Recenze Samsung HW-N450

Soundbar Samsung HW-N450 patří mezi nejoblíbenější modely na trhu. Tato skutečnost je dána vynikajícími vlastnostmi, vysoce kvalitní reprodukcí zvuku a poměrně přijatelnou pořizovací cenou. U tohoto 2.1 kanálového zařízení nechybí HDMI, USB, AUX, Bluetooth, optický vstup a sluchátkový výstup. Tento přístroj můžete využít jak pro poslech televizních pořadů, tak pro přehrávání hudby z přenosných zařízení (zejména vašeho smartphonu).


Parametry

Výstupní výkon (RMS)320 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)160 W
Systém reproduktorů2.1
Bluetoothano
Wi-Fine
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
Dolby Atmosne
Multiroomne
Noční režimne
HDMIano
USBano
Optický vstupano
Jack 3,5 mmano
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm90,4 x 5,5 x 8
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm21,9 x 36,5 x 27,9
Celková hmotnost7,9 kg

Design a zpracování

Zvuková lišta HW-N450 patří mezi klasické designově jednoduché a elegantní modely. Hlavní jednotka i subwoofer jsou provedeny pouze v černé barvě, velmi dobře proto zapadnou do jakéhokoli interiéru. Zajímavým detailem jsou zkosené hrany, které působí nenásilným a luxusním dojmem a jsou typické pro celou řadu těchto přístrojů. Dílenské zpracování je na velmi vysoké úrovni.

Funkce a vybavení

Model HW-N450 nabízí pouze základní funkce, mezi něž patří například Surround Sound Expansion. Jedná se o funkci, která zvyšuje kvalitu reprodukovaného zvuku a rozšiřuje oblast poslechu z obou stran. Díky iluzi prostorového zvuku tak máte pocit, že jste přímo účastníky sledovaného děje.

Výhodou je také funkce Bluetooth Power, při jejíž aktivaci se při zapnutí přístroje (dříve připojeného přes Bluetooth), automaticky zapne i soundbaru. Samozřejmostí je také funkce Auto Power Link, díky níž dojde k automatickému zapnutí při zapnutí televizoru.

Díky technologii Bluetooth můžete zvukovou lištu propojit nejen se subwooferem, ale i s vaším chytrým telefonem, tabletem nebo notebookem, a vychutnat si tak poslech oblíbených skladeb ve vysoké kvalitě. Velkou výhodou je absence jakýchkoli kabelů.

Bohužel u tohoto přístroje chybí funkce DRC (dynamická regulace hlasitosti, která automaticky ztiší příliš hlasité scény apod.) a nenajdete zde ani podporu FM rádia nebo DVD přehrávač.


Montáž a připojení

Soundbar HW-N450 lze umístit klasicky pod nebo nad televizor. V případě potřeby jej ale snadno zavěsíte také na stěnu (hmotnost hlavního panelu činí 2,2 kg). Nástěnný držák je součástí balení, instalace je proto velmi snadná.

Díky propojení soundbaru a subwooferu pomocí Bluetooth, můžete subwoofer postavit téměř kamkoli, aniž byste si museli lámat hlavu s nevzhlednou kabeláží. K propojení obou zařízení dochází automaticky po připojení obou přístrojů k elektrické síti. Správné spárování poznáte podle modrých kontrolek, které se na obou zařízeních rozsvítí (pokud se tak nestane a automatické připojení selže, je možné provést spárování ručně).

Pro připojení soundbaru k televizoru můžete využít hned několik možností, jelikož jej lze připojit jak kabelově, tak bezdrátově. Při volbě kabelového připojení (přes HDMI nebo optický kabel) přitom dosáhnete vyšší kvality zvuku (Dolby Digital). Ani jeden z těchto kabelů však není součástí balení, a je nutné je dokoupit zvlášť.

Zařízení HW-N450 disponuje HDMI vstupem s podporou ARC, můžete jej proto jednoduše propojit právě touto cestou (tedy pomocí jediného HDMI kabelu). Většina moderních televizí je přitom tímto typem konektoru vybavena, problém by tedy nastat neměl. Využít ale můžete i připojení pomocí optického kabelu, který je podobně jednoduchý (podrobný postup najdete v přehledném návodu, který je součástí balení).

Přestože je připojení soundbaru k televizoru pomocí bezdrátové technologie Bluetooth velmi snadné a váš interiér nehyzdí přebytečná kabeláž, kvalita zvuku je nižší. Přes Bluetooth můžete připojit vždy jen jeden televizor, a to pouze vybrané modely Samsung TV s Bluetooth. Ne všechny televizory proto lze se soundbarem propojit bezdrátově, kompatibilitu si proto ověřte již před nákupem.

Bezdrátové připojení je však velmi snadné a dojde k němu výběrem režimu „BT“ pomocí dálkového ovladače. Jednotlivé kroky jsou přitom přehledně popsány v přiloženém manuálu.

Kabelově pomocí HDMI, optického nebo analogového audio kabelu (AUX) je možné připojit také další externí zařízení (např. set-top boxy, DVD přehrávače, herní konzole). Jiná externí zařízení, jež disponují USB konektorem (např. MP3 přehrávače, externí disky nebo flash disky), je možné připojit také pomocí USB kabelu (není součástí balení). A některá zařízení (nejčastěji mobilní telefon, tablet, notebook) lze připojit jednoduše pomocí Bluetooth a streamovat z nich oblíbenou hudbu bezdrátově. Veškerá připojení přitom fungují bez problému.

Obejít se ale budete muset bez příjmu rádiového vysílání, jelikož tento model není vybaven FM anténou (a nelze ji ani dodatečně připojit). Naopak potěší vstup pro sluchátka.

Ovládání

Tento soundbar lze ovládat klasicky buď pomocí hlavního panelu, který je umístěn na pravé boční straně zvukové lišty, pomocí dálkového ovladače (který je součástí balení), pomocí originálního dálkového ovladače od televizoru Samsung nebo prostřednictvím vašeho chytrého telefonu (či tabletu). Poslední zmiňovaný způsob umožňuje aplikace Samsung Audio Remote. Po spárování obou zařízení přes Bluetooth, tak můžete nejen snadno ovládat nejdůležitější funkce soundbaru, ale získáte i přehled vaší oblíbené hudby.

Na hlavním ovládacím panelu zvukové lišty se nachází čtyři základní tlačítka: „+“ a „-“ pro ovládání hlasitosti zvuku, tlačítko „Zdroj“, které slouží pro výběr režimu vstupního zdroje (D.IN, AUX, HDMI, BT, USB) a tlačítko pro zapnutí a vypnutí přístroje.

Za zadní straně zvukové lišty najdete řadu konektorů pro připojení externích zařízení. Konkrétně se jedná o: D.IN, USB, AUX, HDMI IN, HDMI OUT a DC 24V (pro připojení napájecího kabelu).

Chválíme také ergonomicky tvarovaný dálkový ovladač, který není zahlcen několika řadami zbytečných tlačítek, ale disponuje pouze těmi základními. Mezi ta nejdůležitější patří tlačítka pro zapnutí/vypnutí, výběr zdroje, ovládání hlasitosti zvuku, výběr zvukových efektů, režim Bluetooth, tlačítko pro dočasné zastavení přehrávání atd.

Dálkový ovladač je maximálně přehledný, intuitivní a velmi příjemně se drží. Pokud navíc vlastníte televizor značky Samsung, můžete využít k ovládání také originální televizní ovladač.

Kvalita zvuku

Přestože svým vybavením patří HW-N450 spíše mezi standardní modely, rozhodně překvapí kvalitou zvuku. Zvuk je dynamický, dostatečně hlasitý a prokreslený ve všech polohách. Iluze prostorového zvuku je přitom velmi věrná a potěšily také silné a plné basy. Pro dosažení ideálního podkresu je však potřeba si trochu pohrát s umístěním subwooferu. Podání zvuku se ukázalo být slabší také v dialozích. Výkon tohoto zařízení je však dostatečný pro běžný obývací pokoj.

Pro ještě bohatší a dokonalejší iluzi prostorového zvuku si můžete k tomuto zařízení dokoupit bezdrátovou sadu Wireless Surround Kit, případně sadu Wireless Rear Speaker Kit. Jedná se o bezdrátový set reproduktorů, které jednoduše umístíte za sebe, čímž získáte plnohodnotné domácí kino.

Model HW-N450 podporuje tyto formáty: MP3, WMA, AAC, OGG, DTS, WAV a FLAC.

Zjistit cenu

Další hodnocené soundbary najdete v našem testu.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.8 Total Score
Hodnocení Samsung HW-N450

Přestože soundbar Samsung HW-N450 patří do střední cenové kategorie, nabízí kvalitní zvuk a všechny základní funkce, jež by neměly u žádné zvukové lišty chybět (bohužel však již nedisponuje pokročilými funkcemi včetně FM antény). Velkou výhodou je také široká konektivita (HDMI, AUX, optický kabel) a možnost bezproblémového připojení celé škály externích zařízení pomocí bezdrátové technologie Bluetooth. Zamrzelo zejména slabší podání zvuku při dialozích. Zajímavý je zejména pro vlastníky Samsung televizoru.

Zvuk - hudba
5.8
Zvuk - filmy
7.6
Funkce
4.1
Ovládání
4.8
PLUSY
 • velmi dobrá kvalita zvuku
 • kvalitní subwoofer
 • HDMI
 • podrobný a přehledný návod
MÍNUSY
 • slabší zvukové podání dialogů
 • menší množství funkcí
 • chybí příjem rádia
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo