Recenze Samsung HW-Q900T

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Soundbar se systém 7.1.2 od Samsungu vás nadchne vyladěným designem a pohodovou konektivitou, zejména pokud doma máte chytrou televizi a smartphone stejné značky. HW-Q900T si rozumí se Spotify, připojíte ho přes Bluetooth, Wi-Fi nebo HDMI a automaticky se naladí na klasickou hudbu i odpoledne plné her na konzoli. Stojí za to do něj investovat pěticifernou sumu? To se dozvíte v naší recenzi.

Parametry

Bluetoothano
Noční režimne
Dolby Atmosano
Multiroomne
Výstupní výkon (RMS)406 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)neuvedeno
Systém reproduktorů7.1.2
Wi-Fiano
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
HDMIano
USBano (jen update softwaru)
Optický vstupano
Jack 3,5 mmne
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm123,2 × 6,95 × 13,8
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm21 × 40,3 × 40,3
Celková hmotnost16,9 kg

Obsah balení a design

Začneme obsahem balení, které se pronese, protože váží 24,8 kg. Uvnitř najdete soundbar, subwoofer, dálkový ovladač, dvojici tužkových AA baterií do ovladače, kabel zdroje pro soundbar i subwoofer, HDMI kabel a lištu se spojovacím materiálem k upevnění soundbaru na stěnu.

Vše dává najevo výbornou kvalitu zpracování. Především dvojice soundbaru a subwooferu potěší vyladěným designem s dotaženými detaily. Nemusíte se bát nepravidelných hran, výčnělků ani barevných odchylek. Všechny části k sobě dokonale lícují a vytvářejí kompaktní celek.

  

Dominuje pro soundbary obvyklá černá barva plastu doplněná tmavě šedou krycí látkou shora, zepředu a zespod. Tohle technické řešení vítáme, protože se díky němu na povrchu přístroje nekupí otisky prstů, jak to známe z lesklých povrchů jiných spotřebičů. Takže se nemusíte bát na soundbar sahat. Boční strany soundbaru uzavírá vodorovné žebrování, za kterým se ukrývají reproduktory.

Subwoofer působí nenápadně a designem nepřekvapí ale ani neurazí. Vyniká spíš výškou než šířkou a logo výrobce jen nápadně a vkusně doplňuje spodní část pohledové stěny přístroje. Jak už jsme si u Samsungu zvykli, nepotřebují se chlubit přehnanou okázalostí. Stejně nenápadný je i boční látkový kryt basového reproduktoru.

Dálkový ovladač je synem svého výrobce. Pokud už máte předchozí zkušenost se Samsungem, designem vás nepřekvapí. Body navíc má za přehledné uspořádání tlačítek, která jsou dobře dostupná i krátkým prstům a mají slušnou responzi bez přehnaného úsilí. Malinko tady zamrzí vyšší váha kvůli dvěma velkým tužkovým bateriím.

Funkce a vybavení

Soundbar společně se subwooferem mají celkový výkon úctyhodných 406 W. To bohatě stačí na malé a střední místnosti. Věrnou reprodukci klasické hudby, filmové audio stopy nebo zvuků z her pro vás obstará hned 16 reproduktorů. Mezi nimi najdete širokopásmový výškový reproduktor, boční reproduktory a taktéž reproduktory mířící nahoru.

Poslední jmenované posilují efekt prostorového zvuku, protože k vám dopravují zvukové vlny odrazem od stropu. Kdežto reproduktory vytočené do stran zase využívají odrazů od stěn. Výsledný zvuk pak za doprovodu nízkofrekvenčního basového reproduktoru působí plasticky.

Díky výše zmíněnému namíření reproduktorů do různých stran si budete moct užít Dolby Digital Plus, Dolby True HD nebo ATMOS přímo doma v obýváku. Samozřejmě kvalita v kině s daleko dražší aparaturou není zcela srovnatelná, přesto má své kouzlo a pro běžné použití nijak extra náročného posluchače bohatě stačí.

Výhodou jsou hned čtyři zvukové režimy audiosystému. Přednastaveným Standardem nic nezkazíte. Ale pokud chcete, aby byl zvuk vyladěný podle toho, co děláte, nastavte si raději režim Adaptive, který se přizpůsobuje typu zvuku. Případně si můžete rovnou zapnout režim Game Pro na večerní herní akci s kamarády nebo naopak Surround Sound Expansion při sledování záznamu koncertu.

Prostorový zvuk při poslechu hudby můžete ještě posílit, pokud máte doma Samsung QLED televizi, s funkcí Q Symphony. Dokáže totiž doplnit už tak plný zvuk o další dva výstupy, které dokreslí široké spektrum zvukové frekvence. Perfektně se hodí například k poslechu symfonického orchestru.

Pro běžný poslech hudby využijete funkci Spotify Connect, díky které budete moct snadno streamovat hudbu z mobilu do soundbaru. Ještě jednodušší je to se smartphonem od Samsungu. V takovém případě využijete funkci Tap Sound, kdy se stačí s hrajícím mobilem lehce dotknout soundbaru a ten automaticky převezme otěže a začne hudbu přehrávat.

Montáž a připojení

Pokud si nevystačíte s položením soundbaru na televizní stolek, zvládnete ho namontovat na zeď s běžným nářadím, které máte doma. Navíc si skočte k sousedům půjčit maximálně vodováhu, jestli ji nemáte. Všechny potřebné součástky k montáži na stěnu najdete přímo v balení.

Výrobce doporučuje umístit soundbar minimálně 5 cm pod spodní hranu obrazovky vaší televize. Na to si dejte dobrý pozor, ať vám horní hrana soundbaru nepřekrývá spodní okraj obrazu televize. Jinak by mělo vše klapnout bez problémů. Podrobnější postup najdete samozřejmě taky v návodu, který je součástí balení.

Vodováhu nepodceňujte. Soundbar je dlouhý 123 cm, což je dost velká vzdálenost, na které by bylo hodně vidět, kdybyste ho neupevnili dokonale vodorovně a rovnoběžně s hranou televize. Nejde jen o estetiku, ale i o kvalitu zvuku. Jen správně usazený soundbar totiž nabízí vyvážený prostorový zvuk.

Zapojení soundbaru i subwooferu zvládnete na dva kroky. Začněte soundbarem. Připojte ho ke zdroji kabelem v balení. S Televizí ho pak můžete propojit buď klasickým HDMI výstupem, nebo HDMI ARC, který pak zvládne využívat soundbar i pro externí zařízení připojená k vaší televizi. Alternativně máte k dispozici optický vstup, případně bezdrátově Bluetooth a Wi-Fi.

Basový reproduktor stačí zapojit do elektřiny. Subwoofer a soundbar se skamarádí automaticky, když je oba zapnete. Manuální bezdrátové propojení basového reproduktoru se soundbarem je možné taky, ale s nejvyšší pravděpodobností ho nebudete nikdy muset zkoušet. Pokud ano, je krok za krokem popsané v návodu.

Je trochu škoda, že HW-Q900T nezvládá NFC a Multiroom, ale přesto nabízí celou řadu možností připojení a streamování hudby bezdrátově nejen z vašeho smartphonu. Jak už jsme psali výše, pokud máte doma od Samsungu taky telefon a televizi, bude vše ještě snadnější.

Ovládání

Základní ovládání zvládnete u všech typů propojení s televizí pomocí přiloženého ovladače. Neobsahuje žádná záhadná tlačítka, takže vše rychle pochopíte a není problém jednoduše nastavovat hlasitost soundbaru, subwooferu nebo třeba rychle přepínat mezi zvukovými režimy.

Pokud HW-Q900T propojíte se Samsung televizí pomocí HDMI ARC, můžete ovládat soundbar i televizi jediným ovladačem. Stejně tak si soundbar poradí s reprodukcí zvuku další elektroniky připojené k televizi, například DVD přehrávače, herní konzole nebo Blu-ray přehrávače.

Další možnost ovládání je závislá na vás a vybavení vaší domácnosti. Soundbar totiž můžete ovládat taky přes aplikaci SmartThings, kam se dají připojit další chytré spotřebiče od Samsungu, třeba lednice, pračka, klimatizace nebo televize. Jestli patříte mezi technologické nadšence, je to další spotřebič do party k ovládání přes aplikaci v telefonu.

Poslední variantou je hlasový asistent, tzv. umělá inteligence. V případě soundbaru HW-Q900T můžete využít známou virtuální asistentku Amazonu Alexu. Ta dokáže upravit hlasitost v případě samotného soundbaru i bezdrátově připojeného basového reproduktoru.

Kvalita zvuku

Soundbar si poradí s komprimovanými formáty AAC, MP3 a OGG. U všech zmíněných je komprese poměrně citlivá a zaměřuje se na krajní části slyšitelného spektra plus na spektrum pro člověka neslyšitelné. Ve výsledku si tak můžete poslechnout kvalitní zvuk i z datově nenáročného zdroje.

Lepší variantou je ale samozřejmě přehrávání nekomprimovaných formátů WAV, FLAC, ALAC nebo AIFF. Když si pustíte stejnou skladbu v nekomprimovaném formátu, poznáte rozdíl hlavně v plnosti výšek a basů. Celkově takto přehrávaný zvuk působí pestřeji a silněji. Rozhodně ho doporučujeme, když už byste se rozhodli pro tento soundbar doplněný subwooferem.

HW-Q900T je stavěný k bezproblémovému porozumění lidskému hlasu i při velmi tichém zvuku. To oceníte při napjatých filmových scénách, kde se střídá kontrastní hlasitá akční hudba s šepotem hlavních hrdinů. Reproduktory si poradí i s jinak těžko srozumitelnými a tichými dialogy.

Výsledkem zaměření se na lidské hlasy je pocit ploššího zvuku. Je to ale spíš první dojem, který rychle vymizí, jakmile se sledovaný film přehoupne zpět do akční scény. Tam vás do epického děje vtáhne síla hudby a zvuků, ze kterých občas naskakuje husí kůže. Autenticita scén je na dosah.

Větší rozměry a zvýšená kvalita reproduktorů ve srovnání se staršími modely Samsungu přináší kvalitnější zvuk. Ještě aby ne, když už soundbar se subwooferem přijdou na tolik peněz. Vítaným posunem je vyšší výkon. Ve většině případů vám bez problémů postačí poloviční hlasitost a už tak sotva uslyšíte vlastní slovo.

Špičkovou kvalitu zaručuje podpora Dolby ATMOS / DTS: X. Zvuk je plný, zachovává si dynamiku i odstíny a při správném umístění soundbaru vytváří pozoruhodný prostorový zážitek, při kterém vás hororové scény filmu zvednou z křesla. Budete přísahat, že ta kniha nespadla ve filmu, ale z police za vámi.

Zjistit cenu

Podívejte se na další kvalitní soundbary.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Recenze Samsung HW-Q900T

Soundbar Samsung HW-Q900T patří k vyšší vrstvě. Pro běžné diváky je to trochu luxus. Obzvlášť, když za poloviční cenu pořídíte alternativy, které nenáročnému uživateli postačí. Ale pokud patříte mezi skalní fanoušky špičkové kvality filmů včetně bezchybného zvuku, je pro vás HW-Q900T jako dělaný. Zvuková kvalita vás dostane, a jestli máte doma telefon a QLED televizi od Samsungu, můžete naplno využívat všechny funkce i bezdrátové připojení. Menší bolístkou je nepřítomnost NFC, Multiroomu nebo možnost připojení zadních bezdrátových reproduktorů. Přesto je Soundbar HW-Q900T dobrou investicí pro náročné uživatele, kterým nabídne prvotřídní ozvučení filmů, her i skvělou kvalitu přehrávání hudby.

Zvuk - hudba
8.3
Zvuk - filmy
9.2
Funkce
7.1
Výbava
7.3
PLUSY
 • vysoká kvalita zvuku
 • perfektní basy
 • vysoký výkon
 • HMDI ARC
 • kvalitní zpracování
 • jednoduchá instalace
 • adaptivní režim
 • Dolby ATMOS / DTS: X
 • přehledný ovladač
MÍNUSY
 • vyšší cena
 • upřednostňuje TV a mobil Samsung
 • chybí funkce Multiroom
 • chybí NFC
 • omezená podpora multimédií
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo