Recenze Samsung Galaxy Gear S3

I v této generaci chytrých hodinek přináší Samsung dvě řady. Jednu více společenskou, která se skrývá pod názvem Samsung Gear 3 Classic a druhou více sportovní, kterou v e-shopech najdete pod označením Samsung Gear 3 Frontier. Určitě vás bude zajímat jaký je mezi nimi rozdíl. A odpověď je stejná jako u předešlé řady. Kromě vzhledu a váhy, která je v případě Frontieru o pár gramů větší, jsou z pohledu funkcí i hardwaru totožné. Procesor má dvě jádra a frekvenci 1 GHz a 768 MB RAM. Tahle výbava je pro hladký chod dostatečná. Součástí balení je nabíjecí stojan a druhý menší řemínek. Verze classic má rozměry 49 x 46 x 12,9 mm a váhu 59 gramů. Sportovní edice je o něco těžší a váží 63 gramů.

Parametry

RAM768 MB
Interní paměť4 GB
Úhlopříčka1,3 palce
Typ displejeAMOLED
Rozlišení360 x 360
Hustota bodů278 ppi
Životnost baterie3 dny
Délka nabíjení2,5 hodiny
Kapacita baterie380 mAh
Fotoaparátne
SIM kartane
Wi-Fiano
Bluetoothano
NFCano
Reproduktorano
Mikrofonano
Materiál páskukůže / plast
Formát displejekulatý
Hmotnost59 g
Šířka46 mm
Výška49 mm
Tloušťka13 mm
VoděodolnostIP68

Design

Hned v úvodu musím říct, že se od minulého modelu vzhled příliš nezměnil. Jestli se vám líbil, je to pro vás dobře. V případě že ne, tak budete zklamaní i nadále. Jak jsem zmínil v úvodu, můžete si vybírat ze dvou vzhledů. Sportovního a klasického. Pokud jste příznivci sportovního (S3 Frontier), tak je podle mého určen spíše pro pánskou ruku. Jsou masivní a docela vysoké. U této verze dostanete gumový, vroubkovaný pásek. V obou případech máte jako u předchozí generace k dispozici otočný ciferník. Pokud jste dosud zvyklí na klasické hodinky, tak vás může nepříjemně překvapit jejich výška. Ta je docela velká. Nicméně se nosí velmi pohodlně. Hmotnost je obdobná jako u klasických hodinek.

Displej

Displej má průměr 1,3 palce, u hodinek s kulatým ciferníkem nedává smysl mluvit o úhlopříčce. Je postaven na technologii AMOLED a jeho rozlišení je 360 x 360 pixelů. To znamená jemnost 278 PPI. Pro maličký displej je to naprosto dostatečná hodnota. Proti poškrábání je chráněný ochranným sklem typu Gorilla glass. Jak možná víte, tak silnou stránkou AMOLED technologie je podání černé barvy. A také nízká spotřeba baterie při zobrazené černé barvě. Ostatní barvy jsou naopak na energii náročnější. Pokud chcete mít přístroj co nejúspornější, tak si nastavte u ciferníku černé pozadí. Na dotyk reaguje rychle a spolehlivě. Když aktivujete režim zvýšené citlivosti, tak můžete ovládat i v rukavicích. Maximální jas i pozorovací úhly jsou na dobré úrovni. Díky tomu jsou hodinky čitelné i na jasném slunci. Přítomný je automatický senzor jasu, který reaguje na okolní světlo. Díky tomu je displej vždy čitelný. Jen v noci by mohl být minimální jas o něco nižší, trochu z něj bolí oči. Ale hodinky nejsou mobil, takže do nich většinou nekoukáme delší dobu v kuse. Jestli máte zkušenost s některým ze Samsung telefonů z posledních let, tak znáte funkci Always On Display. Ta nechává displej neustále rozsvícený. Samozřejmě je pak spotřeba baterie o něco větší. Komu se to nelíbí, tak si může nastavit automatické zhasínání displeje po určité době nečinnosti. A to v intervalu 15 sekund až pět minut.

Baterie

Baterie má kapacitu 380 mAh. To jak dlouho vám vydrží zařízení krmit, závisí na tom, co s ním plánujete dělat. Když jen procházíte notifikace, sem tam kouknete kolik je hodin a výjimečně přes ně telefonujete, tak se dostáváte klidně na tři dny. Když je použijete na běhání, poslech hudby atd.., můžete je vybít i za den, spíše za den a půl. Čím víc věcí na nich bude současně spuštěno, tím rychleji baterie mizí v nenávratnu. Nabíjení probíhá bezdrátově v dokovacím stojánku, který je součástí balení. Není to žádný rychlík. Na polovině kapacity je po hodině, nabití do plna zabere asi dvě a půl hodiny. Pro zajímavost, půl hodinka běhu (něco přes pět kilometrů) + hudba do sluchátek přes Bluetooth ubrala z výdrže baterie skoro 10%.

Co umí

Snad největší pecka je volání přes hodinky. Mají vlastní reproduktor. A proto v tomhle ohledu dokáží mobil plně nahradit. Jediná nevýhoda je absence soukromí. Přeci jen ne u všech hovorů chcete, aby je slyšelo i vaše okolí. Kvalita zvuku je podle mého horší než u reproduktoru mého mobilu, ale hlasitost je dostačující. Takže můžete telefonovat a obě ruce používat k jiné činnosti. Nemají vlastní slot pro sim kartu, takže reálně „mluvíte“ přes nedaleký telefon, ale i tak mi to přijde super. U textových zpráv je podle mě nejrozumnější připravit si do šablony pár předdefinovaných odpovědí. Psaní na malém displeji je pomalé a co na mobilu trvá deset sekund, tak se u hodinek budete trápit třeba minutu. Z trochu jiného soudku je odolnost proti vodě a prachu na stupni IP68 (pro verzi classic). Ta ve zkratce znamená, že se nemusí být s nimi v prašném prostředí nebo se s nimi sprchovat. Obojí zvládnou bez újmy na zdraví. Sportovní edice Frontier má ještě vyšší standard MIL-STD-810G a vydrží i náročnější zacházení. Hodinky mají velkou řadu senzorů. Například tlakoměr, výškoměr, sledování polohy (GPS) nebo třeba snímač srdečního tepu. Tenhle senzor je umístěný pod spodní stranou hodinek, takže je vždy na vašem zápěstí. Za stoprocentní přesnost naměřených hodnot bych ruku do ohně nedal, ale úplně mimo taky nejsou. Jde spíš o orientační hodnoty. Automaticky zaznamenává váš pohyb a podle rychlosti ho klasifikuje jako chůzi, běh nebo jízdu na kole. S překvapením tak můžete zjistit, že když opravdu rychle jdete se zpožděním na schůzku, tak podle hodinek je to běh 🙂 Zaznamenaná GPS poloha je poměrně přesná, na stejné úrovni jako u mobilních telefonů.

Systém a ovládání

Ovládání vévodí trio dotykový displej, otočné kolečko (správně a odborně nazývané luneta) a dvě tlačítka. Horním tlačítkem se v nabídkách vracíte zpět a také dokáže zapnout displej. Spodním tlačítkem lze vyvolat menu. Za pomoci otočného kolečka se pohybujete v jednotlivých položkách menu. Také slouží do jisté míry jako kryt displeje. Ve chvíli, kdy se třeba praštíte o roh stolu, tak to schytá právě toto kolečko okolo displeje. Vypadá docela masivně a mohlo by něco vydržet. Celý operační systém má název Tizen a je vyrobený Samsungem pro jeho chytré hodinky a televizory. Ovládá se prostě skvěle. A to nejen u hodinek, ale i u televizí. Je dobře že si uživatelské přívětivosti dali v Samsungu záležet. Je to důležitá oblast a přitom často podceňovaná. Tizen má i svoje slabší stránky. Jednou z nich je nabídka aplikací. Ta je chudší než u konkurenčního Android Wear nebo WatchOS. Kdybych to měl shrnout, tak předinstalované aplikace přímo od výrobce fungují dobře a je na ně spoleh. Ale v možnosti stáhnout další aplikace a jejich použitelnosti Tizen za Apple Watch brutálně zaostává. I hodinky založené na Androidu (Android Wear) jsou na tom lépe. Pro spárování s mobilem využívá Bluetooth, když je vzdálenost větší tak to dokáže i přes Wi-Fi. Ale s větší spotřebou baterie. Měl by jít spárovat s každým mobilem, založeným na systému Android 4.4 nebo vyšším. Další podmínkou je, aby telefon měl nejméně 1,5 GB RAM. Teoreticky by měl být schopný se spárovat s IOS mobily ve verzi 8.4 a dále. Neměl jsem možnost ověřit, ale při googlování sem zaznamenal, že ne vždy vše funguje jak má. Takže pokud máte Apple telefon a chcete hodinky od Samsungu, tak doporučuji předem vyzkoušet celou funkčnost. Jinak je možná budete vracet. Kapacita interní paměti je 4 GB, ale vám bude k dispozici jen 1,7 GB. Zbytek zabere systém telefonu. Odkaz níže vede na klasickou edici, pokud vás zajímají ceny sportovní verze, tak pokračujte přes tento odkaz. Zjistit cenu Zajímá vás jaké jsou nejlepší chytré hodinky?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.4 Total Score
Samsung Galaxy Gear S3

Samsung si za svoje výrobky nechává dobře zaplatit a ani tento není výjimkou. Jsou vydařené, kvalita provedení je na dobré úrovni, ale přesto bych mi nižší cena přišla férovější. Nejlepší poměr cena výkon určitě nemají, ale stále jsou to jedny z nejlepších chytrých hodinek. To jim nejde upřít.

Ovládání
8
Výbava
7
Baterie
7
PLUSY
 • Kvalitní zpracování
 • Zlepšení ve výdrži
MÍNUSY
 • Slabá nabídka aplikací
 • Vysoká cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo