Recenze rýžovaru Mi Induction Heating Rice Cooker

Chytrý rýžovar od Xiaomi umožňuje vaření i na dálku, a to díky možnosti připojení na internet a ovládání pomocí aplikace ve vašem chytrém telefonu. Rýžovar umožňuje nejen přípravu rýže, ale také zeleniny a masa nebo pečení koláčů. Díky solidnímu objemu 3 l se hodí i do větších domácností. Jak se tato chytrá věcička osvědčila v praxi? To zjistíte v naší recenzi.

Parametry

Kapacita3 l
Hmotnost6,45 kg
Příkon1100 W
Materiál pláštěplast
Displejano
Rozměry š * v * h (cm)35 x 35 x 30 cm
Odpojitelný kabelano
Materiál víkaplast
Časovačano
Doba udržování teploty24 hod.

Představení

Rýžovar pochází z dílny čínské společnosti Xiaomi, která se zaměřuje na výrobu smartphonů a další chytré spotřební elektroniky. Kromě čističek vzduchu nebo robotických vysavačů na trh nedávno uvedla také chytrý rýžovar. Rýžovar pracuje na principu elektromagnetické indukce, takže jsou pokrmy a rýže připravovány rovnoměrně tak, aby se nestávalo, že část potravin bude uvařená více a druhá méně. Díky elektromagnetické indukci také nedochází k připalování potravin. V rýžovaru je kromě rýže možné připravit také další pokrmy, mezi které se řadí zelenina i maso. Rýžovar dokonce umožňuje i pečení koláčů. Jeho největší předností je spárování s aplikací Mijia, takže přístroj můžete ovládat i na dálku. Aplikace vám umožní ovládat a mít dohled nad přípravou pokrmů, ale také nabídne celou řadu receptů. Recepty jsou však orientované na asijské strávníky, takže klasické recepty známé pro Evropany zde příliš nenajdete. Rýžovar je schopen vás sám upozornit na přidání suroviny či na to, že jste surovinu zapomněli přidat. Povrch mísy je vyroben z nepřilnavého materiálu, takže pro přípravu nepotřebujete olej a přitom se jídlo nepřipálí. Objem rýžovaru činí 3 l a je možné v něm připravit až 10 šálků rýže. Tento objem je zcela dostačující i pro 6člennou rodinu. Funkce Keep Warm pokrm udrží teplý až 24 hodin. Nastavení rýžovaru můžete provést buď pomocí aplikace, nebo ručně na těle přístroje, který je opatřen 3 tlačítky pro výběr režimu, spuštění a ukončení a časovač. Dobu přípravy můžete sledovat na displeji.

Jak pracuje

Rýžovar má vcelku slušný potenciál, který však zplna využijí prozatím jen asijské země. Donedávna se přístroj i pro evropský trh dodával s čínskými popiskami, což poměrně znesnadňovalo ovládání přístroje. Dnes už jsou popisky přeloženy do angličtiny (název přístroje by měl být zakončený zkratkou EU), v angličtině je i aplikace Mijia. To, že je aplikace přeložena do angličtiny je sice pěkné, ale rozhodně by si zasloužila upgrade svého obsahu. Pyšní se totiž tím, že dokáže rozeznat až 200 druhů rýží a nabízí i přehled receptů, které jsou pro vaření v rýžovaru vhodné, ale tento potenciál opět využijí pouze uživatelé z asijských zemí. Aplikace pro evropský trh neumožňuje pomocí čárového kódu načíst typ rýže, takže tato funkce odpadá. Ani nad kuchařkou evropské srdce nezaplesá, protože většina z pokrmů cílí na asijské strávníky, takže recepty obsahují nejrůznější mořské plody a další suroviny, které nejsou pro našince až tak běžné. Kvůli chybějící funkci rozeznávání rýže nepočítejte ani s tím, že by rýžovar byl schopen vybrat z více jak 2 000 způsobů přípravy rýže. Poradíte si naštěstí i bez Xiaomi kuchařky. V rýžovaru totiž můžete připravovat i zeleninu a na drobno nakrájené kousky masa, sladkou rýži a údajně i upéct koláč. Díky vaření v páře si suroviny zachovávají většinu vitamínů. Rýži můžete připravovat několika způsoby, každý z nich v rýži ponechává ty látky, které se při vaření ve vodě vytrácí. Proto rýže z rýžovaru chutná a vůní úplně jinak. Stejně jako u klasických „nechytrých“ rýžovarů, doporučujeme rýži před vařením dobře propláchnout. Pomocí aplikace tedy můžete zahájit nebo ukončit vaření a sledovat průběh vaření. Můžete si taky nastavit, kdy se má rýže začít vařit, aby byla připravená přesně ve chvíli, kdy potřebujete. Pokud si chcete rýži uvařit z práce, je nutné, abyste ji před odchodem z domu do rýžovaru vložili, ochutili a zalili vodou. Velkou výhodou je mísa pro přípravu pokrmů, na kterou se jídlo nelepí ani nepřipaluje. Proto se mísa dobře a snadno udržuje. Nedoporučujeme ji však dávat do myčky, ale mýt pod tekoucí vodou. Po každé přípravě jídla by se měla umýt i ta část víka, která přijde do styku s pěnou nebo párou a také takzvaný FoamBraker, jenž redukuje pěnu, aby nevytekla z hrnce. Bezpečnostní opatření vám nedovolí zavřít víko, pokud do něj nevložíte tu část, která přichází do styku s párou. Přístroj je celkově poměrně velký a svým tvarem připomíná domácí pekárnu. Jeho rozměry jsou 35 x 35 x 30 cm a váha neuvěřitelných 6, 45 kg, takže se vám ho zřejmě po každé přípravě nebude chtít uklízet do žádné skříňky. Pokud ho budete chtít nechat na kuchyňské lince, zabere docela dost prostoru. Zjistit cenu Moc techniky? Stačil by vám obyčejný rýžovar?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Mi Induction Heating Rice Cooker

Rýžovar dokáže připravit skutečně lahodnou rýži, ale stejně si musíte osvojit správný grif. Jeho odlišnost od konkurenčních modelů je v tom, že pro svůj chod využívá mobilní aplikaci, takže je možné jej ovládat i na dálku. Další výhodou je možnost přípravy i jiných druhů jídel, než je rýže. Je škoda, že mobilní aplikace Evropanům neumožňuje využít veškerý potenciál, který rýžovar nabízí.

PLUSY
 • ovládání na dálku
 • velký objem
 • možnost přípravy více druhů jídla
MÍNUSY
 • aplikace je omezená
 • vysoká pořizovací cena
 • velké rozměry
 • hmotnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo