Recenze Samsung HW-Q90R

Špičkový soundbar Samsung HW-Q90R patří mezi to nejlepší, co mohou zákazníci na trhu s tímto typem elektroniky najít. Jedná se o zařízení typu 7.1.2. Samozřejmostí je skvělé zvukové podání, které zahrnuje také Dolby Atmos, DTS: X a ladění Harman Kardon. HW-Q90R slibuje zvukový zážitek, který se téměř rovná tomu, který zažijete v kině – zvuk totiž slyšíte před, vedle, za i nad sebou. Tento produkt už se doprodává / doprodal, podívejte se na aktuálně prodávané soundbary.

Parametry

Výstupní výkon (RMS)512 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)162 W
Systém reproduktorů7.1.2
Bluetoothano
Wi-Fiano
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
Dolby Atmosano
Multiroomne
Noční režimano
HDMIano
USBne
Optický vstupano
Jack 3,5 mmne
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm122,6 x 8,3 x 13,6
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm20,5 x 40,3 x 40,3
Celková hmotnost22,8 kg

Rozdíl mezi HW-Q90R a HW-Q80R

Vzhledem k tomu, že HW-Q90R je zařízení, které je naprosto stejné jako nižší model Samsung HW-Q80R, jen s tím rozdílem, že vyšší model navíc disponuje dvěma bezdrátovými zadními reproduktory, doporučujeme vám pročíst si také recenzi modelu HW-Q80R, kterou naleznete ZDE. V uvedené recenzi najdete informace, které zde již neuvádíme, konkrétně jde o kapitoly, které jsou u obou zařízení stejné, a to: Design a zpracování, Funkce a vybavení, Montáž a připojení a Ovládání. Zde jsme navíc přidali pouze kapitoly věnující se umístění a nastavení bezdrátových reproduktorů. V recenzi níže samozřejmě najdete také kapitolu věnující se kvalitě zvuku a celkové hodnocení modelu HW-Q90R. Důležité je také podotknout, že rozdíl v podání zvuku oproti nižšímu modelu je překvapivě znatelný.

  

Umístění reproduktorů

Na rozdíl od modelu Samsung HW-Q80R má tento soundbar také dva zadní bezdrátové reproduktory. Navíc (jako jeden z mála na trhu) disponují tyto reproduktory hned dvěma ovladači – jedním pro prostorový a druhým pro zadní výškový kanál. V ideálním případě je proto potřeba pro reproduktory najít dostatečný prostor. Na rozdíl od klasických reproduktorů Samsung nedoporučuje umístění bezprostředně vedle pohovky, mnohem lepší je instalace za pohovku (ideálně mírně vpravo a vlevo). Pokud máte na stěně proti televizoru například knihovnu, můžete je umístit v ní, možná je ale také montáž na stěnu. Problém může vzniknout v menších pokojích, kde pohovka přiléhá k jedné ze stěn.

Nastavení reproduktorů

Po instalaci hlavního panelu, subwooferu i reproduktorů přichází na řadu jejich spárování, které by mělo proběhnout automaticky (je ale možné jej provést i ručně). Poté přichází na řadu samotné nastavení reproduktorů, které se provádí pomocí kalibračního softwaru. Postupným přehráváním testovacích tónů si tak můžete nastavit všechny zvukové kanály podle proporcí místnosti, v níž se zvuková lišta nachází. Přestože nastavení probíhá automaticky, je možné jej upravovat také ručně. Například pokud máte vysoký strop, je vhodné zvýšit hlasitost reproduktorů, které směřují vzhůru, totéž je potřeba udělat, pokud se zadní reproduktory nachází dál od pohovky.

Kvalita zvuku

Samsung HW-Q90R patří mezi jeden z mála soundbarů na trhu, které poskytují skutečný 7.1.4 kanálový zvuk. Celkem disponuje 12 kanály: předním levým a pravým, středovým, dvěma bočními, dvěma zadními, dvěma předními výškovými, dvěma zadními výškovými a subwooferem. A na kvalitě zvuku je to skutečně znát. 3D efekt je až překvapivě uvěřitelný, a to do té míry, že posluchač dokáže už jen podle sluchu odhadnout, kde se daná scéna odehrává. Podobně pokud ve filmu přelétá například letoun, zvuk je skutečně velmi realisticky slyšet z výšky.

Výkon této zvukové lišty se velmi dobře osvědčil i při sledování akčních filmů (u něhož chválíme zejména dynamiku zvuků, jakými jsou výbuchy, srážky, bitvy apod.). Pochvalu zaslouží i subwoofer s vyváženými hlubokými tóny, ale velkým překvapením byl zejména středový kanál, který se zasloužil o plné a jasné dialogy. Skvělé vlastnosti středového reproduktoru se ukázaly zejména při rychlých dialozích a rozhovorech rušených jinými zvuky. V obou případech totiž byly velmi dobře srozumitelné.

Skvěle si vedl také režim Adaptive Sound, v jehož rámci dokáže zvuková lišta přizpůsobit produkci zvuku vysílanému obsahu. Překvapivě dobře si zařízení vedlo například i při streamování hudby prostřednictvím aplikace Spotify. Trochu hůře ale dopadl režim navozující prostorový efekt. Zvuk byl méně uvěřitelný a spíše umělý, poslech se navíc ukázal být výrazně přesvědčivější ve standardním nastavení. I přes určité podobností s levnějším modelem HW-Q80R je rozdíl díky zadním reproduktorům opravdu výrazný, a to zejména v podání prostorovosti zvuku. Zařízení podporuje mnoho ztrátových i bezztrátových formátů včetně MP3, AAC, WAV, OGG, ALAC, AIFF a FLAC. K dispozici je také podpora vysokého rozlišení (až 32 bitů).

Zjistit cenu

Zajímají vás hodnocení soundbarů do 10 000 Kč?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
Hodnocení Samsung HW-Q90R

Model HW-Q90R si rozhodně plným právem zaslouží vysoké hodnocení. Jedná se o špičkovou zvukovou lištu s vynikajícím podáním zvuku. Pokud si navíc uděláte čas a vyladíte jednotlivé reproduktory, zážitek ze sledování filmů nebo poslechu oblíbené hudby se stane nezapomenutelným. Mezi menší negativa patří pouze dva HDMI porty, absence eARC a déle trvající automatické párování bezdrátových reproduktorů s hlavní jednotkou, které však lze vyřešit ručně. Nepotěší ani vysoká pořizovací cena, s níž je však potřeba u takového typu zařízení počítat. Pokud proto sháníte prémiovou zvukovou lištu, HW-Q90R můžeme rozhodně doporučit.

8.5Hodnocení Covybrat.cz:
Zvuk - hudba
8.3
Zvuk - filmy
9.3
Výbava
7.5
Funkce
7.7
3.7Hodnocení od lidí:
Zvuk - hudba
7
Zvuk - filmy
2
Výbava
3
Funkce
3
PLUSY
 • vynikající kvalita zvuku
 • vynikající podání basů
 • vynikající prostorový efekt
 • podpora Dolby Atmos a DTS: X
 • přehledný návod
 • zdařilý design
MÍNUSY
 • vysoká pořizovací cena
 • pouze dva HDMI porty
 • bez eARC
 • náročnější na prostor
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

4 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den, nějak se mi stále nedaří správně ozvučnit mojí místnost testovaným soundbarem. Ve Vaší recenzi píšete, že „Poté přichází na řadu samotné nastavení reproduktorů, které se provádí pomocí kalibračního softwaru.
  Kde daný software můžu najít a jak ho aplikovat na SoundbarHW-Q90R?

  Děkuji za radu
  Filip

  • Dobrý den,

   poprosím o strpení, kolega Samuel je momentálně na dovolené, po jeho návratu ho požádám o zodpovězení dotazu.

 2. 1.85
  Zvuk - hudba
  70
  Zvuk - filmy
  20
  Výbava
  30
  Funkce
  30

  Bohužel Samsung model nemohu nikomu doporučit. Již více jak 4 měsíce mám nefunkční soundbar Samsung HW-N850 (předchůdce HW-Q90R) a řeším reklamaci . Soundbar vypadává z wifi, každý den ho musím znovu párovat a registrovat. Při přehrávání zvuku přes Bluetooth se zvuk zasekává a tudíž se nedá poslouchat. No a při zapojení projektoru přes HDMI je obraz na projektoru do fialova – pokud vynechám soundbar a dám přímo z media boxu do projektoru, tak je vše v pořádku. V servisu byl již 2x (VSP Data). Poprvé tam byl 20 dní. Po návratu jsem zjistil, že je vše stále stejně rozbité (ačkoliv servis uváděl výměnu hromady dílů). Tudíž jsem vyplnil jejich dotazník o spokojenosti s opravou, kde jsem zaškrtnul volbu, že chci být kontaktován pro vyřešení opravy. Dotazník byl VSP data zpracován, ale nikdo mě nekontaktoval. Když jsem se po týdnu emailem ozval, zda teda to se mnou bude někdo řešit, tak pár dní na to konečně někdo volal. Chtěli dodatečný plánek co a jak je zapojeno a fotodokumentaci obrazu. Vše jsem zdokumentoval a soundbar opět odvezl na servis VSP Data. Přesně 30tý den od druhého odevzdání soundbaru jsem obdržel SMS, že je výrobek opraven. Tím, že jsme dostal informaci o opravě přesně 30den od podání reklamace, jsem pojal podezření, že výrobek nebude opět opraven a jen mi jej vrátí, tak aby splnili zákonem danou lhůtu 30 dnů na opravu tj. aby nemuseli vracet peníze. Má předtucha se naplnila a ten když jsem ten den večer testoval soundbar, tak opět vykazoval obraz do fialova. Rozhodl jsem se situaci řešit přímo s výrobcem a kontaktoval společnost Samsung přes jejich live chat. Tam mi doporučili kontaktovat jejich interní oddělení, které případ prověří. To jsem rovněž udělal a dostal příslib prošetření. Bohužel je to týden od vznesení mého požadavku a stále nic.
  Kupoval jsem si top model s vidinou kvalitního provedení. Chápu, že i u top modelu se může stát, že člověk narazí na vadný kus. Nicméně co mě zklamalo je způsob, jakým se Samsung stará o svoje zákazníky a jaká je kvalita a rychlost jejich záručních oprav. Místo toho, abych si užíval své domácí kino, tak 4 měsíce vozím, balím, rozbaluji celou sestavu a instaluji zpět doma a testuji. Následně trávím hromadu dalšího času popisování mého problému x oddělením v rámci servisu a i Samsungu. Tohle opravdu není zážitek, který by člověk očekával od prémiového výrobku. Po této zkušenosti si již další telefon od Samsung nekoupím, neboť je fajn, když vše funguje, ale dobrý dodavatel se pozná podle toho, jak se o Vás postará, právě když se něco pokazí.

  + PLUSY: Když hraje tak slušný zvuk, zejména basy Pěkný design
  - MÍNUSY: Nekvalitní provedení Velmi špatný servis (dlouhé doby vyřízení reklamace a neopraví závadu) HDMI porty jsou špatně přístupné, nelze tam zastrčit kabely s většími konektory, případně tlustší kabely, které se špatně ohýbají Špatně spolupracuje se zadními repro SWA-9000 (hrají strašně potichu, nedá se ani při maximální nastavení hlasitosti slyšet zvuk)
  Přínosné(0) K ničemu(1)You have already voted this
  • Dobrý den,

   děkuji za vyčerpávající informace pro ostatní čtenáře a mrzí mě vaše negativní zkušenost jak s výrobkem, tak i servisem. Jen pro informaci, vložené odkazy na video nefungují vraceli chybu 404. Proto jsem je z komentáře odstranil. Pokud je chcete doplnit znova (s fungujícími odkazy), stačí vložit do nového komentáře. Když bude video funkční, určitě ho odstraňovat nebudeme.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo