omezující. Na druhou stranu lepší něco než nic. Dále si na ovladači můžete vybrat jeden z 3 režimů úklidu. Jeden se věnuje celé místnosti, druhý uklízí podél stěn a třetí je vhodný pro úklid menších místností a ploch. Může se zdát, že třetí režim simuluje režim SPOT, který u vysavačů z vyšších tříd nahrazuje smetáček a lopatku, ale vzhledem k tomu, že úklid trvá 30 minut, si nemyslíme, že jde o nahrazení SPOTu. Za zmiňovaných 30 minut v menší místnosti uklidí ten největší nepořádek, ale že by byl výsledek 100%, to říci nemůžeme. Jak jsme se již zmiňovali, vysavač jezdí náhodně až do úplného vybití baterie, což je zhruba 120-150 minut. Jakmile indikuje nízký stav akumulátoru, jede se dobít. Musíme upozornit, že nabíjení trvá celých 6 hodin, tedy 360 minut, což je v porovnání s délkou úklidu na jedno nabití neskutečně dlouho. U dražších modelů obvykle nabíjení trvá o hodinu déle, než je výdrž na jedno nabití. Z hlediska uživatelské přívětivosti nám přijde nepraktické ovládání jen pomocí dálkového ovladače. V případě, že jej ztratíte nebo někam založíte, můžete robota jen spustit nebo přerušit úklid. Nemůžete jej ani poslat na základnu. Pokud si zvolíte režim Random Room a během vysávání úklid přerušíte, po opětovném spuštění dojde aktivaci defaultně nastaveného režimu Random. Vysavač tedy v Random Room režimu nepokračuje. I když výrobce uvádí, že si vysavač neporadí s prahy, z praxe víme, že nižší prahy přejede bez problémů stejně jako nohy od sušáku na prádlo.

Zkušenosti

 • Robotický vysavač nemá konektivitu Bluetooth ani Wi-Fi.
 • Mohou ho používat i alergici, protože nepořádek filtruje přes HEPA filtr.
 • Součástí balení nejsou náhradní filtry.
 • V balení najdete štěteček pro čištění filtrů a kartáče a magnetickou pásku.
Máte na robotický vysavač vyšší požadavky? Podívejte se na náš velký srovnávací test robotických vysavačů, který najdete zde. Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5 Total Score
Rowenta RR 6925 WH

Díky HEPA filtru se vysavač hodí i do domácností s alergiky. Výhodou výrobku je nízká pořizovací cena, která se však odráží na ne příliš pohodlném ovládání, na tom, že vysavač dostanete bez náhradních filtrů nebo bočních kartáčků i na celkovém provedení. Pro nenáročného uživatele může být ten robot dobrou volbou.

Výdrž
3.3
Provoz
6.1
PLUSY
 • pořizovací cena
 • plánování úklidu
MÍNUSY
 • dlouhá doba nabíjení
 • nepohodlné ovládání
 • malý zásobník na nečistoty
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo