Recenze soundbaru Samsung HW-Q700B

Další novinka mezi soundbary od Samsungu je na hranici mezi střední a vyšší třídou a svým výkonem určitě zaujme i náročnější posluchače. Samsung HW-Q700B se hodí jak pro poslech hudby, tak i pro sledování filmů nebo hraní her. Nabízí kvalitní prostorový zvuk, spoustu užitečných funkcí a široké možnosti nastavení. Skládá se z hlavní jednotky a subwooferu, jenž se připojuje bezdrátově.

Parametry

Bluetoothano
Noční režimano
Dolby Atmosano
Multiroomne
Výstupní výkon (RMS)320 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)neuvádí
Systém reproduktorů3.1.2
Wi-Fiano
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
HDMIano
USBne
Optický vstupano
Jack 3,5 mmne
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm111,07 x 6,04 x 12
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm20,5 x 35,3 x 30,2
Celková hmotnost10,7 kg

Design a zpracování

Balení obsahuje hlavní jednotku soundbaru, bezdrátový subwoofer, dálkový ovladač s bateriemi, napájecí kabely, kabel HDMI, průvodce upevněním na stěnu, držáky šroubů, šrouby, držáky pro upevnění na stěnu, pryžové podložky a manuál. Na horní straně soundbaru jsou umístěna čtyři tlačítka – první slouží k zapnutí a vypnutí zařízení, další dvě jsou určena k zesílení a ztlumení hlasitosti a poslední umožňuje změnit zdroj vstupu. Na přední straně vpravo se nachází displej, který zobrazuje stav a současný režim soundbaru. Na zadní straně pak najdeme vedle sebe HDMI konektor, HDMI e ARC konektor a optický vstup.

Po designové stránce se jedná o povedený kousek, jenž se zpracováním nijak výrazně neliší od ostatních soundbarů z letošní kolekce Samsungu. Hlavní jednotka má plastový povrch, její horní a přední strana jsou kryty kovovou mřížkou, subwoofer má látkovou přední část. Vzhledem ke svým rozměrům se soundbar nejlépe hodí k velkým televizorům od 65 palců výše.


Montáž a připojení

Určitě potěší podpora Bluetooth a zejména pak internetové připojení. Přes wifi je pak možné používat např. aplikaci Smart Things, která umožní nejen pohodlný přístup k jednotlivým funkcím soundbaru, ale také aktualizaci systémového softwaru. Zapojení přístroje je snadné, jednoduše pomocí kabelů připojíte subwoofer a hlavní jednotku do zásuvky a ty se pak mezi sebou přes wifi propojí. Pro propojení s televizí pak slouží kabel HDMI, alternativou je připojení televize přes Bluetooth. Soundbar můžete také namontovat na stěnu, všechny potřebné věci k montáži jsou už součástí balení.

Co nabídne

Samsung HW-Q700B má několik zvukových režimů – standardní, prostorový, herní (Game Mode Pro), adaptivní nebo noční, naopak chybí samostatný hudební režim (stejně jako u dalších modelů z letošní řady, naopak má ho např. model HW-60B nebo HW-61A). Jeho absence ale neznamená, že by byl na poslech hudby horší než ostatní soundbary. Jsou to takové hrátky výrobce se specifikací, aby měl prodejní argumenty do prospektu.

Pokud jde o hlasové funkce, tak tento soundbar funguje s Alexou, která je vestavěná. Za zmínku určitě stojí velmi užitečná funkce SpaceFit Sound – televize díky ní udělá analýzu vaší místnosti, předá podklady soundbaru a ten podle toho optimalizuje zvuk aby byl co nejpřirozenější a nejčistší. Kalibrace kanálů je docela slušná, ale pokud chcete dosáhnout opravdu perfektního zvuku, tak doporučuji ještě použít mobilní aplikaci SPL Meter (je dostupná jak pro Android, tak i pro iPhony).

Stejně jako u dalších nových modelů, i tento má funkci Tap Sound, kdy stačí jen mobilem ťuknout do soundbaru a obě zařízení se ihned spárují a můžete poslouchat písničky z mobilu ve špičkové kvalitě. Majitele zařízení od Applu pak určitě potěší podpora technologie AirPlay nebo Google Assistant.

Kvalita zvuku

Jedná se o soundbar se systémem 3.1.2, což znamená, že má tři kanály, jeden subwoofer (pro hluboké basy) a dva kanály směřující nahoru. Pro ještě lepší zážitek si k němu můžete přikoupit zadní přídavné reproduktory Samsung SWA-9500S (jejich cena je necelých 5 500 Kč). Soundbar podporuje technologie Dolby Atmos, Dolby Digital i DTS:X, prostorové efekty jsou velmi dobré a maximálně si tak užijete nejen poslech hudby, ale i sledování filmů.

Zážitek ze sledování filmu je s tímto soundbarem mnohem silnější, než když posloucháte zvuk jen z televize, např. dialogy jsou slyšet daleko jasněji. Skvělou práci odvádí středový kanál, který podává perfektně vyvážené vokály a usnadňuje poslech tichých konverzací, všemu je dobře rozumět i při nízké hlasitosti. Za zmínku stojí také technologie Acoustic Beam, jež vyvolává dojem pohybu tím, že mixuje zvuk tak, že přichází přesně na tom místě, kde se zrovna odehrává děj na obrazovce.

Díky širokopásmovému výškovému reproduktoru má soundbar slušnou čistotu zvuku. Dobře fungují také jednotlivé zvukové režimy, takže pokud např. v noci máte zapnutý noční režim a další den si ho zapomenete přepnout, poznáte velký rozdíl v dynamickém rozsahu (noční režim výrazně snižuje množství basů, aniž by to ale mělo vliv na kvalitu zvuku). Přizpůsobit si zvuk můžete také díky nastavení korekce tónů – změnit lze korekci výšek, korekci basů, nastavení úrovně subwooferu, centrálního kanálu, výšky reproduktorů nebo synchronizaci zvuku. To je velké plus oproti celé řadě konkurenčních soundbarů, které nemají ani jednoduché ovládání výšek.

Srovnání se soundbarem Samsung HW-Q700A

Když si tento soundbar srovnáme s loňským modelem HW-Q700A tak zjistíme, že i když jsou ve ve většině parametrů stejné, v některých důležitých aspektech se liší. Výhodou HW-Q700B je např. noční režim, podpora Chromecastu nebo podpora více technologií Dolby (nejen Atmos, ale i Dolby MAT, Dolby Digital PLUS nebo Dolby True HD). Oproti tomu výhodou HW-Q700A je funkce multiroom a pro někoho mohou být plusem i menší rozměry hlavní jednotky. Cenově pak oba soundbary v současné době vycházejí víceméně nastejno, u některých e-shopů se oba dají pořídit za 9 000 Kč.

Technické parametrySamsung HW-Q700BSamsung HW-Q700A
Bluetoothanoano
Noční režimanone
Dolby Atmosanoano
Multiroomneano
Výstupní výkon (RMS)320 W330 W
Subwooferanoano
Výkon subwooferu (RMS)neuvádíneuvádí
Systém reproduktorů3.1.23.1.2
Počet reproduktorů89
Wi-Fianoano
Chromecastanone
Přehrávání MP3anoano
Podpora NFCnene
FM tunernene
DVD přehrávačnene
HDMIanoano
USBnene
Optický vstupanoano
Jack 3,5 mmnene
Koaxiální vstupnene
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm111 x 6 x 1298 x 6 x 11,5
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm20 x 35 x 3020 x 35 x 30
Celková hmotnost10,7 kg9,5 kg
Cenaod 9 000 Kčod 9 000 Kč

Srovnání letošní řady

Samsung HW-Q60B

Samsung HW-Q600B

Samsung HW-Q700B

Samsung HW-Q800B

Samsung HW-Q930B

Samsung HW-Q990B

Přibližná cena

7 000 Kč

8 000 Kč

9 000 Kč

13 000 Kč

25 000 Kč

30 000 Kč

Počet kanálů

3.1

3.1.2

3.1.2

5.1.2

9.1.4

11.1.4

Počet reproduktorů

7

9

9

11

17

22

Typ basového reproduktoru ( Aktivní / pasivní / bezdrátový, zabudovaný )

bezdrátový

bezdrátový

bezdrátový

bezdrátový

bezdrátový

bezdrátový

Centrální reproduktor

ano

ano

ano

ano

ano

ano

Up-firing reproduktor

ne

ano

ano

ano

ano

ano

Side-firing reproduktor

ne

ne

ano

ano

ano

ano

Širokopásmový tweeter

ne

ne

ne

ano

ano

ano

Zadní bezdrátový reproduktor

ne

ne

ne

ne

ano

ano

Active Voice Amplifier

ne

ne

ne

ano

ano

ano

SpaceFit Sound

ne

ne

ano

ano

ano

SpaceFit Sound+

Podpora Dolby technologií

ATMOS Music, ATMOS, Dolby MAT, Dolby Digital Plus, Dolby True HD

ATMOS Music, ATMOS, Dolby MAT, Dolby Digital Plus, Dolby True HD

ATMOS, Dolby MAT, Dolby Digital Plus, Dolby True HD

ATMOS, Dolby MAT, Dolby Digital Plus, Dolby True HD

ATMOS, Dolby MAT, Dolby Digital Plus, Dolby True HD

ATMOS, Dolby MAT, Dolby Digital Plus, Dolby True HD

Zvukové režimy

Rozšíření prostorového zvuku,Hry,Adaptivní Lite,DTS Virtual:X,Standard

Surround Sound Expansion, Game Pro, Standard, Adaptive, DTS Voice enhance, Night

Surround Sound Expansion, Game Pro, Standard, Adaptive, DTS Voice enhance, Night

Surround Sound Expansion, Game Pro, Standard, Adaptive, DTS Voice enhance, Night

Surround Sound Expansion, Game Pro, Standard, Adaptive, DTS Voice enhance, Night

Surround Sound Expansion, Game Pro, Standard, Adaptive, DTS Voice enhance, Night

Hi-Res Audio Decoding

ne

ne

ano

ano

ano

ano

HDMI vstup

1

1

1

1

1

2

HDMI výstup

1

1

1

1

1

1

Optický vstup

1

1

1

1

1

1

Bluetooth

ano

ano

ano

ano

ano

ano

Wi-Fi

ne

ne

ano

ano

ano

ano

Přehrávání přes USB

ano

ne

ne

ne

ne

ne

Q-Symphony

ano

ano

ano

ano

ano

ano

Chromecast

ne

ne

ne

ne

ne

ne

AirPlay2

ne

ne

ano

ano

ano

ano

Rozměry hlavního reproduktoru (Š x V x H)

1 030 × 57 × 105 mm

1 030 × 57 × 105 mm

1 110,7 × 60,4 × 120 mm

1 110,7 × 60,4 × 120 mm

1 110,7 × 60,4 × 120 mm

1 232 × 69,5 × 138 mm

Rozměry basového reproduktoru (Š x V x H)

184 × 343 × 295 mm

184 × 343 × 295 mm

205 × 353 × 302 mm

210 × 403 × 403 mm

210 × 403 × 403 mm

220 × 413 × 410 mm

Chromecast

Jak vidíte z tabulky, tak žádný z uvedených soundbarů nepodporuje Chromecast. Možná nevíte co je to Chromecast nebo co tento fakt znamená. Zjednodušeně řešeno, Chromecast je standard ve světě Android telefonů jak připojit svůj mobil k televizi, soundbaru nebo jinému zařízení. Ok, takže Samsung neumí Chromecast, takže nemůžu připojit telefon k soundbaru?

Naštěstí to tak není. Telefon snadno spojíte se soundbarem pomocí Bluetooth. Vadí tedy, že Chromecast není? Záleží … Oproti Bluetooth má Chromecast jednu výhodu. Nižší spotřebu baterie u vašeho telefonu.

Wi-Fi

Podobná situace. Některé ze soundbarů nepodporují Wi-Fi. Má mi to vadit? Pojďme si říct, k čemu potřebujete u soundbaru Wi-Fi. Teoreticky na jeho spojení s televizorem. Ale to dokážete i pomocí optického kabelu nebo HDMI a je to v naprosté většině případů i lepší volba.

Pokud máte doma chytrého asistenta od Googlu, Amazonu nebo dalších, tak (pokud to soundbar podporuje) stačí říct něco jako “Ok Google, play Lady Gaga playlist on Spotify” a spustí se požadovaná hudba.

Wi-Fi není u soundbaru nutnost, spíše (pro někoho) zajímavá funkcionalita.

Hi-Res Audio Decoding

Možnost přehrávat hudbu ve vyšší kvalitě než mají běžné formáty typu MP3 nebo AAC. Ale musíte mít kvalitní zdroj (hudby v této kvalitě). Jinak vám to nijak nepomůže. Když budete jako vstup mít MP3, tak vám tato funkce nijak nepomůže.

SpaceFit Sound

Zjednodušeně řečeno přizpůsobení zvuku s ohledem na velikost místnosti a “překážky v ní. Jak to funguje se můžete podívat na propagačním videu níže. Zázraky nečekejte, ale nějaký přínos to má.

Active Voice Amplifier

Soundbar pozná, že je dialogy nejsou zřetelné (např. hluk od sousedů) a zvýší jejich hlasitost.

Poradíme ten nejlepší soundbar!

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.8 Total Score
Samsung HW-Q700B

Tento soundbar lze určitě doporučit i náročnějším zákazníkům, kteří ale chtějí dobrou kvalitu za rozumnou cenu. Samsung HW-Q700B je skvělou volbou zejména pro majitele novějších televizorů od stejné značky, mohou tak využít všechny jeho funkce. Kvalita zvuku je velmi dobrá, pochvalu zaslouží i bohaté možnosti nastavení a přizpůsobení zvuku. Soundbar je perfektní na poslech hudby, sledování filmů a díky hernímu režimu nezklame ani hráče videoher. Na druhou stranu Q600B nehraje o mnoho hůře, rozdíl je spíše ve výbavě. Tím pádem lze trochu ušetřit.

Zvuk - hudba
7.9
Zvuk - filmy
8.4
Výbava
7.2
Funkce
6.9
PLUSY
 • výborný a čistý zvuk
 • kompaktní subwoofer
 • dobrá konektivita
 • skvělý dálkový ovladač
 • velmi pěkné prostorové efekty
 • perfektní podání dialogů
 • spousta možností nastavení zvuku
MÍNUSY
 • příliš nízké rozlišení displeje (je hůře čitelný)
 • řadu funkcí lze využít pouze s produkty Samsung
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

4 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý večer, můj dotaz se týká umístění subwooferu, je možné ho dát na bok a nějak zásadně tím neovlivnit jeho funkci? Mám pod TV stolkem cca 31cm a subwoofer má přes 35cm. Díky za odpověď. M. Kotek

  • Dobrý den,

   teoreticky ano, ale pravděpodobně to povede k menší basové odezvě a celkové ztrátě výkonu.

 2. Odpovědět
  Halabica Vladimír 24/11/2022 at 18:06

  Dobrý den,mám tv Samsung QE55QN95B,Soundbar Samsung HW-Q700B,blu-ray Panasonic DP-UB820EGK – prosím o radu jak přístroje co nejlépe propojit,všechny mají eARC HDMI. Děkuji Halabica.

  • Dobrý den, postup doporučený přímo Samsungem je: soundbar (HDMI in) do přehrávače (HDMI out), přehrávač (HDMI out) do tv (HDMI in) a tv (HDMI in) do soundbaru (HDMI out) – když se tedy bavíme o eARC.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo