Recenze Samsung HW-Q800T

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Soundbar Samsung HW-Q800T patří k nejnovějším modelům, které v této oblasti korejská společnost představila. Nejedná se o ten nejšpičkovější model, přesto dovede potěšit solidní výbavou a zejména podporou dvou nejrozšířenějších standardů kvalitního prostorového zvuku Dolby Atmos a DTS:X.

Parametry

Bluetoothano
Noční režimne
Dolby Atmosano
Multiroomne
Výstupní výkon (RMS)330 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)160 W
Systém reproduktorů3.1.2
Wi-Fiano
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
HDMIano
USBne
Optický vstupano
Jack 3,5 mmne
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm116 × 57 × 27
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm20,5 × 40 × 40
Celková hmotnost16,5 kg

Design a zpracování

Co do designu působí soundbar kompaktním dojmem a pokud máte větší televizi (cca pětapadesát palců a vyšší, což je dnes většina nově kupovaných přístrojů), bude se svou délkou téměř 1 metr působit velice subtilně a nenápadně. Funkčnost celku očividně hraje prim nad jeho vzhledem, černý matný finiš působí konzervativním dojmem a neuhrane, ale ani neurazí. Na druhou stranu, co také u soundbaru vymýšlet a myslím, že audio schopnosti hrají u většiny z nás prim.

Design využívá již ověřených vizuálních prvků, těžko tedy překvapí nějakým vyloženě originálním řešením. Přední stranu tak kryje mřížka, za níž se skrývá jednoduchý alfanumerický displej se základními informacemi (zvukové módy, nastavení, úroveň hlasitosti, zdroj zvuku). Displej netradičně není umístěný ve středu, ale v pravém horním rohu. Rozsvěcí se jenom v případě, že něco upravujete, to znamená, že svým zářením při sledování filmů neruší. Čitelnost je dobrá, ale záleží pochopitelně na vaší sledovací vzdálenosti. Pokud sedíte pět metrů od televizoru, chce to opravdu ostříží zrak.

Subwoofer je poněkud větší (40 × 40 × 20,5 cm), naštěstí se ale s hlavní jednotkou spojuje bezdrátově, což vede k ušetření jednoho kabelu při instalaci. Puristé samozřejmě namítnou, že díky bezzdrátovému přenosu nemůže být kvalita zvuku taková jako při použití kvalitního kabelu. To je nejspíš pravda, ale s ohledem na celkové schopnosti soundbaru si myslím, že je to vhodně zvolené řešení. Nejlepších zvukových výsledků dosahuje při umístění blízko u středu televizoru, nepříliš daleko od základní jednotky. 

Co umí

Soundbar nabízí celkem osm reproduktorů, aby dosáhl slibovaného zvuku ve formátu 3.1.2. Jedná se rovněž o jeden z přístrojů, který podporuje exkluzivní funkci Samsungu, tedy Q-Symphony. Ta je a bude podporovaná pouze u novějších modelů televizí Samsung a umožní zároveň fungovat jak reproduktorům v televizi, tak soundbaru, přičemž z těch na televizi se stanou reproduktory doplňující, které ještě vylepší vykreslení prostoru. Ze strany Samsungu jde o chytré řešení, protože výsledný zvuk má svoje benefity a motivuje vás tak ke koupi obou přístrojů od jednoho výrobce.

Poněkud nepříjemným zjištěním je ale absence oblíbených služeb ChromeCast či AirPlay 2, naproti tomu soundbar nabízí přímou komunikace se službou Spotify (a přes aplikaci SmartThings i Deezer, Apple Music, Amazon Music, TuneIn a Samsung Music). Samozřejmě je však vybavený technologií Bluetooth, takže snadno připojíte svůj telefon tímto způsobem a zvuk z něj (skrze zmíněné Spotify či jinou oblíbenou audio službu) můžete poslouchat přes soundbar.

Montáž a připojení

Prvotní nastavení soundbaru je díky dodávané aplikaci pro chytré telefony hračka. Soundbar Samsung HW-Q800T má, díky své konstrukci, která využívá reproduktorů směřujících vzhůru pro vytvoření prostorového dojmu, omezení na umístění. Pro plnou funkčnost by měl být umístěn na skříňce pod televizí, nikoliv v poličce pod ní (právě aby neměl prostor omezený z hora), resp. umístěný na zdi nad televizorem. Na druhou stanu, ulehčením při instalaci může být fakt, že soundbar nemá žádné do boku vyzařující reproduktory.

Pokud jde o konektory, najdeme zde klasickou sestavu HDMI (s podporou eARC a HDR 10+, což je rozhodně fajn pro připojení herní konzole) a optické linky. Sestava konektorů je tedy klasická, nicméně dostačující.

Ovládání

Aplikace SmartThings při běžném používání plně nahradí dodávaný dálkový ovladač. Volba, co použít, je jenom na vás, záleží, co vám bude více vyhovovat. Za mě je vždy snazší využít dálkového ovladače, který mám po ruce. Je to rychlejší než odemknutí mobilního telefonu a následné spuštění (přepnutí) aplikace. Pokud máte televizor od Samsungu, můžete pro ovládání využít i jeho dálkové ovládání. Ovladač dodávaný přímo k soundbaru přijde k duhu zejména při připojení další zařízení (konzole, CD playeru apod.). Zajímavý je i fakt, že se se soundbarem domluvíte prostřednictvím hlasového asistenta, v tomto případě Alexy od Amazonu. U nás zatím tito pomocníci příliš rozšíření nejsou, ale třeba se to časem změní.

Kvalita zvuku

Soundbar se může chlubit celkovým výkonem 330 W a podporou prostorového Dolby Atmos a DTS:X. A díky reproduktorům směřovaným vzhůru ke stropu (funkce Acoustic Beam zvuk vysílá vzhůru skrze 56 otvorů, které se chovají jako samostatné reproduktory) se mu vytvoření dojmu zvukového prostoru daří zvládat na velmi vysoké úrovni. A to od dunivého zvuku velkolepých scén plných efektů, kdy se otřesou tabulky v okně, až po drobné detaily, které téměř podvědomě dokreslují zvukovou krajinu. Soundbar je rozhodně schopen vytvořit zvuk plný energie a prezentovat jej s detaily a s precizním umístěním v prostoru.

Bohužel, zvuk, resp. realizace prostorových efektů hodně záleží na tom, v jaké místnosti máte svoji televizní sestavu nainstalovanou. Ideálně funguje v místnosti s nízkým stropem a zvukové vlny odrážejícím povrchem. Jen tak totiž soundbar může využít základního prvku při vytváření prostoru, tj. odrazu zvukových vln od stropu. Trochu také schází reálné zadní reproduktory (je možné je pořídit separátně). Jsou scény, kdy objekty, např. letadla přelétávající nad hlavou, mizí v akustické díře za vámi.

Zjistit cenu

Zajímá vás jaké jsou nejlepší soundbary?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.1 Total Score
Hodnocení Samsung HW-Q800T

Prozatím nejnovější model korejské společnosti. Ovšem s ohledem ke konkurenci nepatří nepatří k naprosté špičce, ale mnoho mu k ní nechybí. Potěší Dolby Atmos a DTS:X. Vzhledem příliš nezaujme, ale potěší podporou Q-Symphony a spoluprací se Spotify. Chybí však ChromeCast a AirPlay 2. Soundbar je možné ovládat hlasem. Velice dobře zvládá prostorový zvuk. Celkovo sa jedná o vydarený model, najmä ak dokúpite zadný pár reproduktorov, potom je ilúzia priestorového zvuku skoro dokonalá.

Zvuk - hudba
8.2
Zvuk - filmy
8.8
Výbava
6.8
Funkce
7.4
PLUSY
 • Dolby Atmos
 • DTS:X
 • displej neruší
 • podpora Q-Symphony
 • HDR 10+
 • ovládání přes aplikaci
 • podpora hlasového asistenta
MÍNUSY
 • vzhled
 • větší rozměry
 • není podpora ChromeCast i AirPlay 2
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo