Recenze soundbaru Samsung HW-Q930B

Pokud uvažujete o koupi nového soundbaru a chcete, aby měl i zadní reproduktory, možná vás zaujme letošní HW-Q930B od Samsungu. Nabízí docela slušný výkon, přitom ale není zbytečně drahý. Stejně jako ostatní kousky od této značky, i tento má spoustu užitečných funkcí a dobře poslouží jak na poslech hudby, tak i na sledování televize.

Parametry

Zvuk - hudba81
Zvuk - filmy92
Výbava78
Funkce70
BluetoothAno
Noční režimAno
Dolby AtmosAno
MultiroomAno
Výstupní výkon (RMS)540 W
SubwooferAno
Výkon subwooferu (RMS)Neuvádí
Systém reproduktorů9.1.4
Wi-FiAno
Přehrávání MP3Ano
Podpora NFCNe
FM tunerNe
DVD přehrávačNe
HDMIAno
USBNe
Optický vstupAno
Jack 3,5 mmNe
Koaxiální vstupNe
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm111,07 x 6,04 x 12
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm21 x 40,3 x 40,3
Celková hmotnost18,3 kg

Design a zpracování

Samsung HW-Q930B se skládá ze čtyř částí – hlavní jednotky soundbaru, bezdrátového subwooferu a dvou bezdrátových zadních reproduktorů. Po designové stránce je podobný jako ostatní letošní modely této značky, povrch je krytý kovovou mřížkou. Hlavní jednotka není příliš rozměrná, díky tomu se tak vejde pod většinu středně velkých (48 – 55 palcových) obrazovek. LED panel s informacemi je umístěn na přední straně, takže je na něj dobře vidět. Subwoofer subjektivně nevypadá tak dobře (je dřevěný s plastovou deskou vzadu, po boku je krytý tkaninou), ale to není žádný zásadní nedostatek.

 

Montáž a připojení

Jak už jsme u soundbarů od Samsungu zvyklí, i v tomto případě je montáž velmi snadná. Stačí jen jednotlivé komponenty zapojit a po zapnutí systému se všechny reproduktory automaticky sesynchronizují, není potřeba nic nastavovat manuálně. Možností, jak připojit soundbar k televizi je jinak hned několik – můžete použít HDMI kabel, optický kabel nebo využít bezdrátové připojení pomocí Bluetooth nebo Wi-Fi. K ovládání slouží podobný dálkový ovladač, jako mají novější televizory této značky, tedy jen s minimem tlačítek. Jejich rozložení je přehledné a intuitivní, s ovladačem se pracuje dobře. Na fotce níže můžete vidět, že má USB port a pouze pro aktualizace firmwaru. Nelze do něj vložit flash disk a přehrávat z něj hudbu. V praxi by to ani nebylo možné, když si uvědomíte jeho umístění.

Co nabídne

Jak už je u Samsungu zvykem, i tento soundbar má spoustu zajímavých funkcí, řada z nich je typická pro tuto značku. Konkrétně jde např. o One Remote Control (můžete ovládat soundbar ovladačem od televize, pokud je stejné značky), Tap Sound (stačí klepnout mobilem Samsung na soundbar a ten začne hudbu přehrávat) a řadu dalších.

Nechybí ani podpora hlasových asistentů, např. Alexa je přímo integrovaná v soundbaru. Ten nabízí i několik zvukových módů, kromě standardního např. herní, adaptivní, noční a další. U sledování filmů a seriálů stačí jeden mód, ale při poslechu muziky je třeba přepínat mezi standardním a adaptivním režimem (podle druhu hudby). Většina stereo obsahu ale zní lépe ve standardním zvukovém módu.

Menší nevýhodou může být pro někoho absence podpory funkce 4K/120Hz, tu ale nemají ani mnohem dražší modely. Navíc pro většinu uživatelů tato funkce důležitá není.

Kvalita zvuku

Soundbar má 9 předních a prostorových kanálů, jeden subwoofer a 4 kanály směřující nahoru, navíc dva zadní reproduktory. Díky tomu je tak divák nebo posluchač obklopený zvukem ze všech stran. Tak jako u ostatních modelů této značky nechybí podpora formátu Dolby Atmos, což je asi hlavní předností tohoto soundbaru – zvuk je velmi dobrý a obklopuje vás ze všech stran.

Čistý a zřetelný je zvuk nejen u hudby, ale také u dialogů. Toho je docíleno i pomocí funkce AVA – aktivního zesílení hlasu. Nechybí ani oblíbený herní režim, který ještě umocní váš zážitek při hraní her. Ze zmínku určitě stojí technologie Samsung Acoustic Beam, která mixuje a podává zvuk takovým způsobem, že se zdá, že přichází přesně tam, kde se odehrává děj na obrazovce. Třeba při akčních scénách ve filmech zažijete skoro stejný pocit jako v kině.

I vzhledem ke své konfiguraci a přítomnosti zadních reproduktorů má tento soundbar vynikající podání prostorového zvuku a plně tak využívá formát Dolby Atmos nebo DTS:X. Oproti levnějším sestavám je znatelný pokrok a zvuk skutečně vyplňuje celou místnost. Pozitivní je i to, že i při vysoké hlasitosti je jen minimální komprese, takže zvuk zůstává krásně čistý. Pochvalu zaslouží i vynikající latence, případné zpoždění mezi zvukem a videem tak ani nepostřehnete.

Zásadní předností tohoto soundbaru jsou dva fyzické zadní reproduktory, důležité je dobře je umístit, aby se zvuk správně rozprostíral po místnosti. Při vhodném umístění všech jednotek soundbaru vás čeká špičkový zvukový zážitek a rozdíl oproti levným modelům je poznat zejména u filmových scén. Prostorový výkon Atmos je při nich skutečně působivý a pohlcující – např. když je ve filmu scéna, kdy helikoptéra přelétá kolem hlavního hrdiny, tak zní skutečně z toho místa, kde se zrovna na obrazovce pohybuje a když mění svoji pozici, dokáže soundbar plynule reagovat. Při poslechu orchestru pak nástroje zní, jako by vycházely přímo z místa, kde hudebníci sedí na pódiu.

Zvuk si můžete přizpůsobit i pomocí grafického ekvalizéru, pokud jde o frekvenční odezvu, doporučujeme nastavit basy na – 3 a výšky na 1. Zvuk pak bude vyváženější než při standardním nastavení, s pevnými a přesnými basy.

Samsung HW-Q930B každopádně odvede skvělý výkon nejen u filmů a seriálů, ale je výborný i na obyčejný poslech hudby. Hodí se dobře i na hudební žánry náročné na basy, jako je hip hop nebo EDM. Ať už ho chcete využít na jakýkoliv audiovizuální obsah, s tímto kouskem rozhodně nešlápnete vedle.

Srovnání se soundbarem Samsung HW-Q990B

Srovnání s dalším letošním kouskem nevychází pro model Q-930B vůbec špatně. Sice má o něco slabší výstupní výkon a méně reproduktorů, nehraje ale o moc hůře. Dražší model má ještě výhodu v tom, že má lepší podání basů a funkci automatického ekvalizéru, navíc má o jeden HDMI vstup více. Oba pak mají zadní reproduktor, i když Q-990B ho má lepší (2.0.2ch vs 4.0.2ch). V ceně je ale obrovský rozdíl a tak je otázkou, zda se vyplatí investovat do dražšího modelu, když skoro o polovinu levnější Q-930B odvede jen o málo horší práci.

Technické parametrySamsung HW-Q930BSamsung HW-Q990B
Bluetoothanoano
Noční režimanoano
Dolby Atmosanoano
Multiroomanoano
Výstupní výkon (RMS)540 W656 W
Subwooferanoano
Výkon subwooferu (RMS)neuvádí200 W
Systém reproduktorů9.1.411.1.4
Počet reproduktorů1722
Wi-Fianoano
Chromecastnene
Automatický ekvalizérneano
Přehrávání MP3anoano
Podpora NFCnene
FM tunernene
DVD přehrávačnene
HDMIano, 1ano, 2
USBnene
Optický vstupanoano
Jack 3,5 mmnene
Koaxiální vstupnene
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm111,07 x 6,04 x 12123,2 x 6,95 x 13,8
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm21 x 40,3 x 40,322 x 41,3 x 41
Celková hmotnost18,3 kg22,8 kg
Cenaod 16 300 Kčod 30 000 Kč

Srovnání letošní řady

Samsung HW-Q60B

Samsung HW-Q600B

Samsung HW-Q700B

Samsung HW-Q800B

Samsung HW-Q930B

Samsung HW-Q990B

Přibližná cena

7 000 Kč

8 000 Kč

9 000 Kč

13 000 Kč

25 000 Kč

30 000 Kč

Počet kanálů

3.1

3.1.2

3.1.2

5.1.2

9.1.4

11.1.4

Počet reproduktorů

7

9

9

11

17

22

Typ basového reproduktoru ( Aktivní / pasivní / bezdrátový, zabudovaný )

bezdrátový

bezdrátový

bezdrátový

bezdrátový

bezdrátový

bezdrátový

Centrální reproduktor

ano

ano

ano

ano

ano

ano

Up-firing reproduktor

ne

ano

ano

ano

ano

ano

Side-firing reproduktor

ne

ne

ano

ano

ano

ano

Širokopásmový tweeter

ne

ne

ne

ano

ano

ano

Zadní bezdrátový reproduktor

ne

ne

ne

ne

ano

ano

Active Voice Amplifier

ne

ne

ne

ano

ano

ano

SpaceFit Sound

ne

ne

ano

ano

ano

SpaceFit Sound+

Podpora Dolby technologií

ATMOS Music, ATMOS, Dolby MAT, Dolby Digital Plus, Dolby True HD

ATMOS Music, ATMOS, Dolby MAT, Dolby Digital Plus, Dolby True HD

ATMOS, Dolby MAT, Dolby Digital Plus, Dolby True HD

ATMOS, Dolby MAT, Dolby Digital Plus, Dolby True HD

ATMOS, Dolby MAT, Dolby Digital Plus, Dolby True HD

ATMOS, Dolby MAT, Dolby Digital Plus, Dolby True HD

Zvukové režimy

Rozšíření prostorového zvuku,Hry,Adaptivní Lite,DTS Virtual:X,Standard

Surround Sound Expansion, Game Pro, Standard, Adaptive, DTS Voice enhance, Night

Surround Sound Expansion, Game Pro, Standard, Adaptive, DTS Voice enhance, Night

Surround Sound Expansion, Game Pro, Standard, Adaptive, DTS Voice enhance, Night

Surround Sound Expansion, Game Pro, Standard, Adaptive, DTS Voice enhance, Night

Surround Sound Expansion, Game Pro, Standard, Adaptive, DTS Voice enhance, Night

Hi-Res Audio Decoding

ne

ne

ano

ano

ano

ano

HDMI vstup

1

1

1

1

1

2

HDMI výstup

1

1

1

1

1

1

Optický vstup

1

1

1

1

1

1

Bluetooth

ano

ano

ano

ano

ano

ano

Wi-Fi

ne

ne

ano

ano

ano

ano

Přehrávání přes USB

ano

ne

ne

ne

ne

ne

Q-Symphony

ano

ano

ano

ano

ano

ano

Chromecast

ne

ne

ne

ne

ne

ne

AirPlay2

ne

ne

ano

ano

ano

ano

Rozměry hlavního reproduktoru (Š x V x H)

1 030 × 57 × 105 mm

1 030 × 57 × 105 mm

1 110,7 × 60,4 × 120 mm

1 110,7 × 60,4 × 120 mm

1 110,7 × 60,4 × 120 mm

1 232 × 69,5 × 138 mm

Rozměry basového reproduktoru (Š x V x H)

184 × 343 × 295 mm

184 × 343 × 295 mm

205 × 353 × 302 mm

210 × 403 × 403 mm

210 × 403 × 403 mm

220 × 413 × 410 mm

Chromecast

Jak vidíte z tabulky, tak žádný z uvedených soundbarů nepodporuje Chromecast. Možná nevíte co je to Chromecast nebo co tento fakt znamená. Zjednodušeně řešeno, Chromecast je standard ve světě Android telefonů jak připojit svůj mobil k televizi, soundbaru nebo jinému zařízení. Ok, takže Samsung neumí Chromecast, takže nemůžu připojit telefon k soundbaru?

Naštěstí to tak není. Telefon snadno spojíte se soundbarem pomocí Bluetooth. Vadí tedy, že Chromecast není? Záleží … Oproti Bluetooth má Chromecast jednu výhodu. Nižší spotřebu baterie u vašeho telefonu.

Wi-Fi

Podobná situace. Některé ze soundbarů nepodporují Wi-Fi. Má mi to vadit? Pojďme si říct, k čemu potřebujete u soundbaru Wi-Fi. Teoreticky na jeho spojení s televizorem. Ale to dokážete i pomocí optického kabelu nebo HDMI a je to v naprosté většině případů i lepší volba.

Pokud máte doma chytrého asistenta od Googlu, Amazonu nebo dalších, tak (pokud to soundbar podporuje) stačí říct něco jako “Ok Google, play Lady Gaga playlist on Spotify” a spustí se požadovaná hudba.

Wi-Fi není u soundbaru nutnost, spíše (pro někoho) zajímavá funkcionalita.

Hi-Res Audio Decoding

Možnost přehrávat hudbu ve vyšší kvalitě než mají běžné formáty typu MP3 nebo AAC. Ale musíte mít kvalitní zdroj (hudby v této kvalitě). Jinak vám to nijak nepomůže. Když budete jako vstup mít MP3, tak vám tato funkce nijak nepomůže.

SpaceFit Sound

Zjednodušeně řečeno přizpůsobení zvuku s ohledem na velikost místnosti a “překážky v ní. Jak to funguje se můžete podívat na propagačním videu níže. Zázraky nečekejte, ale nějaký přínos to má.

Active Voice Amplifier

Soundbar pozná, že je dialogy nejsou zřetelné (např. hluk od sousedů) a zvýší jejich hlasitost.

Vybíráte soundbar? Mrkněte na soundbar k TV Samsung.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Samsung HW-Q930B

Pokud hledáte kvalitní a výkonný soundbar ve střední až vyšší cenové kategorii, Samsung HQ-930B by pro vás mohl být dobrou volbou. Za svou cenu toho totiž nabídne skutečně hodně a nezklame ani při poslechu hudby, ani u sledování televize. Jestli je pro vás přijatelná cena okolo 16 000 Kč, v této relaci jen těžko najdete lepší kousek. Alternativou pro ty, kteří nechtějí subwoofer a zadní reproduktory jinak může být Sonos Arc, ten už je ale o pár tisíc dražší. Jinak pokud jste do soundbaru ochotní investovat i řádově vyšší sumu peněz a chcete to nejlepší, co je k dispozici, sáhněte po top modelu Samsung HW-Q990B, který nabízí nejvyšší kvalitu bez kompromisů.

Zvuk - hudba
8.1
Zvuk - filmy
9.2
Funkce
7
Výbava
7.8
PLUSY
 • skvělý poměr cena-výkon
 • zadní reproduktory
 • čistý a kvalitní prostorový zvuk
MÍNUSY
 • nemá automatický ekvalizér
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den, chtěl bych poradit. Uvažuji o koupi soundbaru.Rozhoduji se mezi 3.
  1./ Samsung HW-Q800B + Samsung SWA-9500S za cca 17.000k
  2./ Samsung HW-Q930B/EN za 18.000kč
  Mám TV Samsung.
  Jaký je mezi nimi rozdíl? Vím,že to jsou loňské modely a letošní jsem ještě neviděl.Nebo máte nějaký jiný tip?
  Děkuji

  • Dobrý den,

   Q800B má konfiguraci 5.0.2, zatímco Q930B má konfiguraci 7.0.2 (bez subu). I s přidaným SWA-9500S k Q800B je za mě Q930B lehce lepší a za tu tisícovku nahoru to stojí. Nové soundbary pro rok 2023 ještě nevyšly, ale to za mě vůbec nevadí cena tech z roku 2022 klesla na velmi příjemné hladiny. Možná (pokud chcete ušetřit) můžete počkat cca dva měsíce než bude v prodeji nabídka pro rok 2023 a cena stávajících by mohla ještě cca o 1 000 Kč klesnout.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo