Recenze Samsung HW-Q70R

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Soundbar HW-Q70R patří mezi horkého kandidáta roku 2019. Mimo jiné nabízí vynikající podání zvuku s podporou Dolby Atmos a DTS: X. Jak obstál v našem testování a zda splnil naše očekávání, se dozvíte v následujícím článku.

Parametry

Výstupní výkon (RMS)332 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)162 W
Systém reproduktorů3.1.2
Bluetoothano
Wi-Fiano
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
Dolby Atmosano
Multiroomne
Noční režimano
HDMIano
USBne
Optický vstupano
Jack 3,5 mmano
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm110 x 5,9 x 10
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm20,5 x 40,3 x 40,3
Celková hmotnost13,4 kg

Design a zpracování

Zvuková lišta HW-Q70R vzhledově nijak nevybočuje z řady soundbarů Samsung posledních let. Velmi výrazně se podobá například modelu HW-N650. Těšit se tedy můžete na klasickou černou eleganci s mírně zkosenými hranami. Tento model proto vhodně a nenásilně doplní jakýkoli interiér, a speciálně pak řadu televizorů Samsung 2019.

Doporučujeme jej jako doplněk větších televizorů (ideálně s úhlopříčkou okolo 55″). Hlavní panel na výšku měří 5,9 cm, a nemělo by proto docházet k blokaci obrazovky (v případě, že před ni soundbar umístíte).

Kromě stylového designu je samozřejmostí také vynikající kvalita zpracování.


Funkce a vybavení

Model HW-Q70R disponuje poměrně širokou zvukovou podporou. Dokáže dekódovat Dolby Atmos a DTS: X spolu s mnoha dalšími formáty (s výjimkou IMAX Enhanced DTS: X). Samozřejmostí je také HDR, DRC a Auto Power Link (automatické zapnutí zvukové lišty současně při zapnutí televize). Nechybí ani čtyři zvukové režimy Standard, Surround, Game Pro, Adaptive Sound, z nichž poslední jmenovaný dokáže přizpůsobit zvukovou stupu aktuálnímu přehrávanému obsahu.

Pro větší dynamičnost a bohatost zvuku umí toto zařízení dokonce transformovat jakékoli hudební soubory (např. z mobilních zařízení) do vysoké 32bitové kvality.

Tento panel navíc podporuje aplikaci SmartThings pro chytrou domácnost. Její možnosti jsou však poměrně omezené (chybí např. Multiroom nebo aplikace pro ovládání hlasovými příkazy). HW-Q70R je také kompatibilní s aplikací Amazon Alexa, která například umožňuje poslech hudby přes Spotify Connect. Je však potřeba říci, že HW-Q70R nepodporuje Samsung Bixby, Google Assistant, Chromecast nebo Apple AirPlay.

Montáž a připojení

Zvukovou lištu lze umístit standardně před nebo nad televizor, případně na stěnu (za tímto účelem je součástí balení potřebná sada zahrnující držáky, šrouby i šablonu). Vyplatí se však počítat se skutečností, že se jedná o větší zařízení. Vždy si proto pečlivě změřte místo, kam jej chcete umístit.

Subwoofer je s hlavní jednotkou spojen bezdrátově, díky čemuž jej můžete umístit téměř kamkoli. Přesto doporučujeme postavit subwoofer poblíž soundbaru (ale nikdy ne do rohu místnosti!). Párování by přitom mělo po zapnutí obou jednotek proběhnout automaticky. Pokud by k němu přeci jen nedošlo, lze subwoofer se soundbarem spárovat také ručně.

Soundbar HW-Q70R je standardně vybaven jedním HDMI 2.0 vstupem (ARC, CEC), jedním HDMI 2.0 výstupem a digitálním optickým vstupem. Oba HDMI podporují přehrávání 4K / 60 FPS (tedy Ultra HD rozlišení s velmi slušnou snímkovou frekvencí) a vysoký dynamický rozsah (HDR). Ačkoli je přítomen USB port, ten slouží pouze pro aktualizaci firmware. Samozřejmostí je také možnost bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi a Bluetooth.

Počet HDMI je však vzhledem k vyšší pořizovací ceně přístroje nízký. Společnost Samsung se nejspíš domnívá, že většina uživatelů připojí svá zařízení k televizoru a odtud bude zvuk posílat přes ARC posílat zpět do soundbaru, což samozřejmě předpokládá televizi s podporou ARC (ta ale stále není běžnou součástí všech domácností). Přesto bychom uvítali přítomnost více HDMI.

Propojení soundbaru s televizorem je možné pomocí HDMI nebo optického kabelu. Avšak pouze HDMI umožňuje poslech Dolby Atmos a DTS: X. Doporučujeme proto zkontrolovat, zda váš televizor disponuje HDMI portem (u většiny moderních televizorů jde o standard).

Ovládání

Na hlavním panelu se nachází čtyři základní tlačítka: zapnutí/vypnutí, výběr zdroje a ovládání hlasitosti („+“ a „-“). Na dálkovém ovladači, který je součástí balení, najdete tlačítka pro centrální navigaci, tlačítko pro přehrávání/pauzu a tlačítka pro ovládání zvuku („+“ a „-“), nastavení výšek, basů a synchronizace zvuku. Nechybí ani tlačítko pro výběr zdroje, párovací tlačítko (Bluetooth), výběr zvukového režimu (Standard, Surround, Game Pro, Adaptive Sound) a nastavení subwooferu. Některá tlačítka přitom mají více funkcí (krátký/dlouhý stisk).

Na pravé přední straně hlavního panelu se nachází panel zobrazující základní informace (aktuální zdroj nebo úroveň hlasitosti).

Pro ovládání tohoto zařízení můžete využít také dálkový ovladač vašeho televizoru. Ovšem pouze pokud se jedná o televizi Samsung, která je kompatibilní s tímto soundbarem (obvykle jde o novější modely).

Kvalita zvuku

Zvuková lišta HW-Q70R je vybavena levým a pravým předním reproduktorem, středovým reproduktorem a dvěma reproduktory směřujícími vzhůru. Středový reproduktor se stará o jasné dialogy, levý a pravý je prioritní pro hudbu. Tyto reproduktory využívají sedmi ovladačů navržených pro zvukový panel v pětikanálové konfiguraci.

Podobně jako na modelu HW-N850 i na HW-Q70R spolupracovala se společností Samsung také zvukařská společnost Harman Kardon, a to konkrétně při vývoji soudržného zvukového pole a integrovaných basů.

U tohoto modelu však nenajdete širokopásmový tweeter, který zaručuje přirozený poslech ze všech stran (včetně ostrých bočních úhlů). Podobně nedisponuje ani bočními a zadními reproduktory (přestože ty lze zakoupit samostatně jako SWA-8500S).

Ve všech zvukových režimech (Standard, Surround, Game Pro i Adaptive Sound) si soundbar vedl dobře, negativně se však projevila absence zadních a bočních reproduktorů. Potěšil však režim Adaptive Sound, který analyzuje a přizpůsobuje zvuk pro nejlepší výkon každé scény (tedy v závislosti na obsahu) s využitím všech dostupných kanálů.

Pokud patříte mezi herní fajnšmekry, potěší vás také zvukový režim Game Pro. Připojíte-li PS4 Pro, Xbos One X nebo jinou konzoli přes HDMI k televizoru Samsung 2019, můžete si vychutnat některé automatické funkce (např. automatickou aktivaci herního režimu nebo režimu nízkého vstupního zpoždění). Soundbar jednoduše přečte metadata, a podle nich automaticky přizpůsobí zvukovou stopu.

Kvalita zvuku je velmi slušná, bohužel absence zadních reproduktorů je u tohoto modelu dosti znatelná. Nedoporučujeme proto soundbar umisťovat do větších, a hlavně delších místností (zvuk se „drží“ u hlavního panelu a ozvučení celé místnosti jednoduše není bez zadních reproduktorů možné). Zvukový výstup je však více než dobrý, a to ve všech režimech.

HW-Q70R přitom podporuje řadu ztrátových i bezeztrátových zvukových formátů včetně MP3, AAC, WAV, OGG, ALAC, AIFF a FLAC.

Zjistit cenu

Hodnocení dalších soundbarů najdete zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.4 Total Score
Hodnocení Samsung HW-Q70R

Samsung HW-Q70R je velmi schopný soundbar, který vás kvalitou zvuku rozhodně mile překvapí. Své příznivce si proto velmi rychle najde jak mezi filmovými nadšenci, tak i hráči a milovníky hudby. Za vyšší pořizovací cenu bychom však očekávali ještě jeden HDMI navíc a lepší podporu inteligentních domácích funkcí (např. Multiroom nebo ovládání hlasem). Pokud máte zájem o vyspělejší model, kterému nechybí zmíněné nedostatky, doporučujeme recenzi soundbaru Samsung HW-N850 (najdete na našich stránkách).

Zvuk - hudba
7.3
Zvuk - filmy
8.2
Funkce
6.5
Výbava
6.9
PLUSY
 • vysoká kvalita zvuku
 • podpora Dolby Atmos a DTS: X
 • přehledný návod
 • zdařilý design
MÍNUSY
 • vyšší pořizovací cena
 • chybí zadní reproduktory
 • chybí Multiroom
 • pouze dva HDMI porty
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo