Recenze Samsung HW-S60T

Samsung HW-S60T je minimalistický soundbar, který určitě zaujme ty uživatele, kterým nevyhovují rozměry těch ostatních a navíc nemají kam dát externí subwoofer. Ano, tenhle soundbar ho totiž nemá (je ho ale možné dokoupit). I tak lze ale počítat s velice solidním zvukem. Už z úvodního popisu je jasné, že se jedná o jeden z těch levnějších soundbarů. Ale i ty mají na trhu své místo a co je hlavní, dokáží posunout kvalitu zvuku z televizoru o kus dále.

Parametry

Bluetoothano
Noční režimne
Dolby Atmosne
Multiroomne
Výstupní výkon (RMS)180 W
Subwooferne
Výkon subwooferu (RMS)-
Systém reproduktorů4.0
Wi-Fiano
Přehrávání MP3ne
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
HDMIano
USBne
Optický vstupano
Jack 3,5 mmne
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm764 × 68 × 125 mm
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm-
Celková hmotnost2,4 kg

Design a zpracování

Provedení soundbaru rozhodně nedělá ostudu dalším produktům Samsung, střídmý a jednoduchý dojem, který potěší i milovníky tradičního designu, podtrhují zakulacené přední a zadní hrany. Tkanina z produkce významného dánského výrobce nábytku Kvadrat, která sadu reproduktorů chrání, vypadá dobře, současně a poněkud se odchyluje od techno-designu, který byl až dosud pro Samsung charakteristický. Má nicméně trochu tendenci k přitahování zvířecích chlupů. Celkově soundbar působí robustním a prémiovým dojmem, který se rozhodně v moderní domácnosti neztratí.

Velkou výhodou soundbaru Samsung HW-S60T jsou jeho rozměry. Délka 76 mm se hodí i k menším televizím do menších bytů, nezabere příliš mnoho místa, zvuk se ale v každém případě posune dopředu. Pokud máte navíc málo místa z boku, tento soundbar to snadno promění ve výhodu: Lépe se totiž dá využít akustiky místnosti díky bočním reproduktorům, které využívají odrazů od stěn. Z toho plyne, že pokud ho „uzavřete“ do malého prostoru, budete mít místo solidního soundbaru jen předražený reproduktor.

Co umí

Soundbar spadá do nové série Samsungu s nálepkou Cinematic. Znamená to, že by měl nabídnout to nejlepší, co se týče reprodukce zvuku. Jak si ale řekneme dále, není to úplně stoprocentní. Ale to, že bychom neměli věřit všem marketingovým sloganům, už všichni dávno víme. Soundbar Samsung HW-S60T staví na minimalismu i jednoduchosti ve všech ohledech. Podporuje dle očekávání Dolby Digital a také DTS. Má tři audio módy. První „standard“ je určen pro sledování filmů, druhý je vhodnější pro poslech hudby a ten třetí se snaží upravovat zvuk podle jeho typu – zprávy / sport / film atd.. Většina uživatelů však nejspíš zůstane u základního režimu, který poskytuje asi nejvyrovnanější výkon.

Montáž a připojení

Soundbar můžete jak položit před televizi, tak, díky otvorům na jeho zadní straně, připevnit ke zdi. To jsou koneckonců jediné dva způsoby jak docílit toho, že bude dělat co má. Pokud byste ho např. chtěli umístit do poličky pod televizi, musíme vás zklamat. Fungovat nebude. Jde totiž o to, že boční reproduktory potřebují prostor a možnost odrazu, aby dokázaly vytvořit požadované prostorové zvukové efekty.

Zároveň využívá systému 56 otvorů na horní straně zařízení. Ty jsou dovedně skryté pod textilním povrchem a slouží, za podpory technologie Acoustic Beam k tomu, aby zvuk v podstatě posunuly výše, cca do úrovně televize. Nebudete tak mít dojem, že by zvuk vycházel z jiného místa. A ještě poznámka pro ty, kdo si soundbar chtějí připevnit ke zdi: Rozhodně by měl být pod televizí. Nad televizí opět ztratí svou funkci, podobně jako při umístění do skříňky po televizorem.

Do konektivity: příjemně překvapí ta bezdrátová. Kromě Wi-Fi je zde totiž přítomné i Bluetooth, soundbar tak najde své využití i coby součást audio sestavy u počítače. Docela zklamáním je ovšem fakt, je zde přítomný pouze jeden HDMI port pro připojení k televizi a ten navíc kompatibilní pouze s ARC, nikoliv eARC. Nemělo by vás to ale nijak omezovat při sledování filmů a pořadů, podpora Dolby Digital 5.1 a DTS DS 5.1 je zajištěna a vystačíte si s ním i v případě streamovacích služeb jako je Netflix, Amazon Prime nebo Disney+. K dispozici je i optický vstup, ideální pro připojení dalšího audiozařízení nebo konzole.

Ovládání

K ovládání soundbaru můžete využít aplikaci SmartThings. Tu Samsung zamýšlí jako jakési centrum pro ovládání všech chytrých zařízení, a to jak přímo od Samsungu, tak od dalších firem. Je to velice pohodlné a praktické, protože telefon mají dnes někteří z nás při ruce častěji, než dálkový ovladač, který je ale rovněž k dispozici. V aplikaci jednoduše provedete veškeré prvotní nastavení, připojení soundbaru k síti i úpravu zvukového výstupu. Je to snadné a pro uživatele chytrých telefonů intuitivní. Mě osobně mnohem více vyhovuje klasický dálkový ovladač, ale příjemné je že jsou k dispozici obě možnosti a všichni se tak mohou rozhodnout podle svých preferencí.

Kvalita zvuku

Čtyřkanálový soundbar Samsung HW-S60T o celkovém výkonu 180 W se sice musí obejít bez samostatného subwooferu, i tak nabídne velice solidní zvuk, který rozhodně neurazí. Zkušenosti uživatelů ukázaly, že nejvíce si jej užijete při běžném sledování televizních programů, nejvíce doma je tam, kde se hodně mluví. Při poslechu hudby a sledování hollywoodských trháků vám možná basové dunění bude trochu scházet, nicméně i s nižšími frekvencemi si soundbar poradí s grácií. Ale jak jsme napsali výše, „něco“ chybí.

Vykreslení zvukového prostoru je (s ohledem na možnosti přístroje) překvapivě podařené, i přes menší rozměry a absenci externího subwooferu se soundbaru dobře daří vytvořit prostorové efekty. Zvuk se skutečně pohybuje ze strany na stranu a soundbar je schopen zachytit a zdůraznit i malé detaily. Samozřejmě ale nelze čekat stejnou míru prostorového zvuku jako u výkonnějších přístrojů, které jsou v základu vybaveny i zadními reproduktory. Chválíme i fakt, že soundbar zvuk mírně normalizuje, tzn., že upravuje kontrast mezi tichými a hlasitými scénami. Výsledkem je mnohem plynulejší zvukový zážitek, který vás nenutí sahat po ovladači a zvuk upravovat.

Při celkovém pohledu se jedná o velice podařený soundbar, který dobře vypadá. Zvukově patří spíše k lehce nadprůměrným, zejména se projevuje absence samostatného subwooferu. Pokud jste ale na zvuk méně nároční a pouze si chcete vylepšit audio, které produkuje vaše televize, se Samsung HW-S60T rozhodně vedle nesáhnete. Zajímavé pro případný budoucí upgrade je fakt, že můžete samostatně dokoupit jak subwoofer, tak sadu zadních reproduktorů. A v této kombinaci bude zvukový výkon zase o kus dále. Jedná se potenciálně zajímavou možnost pro ty, kteří nemají dostatek prostředků pro koupi pokročilého zařízení rovnou.

Zjistit cenu

Přejít na přehled soundbarů.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.8 Total Score
Samsung HW-S60T

Ideální soundbar pro všechny, kteří mají menší byt a nemají kam dát subwoofer. I pře jeho absenci se jedná o audio s velice slušným zvukem. Potěší i Wi-Fi a Bluetooth. Zvukový projev i výkon je adekvátní ceně přístroje, rozhodně nijak neurazí.

Zvuk - hudba
6.5
Zvuk - filmy
7.3
Funkce
6.3
Výbava
6.9
PLUSY
 • minimalistické provedení
 • vhodný i do menších bytů
 • Wi-Fi
 • Bluetooth
MÍNUSY
 • potah přitahuje zvířecí chlupy
 • pouze jeden HDMI
 • absence subwooferu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo