Recenze Samsung HW-T550

Pokud teprve hledáte svou cestu k soundbarům nebo chcete nějaký vyzkoušet bez toho, aniž by vám udělal nějak přehnaně velkou díru do rozpočtu, Samsung HW-T550 by mohl být tím pravým. Jedná se o jednoduchý, ale výkonný soundbar, který je určený pro spíše nenáročné posluchače, kteří chtějí posunout kvalitu zvuku svého televizoru kupředu. To se jim, i přes jisté neduhy, rozhodně podaří.

Parametry

Bluetoothano
Noční režimano
Dolby Atmosne
Multiroomne
Výstupní výkon (RMS)320 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)160 W
Systém reproduktorů2.1
Wi-Fine
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
HDMIano
USBne
Optický vstupano
Jack 3,5 mmne
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm86 × 5,5 × 8,5
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm20 × 35 × 29
Celková hmotnost9,5 kg

Design a zpracování

Podíváme-li se na design soudbaru zjistíme, že se Samsung tentokrát vydal cestou ostrých hran. A to jak na samotném soundbaru, tak na subwooferu. Je to funkční, ze své podstaty nadčasové a obě zařízení bez problémů zapadnou do většiny interiérů.

Tělo soundbaru tvoří odolný plast, přední stranu kryje kovová mřížka. Použité materiály i samotné provedení těla soundbaru, který z širšího pohledu patří k těm kratším modelům, mu propůjčují až prémiový vzhled. Pod mřížkou se skrývá ještě maličký displej, na němž se zobrazují základní informace, např. o přehrávaném formátu. Je tak malý, že se zobrazený text musí posunovat.

Základním materiálem subwooferu je naproti tomu dřevotříska, přední stranu kryje tkanina, která ale není příliš odolná a má tendenci chytat prach a zvířecí chlupy. Plusem subwooferu jsou rozhodně jeho subtilní rozměry. Umístíte jej prakticky kamkoliv.

Co umí

Ačkoliv soundbar Samsung HW-T550 nepodporuje prostorový zvuk Dolby Atmos – má pouze konfiguraci reproduktorů ve formátu 2.1, k dispozici jsou formáty zvuku DTS a Dolby Digital. Kvalitu zvuku vylepšují některé softwarové doplňky, soundbar ale postrádá jakoukoliv možnost kalibrace. Zvukové výsledky soundbaru tak mohou být v každé místnosti jiné. S ohledem na jeho cenu se není až tak čemu divit. S tímto přístrojem si nekupujete plně prostorový zvuk, ale spíše velmi kvalitní „stereo“ v kompaktním balení.

Standardem je energii šetřící mód, který se aktivuje po dvaceti minutách nečinnosti.

Montáž a připojení

Soundbar nabízí dvě možnosti umístění: Buď na skříňku pod televizi, nebo ho lze připevnit na zeď. Skoro veškerý spojovací materiál je součástí krabice se zařízením. Relativně subtilní subwoofer se s hlavní jednotkou páruje bezdrátově, to znamená, že jediný kabel, který ze subwooferu vychází, je ten napájecí. Dost to ulehčuje práci při umístění subwooferu v místnosti.

Základem pro připojení soundbaru s televizí je konektor HDMI (s podporou ARC), druhou možností je optický vstup. Trochu škoda je, že HDMI kabel není součástí balení a musíte ho koupit samostatně. Tyto možnosti jsou v zásadě dostatečné. Hodí se i Bluetooth připojení s podporou připojení až dvou zařízení, např. mobilních telefonů, zároveň. U Bluetooth nutno ocenit zejména velmi slušný dosah, který je oproti ostatním výrobkům rozhodně nadprůměrný. Bohužel, Wi-Fi připojení a tedy ani služby jako Chrome Cast nebo AirPlay 2. 

Ovládání

Samotné ovládací prvky umístěné na horní části soundbaru jsou poměrně přímočaré – pouze vypnutí a zapnutí, korekce hlasitosti a přepnutí zdroje signálu. Podobně jednoduchý je dodávaný dálkový ovladač. Ten je tvarem i rozložením tlačítkem skoro totožný (samozřejmě funkcionalita tlačítek je jiná) tomu, který Samsung používá pro své smart televizory. Pro ovládání hlasitosti je nicméně možné použít i ovladač od televize.

Kvalita zvuku

Kupodivu, zvukově nejslabší je soundbar při sledování filmů, selhává zejména při vykreslení prostoru.  Pochopitelně je to kvůli menšímu počtu zvukových kanálů, díky kterému nedokáže adekvátně zvukově nabídnout i standardní Dolby Digital nebo DTS, natož komplikovanější zvukové formáty typu Dolby Atmos. Ten ani není podporován, což lze v této cenové hladině očekávat. Pokud si chcete rozšířit audio zážitky při sledování filmů oproti integrovaným reproduktorům vašeho televizoru, tento soundbar v pohodě stačí. Nesmíte však být příliš nároční, lokalizace zvukových objektů v prostoru není příliš přesná.

Běžné televizní pořady postavené na dialozích, ale znějí velice dobře. Poradí si i s šepotem, který je dobře srozumitelný. Lidská mluva je naprosto zřetelná. Při poslechu hudby, zejména v některých stylech, oceníte průrazné basy. Ke zkreslení zvuku dochází až blízko maximální hlasitosti a to je úroveň ve které tento soundbar bude jen stěží někdo využívat v domácích podmínkách. Pochopitelně se hudba ze soundbaru nedá srovnávat se sloupovými reproduktory za desítky tisíc, ale s ohledem na cenu je to rozumné řešení. 

Celkově je zvukový projev vyvážený a soundbar Samsung HW-T550 nabídne příjemný poslech  za relativně málo peněz. V každém případě se jedná o vítaný upgrade každého televizního setupu.

Zjistit cenu

Hodnotili jsme i lepší Samsungy.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.4 Total Score
Samsung HW-T550

Soundbar, který potěší především nižší pořizovací cenou, čemuž odpovídá prakticky všechno. Fanoušci kvalitního zvuku by z něj nejásali, nicméně pro méně náročné uživatele je jako stvořený. Zvuk z obyčejného televizoru posune zase o kus dál a pokud chcete přístroj za rozumnou cenu, klidně jej zvažte.

Zvuk - hudba
6.3
Zvuk - filmy
6.6
Výbava
6.5
Funkce
6.2
PLUSY
 • nižší pořizovací cena
 • nadčasový design
 • slušný zvuk
 • podpora Bluetooth
MÍNUSY
 • malý displej
 • absence kalibrace
 • chybí Wi-Fi
 • slabší iluze prostorového zvuku
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo