Recenze soundbaru Samsung HW-Q600B

V naší nové recenzi si představíme horkou novinku na trhu se soundbary od předního výrobce, společnosti Samsung. Nový soundbar Samsung HW-Q600B se může pyšnit vynikajícím zvukem, jenž potěší i náročné uživatele, naopak k jeho nevýhodám patří absence wifi připojení.

Parametry

BluetoothAno
Noční režimAno
Dolby AtmosAno
MultiroomNe
Výstupní výkon (RMS)360 W
SubwooferAno
Výkon subwooferu (RMS)160 W
Systém reproduktorů3.1.2
Wi-FiNe
Přehrávání MP3Ano
Podpora NFCNe
FM tunerNe
DVD přehrávačNe
HDMI2
USBAno
Optický vstupAno
Jack 3,5 mmNe
Koaxiální vstupNe
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm103 x 5,7 x 10,5 cm
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm18,4 x 34,3 x 29,5 cm
Celková hmotnost9,3 kg

Recenze

Po otevřené rozměrné krabice najdeme v jejím balení následující části: hlavní jednotku soundbaru, subwoofer, dálkový ovladač s tužkovými bateriemi, dva napájecí kabely (jeden pro soundbar, jeden pro subwoofer), AC/DC adaptér (pro soundbar), kabel HDMI, šablonu pro upevnění na stěnu, dva držáky šroubu, dva držáky pro upevnění na stěnu a dva šrouby.

  
Po designové stránce je tento soundbar jednoduchý a elegantní, je celý v černé barvě. Díky svojí velikosti se perfektně vejde pod jakýkoliv televizor s úhlopříčkou 55 palců nebo menší. Nemá žádné boční reproduktory, což umožňuje větší flexibilitu, pokud jde o umístění ve stísněných prostorách. Soundbar má perforovanou kovovou mřížku, přední svislé rohy jsou oříznuty do poloviny strany pod úhlem asi 45 stupňů. Zbytek těla je sice jen vyroben z obyčejného černého plastu, působí ale pevným a kvalitním dojmem. Na levé přední straně soundbaru je malý displej, který obsahuje sice jen několik znaků, informujících o aktuálním módu, ale určitě je to lepší řešení než pouhé LED indikátory, displej alespoň zobrazuje víc informací. Na horní straně je několik ovládacích tlačítek a na zadní straně jsou pak jednotlivé porty. Na dolním panelu je připojení pro USB, vstup napájení DC 24V, připojení HDMI, HDMI TO TV (ARC) a DIGITAL AUDIO IN (OPTICAL). Subwoofer je vyrobený z melaminu (speciální typ odolného plastu) a na přední straně má látkovou mřížku, která kryje basový měnič. Vzadu je velký bassreflex, vedle kterého je pouze párovací tlačítko a stavová LED. Plusem u subwooferu je i to, že má pogumované nožičky, takže bude pevně stát na nábytku i na podlaze a nebude klouzat.

Ovládání soundbaru

Soundbar má několik tlačítek, která jsou umístěna nahoře – jedná se o čtyři fyzická tlačítka pro napájení, ovládání hlasitosti a výběr zdroje. Sice mohou působit obyčejnějším dojmem než dotykové ovládání, ale většinou se jim dává přednost, protože je snadněji najdete ve slabě osvětlené místnosti. K soundbaru dále dostanete praktický dálkový ovladač (One Remote). Ten je zde vzhledem k absenci wifi připojení velmi důležitý. Dvě tlačítka nad ovládacími prvky navigace se používají pro výběr zdroje a párování Bluetooth, zatímco tři další pod nimi jsou pro ztlumení, výběr režimu zvuku a ovládání hlasitosti. Dvě tlačítka ve spodní části pak slouží pro hlavní hlasitost vlevo a hlasitost basového reproduktoru vpravo.

Co se týká připojení soundbaru k televizoru, tak nepotřebujete k němu kabely – televizi můžete připojit bezdrátově prostřednictvím Bluetooth. To ale není úplně ideální, protože pak nemůžete snadno připojit mobil a streamovat třeba Spotify. Televizi tedy má smysl mít připojenou pomocí kabelu – lze ji připojit např. prostřednictvím kabelu HDMI nebo pomocí optického kabelu. K soundbaru je jinak dodáván dálkový ovladač, nicméně pokud máte TV Samsung, tak jeho základní funkce můžete bez problémů ovládat i pomocí ovladače od televize.

Tento soundbar disponuje 3.1.2 kanálovým zvukem. Co to v praxi znamená? Samsung HW-Q600B má tři hlavní kanály (jeden z nich je vyhrazený pro lepší srozumitelnost dialogů), dále pak dva kanály směřující nahoru a jeden subwoofer pro hluboké basy. Je vybavený jedinečnou technologií Samsung Acoustic Beam – jedná se o speciální technologii, která umí vytvořit pohybující se zvuk, takže ten odpovídá přesně tomu, co se děje na obrazovce. Je to super hlavně při sledování filmů nebo hraní různých her. Aby ale tato technologie správně fungovala, nemělo by být nad soundbarem nic, co by překáželo volnému pohybu zvuku.

Skvělou volbou je tento soundbar pro ty, kteří už mají od Samsungu televizi – Samsung HW-Q600B má totiž funkci Q-Symphony, jež umožňuje synchronizaci s televizí, takže posiluje zvuk, který vychází se soundbaru i z televize zároveň – díky tomu se tak vytvoří optimální prostorový efekt.

Další zajímavou funkcí je Tap Sound – díky ní můžete zrcadlit hudbu ze smartphonu na soundbar jediným klepnutím (ke správnému fungování je potřeba si nejdříve stáhnout aplikaci SmartThings).

Rozhodně tento produkt můžeme doporučit také vášnivým hráčům – soundbar je vybavený speciálním herním režimem Game Mode Pro (funguje s Playstationem, Xboxem i Nintendem Switch). Při vašem hraní si tak užijete kvalitní prostorový a dynamický zvuk.

Naopak hlavní nevýhodou tohoto produktu je to, že nemá připojení na Wifi – chybí tak např. podpora online aplikací nebo hlasového ovládání. Pokud jsou pro vás tyto funkce důležité, mohl by vám ze stejné produktové řady vyhovovat např. Samsung HW-Q700B. Ten má kromě wifi také podporu Airplay, Chromecastu nebo hlasových asistentů (Google nebo Alexa).

Wifi sice Samsung HW-Q600B nemá, nechybí mu ale podpora Bluetooth. Ta slouží v první řadě pro přenos zvuku z libovolného mobilního zařízení a lze to provést pro dvě zařízení současně. S Bluetooth se můžete připojit také k televizoru, ale nelze připojit televizi a chytrý telefon současně. Kromě toho má tento soundbar také funkci Bluetooth Auto Power ON/OFF – díky ní se automaticky zapne nebo vypne v závislosti na stavu funkce Bluetooth.

Kvalita zvuku

Samsung HW-Q600B má všechny důležité zvukové technologie – od Dolby Atmos přes Dolby TrueHD a Digital Plus až po Dolby Digital, DS-HD Master Audio, DTS:X a DTS. Jeho akustický panel má také několik zvukových režimů – jednak standardní režim (ten vydává původní zvukový mix tak, jak je), dále pak režim Surround (ten poskytuje širší zvukové pole), režim Game Pro a adaptivní režim.

Zvuk z tohoto soundbaru je vysoce kvalitní, čistý a ostrý a třeba při sledování filmů máte takový zážitek, jako byste byli přímo v centru dění. Prostorový zvuk dobře vyplní celý obývací pokoj. Stejně tak je tomu i v případě her – soundbar díky hernímu režimu nabídne perfektní podání zvuku. Frekvenční odezva je vyvážená a zvuk je čistý na všech frekvencích. Výhodou je, že soundbar automaticky analyzuje typ zdroje zvuku a podle toho pak optimalizuje audio stopu pro dosažení nejlepších výsledků.

Celý systém je dimenzován na výstupní výkon 360 W Hlavní jednotka soundbaru má výkon 200W (při konfiguraci 30W x 6 + 10W x 2) a subwoofer dodává 160W. Výkon je tak v porovnání s jinými špičkovými soundbary průměrný – dají se sehnat i daleko lépe vybavené kousky (třeba JBL Bar 9.1, který má výstupní výkon 820W), ale ve své cenové kategorii nezklame.

Pokud jde o cenu tohoto soundbaru, ta činí necelých 10 000 Kč, sehnat ho můžete u všech předních elektro prodejců, jako je Mall, Alza, Electro World, CZC nebo přímo u Samsungu.

Ve stejné cenové relaci (necelých 10 000 Kč) se pak dá v současné době sehnat např. LG SP8YA, který také nabízí konfiguraci soustavy 3.1.2 a Dolby Atmos, oproti recenzovanému produktu už ale má bezdrátové připojení.

Srovnání letošní řady

Samsung HW-Q60B

Samsung HW-Q600B

Samsung HW-Q700B

Samsung HW-Q800B

Samsung HW-Q930B

Samsung HW-Q990B

Přibližná cena

7 000 Kč

8 000 Kč

9 000 Kč

13 000 Kč

25 000 Kč

30 000 Kč

Počet kanálů

3.1

3.1.2

3.1.2

5.1.2

9.1.4

11.1.4

Počet reproduktorů

7

9

9

11

17

22

Typ basového reproduktoru ( Aktivní / pasivní / bezdrátový, zabudovaný )

bezdrátový

bezdrátový

bezdrátový

bezdrátový

bezdrátový

bezdrátový

Centrální reproduktor

ano

ano

ano

ano

ano

ano

Up-firing reproduktor

ne

ano

ano

ano

ano

ano

Side-firing reproduktor

ne

ne

ano

ano

ano

ano

Širokopásmový tweeter

ne

ne

ne

ano

ano

ano

Zadní bezdrátový reproduktor

ne

ne

ne

ne

ano

ano

Active Voice Amplifier

ne

ne

ne

ano

ano

ano

SpaceFit Sound

ne

ne

ano

ano

ano

SpaceFit Sound+

Podpora Dolby technologií

ATMOS Music, ATMOS, Dolby MAT, Dolby Digital Plus, Dolby True HD

ATMOS Music, ATMOS, Dolby MAT, Dolby Digital Plus, Dolby True HD

ATMOS, Dolby MAT, Dolby Digital Plus, Dolby True HD

ATMOS, Dolby MAT, Dolby Digital Plus, Dolby True HD

ATMOS, Dolby MAT, Dolby Digital Plus, Dolby True HD

ATMOS, Dolby MAT, Dolby Digital Plus, Dolby True HD

Zvukové režimy

Rozšíření prostorového zvuku,Hry,Adaptivní Lite,DTS Virtual:X,Standard

Surround Sound Expansion, Game Pro, Standard, Adaptive, DTS Voice enhance, Night

Surround Sound Expansion, Game Pro, Standard, Adaptive, DTS Voice enhance, Night

Surround Sound Expansion, Game Pro, Standard, Adaptive, DTS Voice enhance, Night

Surround Sound Expansion, Game Pro, Standard, Adaptive, DTS Voice enhance, Night

Surround Sound Expansion, Game Pro, Standard, Adaptive, DTS Voice enhance, Night

Hi-Res Audio Decoding

ne

ne

ano

ano

ano

ano

HDMI vstup

1

1

1

1

1

2

HDMI výstup

1

1

1

1

1

1

Optický vstup

1

1

1

1

1

1

Bluetooth

ano

ano

ano

ano

ano

ano

Wi-Fi

ne

ne

ano

ano

ano

ano

Přehrávání přes USB

ano

ne

ne

ne

ne

ne

Q-Symphony

ano

ano

ano

ano

ano

ano

Chromecast

ne

ne

ne

ne

ne

ne

AirPlay2

ne

ne

ano

ano

ano

ano

Rozměry hlavního reproduktoru (Š x V x H)

1 030 × 57 × 105 mm

1 030 × 57 × 105 mm

1 110,7 × 60,4 × 120 mm

1 110,7 × 60,4 × 120 mm

1 110,7 × 60,4 × 120 mm

1 232 × 69,5 × 138 mm

Rozměry basového reproduktoru (Š x V x H)

184 × 343 × 295 mm

184 × 343 × 295 mm

205 × 353 × 302 mm

210 × 403 × 403 mm

210 × 403 × 403 mm

220 × 413 × 410 mm

Chromecast

Jak vidíte z tabulky, tak žádný z uvedených soundbarů nepodporuje Chromecast. Možná nevíte co je to Chromecast nebo co tento fakt znamená. Zjednodušeně řešeno, Chromecast je standard ve světě Android telefonů jak připojit svůj mobil k televizi, soundbaru nebo jinému zařízení. Ok, takže Samsung neumí Chromecast, takže nemůžu připojit telefon k soundbaru?

Naštěstí to tak není. Telefon snadno spojíte se soundbarem pomocí Bluetooth. Vadí tedy, že Chromecast není? Záleží … Oproti Bluetooth má Chromecast jednu výhodu. Nižší spotřebu baterie u vašeho telefonu.

Wi-Fi

Podobná situace. Některé ze soundbarů nepodporují Wi-Fi. Má mi to vadit? Pojďme si říct, k čemu potřebujete u soundbaru Wi-Fi. Teoreticky na jeho spojení s televizorem. Ale to dokážete i pomocí optického kabelu nebo HDMI a je to v naprosté většině případů i lepší volba.

Pokud máte doma chytrého asistenta od Googlu, Amazonu nebo dalších, tak (pokud to soundbar podporuje) stačí říct něco jako “Ok Google, play Lady Gaga playlist on Spotify” a spustí se požadovaná hudba.

Wi-Fi není u soundbaru nutnost, spíše (pro někoho) zajímavá funkcionalita.

Hi-Res Audio Decoding

Možnost přehrávat hudbu ve vyšší kvalitě než mají běžné formáty typu MP3 nebo AAC. Ale musíte mít kvalitní zdroj (hudby v této kvalitě). Jinak vám to nijak nepomůže. Když budete jako vstup mít MP3, tak vám tato funkce nijak nepomůže.

SpaceFit Sound

Zjednodušeně řečeno přizpůsobení zvuku s ohledem na velikost místnosti a “překážky v ní. Jak to funguje se můžete podívat na propagačním videu níže. Zázraky nečekejte, ale nějaký přínos to má.

Active Voice Amplifier

Soundbar pozná, že je dialogy nejsou zřetelné (např. hluk od sousedů) a zvýší jejich hlasitost.

Přečtěte si, jak vybrat nejlepší soundbar.

Zjistit cenu

 

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
Samsung HW-Q600B

Nový soundbar HW-Q600B určitě není vhodný pro každého. Pokud je pro vás důležitá konektivita, wifi připojení a napojení na Chromecast nebo hlasové asistenty, poohlédněte se po jiném kousku. Naopak pokud vám vyhovuje soundbar bez wifi a je pro vás kromě špičkového zvuku důležitý např. profesionální herní mód, určitě tento produkt můžeme doporučit. Je ale třeba zmínit, že v diskuzích si občas lidé stěžují na to, že jim soundbar po několika hodinách nebo dnech přestal fungovat. O ničem takovém informace nemám. Doufám, že šlo jen o nějakou špatnou výrobní várku ...

Zvuk - hudba
8.4
Zvuk - filmy
7.7
Funkce
6.7
Výbava
6.1
PLUSY
 • perfektní zvuk
 • ideální pro sledování filmů
 • speciální herní mód pro ještě větší zážitek při hraní her
 • možnost synchronizace s televizory Samsung
 • umí přehrávat zvuk přes USB port
 • součástí balení je sada pro upevnění soundbaru na stěnu
MÍNUSY
 • chybí připojení na wifi
 • nelze připojit televizi a chytrý telefon současně
 • kabely zadních reproduktorů jsou hodně krátké
 • objevují se stížnosti na funkčnost soundbaru
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

4 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobry vecer, ma tento soundbar pripojenie HDMI eARC, alebo iba ARC?
  Dakujem za odpoved Miro

 2. Dobrý den,

  za mě jsou si ve výsledku podobné.

  Yamaha YAS-207 má vynikající kvalitu zpracování a nabízí řadu užitečných funkcí a opravdu výborný (na svoji cenovku) prostorový zvuk.

  Samsung HW-Q600B má lepší výšky obsahem, snad všude je chválený za čistou a čistou reprodukcí vokálů (opět v rámci svojí ceny)​, pocitově měl za mě lepší dialogy. Ale v prostorovém zvuku za yas-207 lehce zaostal.

 3. Dobrý večer, mám prosím tento dotaz. Poskytne tento soundbar lepší kvalitu zvuku, než Yamaha YAS-207?
  S pozdravem Jiří Nushart, Staňkov.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo