Recenze Sakura STAC 15 CPA/NB

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Sakura STAC 15 CPA/NB je mobilní jednotka ze střední cenové kategorie, která se může pochlubit vysokým chladícím výkonem a účinným odvlhčováním, a to pro prostory o velikosti až 45 m2. Nedisponuje ale funkcí vytápění.

Parametry

Chladící výkon15000 BTU/hod
Maximální vzduchový výkon450 m3/hod
Energetická třída chlazeníA
Spotřeba energie1650 W
EER2,62
COP-
Maximální velikost místnosti45 m2
Hlučnost56 dB
Typ chladivaR410A
Časovačano
Dálkové ovládáníano
Ventilátorano
Noční režimano
Vytápěníne
Odvlhčování vzduchu(62 l/24 hod)
Zvlhčování vzduchune
Rozměry (V x Š x H) v cm77,5 x 36,5 x 56,8
Hmotnost40 kg

Obsah balení

Součástí balení je klimatizační jednotka, flexibilní hadice (včetně tří adaptérů), dálkový ovladač, baterie do dálkového ovladače a okenní lišta (pro posuvná okna). Pro instalaci na klasická křídlová okna je potřeba dokoupit speciální těsnění.

Zpracování a design

STAC 15 CPA/NB je kvalitně zpracovaný model, který vám při správné péči vydrží léta. Svým vzhledem spadá spíše mezi klasiku – neurazí ani neoslní. Vyrábí se v bílé barvě, díky čemuž skvěle zapadne do každého interiéru.

 

Manipulace a instalace

U tohoto modelu budete muset počítat s vysokou hmotností (40 kg). Vynést jej do schodů proto není snadné a je potřeba alespoň dvou osob. S pohybem po místnosti si ale starosti dělat nemusíte, disponuje totiž čtyřmi kolečky, pomocí nichž lze zařízení bez námahy přesunou tam, kde je zrovna potřeba. Pro instalaci platí totéž, co u téměř každé jiné mobilní klimatizace, jelikož většina z nich je vybavena těsněním pro posuvná okna. Doporučujeme proto dokoupit adaptér pro křídlová okna, případně hadici pro odvod teplého vzduchu vyvést přes zeď. Flexibilní hadici je přitom možné natáhnout až na délku 1,5 m, průměr činí 13 cm. Hadici přitom instalujte na co nejkratší délku bez ohybů. V okolí spotřebiče nechejte volný prostor (50 cm), a to ze všech stran.

Ovládání a funkce

Zařízení můžete ovládat jak dálkovým ovladačem, tak klasicky pomocí hlavního panelu jednotky. Dálkový ovladač je i s bateriemi součástí balení. Jeho dosah činí 7 metrů a ovládat s ním můžete všechny základní funkce spotřebiče. Samozřejmostí je také displej, na němž se zobrazuje teplota/čas a pomocí nějž lze přehledně zvolit režim, nastavit časovač i rychlost ventilátoru. Hlavní ovládací panel se nachází na horní straně zařízení, díky čemuž je snadno dostupný. Tvoří jej 7 základních tlačítek (zapnutí/vypnutí, volba režimu, rychlost ventilátoru, nastavení proudění vzduchu, časovač, snížení/zvýšení teploty nebo nastavení času), 9 kontrolek a LCD displej. Pomocí tlačítka SWING lze nastavit směr proudění vzduchu, lamely se poté automaticky pohybují ve zvoleném směru (vlevo/vpravo), díky čemuž je vzduch rovnoměrně distribuován do celé místnosti.

Jak chladí

STAC 15 CPA/NB patří mezi vysoce výkonné modely. Chladící výkon dosahuje až 15 000 BTU (což odpovídá 4,4 kW). Rychlost i efektivita chlazení je velmi dobrá. Chladný vzduch je vyfukován překvapivě daleko od jednotky, díky čemuž je chlazení vysoce účinné i pro větší místnosti (až do 45 m2). Provozní teploty pro chlazení (i odvlhčování) se pohybují v rozmezí od 18 °C do 32 °C. Nepřekvapí možnost používat tento model místo klasického ventilátoru. Pro toto použití nemusíte mít nasazenou hadici pro odvod teplého vzduchu. Využít můžete tří základních rychlostí (a to samozřejmě i při chlazení): vysokou, střední, nízkou a automatickou (která automaticky mění rychlost otáček podle aktuální a požadované teploty). V režimu chlazení zařízení místnost také automaticky odvlhčuje (jako všechny mobilní klimatizace).

Pokud navíc zvolíte režim odvlhčování, můžete počítat s velmi slušným výkonem a to až 62 litrů za 24 hodin. V takovém případě je ale potřeba kontrolovat nádobu pro odvod kondenzátu, a podle potřeby ji vylévat. To ale neplatí pro režim chlazení. V případě, že budete místnost pouze chladit, množství vody v takovém případě není tak vysoké, aby bylo potřeba kontrolovat nádobu pro odvod kondenzátu, většina kondenzátu totiž odejde ven spolu s teplým vzduchem. Kontrola nádoby je proto v tomto případě nutná až na konci sezóny. Podobně jako většina mobilních klimatizací, které spadají do cenové kategorie pod 20 000 Kč, i tento model disponuje energetickou třídou chlazení A (nejúspornější třída je A+++). Počítat proto musíte s vyšší spotřebou. Na rozdíl od některých levnějších modelů ale potěší nižší hlučnost (56 dB). Funkci vytápění tento model nemá.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.1 Total Score
Hodnocení Sakura STAC 15 CPA/NB

Sakura STAC 15 CPA/NB patří mezi uživatelsky oblíbené mobilní klimatizace ze střední cenové kategorie. U tohoto modelu musíme pochválit zejména vysoký chladící výkon, díky němuž se hodí i do větších místností. Mezi další pozitiva patří velmi slušné odvlhčování, samoodpařování kondenzátu (při chlazení), snesitelná míra hlučnosti a naklápěcí lamely. Jedná se však o klimatizaci, od níž kromě chlazení a odvlhčování nemůžete čekat nic navíc. Pokud ale sháníte zařízení zejména za tímto účelem, v cenové relaci do 15 000 Kč se jedná o jeden z nejlepších modelů.

Hlučnost
8
Chlazení
8.5
Spotřeba
7.5
PLUSY
 • vynikající chladící výkon
 • efektivní odvlhčování
 • automatické odpařování kondenzátu
 • kvalita zpracování
 • vhodné i pro velké místnosti
MÍNUSY
 • vyšší pořizovací cena
 • vyšší spotřeba
 • v balení chybí návod v českém jazyce
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo