Recenze Samsung HW-N550

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Soundbar Samsung HW-N550 patří do vyšší cenové kategorie 3.1 kanálových zařízení. Přestože nedisponuje mnoha funkcemi, nabízí velmi dobré podání zvuku včetně vynikající reprodukce dialogů. Samozřejmostí je možnost bezdrátového připojení pomocí Bluetooth, HDMI konektor nebo optický a sluchátkový vstup. Ovládat jej navíc můžete také pomocí smartphonu nebo tabletu.


Parametry

Výstupní výkon (RMS)340 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)160 W
Systém reproduktorů3.1
Bluetoothano
Wi-Fine
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
Dolby Atmosne
Multiroomne
Noční režimano
HDMIano
USBano
Optický vstupano
Jack 3,5 mmano
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm106 x 5,9 x 8,8
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm21 x 38,4 x 30,3
Celková hmotnost9,5 kg

Design a zpracování

U soundbaru HW-N550 je na první pohled znát, že jde o dražší zařízení. Přestože je tato zvuková lišta designově jednoduchá, potěší některé detaily (zejména zkosené hrany a mírně vykrojená spodní část hlavní jednotky). Nenucená elegance v černé barvě tak naprosto dokonale zapadne do každého interiéru. Počítat však musíte s nadstandardní délkou hlavního panelu, kteří měří přes 1 m (přesně 106 cm), tento soundbar proto ladí spíše s televizory s větší úhlopříčkou.

Kvalita zpracování je na velmi vysoké úrovni a je znát, že Samsung se ve výrobě soundbarů vyzná.


 

Funkce a vybavení

Model HW-N550 disponuje několika funkcemi, díky nimž si můžete vychutnat ještě vyšší kvalitu zvuku. Mezi základní patří funkce Surround Sound Expansion, jež se stará o dokonalejší iluzi prostorového zvuku. Funkce DRC (dynamická regulace hlasitosti neboli noční režim) naopak tlumí příliš hlasité pasáže a zesiluje zvuky tiché. Je-li však tato funkce zapnutá, může docházet ke zkreslení audio stopy.

Ve výbavě tohoto přístroje však nechybí ani praktická funkce Auto Power Link, díky níž dojde k automatickému zapnutí soundbaru zároveň při zapnutí televizoru. Podobně funguje i Bluetooth Power, díky němuž lze nastavit automatické zapnutí přístroje, dojde-li k zapnutí přes Bluetooth již dříve připojeného zařízení (např. smartphonu).

Je však třeba říci, že co se týče funkcí, jedná se spíše o základní vybavení, jímž disponuje i řada levnějších přístrojů. Od modelu HW-N550, který spadá do vyšší cenové relace, jsme proto čekali trochu víc. Obecně lze ale říci, že s množstvím funkcí jsou na tom lépe soundbary značky LG, např. model LG SK6F.

Montáž a připojení

HW-N550 je nejvhodnější umístit nad nebo pod televizor. Pokud však nemáte dostatek místa nebo chcete zvolit zajímavější řešení, hlavní panel lze pověsit také na stěnu. Za tímto účelem v balení najdete speciální držák, který lze jednoduše na stěnu nainstalovat.

Výhodou je skutečnost, že subwoofer je s hlavní jednotkou spárován pomocí technologie Bluetooth, díky čemuž můžete subwoofer umístit v podstatě kamkoli.

Propojení subwooferu a hlavní jednotky je automatické a dojde k němu po zapojení obou zařízení do zdroje napájení (v případě potřeby je lze provést také ručně). Připojení soundbaru k televizoru je snadné (pokud by se však přesto vyskytl problém, vše potřebné najdete v přehledném manuálu, který je ke každému výrobku přiložen).

Vzhledem k široké konektivitě můžete využít k propojení soundbaru s televizorem hned několik možností. Zvolíte-li kabelové připojení (které doporučujeme, jelikož získáte vyšší kvalitu zvuku), můžete použít HDMI (pro příjem Dolby Digital 5.1 a DTS 5.1) nebo optický kabel (který je součástí balení). HDMI již podporuje řada moderních televizorů, problém by tedy v tomto případě neměl vzniknout.

Co se týče bezdrátového připojení soundbaru k televizi, musíte počítat s nižší kvalitou produkovaného zvuku. Výhodou je však absence kabelů a velmi jednoduché připojení. Bluetooth technologii je ale možné využít pouze v případě, že váš televizor tuto technologii podporuje.

Externí zařízení je možné připojit pomocí kabelu HDMI, optického nebo analogového (AUX) kabelu. Jedná se zejména o přístroje, mezi něž spadají DVD přehrávače, herní konzole nebo DVB T2 set-top boxy.

Menší externí zařízení (externí a flash disky, MP3 přehrávače) je možné se zařízením spárovat pomocí USB konektoru. A chytrá zařízení (mobilní telefony, tablety atd.) lze propojit opět bezdrátově přes Bluetooth. Následně z nich můžete hudbu streamovat do zvukového zařízení.

I přesto, že model HW-N550 spadá mezi dražší přístroje, nedisponuje možností poslechu rádia a FM anténu nelze připojit ani dodatečně. Samozřejmostí je však praktický vstup pro sluchátka.

Ovládání

Ovládání tohoto zařízení je výjimečně snadné a intuitivní. Na hlavním panelu na pravé boční straně se nachází čtyři hlavní tlačítka: tlačítko „+“ pro zesílení zvuku, tlačítko „-“ pro zeslabení zvuku, tlačítko pro zapnutí a vypnutí soundbaru a tlačítko „Zdroj“, jímž lze možné měnit režimy nastavení. K tomuto ovládacímu panelu se snadno dostanete, ať už bude vaše zvuková lišta umístěna vedle televizoru nebo na stěně.

Pochvalu zaslouží také ergonomicky tvarovaný a intuitivní dálkový ovladač, na němž najdete jen potřebná tlačítka. Výhodou je také možnost využít k ovládání soundbaru originální televizní ovladač. To lze ale pouze v případě, že vlastníte televizor značky Samsung, který je s vaším zvukovým zařízením kompatibilní.

Kromě výše uvedených možností je díky aplikaci Samsung Audio Remote možné využít k ovládání soundbaru také smartphone nebo tablet. Po spárování obou zařízení přes Bluetooth tak získáte přístup k ovladači ve vašem mobilním telefonu nebo tabletu.

Kvalita zvuku

Model HW-N550 se výrazně podobá nižšímu modelu této řady HW-N450, na rozdíl od něj se však jedná o systém reproduktorů 3.1. Speciální třetí středový kanál umožňuje daleko lepší podání zvuku, a to zejména dokonale čisté a srozumitelné dialogy, což bylo slabinou modelu HW-N450.

Kromě tohoto výrazného kroku vpřed je zlepšení patrné také z hlediska vytvoření iluze prostorového zvuku. Pokročilá technologie totiž umožňuje jak horizontální, tak vertikální reprodukci zvukové stopy. Zvuk je plný a dynamický. Velmi dobře si vede také subwoofer, jehož basové tóny jsou výrazné, ale nikoli rušivé.

Pro ještě lepší prostorový zvuk je možné pořídit bezdrátový set zadních reproduktorů Wireless Surround Kit, díky nimž z tohoto soundbaru vytvoříte malé domácí kino bez kabeláže. Otázkou však zůstává, zda v takovém případě není lepší zainvestovat raději do samostatného Hi-Fi systému nebo domácího kina.

Tento model podporuje zvukové formáty: MP3, WMA, AAC, OGG, DTS, WAV a FLAC.

Zjistit cenu

Hodnotili jsme i další Samsung soundbary.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.9 Total Score
Hodnocení Samsung HW-N550

Soundbar HW-N550 sice patří do vyšší cenové kategorie, pravdou však je, že v tomto případě se vyšší investice vyplatí. Získáte totiž skutečně velmi kvalitní 3.1 kanálovou zvukovou lištu s výrazně dobrým podáním zvuku. Potěšila také široká konektivita, kvalitní dílenské zpracování a zdařilý design. Bohužel u tohoto zařízení chybí FM anténa pro příjem rádiového vysílání. Zamrzel také nižší počet funkcí.

Zvuk - hudba
8.2
Zvuk - filmy
7.8
Výbava
7.7
Ovládání
7.5
PLUSY
 • vysoká kvalita zvuku
 • kvalitní subwoofer
 • HDMI
 • podrobný a přehledný návod
 • zdařilý design
MÍNUSY
 • menší množství funkcí
 • chybí příjem rádia
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo