Recenze Samsung HW-M360

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Samsung HW-M360 patří mezi cenově dostupné 2.1 kanálové soundbary. Nabízí přitom slušnou kvalitu zvuku, bezdrátový subwoofer a Bluetooth. Množství pokročilých funkcí a HDMI konektor byste u něj ale hledali marně. Čím vás může příjemně překvapit a čím naopak zklame, se dozvíte v následující recenzi.

Parametry

Výstupní výkon (RMS)200 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)130 W
Systém reproduktorů2.1
Bluetoothano
Wi-Fine
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
Dolby Atmosne
Multiroomne
Noční režimano
HDMIne
USBano
Optický vstupano
Jack 3,5 mmano
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm90,7 x 5,4 x 7
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm17,9 x 35,3 x 29,9
Celková hmotnost6,1 kg

Design a zpracování

Model HW-M360 patří mezi soundbary, které jsou maximálně jednoduché a elegantní. Hlavní jednotka i subwoofer jsou provedeny v černé barvě. Svým vzhledem proto nepřekvapí, ale rozhodně ani neurazí. Velkou výhodou může být to, že je lze vkusně zkombinovat s jakýmkoli vybavením. Zpracování je na poměrně dobré úrovni a odpovídá pořizovací ceně.

 

Funkce a vybavení

Model HW-M360 v podstatě disponuje pouze několika víceméně základními, přesto ale praktickými funkcemi. Jednou z nich je Surround Sound Expansion. Jedná se o funkci vytvářející iluzi prostorového zvuku. Při sledování oblíbeného filmu nebo poslechu skladby tak máte pocit, že jste účastníky děje, případně jste se ocitli na koncertě oblíbené kapely.

Nechybí ani volitelná funkce Auto Power Link automatického zapnutí soundbaru při zapnutí televizoru, případně funkce Bluetooth Power, díky níž je možné nastavit automatické zapnutí zařízení při zapnutí dříve připojeného zařízení (přes Bluetooth).

A nechybí ani poměrně běžná funkce DRC (dynamická regulace hlasitosti neboli noční režim), která udržuje produkovaný zvuk v ideální hlasitosti (např. příliš hlasité scény automaticky ztiší). Po zapnutí této funkce ale může docházet ke zkreslení zvuku.

Samozřejmostí je také funkce ochrany sluchu. Při příliš vysoké hlasitosti tak dojde k automatickému ztišení na bezpečnou hodnotu.

Montáž a připojení

Tento typ soundbaru je možné umístit jak klasicky pod nebo nad televizor, tak také na stěnu (držák je součástí balení). Subwoofer je s hlavní jednotkou propojen pomocí Bluetooth, díky čemuž není jeho umístění na soundbaru závislé, a můžete jej proto postavit téměř kamkoli. Mějte přitom na paměti, že rozměry hlavní jednotky i subwooferu jsou trochu větší, než bývá u většiny soundbarů běžné.

Připojení HW-M360 je snadné a zvládne jej i začátečník. K propojení hlavní jednotky se subwooferem dochází automaticky po zapojení obou zařízení do elektřiny. Úspěšné spárování signalizuje modrá LED dioda na horní části subwooferu.

Tento model ale nedisponuje konektorem HDMI. Připojení k televizoru lze proto provést buď pomocí optického kabelu (který je součástí balení) nebo bezdrátově přes Bluetooth (přestože k tomuto připojení nepotřebujete žádné kabely, kvalita přenosu zvuku může být nižší než při použití optického kabelu).

Některá externí zařízení (set-top boxy (test a recenze), DVD přehrávače, herní konzole) lze připojit opět pomocí optického kabelu nebo pomocí audio kabelu (AUX). Externí zařízení disponující USB konektorem (např. MP3 přehrávače, externí disky), lze připojit také pomocí USB. Díky podpoře technologie Bluetooth navíc můžete připojit i chytré zařízení (mobilní telefon, tablet) a streamovat z něj například oblíbenou hudbu. Tento model ale nedisponuje FM anténou pro příjem rádiového signálu.

Všechny postupy připojení jsou srozumitelně a podrobně popsány v přiloženém návodu. Nemusíte mít proto obavy, že si nebudete vědět rady.

Ovládání

Hlavní ovládací panel je umístěn na pravé boční straně soundbaru. Tvoří jej čtyři tlačítka – pro zapnutí a vypnutí, zesílení a zeslabení a tlačítko „Zdroj“, jímž je možné měnit jednotlivé režimy a funkce. Toto umístění je ideální, jelikož se tak v případě potřeby k ovládacímu panelu pohodlně dostanete jak v případě, že budete mít soundbar postavený pod televizorem, tak i v případě, že jej umístíte na zeď.

Chválíme také přehledný a intuitivní dálkový ovladač, který neobsahuje zbytečně mnoho tlačítek a dobře padne do ruky. Pokud ale vlastníte televizor značky Samsung, můžete využít k ovládání soundbaru HW-M360 také originální televizní ovladač.

Kvalita zvuku

Přestože pořizovací cena tohoto soundbaru je přijatelná, kvalita zvuku je na velmi dobré úrovni. Podle typu sledovaného pořadu můžete vybírat mezi pěti základními zvukovými režimy (Standard, Music, Clear Voice, Sports a Movie). Rozdíl mezi těmto režimy je přitom znatelný, což chválíme.

Zvuk je plný, dynamický, hlasitý a rozhodně potěší také silnými basy. Subwoofer odvádí svoji práci na jedničku. Hůře je na tom iluze prostorového zvuku. Ten je bohužel plochý a málo věrný. Pokud by vám prostorovost chyběla, můžete si pořídit bezdrátový set SWA-8500S, který umístíte za sebe, čímž v podstatě získáte plnohodnotné domácí kino.

Model HW-M360 podporuje tyto formáty: MP3, WMA, AAC, OGG, WAV, FLAC.

Zjistit cenu

Další hodnocené soundbary najdete ve velkém testu.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.5 Total Score
Hodnocení Samsung HW-M360

Přestože Samsung HW-M360 patří mezi cenově přijatelné soundbary, nabízí kvalitní zvuk (zejména díky vynikajícímu subwooferu). Oproti zvuku z televizoru si tak nesrovnatelně polepšíte. Nedisponuje sice velkým množstvím pokročilých funkcí, v zásadě ale obsahuje vše potřebné. Bohužel chybí konektor HDMI. Doporučujeme jej spíše pro menší místnosti.

Zvuk - hudba
5.5
Zvuk - filmy
6.7
Funkce
3.8
Výbava
4.6
PLUSY
 • výrazný a dynamický zvuk
 • kvalitní subwoofer
 • podrobný a přehledný návod
MÍNUSY
 • slabý prostorový zvuk
 • menší množství funkcí
 • chybí HDMI
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo