Recenze Rowenta XTrem Power Cyclonic RO6963EA

Tak i mezi bezsáčkovými vysavači se našel zástupce skupiny 4A. To znamená, že všechny základní oblasti na energetickém štítku má hodnoceny nejvyšší možnou známkou A. Hned v úvodu prozradím, že se jedná o velmi dobrý přístroj, který ale má i drobné nedostatky. Jedním z nich je délka přívodního kabelu. Šest metrů není mnoho, navíc u vysavače, který svojí cenou patří mezi špičku. Akční rádius od zásuvky, ve kterém můžete vysávat je něco přes osm metrů. Pro někoho to nemusí být mnoho. Další drobné mínus mám za hlasitost, ne že byla nějak extrémní, ale přeci jen očekávání jsou jiná než u přístroje za 1 500 Kč. Regulace výkonu jde ovládat jen na madle. Nevím, jestli to bylo mnou, ale občas jsem s ní docela bojoval. Klasické ovládání na těle vysavače by mi vyhovovalo více. A teď už budu chválit. Líbí se mi velká kapacita nádoby na prach i to, že se z ní nečistoty snadno dají vysypat. Z hygienických důvodů bych ji jednou za čas doporučoval pořádně vymýt. Přestože nemá sáčky a ušetříte za jejich nákup, přesto průběžné provozní náklady jsou a to v podobě filtrů. Filtry by se podle výrobce měli měnit každý rok a jejich cena v sadě je zhruba 500 Kč. Nutnost výměny, záleží na četnosti vysávání. Osobně si myslím, že vydrží i o něco déle než rok. Přesto bych na jejich výměnu nezapomínal. Ucpané a potrhané filtry jednak snižují výkon vysavače a zvyšují přehřívání motoru. Ale hlavně znehodnocují výborný filtrační systém výrobku. Ten ve spolupráci s precizním provedením zachytí naprostou většinu prachových částic uvnitř vysavače a je proto vhodný i pro osoby s alergií.

Parametry

Typ vysavačebezsáčkový
Objem nádoby na prach2,5 l
Délka kabelu6,2 m
Akční rádius8,8 m
Hlučnost75 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba28 kWh
Příkon750 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano (na rukojeti)
Turbo kartáčano (mini)
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
třída účinnosti HEPA filtruH13

Jak vysává

Na chvíli se ještě zastavím u zpracování. To se mi opravdu líbí, nejsou použity levné tenké plasty jako třeba u Sencoru. Kovová pevná teleskopická trubice. Jednotlivé části se do sebe zamykají. Je to drobné zdržení, ale zase vám nehrozí, že se dvě části uprostřed vysávání rozpojí. Co mě dostalo je blesku rychlé smotání kabelu. Po stisku (nebo sešlápnutí) tlačítka to trvá tak dvě sekundy a celý kabel zmizí v útrobách vysavače. Vysávací síla je na příkon 750 W skutečně impozantní. A to jak u pevných podlah, tak i u koberců. Chlupy ze srsti zvládne z koberce odstranit bez problémů, a to i bez rotačního kartáče. Jen škoda, že jde pomocí ovládání na rukojeti hůře nastavovat. Hlasitost je dost svázaná s výkonem, podle očekávání platí, že čím větší výkon tím větší hlasitost. Nejde o nijak hlučný vysavač, přesto byla moje očekávání o trošku větší. Nádoba na nečistoty je velká, ale stejně ji budete vyprazdňovat někde v polovině kapacity. Čím je plnější, tím horší jsou sací schopnosti vysavače. A pokud ho nechcete mít zbytečně na plný výkon a trpět u hlasitého hučení, je snazší nádobu vysypat. Příslušenství je slušné: mini turbo kartáč, podlahová/kobercová hubice, štěrbinová hubice, hubice na čalounění. Trochu mi chybí větší turbo kartáč, koberce by se s ním uklízeli rychleji a při ceně skoro 5 000 Kč bych ho tam nějak čekal. Výtečnou filtraci jsem už naznačoval. Samozřejmě je podmíněna čištěním filtru (pěnový je omyvatelný a HEPA filtr není omyvatelný) a jeho výměnou v případě potřeby. Na závěr video, které je sice v němčině, ale uživatel v něm důkladně ukáže jednotlivé části vysavače. Pro získání představy o přístroji výborné. Zjistit cenu Chcete vidět další? Recenzovali jsme i další bezsáčkové vysavače.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
Rowenta XTrem Power Cyclonic RO6963EA

Docela drahý, ale velmi kvalitní bezsáčkový vysavač. Při jeho pořízení myslete na to, že výměna filtrů bude také něco stát a úplně bez nákladů není. Sací výkon i filtrační schopnosti jsou na perfektní úrovni.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
8
Hlučnost
5
Spotřeba
6
Výbava
7
PLUSY
 • Výkon
 • Filtrace
 • Zpracování
MÍNUSY
 • Cena
 • Hůře ovladatelná regulace výkonu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Odpovědět
  Václav Slánička 18/03/2019 at 12:20

  Co je to platné, že vysavač ROWENTA X-TREM POWER CYCLONIC RO6963EA, je dobrý a výkonný pomocník
  v domácnosti, když pro tento typ vysavače není možné sehnat náhradní filtry, které lze propláchnout ve vodě nebo
  je nutné je jednou do roka vyměnit. Když se Vám podaří konečně sehnat daný typ filtru, budete překvapeni předraženou cenou těchto výrobků, což dokazují nabídky jednotlivých prodejců.

  • Dobrý den,

   je pravdou, že nejen u vysavačů, jsou náhradní díly a filtry poměrně náročnou položkou. Ještě markantnější je u to levných vysavačů.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo