Recenze na horkovzdušný kartáč Rowenta x Karl Lagerfeld CF961LF0 Pro Stylist

Chtěli byste si zjednodušit celý proces vyfoukávání a natáčení vlasů pomocí fénu a kulatého kartáče? V tom případě by vás mohl zaujmout horkovzdušný kartáč Rowenta x Karl Lagerfeld CF961LF0 Pro Stylist, který provádí vysoušení a tvarování účesu v jednom. Svou cenou se řadí mezi již profesionální nejdražší varianty, ale opravdu se jeho koupě vyplatí? Pojďme se na něj společně podívat.

Parametry

TypRotační kulmofén
Počet nástavců2
Automatické vypnutíNe
Délka kabelu1,8 m
Počet teplot2
Přibližná cena2200 Kč

Jak se s ním upravují vlasy

Tento horkovzdušný kartáč od Rowenty je praktickou pomůckou, která kombinuje vysoušení vlasů s jejich rozčesáváním, a navíc jim dodává větší objem. Typově se řadí mezi rotační kulmofény a je určen pro každodenní použití.

   

U tohoto přístroje kartáče najdeme dva nástavce pro různé délky vlasů. První nástavec má průměr 50 mm a je vhodný pro středné dlouhé až dlouhé a husté vlasy. Ten druhý má poté průměr 38 mm a je ideální pro krátké vlasy a úpravu ofiny. Každý z nástavců má svůj vlastní plastový kryt, který zabraňuje poškození štětin v případě, že se vydáte na cesty nebo ho budete ukládat mezi jiné vlasové pomůcky. Tento kryt lehce sundáte před tím, než budete nástavec používat. Samotné kartáče se štětinami bohužel neobsahují kuličkové hroty, které by usnadňovaly a urychlovaly rozčesávání vlasů. Pokud byste chtěli model s kuličkovými hroty, podívejte se například na Rowentu CF9620F0 Ultimate Experience, popřípadě u jiných značek, jako jsou třeba Remington nebo Philips.

Jelikož se jedná o rotační typ horkovzdušného kartáče, umí vaše vlasy sám navíjet díky automatické rotaci nástavců na obě strany. Rowenta tuto funkci označuje jako „Pro Dual Motion“. To velmi usnadňuje práci, jelikož nemusíte otáčet celým kulmofénem, jako je tomu u statických typů horkovzdušných kartáčů, ale můžete jen držet jeho rukojeť a hlavice se otáčí sama. Tímto se lépe reguluje intenzita a teplota vysoušení. Můžete ho používat jak na vlhké, tak i na suché vlasy. Je poměrně všestranný, můžete ho použít jak pro rovné foukání, tak i pro vyfoukání s objemem nebo pro vlny.

Napájecí kabel je dlouhý 1,8 m, což je u podobných přístrojů takový standard. Tento kabel je otočný, což zabraňuje zamotávání, ale je pravda, že tu v podstatě není tolik potřebný, když celá hlavice rotuje sama a vy s tím tolik manipulovat nemusíte. Celý proces manipulace vám dále usnadní ergonomická rukojeť, která má zúžený tvar tak, aby se dobře držela i ženám s menšíma rukama.

Na rukojeti najdete také ovládací prvky, které jsou velmi jednoduché. Směr rotace kartáče si sami zvolíte pomocí dvou šipek pod nástavcem. Dále si můžete vybrat ze dvou teplot a dvou rychlostí. Tyto rychlosti jsou podobné, jako bývají u klasických fénů, jedna je tedy ta pomalejší a jemnější, druhá potom ta hlučnější a intenzivnější. Nechybí zde ani studený vzduch pro finální zafixování účesu. Tuto funkci dnes již najdete asi u všech kulmofénů. Hodnotu hlučnosti výrobce přesně neuvádí, ale podle našeho necertifikovaného měření (appka v telefonu) je to cca 80 dB.

Má klasický design v černé a červené barvě, což je celkem škoda, protože bychom očekávali jedinečný vzhled, ovšem ačkoliv se jedná o kolaboraci se značkou Karl Lagerfeld, tento kulmofén nijak z řady ostatních modelů nevystupuje. Naopak mi lákavé jméno z módního průmyslu nepřijde jako výhoda, protože cena přístroje se kvůli tomu zdá vyšší. Ale k tomu se ještě dostanu.

Co se jeho přenosnosti týče, nástavce sice můžete sundat, ale na daném konci kartáče se stejně nachází dlouhý modul, na který se kartáč nasouvá, tudíž v případě, že si ho budete chtít vzít s sebou na cesty, vám může spolu s nástavci v kufru zabírat celkem dost místa. Je tedy spíše vhodný pro stálé umístění v koupelně či na toaletním stolku.

Ochrana vlasů při kulmování

Povrch hlavice je keratinový a podle výrobce by měl zajišťovat až o 25 % větší lesk vlasů. Což lze jen těžko exaktně ověřit. Nicméně většina uživatelů potvrzuje, že jsou jejich vlasy poddajnější a lesklejší. To zajišťuje kombinace pro-keratinu a turmalínu, která má antistatický efekt a vlasy hladí a dodává jim lesklý vzhled. Turmalín je minerál, který při vyšší teplotě vytváří záporné ionty a vaše vlasy poté nejsou rozlítané, ale spíše splývavé.

Nechybí zde ani ionizátor, který je dnes celkem běžnou funkcí. Ten nám zrychluje celý proces vysoušení, ale zároveň se snaží snížit míru poškozování vlasů a také by měl dodávat další lesk. Vaše ruce vám potom ochrání studená špička přístroje, která vás v případě střetu s paží nepopálí.

Nevýhodou je, že tento kulmofén nemá tepelnou pojistku, která by ho vypnula v případě přehřátí. Tato pojistka vám poté nedovolí přístroj zapnout, dokud se neochladí na provozní teplotu a předchází jeho zničení. Otázkou tedy je, zda se třeba nemůže tento model při přílišném přehřátí bez přítomnosti této tepelné pojistky zničit. Pokud ho ale nebudete používat v kuse po nepřiměřenou dobu, například několik hodin, věříme, že k poškození nedojde. Nicméně se jedná o rozšířenou funkci i u mnohem levnějších přístrojů, takže mě překvapuje že zde chybí.

Poradíme vám také, jaká horkovzdušná kulma na vlasy je pro vás ideální.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.2 Total Score
Rowenta x Karl Lagerfeld CF961LF0 Pro Stylist

Rowenta x Karl Lagerfeld CF961LF0 Pro Stylist se řadí mezi profesionální rotační kulmofény s ionizací. Jeho cena se pohybuje okolo 2500 Kč. I když se řadí mezi nejdražší modely horkovzdušných kartáčů, dle našeho názoru se jeho koupě tolik nevyplatí. Když se podíváme na jiné značky, najdeme hned několik variant, které vám za mnohem výhodnější cenu nabídnou v podstatě to samé. Samotná Rowenta nabízí modely se stejnými funkcemi levněji. Tisíc korun ušetříte třeba i tím, pokud nepotřebujete rotační kulmofén a pořídíte si statický z nižší řady s názvem Rowenta x KARL LAGERFELD CF635LF0 Express Style. Jako velké mínus vnímáme také to, že nedisponuje tepelnou pojistkou.

PLUSY
 • rotace kartáče
 • 2 nástavce pro různé délky vlasů
 • profesionální pomůcka
 • každodenní použití
MÍNUSY
 • vysoká cena
 • není vhodný na cesty
 • nemá tepelnou pojistku
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo