Recenze Samsung Galaxy J5 2017

Samsung Galaxy J5 je mezi uživateli oblíbený a důkazem toho je vysoká prodejnost nejen v ČR. Zázemí známé značky, slušná cena a spolehlivost. Změnilo se něco z toho v nové verzi, která vychází pod názvem Samsung Galaxy J5 2017 Duos J530F ?

Parametry

Hmotnost160 g
RAM2 GB
Rozlišení displeje1 280 x 720
Velikost displeje5,2 palce
Výška146,3 mm
Šířka71,3 mm
Hloubka7,9 mm
Hlavní fotoaparát13 Mpx
Velikost paměti16 GB
Kapacita baterie3 000 mAh

J5 2017 (J530F) vs J5 2016 (J510F)

 • Nahrazení plastu kovem u těla telefonu.
 • Osmijádrový procesor místo čtyřjádrového v roce 2016.
 • Podpora paměťových karet až do velikosti 256 GB (v minulé verzi do 128 GB).
 • Nově čtečka otisku prstu.
 • Drobně vylepšený fotoaparát.
 • Trochu nižší kapacita baterie (3 000 mAh 2017, 3 100 mAh 2016).
 • Poslední verze Androidu 7.0, v předchozí verzi byl Android 6.

Design

První zásadní změnou, které si všimnete na první pohled je, že tělo telefonu celé z kovu. Řada „J“ je u Samsungu tou základní a proto bylo v loňském modelu tělo plastové. Od letošního roku už plastovým telefonům od Samsungu odzvonilo. Změna je to příjemná, takhle vypadá výrazně lépe a i v ruce se tak nějak líp drží. Vzhledově se od předchozí verze liší jen v detailech. Rukopis Samsungu je jasně čitelný a svůj styl si drží napříč celým spektrem svého sortimentu mobilních telefonů. Posun k lepší výbavě ilustruje i čtečka otisku prstu, která je nově přítomna. Stejně jako u většiny ostatních Samsung telefonů ji najdete v tlačítku „home“. Funguje rychle a spolehlivě, nestalo se že by přístroj šel odemknout až na několikátý pokus. Samozřejmě nesmíte mít mokré, nebo výrazně zašpiněné prsty. Příjemné je, že reaguje jen na přiložení prstu na tlačítko. Nemusíte ho tedy mačkat. Kromě běžného slotu pro SIM kartu je přítomen i druhý hybridní slot, kam může přijít druhá SIM karta a paměťová karta. Jako uživatelské prostředí je použito Samsung Experience 8.1. To je postaveno na základech Androidu 7 a je na něm vidět jak dlouho cestu má za sebou. Vypadá vzdušně, je rychlé a dobře optimalizované. Jak už je u Samsungu zvykem, v telefonu najdete dost předinstalovaných aplikací, které pravděpodobně nevyužijete. Samsung Galaxy J5 2017 můžete mít zlatý ( gold ), černý ( black ), nebo modrý ( silver blue ). Mně se nejvíce zalíbil ten zlatý. Zjistit aktuální cenu

Hardware

Osmijádrový procesor je taktovaný na 1,6 Ghz, k dispozici má pouze 2 GB RAM. Na hladký běh systému to sice stačí, ale při hodně spuštěných náročných aplikacích se začne přece jen zadýchávat a musíte některé ukončit. To se u telefonů s podobným procesorem a 3 GB RAM většinou nestává. Jestli telefon používáte jen na volání, browser, pár messengerů/whatsappů atd.. tak vám to může být v zásadě jedno. Jestli jste ale zvyklí mít otevřeno třicet aplikací současně, pak se můžete s občasným zpomalením nebo zásekem potkat. Současné hry zvládá dobře, ale obávám se že přílišná velká výkonová rezerva není a hlavně díky malé kapacitě paměti může mít v budoucnu problémy. Pro svoje data má k dispozici 16 GB, z kterých je cca 12 GB volných, zbytek zabere systém. To není kapacita, která by vystačila na bůhví jak dlouho. Naštěstí je možno přidat microSD kartu s kapacitou až 256 GB. A to už je dostatek na velké množství fotek i videí. Kapacita baterie je 3 000 mAh a díky nižšímu rozlišení a slabšímu hardwaru vydrží docela dlouho. Můžu srovnávat s běžně používaným Galaxy S7, který má stejnou kapacitu. U něj většinou končím den s volnou kapacitou někde mezi 10-30% baterie, podle toho jak moc přístroj používám. J5 zbývalo 15-40%. Během víkendu, kdy nebyl moc používán, přežil od pátečního večerního nabití do nedělního večera a ještě mu 25% baterie zbylo. Kvalita zvuku během hovoru je dobrá, při poslouchání hudby v přibalených sluchátkách také. Když ale máte hudbu puštěnu přímo z reproduktoru, tak u maximální hlasitosti slyšíte docela zřetelné zkreslení. Bonusem je pak možnost použít telefon jako klasické FM rádio.

Obrazovka

Je použitý AMOLED panel, takže můžete čekat skvělé barevné podání a opravdu temnou černou barvu. Teď ale přijde zklamání a tím je použité rozlišení. 1 280 x 720, tedy jen HD rozlišení by jsme od telefonu v roce 2017 s cenovkou okolo 7 000 Kč nečekali. V reálném používání si toho díky AMOLED technologii skoro nevšimnete, ale při detailním pohledu zblízka už jde zaznamenat drobou neostrost. Nejde o zásadní problém, na které by stál nebo padal nákup přístroje, ale za nás jde o body dolů.

Fotoaparát

Zajímavostí je, že jak přední, tak i zadní čočka má 13 Mpx. Jediným drobným rozdílem je světelnost. Hlavní fotoaparát má f/1,7, zatímco přední má f/1,9. Méně je v tomto případě lépe a jednoduše řečeno to znamená, že za horšího světla uděláte zadním fotoaparátem lepší snímky než tím předtím. Aplikaci pro focení spustíte klasicky dvojitým stisknutím home tlačítka. Můžete tak udělat i když je telefon zamknutý, ale nedostanete se do galerie k prohlížení fotek. Můžete se tak nechat vyfotit i cizím člověkem a nemusíte mít obavu, že uvidí vaše fotky nebo videa. Kromě běžného nastavení se můžete přepnout i do PRO režimu, kde si můžete hrát s časem závěrky a citlivostí ISO. Kvalita fotografií je slušná, jak je u Samsungu zvykem, můžete si všimnout tendence k umělému zpracování obrazu. Algoritmy na pozadí prostě udělají svoje. V naprosté většině případů je to ku prospěchu fotky. Barvy vypadají živější a fotka je tak někdy hezčí než realita. Focus je rychlý a bleskem je vybaven jak přední, tak u zadní fotoaparát. Je vidět snaha zajistit co nejlepší selfie fotky a přední fotoaparát už není takovým chudším bratříčkem jako u většiny ostatních mobilů. Video je možné natáčet pouze ve fullHD a chvíli mu trvá než se zaostří. Například začnete snímat brouka, který leze po zdi a vidíte ho jasně a ostře. Najednou vám o kousek uteče a jak uděláte prudký pohyb telefonem, tak mu chvilku trvá, než zaostří a budete mít zase ostré a detailní video.

Shrnutí recenze

Celkové hodnocení začněme od toho v čem je dobrý. Takže vypadá luxusně, můžete mít dvě SIM karty současně, slušně fotí a s výdrží je na tom také o fous líp, než je průměr. Teď k tomu horšímu. Zasloužil by lepší rozlišení a taky výkonnější hardware. Nebo by musel stát méně než 7 000 Kč. Takhle je to na 80%.  Pokud hledáte o něco výkonnější model, tak zvažte i Galaxy J7 – který má lepší procesor. Celou recenzi Galaxy J7 najdete tady. Zjistit jaká je aktuální cena
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Samsung Galaxy J5 2017

CoVybrat.cz
8
PLUSY
 • luxusní vzhled
 • je dual sim (2 sim karty najednou)
 • 13 Mpix fotoaparát fotí slušně
MÍNUSY
 • chtěl bych lepší rozlišení displeje
 • hodil by se trochu výkonnější procesor a RAM
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo