Recenze SAMSUNG DV90M6200CW

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Samsung se na poli sušiček prezentuje ve většině případů technicky velmi vybavenými modely, které přináší řadu zajímavých a inovátorských prvků. Podíváme se společně na to zda je tomu tak i v tomto případě a samozřejmě nesmíme opomenout i základní funkcionalitu sušičky, tedy jak dobře a za kolik suší. Vzhledově je zajímavá a docela výrazná. Použité materiály jsou kvalitní, buben je z nerezové oceli a celkově je zpracování precizní. Rozměrově je to klasika 85 x 60 x 60 cm. Šířka je o pár milimetrů užší, aby jste ji pronesli i přes 60 dveře. Hloubka je v reálu o něco vyšší, zadní část vyčnívá a celková hloubka je proto okolo 65 cm. Zpracování je exkluzivní, vše do sebe hezky zapadá, nic nedrhne a buben je pochopitelně nerezový. 

Parametry

Kapacita9 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie194 kWh
Třída účinnosti kondenzaceB
Trvání standardního programu188 min
Počet programů14
Hlučnost65 dB
Typ chladivaR134a
Hloubka60 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost50 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuAno

Programy

ProgramDoporučená max. náplňNastavitelná úroveň sušení
Air Wash1 kgAno
Suché k žehlení4 kgNe
Jemné prádlo2 kgNe
Vlna2 kgNe
Ručníky6 kgAno
Lůžkoviny2 kgNe
Outdoor2 kgNe
Studený vzduchNe
Teplý vzduchNe
Časový programNe
Rychlé sušení1 kgNe
Syntetika4 kgAno
Smíšené9 kgAno
Bavlna9 kgAno
 • Airwash – Oblečení s velkým množstvím ozdob (například korálky, flitry, krajkami, knoflíky atd.) se může poškodit nebo může dojít k deformaci. Tento cyklus nepoužívejte u tkanin, které mohou být snadno poškozeny horkem (například vlna, hedvábí, kůže, kožešina, samet, trička s potiskem atd.)
 • Studený vzduch – Všechny typy tkanin. Pro osvěžení nebo provzdušnění prádla, které nebylo dlouho nošeno.
 • Teplý vzduch – Malé kusy prádla a vlhké oblečení, každodenně nošené oblečení vhodné pro sušení teplým vzduchem.

Funkce

 • Odložený konec – nastavíte čas, ve kterém má sušička dokončit svůj program. Nastavovat ho můžete po celých hodinách a maximálně o 24 hodin.
 • Dětská pojistka – Chcete-li ji aktivovat nebo deaktivovat , současně na 3 sekundy stiskněte a přidržte tlačítka Ochrana proti pomačkání a Úroveň sušení.
 • Smart Check – Umožňuje diagnostikovat problémy sušičky za pomoci aplikace na telefonu. Bohužel podporuje pouze Samsung řady Galaxy a Apple Iphone. Pokud by jste ji chtěli vyzkoušet, stáhněte si aplikaci „Samsung Smart Washer/Dryer“.
 • Ochrana proti pomačkání – Přidá přibližně 2 hodiny přerušovaného odstřeďování na konci vybraného cyklu za účelem omezení pomačkání. Na displeji se zobrazí velký kruh a buben se začne přerušovaně otáčet.
 • Úroveň sušení – Stisknutím vyberte úroveň usušení ve vybraných programech. Usušení je možné nastavit ve třech úrovních (1 až 3). Úroveň 1 slouží k částečnému usušení položek, které pak rozprostřené nebo zavěšené uschnou. Úroveň 3 je nejvyšší, používá se při větších nebo objemnějších dávkách prádla.

Chybové kódy

Doporučené řešení chybových hlášení, pokud problém přetrvává, doporučuji kontaktovat servis.
Chybový kódMožné řešení
tCVyčistěte filtr žmolků nebo filtr tepelného výměníku.
tC5Vypněte přístroj na cca 3 minuty a zkuste program opakovat.
dCDovřete pootevřená dvířka.
HCPřehřátí kompresoru – pokud nepomůže vypnutí a chvilka klidu, tak servis.
9C2Napájecí kabel možná není správně připojen.
5CPlná nádržka na vodu.
AC6Zkuste vypnout a po chvíli zapnout přístroj.
3CChyba motoru, zkuste přístroj vypnout a zapnout.

Jak suší

Zvláštní pozornost si zaslouží rychlý program. Ten by měl během 35 minut usušit malou várku oblečení tak, abyste si je mohli vzít rovnou na sebe. Ideální pomoc ve chvíli, kdy vám přes noc doprala pračka a vy potřebujete rychle usušit pár kousků prádla do práce. Skutečně dokáže za tak krátkou dobu usušit vše? Záleží na typu oblečení a na tom, jak dobrou máte pračku, respektive jak dobře ždímá. Na to že by jste za půl hodiny měli suchou silnou podzimní mikinu můžete zapomenout. Lehčí věci jako je třeba triko nebo košile už zvládnout dokáže. Pořád ale platí předpoklad, že máte pračku s třídou odstřeďování A. Nabídka programů je široká, za zmínku stojí dva refresh programy. Jeden je se studeným vzduchem a druhý s teplým (můžete u něj nastavit intenzitu) a třeba poměrně dost propocené triko dokáže zbavit zápachu. Taktéž se hodí na péřové oblečení nebo třeba plyšové hračky. Pokud dáte do refreshe klasické prádlo, ta ho samsung doporučuje trochu namočit, jen si dejte pozor, kdybyste k sobě dali více kusů, tak aby se neobarvili. Typicky tento program využijete pro rychlé osvěžení jednoho kusu oblečení, které si chcete po celém dni mít voňavé i večer. Pro refresh s teplým vzduchem určitě nepoužívejte pérové oblečení, pryž ani citlivé umělé materiály. Naopak výborně poslouží k osvěžení a prohřátí velkých prošívaných dek. K dispozici je i speciální program pro outdoorové sportovní oblečení nebo přikrývky. Silnější kusy oblečení typu přehozů, prošívaných dek, pokrývek nebo látkových plen využívejte nastavení teploty „Vysoká“. Když sušíte polštáře, tak pomůže přidat několik suchých ručníku, které pomohou ke kvalitnějšímu a rychlejšímu usušení a taky načechrání polštářů. Když se s ní naučíte pracovat a budete využívat podle typu prádla i funkci úroveň sušení, tak vysuší opravdu vše. A to i přes svoji třídu sušení B. Jen u toho nebude úplně nejrychlejší a také s trochu vyšší spotřebou.

Zkušenosti

 • Buben má osvětlení. Zapíná se tlačítkem a po pěti minutách se samo vypne.
 • Po deseti minutách nečinnosti se sama vypne.
 • Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud prádlo před vložením do sušičky rozmotáte.
 • Pokud chcete zvýšit efektivitu sušení jednoho nebo dvou kusů prádla, přidejte do dávky prádla suchý ručník.
Zjistit cenu Podívejte se na další recenze sušiček na prádlo. Máme jich desítky ve velkém srovnávacím testu a pomohou vám vybrat tu správnou.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.2 Total Score
SAMSUNG DV90M6200CW

Výborný, technikou nabitý přístroj, který nemá zásadní slabé místo. Na druhou stranu je nutno uznat, že jsou i o něco levnější sušičky, které suší ještě lépe, rychleji nebo efektivněji. Jestli vás netrápí její mírně vyšší cena, tak může být díky svému vzhledu stylovým domácím doplňkem. Seznam všech recenzovaných sušiček najdete zde.

Sušení
9
Spotřeba
8
Rychlost
8
Hlučnost
5
Výbava
9
PLUSY
 • Nabídka programů
 • Kvalita zpracování
MÍNUSY
 • Cena
 • Sušení by mohlo být ještě o trošku lepší a rychlejší
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

5 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den
  3 roky pouzivana 3 opravy totalny smejd.2x vymena kompresoru 1x vymena tesnenie okolo bubna aj tak
  prasi Vsade bordel.A zase je po nej.Uz som ju vyhodil nemam na nu nervy.

  • Dobrý den,

   vaše zkušenost mě mrzí, ale děkuji za informaci pro ostatní čtenáře. Problémových zážitků s touto sekačkou je opravdu hodně.

 2. Máme tuto susicku půl roku a je problém, jak se po půl roce může rozbít to nechápu. Takže pro mě mínus. Na to kolik stála by měla fungovat daleko déle.

 3. za cenu 20000.- opravdu bída. Moje nejhorší investice. Jediné plus je dizajn

  • Dobrý den,

   můžete být prosím konkrétnější, v čem vás výrobek zklamal? Vaše zkušenost může pomoci s výběrem i dalším vybírajícím.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo