Recenze Samsung HW-T550

Aktualizováno v lednu 2022

Pokud teprve hledáte svou cestu k soundbarům nebo chcete nějaký vyzkoušet bez toho, aniž by vám udělal nějak přehnaně velkou díru do rozpočtu, Samsung HW-T550 by mohl být tím pravým. Jedná se o jednoduchý, ale výkonný soundbar, který je určený pro spíše nenáročné posluchače, kteří chtějí posunout kvalitu zvuku svého televizoru kupředu. To se jim, i přes jisté neduhy, rozhodně podaří.

Parametry

Bluetoothano
Noční režimano
Dolby Atmosne
Multiroomne
Výstupní výkon (RMS)320 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)160 W
Systém reproduktorů2.1
Wi-Fine
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
HDMIano
USBne
Optický vstupano
Jack 3,5 mmne
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm86 × 5,5 × 8,5
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm20 × 35 × 29
Celková hmotnost9,5 kg
zpět nahoru ↑

Design a zpracování

Podíváme-li se na design soudbaru zjistíme, že se Samsung tentokrát vydal cestou ostrých hran. A to jak na samotném soundbaru, tak na subwooferu. Je to funkční, ze své podstaty nadčasové a obě zařízení bez problémů zapadnou do většiny interiérů.

Tělo soundbaru tvoří odolný plast, přední stranu kryje kovová mřížka. Použité materiály i samotné provedení těla soundbaru, který z širšího pohledu patří k těm kratším modelům, mu propůjčují až prémiový vzhled. Pod mřížkou se skrývá ještě maličký displej, na němž se zobrazují základní informace, např. o přehrávaném formátu. Je tak malý, že se zobrazený text musí posunovat.

Základním materiálem subwooferu je naproti tomu dřevotříska, přední stranu kryje tkanina, která ale není příliš odolná a má tendenci chytat prach a zvířecí chlupy. Plusem subwooferu jsou rozhodně jeho subtilní rozměry. Umístíte jej prakticky kamkoliv.

zpět nahoru ↑

Co umí

Ačkoliv soundbar Samsung HW-T550 nepodporuje prostorový zvuk Dolby Atmos – má pouze konfiguraci reproduktorů ve formátu 2.1, k dispozici jsou formáty zvuku DTS a Dolby Digital. Kvalitu zvuku vylepšují některé softwarové doplňky, soundbar ale postrádá jakoukoliv možnost kalibrace. Zvukové výsledky soundbaru tak mohou být v každé místnosti jiné. S ohledem na jeho cenu se není až tak čemu divit. S tímto přístrojem si nekupujete plně prostorový zvuk, ale spíše velmi kvalitní „stereo“ v kompaktním balení.

Standardem je energii šetřící mód, který se aktivuje po dvaceti minutách nečinnosti.

zpět nahoru ↑

Montáž a připojení

Soundbar nabízí dvě možnosti umístění: Buď na skříňku pod televizi, nebo ho lze připevnit na zeď. Skoro veškerý spojovací materiál je součástí krabice se zařízením. Relativně subtilní subwoofer se s hlavní jednotkou páruje bezdrátově, to znamená, že jediný kabel, který ze subwooferu vychází, je ten napájecí. Dost to ulehčuje práci při umístění subwooferu v místnosti.

Základem pro připojení soundbaru s televizí je konektor HDMI (s podporou ARC), druhou možností je optický vstup. Trochu škoda je, že HDMI kabel není součástí balení a musíte ho koupit samostatně. Tyto možnosti jsou v zásadě dostatečné. Hodí se i Bluetooth připojení s podporou připojení až dvou zařízení, např. mobilních telefonů, zároveň. U Bluetooth nutno ocenit zejména velmi slušný dosah, který je oproti ostatním výrobkům rozhodně nadprůměrný. Bohužel, Wi-Fi připojení a tedy ani služby jako Chrome Cast nebo AirPlay 2. 

zpět nahoru ↑

Ovládání

Samotné ovládací prvky umístěné na horní části soundbaru jsou poměrně přímočaré – pouze vypnutí a zapnutí, korekce hlasitosti a přepnutí zdroje signálu. Podobně jednoduchý je dodávaný dálkový ovladač. Ten je tvarem i rozložením tlačítkem skoro totožný (samozřejmě funkcionalita tlačítek je jiná) tomu, který Samsung používá pro své smart televizory. Pro ovládání hlasitosti je nicméně možné použít i ovladač od televize.

zpět nahoru ↑

Kvalita zvuku

Kupodivu, zvukově nejslabší je soundbar při sledování filmů, selhává zejména při vykreslení prostoru.  Pochopitelně je to kvůli menšímu počtu zvukových kanálů, díky kterému nedokáže adekvátně zvukově nabídnout i standardní Dolby Digital nebo DTS, natož komplikovanější zvukové formáty typu Dolby Atmos. Ten ani není podporován, což lze v této cenové hladině očekávat. Pokud si chcete rozšířit audio zážitky při sledování filmů oproti integrovaným reproduktorům vašeho televizoru, tento soundbar v pohodě stačí. Nesmíte však být příliš nároční, lokalizace zvukových objektů v prostoru není příliš přesná.

Běžné televizní pořady postavené na dialozích, ale znějí velice dobře. Poradí si i s šepotem, který je dobře srozumitelný. Lidská mluva je naprosto zřetelná. Při poslechu hudby, zejména v některých stylech, oceníte průrazné basy. Ke zkreslení zvuku dochází až blízko maximální hlasitosti a to je úroveň ve které tento soundbar bude jen stěží někdo využívat v domácích podmínkách. Pochopitelně se hudba ze soundbaru nedá srovnávat se sloupovými reproduktory za desítky tisíc, ale s ohledem na cenu je to rozumné řešení. 

Celkově je zvukový projev vyvážený a soundbar Samsung HW-T550 nabídne příjemný poslech  za relativně málo peněz. V každém případě se jedná o vítaný upgrade každého televizního setupu.

Zjistit cenu

Hodnotili jsme i lepší Samsungy.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.4 Total Score
Samsung HW-T550

Soundbar, který potěší především nižší pořizovací cenou, čemuž odpovídá prakticky všechno. Fanoušci kvalitního zvuku by z něj nejásali, nicméně pro méně náročné uživatele je jako stvořený. Zvuk z obyčejného televizoru posune zase o kus dál a pokud chcete přístroj za rozumnou cenu, klidně jej zvažte.

Zvuk - hudba
6.3
Zvuk - filmy
6.6
Výbava
6.5
Funkce
6.2
PLUSY
 • nižší pořizovací cena
 • nadčasový design
 • slušný zvuk
 • podpora Bluetooth
MÍNUSY
 • malý displej
 • absence kalibrace
 • chybí Wi-Fi
 • slabší iluze prostorového zvuku
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo