Recenze Samsung Gear Fit2 Pro SM-R365

Samsung Gear Fit2Pro je vychytávkou pro opravdu zapálené sportovce. Jeho pořizovací cena je skutečně vysoká, ale obdržíte za ni přístroj, se kterým můžete bez obav plavat v bazénu, kontrolovat kolik kalorií jste spálili, kolik kalorií jste přijali v jídle nebo to, zda jste dosáhli svých cílů. Vyplatí se vám tento gadget pořídit? Čtěte dál!

Parametry

Velikost displeje1,5 palce
Rozlišení displeje216 x 432
Bluetooth4.2
Kapacita baterie200 mAh
Výdrž baterie3 dní
Váha34 g
Podpora odAndroid 4.4, iOS 9.0+

Design

Samsung Gear Fit2 Pro je pokročilým fitness náramkem určeným primárně ke sportování. Proto od jeho vzhledu nemůžete očekávat překvapivou eleganci. Dodává se buď v černé barvě, nebo v kombinaci černé a červené barvy. Jeho celková gramáž je 34 g. Na ruce ho tedy skoro ani neucítíte.

Výrobce píše, že si v jeho obchodě můžete zakoupit náramky jiných velikostí a barev, ale my jsme je tam tedy nenašli. Náramek se obvykle dodává s velikostí náramku L. Při nákupu prodejce ani neumožňuje si zvolit velikost náramku, což je nepraktické. Pokud pro vás bude pásek příliš velký, budete muset pravděpodobně celý výrobek vrátit.

Rozměry fitness pásku jsou 51,2 x 24,5 mm. Zaujme svým Super AMOLED displejem s rozlišením 216 x 432 pixelů. Kvalita i zobrazení je dobré, kvůli zahnutému displeji je však čitelnost horší především na slunci. Displej umožňuje nastavení jasu a to i pro počasí s ostrým slunečním svitem, což alespoň trochu vyvažuje zmiňovaný nedostatek.

 

Zobrazení informací na displeji si můžete individuálně nastavit stejně jako vzhled ciferníku. Některé vzhledy jsou ke stažení zdarma, jiné si musíte zaplatit. Displej se aktivuje automaticky, jakmile ruku otočíte na obličej. Stává se však, že se displej aktivuje, i když jen sedíte za počítačem a píšete nebo si čistíte zuby či řídíte. Tento neduh vás bude stát zbytečnou spotřebu baterie.

Pokud vám hodinky rozměrově sedí, nosí se velmi pohodlně. Při běhu ani jiných aktivitách nedochází k jejich přetáčení, takže máte vždy jasný přehled o spálených kaloriích nebo uběhnutých kilometrech. Pot po náramku stéká, takže na ruce neklouže. Pokud budete chtít pásek omýt, stačí jen vycvaknout ovládací zařízení.

Náramek můžete ovládat dotykově nebo pomocí dvou mechanických tlačítek zboku ciferníku. Horní tlačítko funguje jako pohyb zpět, dolní jako návrat domů. Při dvojitém stisknutí tlačítka domů se objeví uživatelské rozhraní, na kterém se mohou objevit vámi požadované informace o vaší tělesné kondici.

Baterie a nastavení

Baterie disponuje kapacitou 200 mAh. Její výdrž je zhruba 3-4 dny, pokud nepoužíváte aplikace náročné na spotřebu baterie (tedy především GPS, Bluetooth a permanentní měření tepu). Pokud tyto aplikace využíváte často, připravte se maximálně na denní výdrž. Nabíjení tedy budete muset provádět každý den. Jakmile kapacita baterie klesne na hraniční hodnotu, dostanete upozornění na možnost aktivace úsporného režimu, který zabrání vypnutí hodinek.

Baterie se nabíjí ve speciálním stojánku s několika čipy a magnety, takže se nemusíte bát, že by vám hodinky za nabíjecí stanice vypadli. K dokovací stanici vede kabel USB-A s délkou 1 m. Uvítali bychom však délku i větší. K dokovací stanici však není samostatná nabíječka do klasické zásuvky. Nabíjení probíhá buď přes počítač, nebo za pomoci externí telefonní nabíječky, což je určitě škoda. Navíc nabíjení z počítače trvá 2 hodiny. Po jedné hodině je kapacita baterie nabitá na 60 %, což však na celodenní provoz nemusí stačit.

Informace, které chcete na displeji zobrazovat, si můžete individuálně nastavit stejně jako vzhled ciferníku. Pomocí hodinek si můžete nastavit individuální cíle a sledovat, jak se vám daří je plnit. Hodinky jsou kompatibilní jak s OS Android tak iOS. Veškeré funkce jsou dostupné pouze u spárování se zařízením stejné značky. U mobilních telefonů jiných značek nemusejí být všechny funkce dostupné.

Co umí

Samsung Gear Fit2 Pro toho umí opravdu hodně. Počítejte s tím, že si za ně také řádně připlatíte. Jejich hlavním přínosem a exkluzivitou je certifikace IP68, což jeho majitele opravňuje s nimi plavat i v bazénu. Hodinky jsou totiž naprosto voděodolné. Při plavání umožní aktivaci zámku, aby nedocházelo k nechtěnému zapínání funkcí nebo aplikací. Náramek je vybaven aplikací Speedo, která sleduje vaše výkony a zpracovává jednoduché přehledy o vašich pokrocích. Aplikace Speedo není k dispozici pro chytré telefony s OS iOS.

Přes náramek můžete díky aplikace MyFitnessPal sledovat kolik kalorií v jídle jste snědli, takže si můžete chytře hlídat svůj jídelníček. Kromě toho se můžete připojit do skupiny fitness nadšenců pomoc Endomondo aplikace, jenž vám umožní trénovat díky osobním tréninkovým plánům.

Kromě toho má náramek krokoměr, měří tepovou frekvenci, vystoupená patra, spočítá spálené kalorie, nabízí intervalový trénink, měření rychlosti, měření vzdálenosti i tempa a záznam trasy. Z chytrých funkcí je vybaven indikátorem stavu baterie, hudebním přehrávačem, monitoringem spánku a notifikacemi z telefonu. Na notifikace z telefonu můžete rychle odpovědět pomocí několika předvolených odpovědí. Vlastní odpověď na hodinkách napsat nelze.

Náramek má tyto senzory: GPS, akcelerometr, výškoměr a sklonoměr. Kromě GPS můžete využít i Glonass, což je podobné GPS, ale hodí se především pro použití ve vysokých zeměpisných šířkách, kde nemusíte chytat signál GPS.

Pro spárování výrobek využívá Wi-Fi a Bluetooth, technologií NFC nedisponuje.

Zjistit cenu

Další hodnocené chytré náramky.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
Samsung Gear Fit2 Pro SM-R365

U sportovního pásku oceňujeme to, že je kompletně v češtině a nabízí opravdu široké možnosti využití. Kladně hodnotíme schopnost rozeznat právě vykonávaný sport a hlavně možnost využití i v bazénu. Minusové body udělujeme za nízkou výdrž baterie a nedostatek dostupných pásků či jejich velikostí.

PLUSY
 • GPS
 • vhodný na plavání
 • Wi-Fi i Bluetooth
MÍNUSY
 • pořizovací cena
 • krátká výdrž baterie
 • příslušenství
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo