Recenze Samsung HW-R550

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Soundbar Samsung HW-R550 spadá do vyšší cenové kategorie 2.1 kanálových zařízení. Nabízí velmi dobré podání zvuku, poměrně velké množství funkcí, podporu Dolby Digital 5.1 a DTS 5.1. Samozřejmostí je Bluetooth, HDMI nebo vstup pro sluchátka.

Parametry

Výstupní výkon (RMS)320 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)160 W
Systém reproduktorů2.1
Bluetoothano
Wi-Fine
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
Dolby Atmosne
Multiroomne
Noční režimano
HDMIano
USBano
Optický vstupano
Jack 3,5 mmano
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm90,4 x 5,5 x 8
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm20 x 35,3 x 29
Celková hmotnost7,2 kg

Design a zpracování

Zvuková lišta HW-R550 se může pochlubit nenásilným vzhledem v klasické a elegantní černé barvě. Chválíme zkosené hrany a jednoduchost, díky níž tento kompaktní soundbar skvěle doplní vybavení každého interiéru. Ideálním doplňkem je k televizoru o úhlopříčce 65 palců. Kvalita zpracování je na velmi vysoké úrovni.

 

Funkce a vybavení

Soundbar HW-R550 je vybaven poměrně velkým množstvím funkcí.

Funkce Surround Sound Expansion se stará o lepší dosah prostorového zvuku, čímž vytváří dokonalejší iluzi prostorovosti. Nechybí ani DRC – dynamická regulace hlasitosti, díky níž dochází k automatickému ztlumení příliš hlasitých zvuků, a naopak zesílení příliš tichých zvuků. DRC je tak v podstatě totéž, co noční režim. Podobně funguje také Smart Sound Mode, který automaticky přizpůsobuje nastavení zvuku aktuálnímu dění na obrazovce.

Samozřejmostí je také funkce Auto Power Link, která se stará o automatické zapnutí zvukové lišty současně při zapnutí televizoru. Praktickou funkci Plug-and-Play ocení zejména ti, kteří se nechtějí zdržovat se zdlouhavým nastavováním. Díky Plug-and-Play se totiž zařízení po spárování nastaví automaticky, díky čemuž je ihned připraveno k použití.

Montáž a připojení

Model HW-R550 můžete umístit klasicky nad nebo pod televizor. Nabízí se ale také možnost instalace na stěnu. K tomuto účelu nejdete v balení originální držáky. Subwoofer je přitom s hlavní jednotkou spárován bezdrátově. Díky tomu se nemusíte trápit s kabely a můžete subwoofer umístit kamkoli, kde jen budete chtít.

Ke spárování subwooferu a hlavní jednotky přitom dojde automaticky po zapojení obou zařízení ke zdroji energie (pokud automatické připojení selže, lze jej provést také ručně). K televizoru je možné zvukovou lištu připojit několika způsoby, které jsou velmi snadné.

Kabelově pomocí HDMI nebo optického kabelu. Optický kabel má tu výhodu, že je již součástí balení, a nemusíte jej tedy shánět. Při použití optického kabelu však doporučujeme vypnout reproduktory televize. Pokud to neuděláte, zvuk uslyšíte jak ze zvukové lišty, tak z televizních reproduktorů.

Připojení přes HDMI však skýtá velkou výhodou – takto připojený soundbar je totiž možné ovládat vlastním dálkovým ovladačem a využít lze také funkce Auto Power Link. HDMI v současné době disponuje již většina televizorů, tato možnost by proto měla být běžně dostupná.

Při bezdrátovém připojení pomocí Bluetooth, dochází ke snížení kvality přenášeného zvuku. Proto tuto variantu proto příliš nedoporučujeme. Výhodou je však snadné propojení a absence kabeláže. Bluetooth spojení je pochopitelně možné využít pouze v případě, že touto technologií disponuje také televizor.

Všechnu externí zařízení (zejména DVD přehrávače, herní konzole, set-top boxy) lze připojit pomocí HDMI nebo optického kabelu. Menší zařízení, mezi něž spadají hlavně externí a flash disky, MP3 přehrávače apod., je nejvhodnější připojit přes USB. K připojení chytrých zařízení (smartphonů, tabletů) můžete využít USB nebo Bluetooth. Tímto způsobem lze bezdrátově streamovat hudbu přímo do soundbaru.

HW-R550 disponuje také vstupem pro sluchátka (3,5 Jack). Marně byste však v jeho výbavě hledali rádio nebo WiFi modul.

Ovládání

Ovládat toto zařízení můžete třemi způsoby: Buď využijete hlavní jednotku, na jehož pravé straně se nachází ovládací panel se základními funkcemi (tlačítko „+“ pro zesílení zvuku, tlačítko „-“ pro zeslabení zvuku, tlačítko pro zapnutí a vypnutí soundbaru a tlačítko, jímž lze měnit režimy nastavení).

Další možností je originální dálkový ovladač, na němž se nachází všechny potřebné funkce. Kromě snadného ovládání chválíme také jeho perfektní ergonomii (je spíše užší a delší, takže se skvěle drží v ruce). Pokud však vlastníte televizor značky Samsung, který je kompatibilní s tímto typem soundbaru, k ovládání můžete použít také dálkový ovladač televizoru.

Kromě výše uvedených možností ovládání se však díky aplikaci Samsung Audio Remote nabízí také ovládání pomocí smartphonu nebo tabletu. Této možnosti lze využít bezdrátovém spárování obou zařízení.

Kvalita zvuku

Model HW-F550 nás mile překvapil. Přestože nejde o nejdražší zařízení na trhu, rozhodně nepatří ani mezi levné soundbary, naše očekávání tedy byla vyšší.

Chválíme inteligentní audio režim Smart Sound Mode, který poměrně dobře rozpozná, zda jde o hudební produkci, dialog nebo třeba akční scénu. Zvukové podání bylo ve všech režimech v pořádku. Bohužel slabší zvuky občas zanikaly (nejčastěji v příliš hlasitých dialozích). Tento problém ale lze odstranit pomocí ručního nastavení.

HW-R550 si velmi dobře poradil s akčními scénami a se zvukem při hraní her. Potěšila nás také velmi dobrá iluze prostorového zvuku a možnost nastavit až tři úrovně basů. Co se týče prostorového efektu, pro ještě lepší zážitek lze dodatečně nainstalovat bezdrátový set zadních prostorových reproduktorů SWA-8500S, které lze zakoupit samostatně.

Tento model podporuje zvukové formáty: MP3, WMA, AAC, OGG, WAV a FLAC.

Zjistit cenu

Hodnotili jsme i Samsung soundbary roku 2018.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.2 Total Score
Hodnocení Samsung HW-R550

Soundbar HW-R550 patří do vyšší cenové kategorie a nabízí překvapivě dobrý výkon. Podání zvuku je více než slušné. Pokud navíc patříte mezi osoby, které si s nastavením rády pohrají, tato zvuková lišta vám nabídne mnoho možností nastavení. Chválíme také poměrně velké množství funkcí a širokou konektivitu. Bohužel chybí příjem rádia i WiFi modul, díky němuž by tento soundbar získal daleko širší využití.

Zvuk - hudba
6.4
Zvuk - filmy
7.1
Funkce
4.8
Výbava
4.9
PLUSY
 • vysoká kvalita zvuku
 • kvalitní subwoofer
 • HDMI
 • podrobný a přehledný návod
 • zdařilý design
MÍNUSY
 • vyšší pořizovací cena
 • chybí příjem rádia
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo