Recenze Samsung Galaxy Gear S2

Starší, stylové hodinky s rozumnými rozměry 42,3 x 49,8 x 11,4 mm. Hodí se díky tomu na pánskou i dámskou ruku, ale pro některé pány budou malé. Na velké ruce totiž působí docela drobným dojmem. O výkon se stará dvoujádrový procesor o frekvenci 1 Ghz. Ten má k dispozici 0,5 GB RAM. Na provoz takto malého zařízení je to solidní výkon, ovládání je dostatečně plynulé.

Parametry

RAM512 MB
Interní paměť4 GB
Úhlopříčka1,2 palce
Typ displejeAMOLED
Rozlišení360 x 360
Hustota bodů307 ppi
Životnost baterie2 dny
Délka nabíjení2,5 hodiny
Kapacita baterie250 mAh
Fotoaparátne
SIM kartane
Wi-Fiano
Bluetoothano
NFCano
Reproduktorne
Mikrofonano
Materiál páskukůže / plast
Formát displejekulatý
Hmotnost55 g
Šířka49 mm
Výška42 mm
Tloušťka11 mm
VoděodolnostIP68

Design

Hodinky mají kulatý ciferník a díky tomu vypadají zejména z větší vzdálenosti velmi přirozeně. Jak si poradí se zobrazováním obsahu, se podíváme v další části. Takže zpátky k vzhledu. Jsou dostupné ve dvou edicích. Jednou je Gear S2 Sport a tou druhou Gear S2 Classic. Sportovní edice je o něco levnější a hned ji poznáte podle gumového pásku. Klasická edice je vybavena koženým páskem a má o něco výraznější vzhled. Funkčně jsou obě varianty stejné. Drobný rozdíl je kovovém těle. Sportovní verze má matný odstín, klasické lesklý. Řemínky můžete měnit dle potřeby a nahradit za své. Výměna není úplně jednoduchá a vyžaduje trochu praxe, než dostanete správný gryf. U klasické verze jde použít libovolný běžný pásek s roztečí 20 mm. U sportovní edice jen pásky od Samsungu, případně jejich kopie. Obě varianty mají vysoký stupeň odolnosti IP 68. To zaručuje dostatečnou resistenci vůči vodě i prachu a nemusíte se s nimi bát ani do bazénu či do vany.

Displej

Rozhodně stojí za zmínku. 1,2 palce průměr (úhlopříčka u kulatých hodinek nedává smysl) a AMOLED technologie s rozlišením 320 x 320 pixelů. To se na první pohled může zdát jako malé, ale když si uvědomíte o jak malou plochu jde, tak je více než dostatečné. Obraz je dostatečně ostrý (302 PPI) a čitelný. Výhodou AMOLED je, že při zobrazování černé má vlastně vypnutý displej (tu část pixelů kde se zobrazuje černá barva) a proto při tomto typu zobrazení spotřebovává minimum energie. Na druhou stranu je pro něj energeticky náročnější zobrazení ostatních barev. Jas displeje se dá nastavit deseti různých úrovních. Provedete to potažení směrem dolů z obrazovky s ciferníkem. Nečekejte žádnou sofistikovanou regulaci jasu, ale na sluníčku se jas nastaví na maximum. To zaručí jeho čitelnost. Odolnost proti poškrábání by zase mělo zajistit odolné sklo Corning Gorilla Glass 3.

Baterie

Má 250 mAh a vydrží zhruba dva dny. Hodně záleží na intenzitě jejich využití. Takže jako náruživý uživatel si trochu výdrže uberte a naopak jako občasný si můžete nějaké hodiny přidat. Nabíjení také nějakou chvíli vezme, na plnou kapacitu se ze „skoro nuly“ dostanou za dvě a půl hodiny.

Co umí

Tou první a základní věcí je zobrazení hodin. K dispozici je velký výběr stylů. A to u číslicového i ručičkového zobrazení. Ty lze navíc dále upravovat a měnit si barvu pozadí, styl ručiček atd.. Každý má možnost nastavit si podobu podle svých představ. Přijaté notifikace se zobrazují v levé části displeje. Prodleva mezi zobrazením notifikace na telefonu a hodinkách je maximálně v rámci malých desítek sekund. Dá se proto říct, že máte vždy aktuální info. Hodinky nejsou použít jako plná náhrada telefonu při telefonování. Můžete jen zamítnout hovor. U zpráv je to jiné. Lze na ně odpovídat a protože tušíte, že na malém displeji to nebude s rychlostí psaní žádný zázrak, tak nám pomáhá T9 slovník. Na velké vypisování to není, ale krátké zprávy ve stylu „jsem na cestě“ nebo „za pět minut jsem doma“ napsat zvládnete snadno. Kdo T9 nemá rád, tak ji může vypnout. Ze spodní strany těla hodinek je měřič srdečního tepu. Ten funguje spolehlivě a ocení ho hlavně sportovci. Získaná data propisuje do aplikace S Health, která sama monitoruje vaši aktivitu. Počet kroku, ušlá vzdálenost atd.. O spojení s ostatními zařízeními se stará Bluetooth. Nemá reproduktor, ale přes bluetooth si můžete připojit bezdrátová sluchátka.

Systém a ovládání

Najdete v nich Tizen, což je vlastní systém od Samsungu. Ciferník hodinek má okolo sebe otáčecí kolečko. Pomocí něj lze ovládat hodně funkcionality. Slouží ke scrollování při čtení zpráv, vybíráte hodnoty v nastavení zařízení a nebo jen rozsvítíte displej. Po chvíli si na něj člověk zvykne a osobně se mi tento směr ovládání líbí. Drobný rozdíl je mezi oběma řadami hodinek. U sportovní je kolečko hladké a snáz se otáčí. Zato u klasické je ozubené, masivnější a o otáčení jím je o něco náročnější. Dotykům displeje se ale stejně nevyhnete. Pomocí něj potvrzujete volby a nebo také píšete. Na pravé straně jsou dvě tlačítka. To horní supluje tlačítko zpět. Stejného výsledku jde docílit i při potažení prstu přes displej směrem shora dolů. Oboje je podobně rychlé, záleží co vám vyhovuje víc. Druhé tlačítko je tzv. funkce „home“. Pomocí něj hodinky zapnete, přepíná mezi zobrazením hodin nebo nabídkou funkcí a při jejím podržení můžete zapnout úsporný režim. Jednotlivé aplikace se zobrazují v kruhu okolo displeje. Na kulatém displeji je takové zobrazení přirozené a pohybujete se mezi nimi za pomoci otočného kolečka. Asi nejčastější využití bude mít budík nebo funkce „prozvonění“ telefonu. Díky tomu ho snadno doma najdete. Bohužel nemají samostatná GPS senzor a pro určení polohy využívají ten v telefonu. Kapacita interní paměti je sice 4 GB, ale pro vaše data je volných jen 1,7 GB. Zbytek si vzal systém a aplikace. Kompatibilita by měla být zaručena se všemi telefony, které mají alespoň verzi 4.4 Androidu. Jako další podmínka je zmiňována 1,5 GB RAM, ale to by měla splnit i většina relativně starých telefonů. To je dobrá zpráva, nejste vázáni jen na značku Samsung. I když hodinky nemáte spárovány s telefonem, mohou být připojeny k Wi-Fi a zobrazovat informace o počasí, nebo přijímat datové zprávy. Zjistit cenu Zpět na přehled všech chytrých hodinek.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.8 Total Score
Samsung Galaxy Gear S2

Jsou "jen" rozšířením vašeho telefonu. Samostatné využití je malé. Vzhledově jsou povedené, ovládání je snadné a líbí se mi možnosti uživatelského přizpůsobení vzhledu (displej + řemínek).

Ovládání
8
Výbava
6
Baterie
6
PLUSY
 • Vzhledově povedené
 • Kvalitní displej
 • Pohodlné ovládání
MÍNUSY
 • Nemají reproduktor
 • Průměrná výdrž baterie
 • Vyšší cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo