Recenze tyčového vysavače Rowenta RY8561WH Clean & Steam Multi

Tyčový vysavač Rowenta RY8561 WH Clean & Steam Multi je bezsáčkový model, který kromě běžného vysávání zvládne i parní čištění, a to najednou. Horká pára ničí až 99,9 % všech bakterií a navíc zajistí ekologicky i ekonomicky šetrný úklid, který se obejde bez čistících prostředků. Tohoto pomocníka uvítají i alergici a majitelé domácích mazlíčků.

Parametry

Typbezsáčkový
Délka kabelu8 m
Akční rádius10 m
Typ baterie-
Kapacita baterie-
Doba nabíjení-
Výdrž na jedno nabití-
Stupně výkonu2
Ruční vysavačne (jen parní čistič)
Objem nádoby na prach0,5 l
Hmotnost7 kg
Účinnost vysávání na kobercevýrobce neuvádí
Účinnost vysávání na podlahuvýrobce neuvádí
Příkon1 700
Hlasitost84 dB
Rozměry VxŠxH (cm)119x36x26
HEPA filtrano
LED osvětleníne
Mokré vysáváníano
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťne
Indikátor baterie-
Indikátor plnostine
Příslušenstvísací hubice, podstavec, 2 mini hadříky, 2 pěnové kartáče, 2 mopy, 4 filtrační kartuše a 1 filtr, nástavec na čištění koberců, 6 kartáčů na čistění spár, koncentrátor páry, stěrka

Představení produktu

Vysavač Rowenta RY8561 WH Clean & Steam Multi disponuje třemi základními funkcemi:

 • Vysávání
 • Parní čištění
 • Parní čištění pomocí ručního čističe

Tento parní čistič zvládne úklid všech podlah a povrchů. Oceníte ho jako pomocníka při úklidu parket, kachlí, vynilu i koberce. Právě díky několika typům nástavce si poradí s různými povrchy.

Parní čistič z dlouhodobého hlediska šetří nejen čas, ale taky peněženku. Díky horké páře není třeba používat při úklidu žádné čistící prostředky. Horká pára, kterou přístroj ohřeje během 30 vteřin, dokáže podle výrobce zničit až 99,9 % všech bakterií a choroboplodných zárodků. Což zajišťuje opravdu hloubkový úklid, který je zároveň rychlý a snadný. Čištění domácnosti bez použití chemie je navíc šetrné ke zdraví i životnímu prostředí. Ocení ho zejména alergici. Vysavač obstojí i při úklidu po domácích mazlíčcích, vysávání chlupů mu nedělá problém.

Víceúčelový parní čistič zajistí mytí oken, zrcadel a jiných skleněných povrchů. Ruční parní čistič s několika nástavci umožňuje čištění spár a těžko dostupných míst v koupelně nebo kuchyni. Součástí vybavení jsou také různě barevné kartáče. Barvy slouží pro lepší orientaci při úklidu (můžete si je dle barev rozdělit třeba na úklid kuchyně, koupelny a toalety). Parní čistič dokonce umí narovnat a osvěžit textílie.

Tvrdé podlahy lze během úklidu vysávat a čistit párou zároveň. Dva omyvatelné mopy ze směsi mikrovlákna a nylonu zajistí perfektní čistotu podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Ten s hustším nylonovým vláknem poslouží k vytírání zaschlých skvrn a hodně znečištěných podlah. Druhý mop s vyšší koncentrací mikrovlákna zase pomůže při úklidu všech podlah s menším až středním znečištěním.

Přístroj se může pochlubit velmi snadným a intuitivním ovládáním. Horkou páru, kterou lze aktivovat během pouhých 30 vteřin, lze nastavit podle typu povrchu. Kromě přehledného ovládacího panelu je na přístroji hlavní vypínač a možnost bezdotykové výměny mopů (při jejich výměně postačí nohou sešlápnout okraje nástavce).

Protože součástí přístroje je nádoba na vodu, má v sobě vysavač také odvápňovací kazetu Anti Calc. Kazeta brání poškození přístroje vodním kamenem, čímž prodlužuje jeho životnost.

Vysavač má ergonomickou rukojeť a kolečka, která zajištují snadnou manipulaci při úklidu i přenášení přístroje. Navíječ kabelu a podstavec na parkování ve svislé poloze umožní jeho úsporné uložení. Navíjení kabelu ale není automatické, je třeba ho vždy namotat ručně.

Aby mohl přístroj co nejdéle a hlavně efektivně fungovat jako domácí pomocník, je potřeba dodržovat pokyny výrobce a pečovat o celé příslušenství. U tohoto modelu je prakticky vše omyvatelné, v případě mopů lze prát i v pračce. Pěnový filtr v zásobníku na prach se jednoduše vymění za nový, tato výměna by měla probíhat každých šest měsíců. Oproti tomu filtr vodního kamene Anti Calc, který je umístěný za vodní nádržkou, je třeba měnit každé 3 měsíce. Právě tady apeluje výrobce na dodržování časového rozmezí, které zajišťuje správné a efektivní fungování výrobku, stejně jako jeho životnost.

Také hubici vysavače lze oddělat a umýt ve vodě, výrobce doporučuje nechat oschnout celých 24 hodin před vrácením do přístroje.

Mopové utěrky můžete prát v pračce na 40 stupňů. Pokud se je rozhodnete vyprat hned po parním čištění, počkejte, až celý přistroj vychladne. Při odejmutí utěrek bezprostředně po úklidu hrozí riziko popálení.

Jak vysává

Vysávání a čištění podlahy s tímto přístrojem zajistí rychlý a poměrně snadný úklid celé domácnosti. Přístroj dokáže vysávat i vytírat pomocí páry najednou, což podstatně ušetří čas. Vysavač disponuje cyklonovou technologií, zajišťující vysoký stupeň oddělování prachu ze vzduchu. V praxi to znamená dlouhodobější výsledky úklidu, po kterém nezůstává zbytkový prach, dopadající na všechny povrchy v domácnosti.

Pokud se během úklidu rozhodnete pro přidání páry, celý proces nastavení trvá pouhých 30 vteřin. Snadné ovládání má dvě tlačítka – ECO a MAX. Nastavení ECO je vhodné pro parketové, laminátové nebo kamenné podlahy. Naopak nastavení MAX se hodí pro čištění dlaždic a vinylových podlah.

Kromě parního vysávání můžete použít také ruční parní čistič, kterým lze provádět úklid všech ploch. Můžete s ním umýt okna, koupelnu, kuchyň nebo jiné části domácnosti. Díky několika kartáčům dobře poslouží na spáry, rohy a těžko dostupná místa. Nevýhodou ale je, že ruční čistič je opravdu jen na páru a nedokáže vysávat. K ručnímu přístroji je k dispozici velké množství příslušenství. Vybírat lze ze tří malých a tří velkých kartáčů (všechny barevně odlišené), dále kartáče na dlaždice, stěrky a dvou malých hadříků. Výrobce zde myslel na zásady hygienického úklidu – každá barva kartáče by měla připadnout na jinou část vaší domácnosti.

Vysavač má běžný elektrický kabel, což někdy komplikuje samotné vysávání. Kabel navíc není samonavíjecí, takže si s ním musíte v každé situaci poradit ručně. Kromě nepraktického kabelu je u vysavače třeba zmínit větší hmotnost. Při úklidu větší plochy se člověk při manipulaci s vysavačem docela zapotí, s jeho váhou 7 kg se řadí k těžkým přístrojům ve své kategorii. Když už jsme u těch nedostatků, tento model s hlučností 84 decibelů nadělá při práci poměrně dost hluku. Pro srovnání, jeden z nejlépe hodnocených konkurenčních tyčových vysavačů Dyson V10 absolute dosahuje během akce 72 dB. Obecně můžeme říct, že vysavače, které se pohybují do 76 dB jsou našemu sluchu komfortní.

Prohlédněte si další recenzované vysavače.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Rowenta RY8561WH Clean & Steam Multi

Pokud hledáte multifunkčního pomocníka do domácnosti ve střední cenové kategorii, Rowenta RY8561 WH Clean & Steam Multi by mohla být to pravé. Kabel bez možnosti navíjení lehce komplikuje manipulaci s přístrojem, ale zase není třeba myslet na nabíjení a nehrozí vybití baterie během úklidu. Přes jeho hlučnost jde o výkonný stroj, který zbaví domácnost nečistot efektivně a bez zbytečného použití čistících prostředků. Pro běžný úklid podlah je velkou výhodou vysávání a vytírání pomocí páry najednou.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
9
Hlučnost
4
Výdrž
10
Výbava
7
PLUSY
 • dokáže vysávat a vytírat najednou
 • velké množství příslušenství
 • ekologický úklid bez použití čistících prostředků
MÍNUSY
 • větší váha přístroje
 • ruční parní čistič neumí vysávat
 • hlučnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo