Recenze Samsung HW-N650

Samsung HW-N650 je 5.1 kanálový soundbar, který téměř dokáže nahradit domácí kino. Vynikající iluzí prostorového zvuku potěší zejména milovníky akčních filmů a hráče videoher. Samozřejmostí je bezdrátový subwoofer, HDMI a sluchátkový vstup. Přečtěte si, co všechno vám může nabídnout, v následující recenzi.

Parametry

Výstupní výkon (RMS)360 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)160 W
Systém reproduktorů5.1
Bluetoothano
Wi-Fine
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
Dolby Atmosne
Multiroomne
Noční režimano
HDMIano
USBano
Optický vstupano
Jack 3,5 mmano
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm110 x 5,9 x 10
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm21 x 38,4 x 30,3
Celková hmotnost10,2 kg

Design a zpracování

Vzhled soundbaru HW-N650 se v podstatě neliší od modelu HW-N550. I u tohoto zařízení tak najdete elegantní zkosené hrany a nenásilný design, díky němuž můžete mít jistotu, že tato zvuková lišta skvěle zapadne do každého interiéru a stane se vynikajícím doplňkem všech moderních televizorů. Na rozdíl od modelu HW-N550 ale budete muset počítat s ještě většími rozměry hlavní jednotky, a to konkrétně se 110 cm (velikost subwooferu zůstává stejná). Doporučujeme proto pečlivě změřit místo, kde bude soundbar umístěn. Dílenské zpracování tohoto modelu je na skutečně vysoké úrovni, a po této stránce nemáme zařízení naprosto co vytknout.

Funkce a vybavení

Soundbar HW-N650 je vybaven řadou funkcí, které oceníte jak při sledování filmů, tak při poslechu hudby nebo hraní počítačových her. Vybírat můžete ze tří základních zvukových efektů – Standard, Surround a Game. Tato zvuková lišta navíc dokáže optimalizovat zvuk podle typu hry, kterou hrajete, a přizpůsobit jí zvukový výstup. Vyzdvihnout musíme hlavně technologii Acoustic Beam. Novinku společnosti Samsung, která spočívá ve dvou výškových reproduktorech v horní části zvukové lišty. Díky nim je vytvořen podobný efekt, jaký vzniká při hře na varhany – zvuk je posílán nahoru v různých směrech, čímž vzniká pohlcující zvukové pole. Tento model disponuje také pokročilou technologií 4K Pass-Through, která při sledování 4K obrazu dotváří celkový zážitek i vysoce kvalitní audio stopou. Samozřejmostí je také DRC (Dynamic Range Control), jež se stará o vyvážený dynamický rozsah, tj. zesiluje slabé zvuky a zeslabuje příliš hlasité. DRC proto využijete zejména v nočních hodinách, pokud nechcete rušit sousedy. Při aktivaci DRC ale může docházet ke zkreslení zvuku. Nechybí ani funkce Surround Sound Expansion, která zvýrazňuje iluzi prostorového zvuku. Samozřejmostí je funkce Auto Power Link, díky níž se soundbar zapne současně při zapnutí televizoru. Pokud jste navíc ke zvukové liště již dříve připojili nějaké zařízení pomocí Bluetooth (např. mobilní telefon), zapnete-li funkci Bluetooth Power, při zapnutí tohoto zařízení se automaticky aktivuje i soundbar. Zhodnotíme-li ale výbavu této zvukové lišty, jedná se spíše o průměr. Model HW-N650 totiž nabízí především funkce, které najdeme i u výrazně levnějších zařízení (např. modelu téže řady HW-N450). Pokročilé funkce (Multiroom, rádio apod.) překvapivě chybí.

Montáž a připojení

Soundbar je možné umístit nad nebo pod televizor, případně na stěnu (držák je součástí balení). U tohoto modelu ale musíte počítat s úctyhodnou délkou hlavního panelu, která činí 110 cm. Subwoofer lze umístit téměř kamkoli (doporučujeme přední část místnosti mírně od zdi). S hlavním panelem je totiž propojen pomocí bezdrátové technologie Bluetooth. K propojení mezi oběma částmi přitom dojde automaticky po připojení zařízení k elektrické síti. Připojení však lze provést také ručně. Pro připojení dalších zařízení (televizor, smartphone apod.) můžete využít více možností. Propojení soundbaru a televize doporučujeme provést pomocí kabelového připojení (ideálně přes HDMI pro příjem Dolby Digital 5.1 a DTS 5.1, případně optický kabel). Tento způsob zaručuje zachování 100 % kvality zvuku. Méně oblíbenou možností je propojení televizoru a soundbaru bezdrátově pomocí Bluetooth. Ačkoli se jedná o pohodlné řešení, k němuž nepotřebujete žádnou kabeláž, může dojít k poměrně výrazné ztrátě kvality přenášeného zvuku. Větší externí zařízení (nejčastěji DVD přehrávače, herní konzole nebo setobox DVB-T2) lze připojit také pomocí HDMI nebo přes optický či analogový (AUX) kabel. Naopak pro menší externí zařízení (MP3 přehrávače, externí a flash disky) je určen především USB konektor. A pro chytrá zařízení (smartphony, tablety atp.) můžete využít buď USB nebo Bluetooth. Následně z nich lze streamovat hudbu přímo do zvukové lišty. Model HW-N650 bohužel nedisponuje FM anténou (a nelze ji dokoupit ani dodatečně). Z tohoto důvodu si nemůžete vychutnat poslech rádia. Na druhou stranu je tato lišta opatřena vstupem pro sluchátka (3,5 Jack).

Ovládání

Podobně jako ostatní zvukové lišty řady N, i HW-N650 má hlavní panel umístěn na pravém boku. Zde se nachází čtyři základní tlačítka, která slouží pro zesílení a zeslabení zvuku, pro změnu režimu a k zapnutí/vypnutí zařízení. Velmi snadno lze soundbar ovládat také pomocí přehledného dálkového ovladače, případně pomocí smartphonu (po stažení aplikace Samsung Audio Remote) nebo originálního dálkového ovladače vašeho televizoru (pouze pokud jde o televizi značky Samsung, která je se soundbarem kompatibilní). V pravé přední části soundbaru je navíc umístěn LED displej, který se rozsvítí ve chvíli, kdy dojde k připojení dalšího zařízení, změně hlasitosti nebo volbě některého ze zvukových režimů (Standard, Surround, Game). Kromě toho informuje také o nastavení výšek a basů subwooferu.

Kvalita zvuku

Hned na začátku musíme zmínit, že (podobně jako všechny modely řady N) ani HW-N650 nepodporuje Dolby Atmos ani DTS:X a je v podstatě omezen na ztrátové verze těchto audio formátů. Pro poslech zvuku a hudby můžete využít tři základní zvukové režimy: Standard, Surround a Game. Standardní režim slouží pro poslech dialogů (mluveného slova) a hudby. Za tímto účelem je soundbar vybaven speciálním středovým reproduktorem, který se stará o vysoce kvalitní a dokonale srozumitelné dialogy. Režim Surround je určen pro sledování filmů, a proto se zaměřuje zejména na dokonalé vytváření iluze prostorového zvuku. A – jak lze očekávat – režim Game klade důraz zejména na efekty. Po připojení herní konzole k televizoru poté dojde k automatickému výběru nejvhodnějších herních zvukových módů. Ve všech polohách je zvuk velmi slušný. Nadstandardní délka zvukové lišty se projevila jasným a výrazným středovým rozsahem. Potěšilo také podání výšek, jež jsou vykreslené, ale přitom neznějí ostře. Podobně dynamická basová složka zvuku nepůsobí rušivě (příliš silně), nýbrž příjemně dokresluje celkové vyznění. A přestože soundbar HW-N650 pochopitelně nemá žádné zadní reproduktory, díky technologii Acoustic Beam vzniká velmi snadno uvěřitelná iluze prostorového zvuku (a to v horizontálním i vertikálním směru). Model HW-N650 má přitom dostatečný výkon i pro ozvučení většího obývacího pokoje. Podporuje formáty: MP3, WMA, AAC, DTS, OGG, WAV a FLAC. Zjistit cenu Hodnotili jsme i levnější Samsung soundbary.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.1 Total Score
Hodnocení Samsung HW-N650

Soundbar HW-N650 nabídne velmi kvalitní podání zvuku a rozhodně jej můžeme doporučit i pro milovníky akčních filmů nebo vášnivé hráče. Přestože potěší některé pokročilé funkce (zejména Acoustic Beam), na druhou stranu absence jiných funkcí (Multiroom) a podpora Dolby Atmos u takto drahého zařízení negativně překvapila. Nabízí se proto otázka, zda není lepší zainvestovat raději do kvalitního domácího kina.

Zvuk - hudba
7.2
Zvuk - filmy
7.7
Výbava
6.3
Funkce
6.1
PLUSY
 • vysoká kvalita zvuku
 • kvalitní subwoofer
 • iluze prostorového zvuku
 • HDMI
 • podrobný a přehledný návod
 • zdařilý design
MÍNUSY
 • vysoká pořizovací cena
 • chybí některé pokročilé funkce
 • chybí podpora Dolby Atmos
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo