Recenze Samsung HW-N850

Samsung HW-N850 patří mezi nejlepší soundbary na trhu. Jedná se o 5.1.2 kanálové zařízení s podporou Dolby Atmos, DTS: X, Multiroomem, možností hlasového ovládání a spoustou dalších vychytávek. Přečtěte si, jestli opravdu stojí za to v následující recenzi.

Parametry

Výstupní výkon (RMS)372 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)162 W
Systém reproduktorů5.1.2
Bluetoothano
Wi-Fiano
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
Dolby Atmosano
Multiroomano
Noční režimano
HDMIano
USBano
Optický vstupano
Jack 3,5 mmano
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm122,6 x 8,3 x 13,6
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm20,4 x 40 x 41,6
Celková hmotnost18,4 kg

Design a zpracování

Soundbar HW-N850 se drží klasického minimalistického designu a nijak nevybočuje z řady většiny zvukových lišt od Samsungu. Výrobce opět vsadil na jistotu černé elegance a podle nás udělal dobře. Tento model totiž skvěle zapadne do jakéhokoli interiéru a bude ladit s naprostou většinou televizorů.

Vzhledem k tomu, že se jedná o skutečně velké zařízení, doporučujeme jej pro televizory s úhlopříčkou minimálně 55″. Kvalita zpracování je přitom na velmi vysoké úrovni.

Funkce a vybavení

Připojíte-li HW-N850 přes HDMI rozhraní, je zvukový panel schopen dekódovat formáty LPCM až do 7.1, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS, DTS-HD, a dokonce i Dolby Atmos a DTS: X. Veškerá připojení pomocí HDMI navíc podporují funkci 4K (s 60 FPS). Samozřejmostí je také HDR, DRC (Dynamic Range Control) a Auto Power Link (automatické zapnutí soundbaru zároveň při zapnutí televizoru). Automatický zvukový režim se zase postará o to, aby byl zvuk vždy co nejlépe přizpůsoben aktuálnímu přehrávanému obsahu.


Pro bohatší, dynamičtější a detailnější zvuk umí HW-N850 transformovat jakékoli hudební soubory (např. z vašeho mobilního zařízení) do vysoké 32bitové kvality. Slibuje tak skutečně vysokou kvalitu zvuku. Pořád se jedná o softwarové řešení, takže zvuk není tak čistý, jako když je zdroj opravdu ve vysoké kvalitě, u některých souborů je však rozdíl znatelný.

Zařízení nechybí ani funkce Multiroom, která je zprostředkována prostřednictvím aplikace SmartThings. Soundbar se díky ní snadno stane součástí vaší inteligentní domácnosti. Dostupnost této funkce je však závislá na značce a operačním systému vašeho telefonu.

Spojíte-li účet na SmartThings s účtem v aplikaci Amazon Alexa, budete moci zařízení ovládat pomocí hlasových příkazů. Kromě zapnutí/vypnutí přístroje, lze takto nastavit hlasitost, zastavit přehrávání, přeskočit na další skladbu apod.

Montáž a připojení

Umístění této zvukové lišty může být – vzhledem k větším rozměrům – poněkud komplikované. Pokud plánujete postavit hlavní jednotku před, pod nebo nad televizor, počítejte s tím, že vám ukousne zhruba 13,6 cm. Pokud jej hodláte umístit přímo před televizi, zjistěte si, zda nebude horní hrana lišty zasahovat do obrazovky, výška soundbaru totiž činí 8,3 cm.

Velkou výhodou je možnost instalace na stěnu. Za tímto účelem najdete v balení originální sadu včetně držáků.

Pro dosažení lepšího zvukového prožitku, doporučujeme umístit subwoofer poblíž zvukové lišty, rozhodně ale ne do rohu místnosti. Párování subwooferu a hlavního panelu by mělo proběhnout automaticky a bezdrátově. Pokud by k tomu nedošlo, spárování je možné provést také ručně.

Nakonec je nutné nastavit úrovně pro přední, středový, boční, horní a vedlejší kanál (přeci jen se jedná o sytém 5.1.2 kanálů). Toto nastavení je vhodné provést pomocí digitálního zvukoměru SPL. V případě, že jej nevlastníte, můžete jen bez problémů nahradit některou z množství volně dostupných aplikací SPL měřičů.

Počítejte s tím, že si s nastavením budete muset chvíli pohrát, protože jen tak získáte perfektně vyvážený zvuk s dobře integrovanými basy.

Co se týče konektivity, počítat můžete se dvěma HDMI vstupy a jedním HDMI výstupem, který je kompatibilní s ARC (Audio Return Channel – zpětným přenosem zvuku z TV do soundbaru), nechybí ani optický digitální vstup. K dispozici je také vestavěný Wi-Fi modul a Bluetooth 4.0. Na spodní straně přístroje se nachází USB port, který slouží především pro aktualizace firmware.

Připojení k televizoru je možné jak pomocí HDMI, tak pomocí optického kabelu. Pouze HDMI ale umožňuje poslech Dolby Atmos a DTS: X či podporu 4K. Toto připojení navíc umožňuje využít stávající dálkový ovladač televizoru (pouze pokud se jedná o kompatibilní televizor značky Samsung) a aktivovat můžete také funkci Auto Power Link. Přestože HDMI v současnosti disponuje již řada televizorů, vždy si raději tuto skutečnost zkontrolujte, abyste mohli plně využít všech funkcí soundbaru.

Přestože lze zvukovou lištu připojit také pomocí Bluetooth, bezdrátové spojení snižuje kvalitu přenášeného zvuku, proto tento způsob příliš nedoporučujeme. Bezdrátové připojení (např. mobilního telefonu) je samozřejmě možné také pomocí Wi-Fi. Velmi snadno se tak dostanete k hudebním knihovnám nebo streamovacím službám.

Ovládání

Jak již bylo řečeno pro ovládání této zvukové lišty můžete využít také dálkový ovladač vašeho televizoru. Pouze však v případě, že se jedná o kompatibilní televizor značky Samsung. V balení se samozřejmě nachází také vlastní dálkový ovladač.

Přístroj je možné ovládat také pomocí hlavního panelu, na němž najdete čtyři základní tlačítka: hlavní vypínač, Zdroj (sloužící k výběru režimu vstupního zdroje a pro aktivaci Bluetooth) a dvě tlačítka pro zesílení („+“) a zeslabení („-“) zvuku. Na spodní straně se pak kromě konektorů nachází také tlačítko pro nastavení Wi-Fi a tlačítko pro ruční párování s bezdrátovým subwooferem.

Kvalita zvuku

Soundbar HW-N850 v sobě skrývá konfiguraci 5.1.2 kanálů a vedle hlavního výrobce Samsung na jeho vývoji spolupracovala také renomovaná zvukařská společnost Harman Kardon.

Reproduktory vysílají zvuk jak do stran, tak i nahoru, díky čemuž se snaží dosáhnout maximálně věrné iluze prostorového zvuku. Na rozdíl od pokročilejšího modelu HW-N950 (7.1.4) však postrádá zadní reproduktory (tyto bezdrátové reproduktory SWA-9000S však můžete zakoupit dodatečně a vytvořit systém 7.1.2.). Vzhledem k podpoře přehrávání formátů Dolby Atmos, DTS: X a MPEG-H i podpoře Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS Digital Sound a DTS-HD Master Audio bylo naše očekávání skutečně vysoké.

Nastavit můžete tři základní zvukové režimy: Standard (který pouze dekóduje příchozí zvuk), Surround Sound Expansion (který sladí zvuk všech reproduktorů) a Smart (který analyzuje typ příchozího zvuku a zvolí co nejlepší zvukový výstup). Vzhledem k širokopásmovému tweeteru je iluze prostorového zvuku i na bocích stejně kvalitní jako přímo před televizorem.

Přední, boční i horní přenos zvuku působí dokonale a nelze mu nic vytknout. Zejména při akčních scénách či hrách doslova cítíte například přelet vrtulníku nad vaší hlavou. Co však zamrzelo, a stalo se tak hlavním nedostatkem tohoto modelu, jsou chybějící zadní reproduktory. Zvuk bez nich totiž nepohltí celou místnost, ale pouze její přední část (u televizoru), což je znát i při samotném poslechu. Vzniká tak jakási zvuková čelní stěna, která je sice impozantní, ale jednoduše jí něco chybí.

Problém může nastat zejména v případě větších (a zejména dlouhých) pokojů, kdy je nepříjemný pocit zvukové mezery za zády znásoben. Částečně eliminovat toto negativum lze zakoupením zadních bezdrátových reproduktorů SWA-9000S, díky nimž získáte sestavu 7.1.2. I v tomto případě ale kvalita zvuku nedosáhne úrovně zadních reproduktorů vyspělejšího modelu HW-N950 (se sestavou 7.1.4).

Přesto výkon tohoto zařízení dosahuje vynikající úrovně, a to jak při reprodukci různorodých hudebních žánrů, tak při sledování filmů, sportovních zápasů či hraní her.

Co se týče podpory přehrávaných formátů, HW-N850 podporuje různé ztrátové i bezeztrátové zvukové formáty včetně MP3, AAC, WAV, OGG, ALAC, AIFF a FLAC.

Zjistit cenu

Další výrobky najdete v přehledu soundbarů.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.1 Total Score
Hodnocení Samsung HW-N850

Soundbar Samsung HW-N850 jednoznačně patří mezi nejlepší modely na trhu. Počítat ale musíte s vysokou pořizovací cenou. Co se týče zvuku, poskytuje toto zařízení vynikající výkon. Potěší také množství užitečných a inovativních funkcí, Dolby Atmos a DTS: X. Jedinou nevýhodou jsou chybějící zadní reproduktory, kvůli čemuž je iluze prostorového zvuku slabší než nabízí např. model HW-N950. Pokud ale plánujete soundbar umístit do menší místnosti, nemusíte si se zadními reproduktory lámat hlavu. V takovém případě vám také můžeme Samsung HW-N850 vřele doporučit.

Zvuk - hudba
7.9
Zvuk - filmy
8.8
Funkce
7.2
Výbava
7.6
PLUSY
 • vynikající kvalita zvuku
 • podpora Dolby Atmos a DTS: X
 • Multiroom
 • přehledný návod
 • zdařilý design
MÍNUSY
 • vysoká pořizovací cena
 • chybí zadní reproduktory
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo