Recenze Rowenta SF 6220 (Expertise Liss and Curl Ultimate)

Žehlička na vlasy Rowenta Expertise Liss and Curl Ultimate je skvělým pomocníkem do vaší koupelny. Díky rychlému nahřátí je prakticky ihned použitelná k žehlení. Výhodou je také dvojitý ionizátor, který se o vaše vlasy dokonale postará. Podívejte se na naši recenzi, co všechno vám žehlička na vlasy přinese!

Parametry

Materiál žehlicích plochKeramické
Péče o vlasyKeramické plochy
Automatické vypnutíano
Regulace teplotyano
Doba nahřátí15 sekund
Zobrazovací zařízeníDisplej
Zámek teplotního nastaveníano
Otočný kabelano
Teplotní rozsah v °C130-230

Jak se s ní upravují vlasy

  

Žehlička na vlasy Rowenta Expertise Liss and Curl Ultimate disponuje hned dvojitým ionizátorem. Ten se stará o to, aby vlasy vypadaly zdravější, lesklejší a účes tak byl dokonalý. Pomáhá totiž neutralizovat statickou elektřinu a díky tomu vlasy také hydratuje. Ionizátor tak sám o sobě je pro vlasy prospěšný, je tedy velkou výhodou, že jím Rowenta Expertise disponuje.

Díky povrchu Nano Ceramic zase vlasy při žehlení příjemně kloužou, nedochází k jejich připalování a může se vám tak povést účes jako ze salonu. K tomu napomohou také plovoucí desky, které zase zajišťují rovnoměrný tlak po celé délce vlasů. Drobnou nevýhodou může být fakt, že žehlička nedisponuje nijak velkými žehlicími deskami, proto může být žehlení bujných vlasů trošku problém.

Aby se se žehličkou dobře manipulovalo, můžete se spolehnout na otočnou šňůru, která se dokáže otáčet kolem dokola o 360°. Budete tak mít zajištěný dostatečný komfort při jejím používání. Ke komfortu přidají také uzamykatelné žehlicí desky. Díky nim budete mít jistotu, že se vám žehlička neotevře v koupelnové skříňce či například během vašich cest. Navíc, její rukojeť má na svém povrchu jemné vroubky, díky kterým se dobře drží. I když budete mít vlhké ruce, žehlička nemá tendenci vypadávat z rukou.

Rozměry žehličky jsou dělané tak, že potěší všechny. I pokud máte menší ruce, žehličku můžete pohodlně uchopit a vyčarovat nádherný účes.

Teplota a typ vlasů

Teplotní rozsah je v případě žehličky Rowenta Expertise Liss and Curl Ultimate od 130 do 230 °C. Tento rozsah je tedy vhodný jak pro poškozené a řídké vlasy, tak po bujné kadeře. Spolehnout se můžete na rychlé rozehřátí žehličky, která může být připravena k použití již během 15 sekund. Pochopitelně na 130 stupňů. Čím vyšší má být teplota, tím déle si musíte počkat. Ale její rychlost je srovnatelná s konkurencí. Lidé si rychlost nahřátí skutečně pochvalují. Jestliže hledáte žehličku, která je opravdu rychle připravena k použití, neváhejte a pořiďte si tuto. Žehlička navíc velmi dobře pracuje s vlasy i při nižší teplotě, což je rozhodně výhoda pro každého, kdo má poškozené vlasy a bojí se, že vyšší teplota by vlasy úplně zničila.

Požadovanou teplotu můžete jednoduše nastavit díky přehlednému barevnému displeji. Ten je navíc poměrně velký, takže se na něj bez problémů uvidíte. Čím vyšší teplotu nastavujete, tím červenější teplota je. Naopak čím nižší teplotu si přejete, tím zelenější čísla jsou. Žehlička je navíc připravena k použití během 15 sekund. Pokud tedy pospícháte, je tato funkce skvělá. Někoho může zarazit fakt, že si žehlička nepamatuje poslední nastavenou teplotu. Před každým žehlením si ji tak musíte nastavit sami, což může být někdy otravné.

Navíc, pokud budete pospíchat a nebudete si jisti, zda jste žehličku vypnuli, můžete zůstat v klidu. Tento typ totiž disponuje funkcí automatického vypnutí. Ta se postará o to, že v případě delší nečinnosti se žehlička jednoduše sama vypne, a nezpůsobí tak žádné trable.

Trošku zamrzí, že výrobce nedodává spolu se žehličkou také pouzdro. To by se hodilo zejména v případě, kdy byste si chtěli vzít žehličku s sebou například na dovolenou či na služební cestu. Pouzdro by se skvěle hodilo také pro uskladnění v koupelně, aby nedošlo k jejímu poškození. Stejně tak na žehličce nenajdete očko na pověšení, díky kterému byste měli žehličku ihned po ruce.

Speciální funkce žehlení

Hlavní speciální funkcí žehlení je ionizátor. Ten se postará o eliminaci statické elektřiny, díky tomu se vlasy budou upravovat lépe a rychleji. Ionizátor také funguje tak, že přeměňuje škodlivé ionty ve vašich vlasech na zdravější, čímž je zajištěna také dokonalá hydratace. Vlasy jsou pak lesklejší a celkově se snadněji upravují. Nevýhodou ovšem je, že si nemůžete sílu ionizace nastavit. Touto funkcí již žehlička bohužel nedisponuje.

Chcete si prohlédnout jiné recenzované žehličky?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Hodnocení Rowenta SF 6220

Žehlička na vlasy Rowenta Expertise Liss nad Curl Ultimate nabídne vysoký rozsah teplot i rychlé nahřátí na základní teplotu během 15 sekund. Pokud tedy pospícháte a potřebujete vytvořit dokonalý účes, tato žehlička vám s tím pomůže. Spolehnout se můžete také na dvojitý ionizátor, který vaše vlasy dostatečně hydratuje. Nevýhodou je, že nijak nemůžete nastavit míru ionizace, což je škoda. Další nevýhodou jsou pak menší žehlicí plochy. To znamená problém především při narovnávání bujných vlasů. Na kudrlinky a styling je to ale žehlička bezproblémová. Její celkové zpracování je navíc perfektní. Výrobce v tomto ohledu myslel na každý detail a dokázal tak vyrobit skutečně podařenou žehličku, kterou ocení úplně každý. Nicméně úplná špička to není.

PLUSY
 • Skvěle padne do ruky
 • Rychlé nahřátí do 15 sekund
 • Vysoký rozsah teplot
 • Vhodná na styling a kudrlinky
MÍNUSY
 • Nenastavitelný ionizátor
 • Menší žehlicí plochy
 • Vyšší teploty se nahřívají déle
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo