Recenze soundbaru Samsung HW-S40T

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Nemáte doma mnoho místa a myšlenka soundbaru s integrovaným subwooferem je pro vás zajímavá? A nechcete současně utrácet hodně peněz? V tom případě se podívejte na hodnocení Samsung HW-S40T. Ke špičce má daleko, ale dokáže nabídnout slušný zvuk. Jsou však jeho schopnosti adekvátní ceně? A nemá konkurence zajímavější nabídku? Podívejte se na to s námi.

Parametry

Bluetoothano
Noční režimne
Dolby Atmosne
Multiroomne
Výstupní výkon (RMS)100 W
Subwooferne
Výkon subwooferu (RMS)-
Systém reproduktorů2.0
Wi-Fine
Přehrávání MP3ne
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
HDMIne
USBne
Optický vstupano
Jack 3,5 mmne
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm68 × 6,8 × 11,5
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm-
Celková hmotnost1,9 kg

Důvody pro pořízení levného soundbaru jsou u většiny zájemců stejné. Máte moderní a tenký televizor, který ma sice hezký obraz, ale jeho zvukové možnosti už tak úžasné nejsou. A právě tady dokáže být S40T zajímavý. Jeho hlasitost je proti televizoru výrazně vyšší.

Jak trochu napovídá i cena, tohle není ultra výkonný soundbar který vyplní velký obývací pokoj prostorovým zvukem. Takové ambice nemá. Ale do menšího pokoje, či běžného moderního bytu kdy má obývací pokoj s kuchyní cca 30 m2 je dostatečný. Pokud máte, nebo potřebuje ozvučit větší prostor, tak se podívejte jinde. Ideálně po produktu se samostatným subwooferem.

K dispozici máte dva zvukové módy. Jeden pro hudbu, druhý automaticky upravuje svoje nastavení podle druhu audio obsahu. Umělá inteligence, tomu říká Samsung. Berte to prosím s rezervou. Pravdou je, že hlasitost a zřetelnost dialogů je dobrá. I když je v dialozích slyšet jistá míra „digitálnosti“ hlasu. Rovněž hlasitost běhém scén se snaží upravovat tak, aby bylo pořád mluvené slovo (pokud je přítomné) zřetelné. Nicméně nemůžete čekat žádné zázraky. Tohle je levný sounbar, který dokáže znatelně vylepšit zvuk základně audio vybaveného televizoru. Jelikož se jedná o řešení 2.0, nemůžete počítat s reálným prostorovým zvukem.

Pokud jde o konektivitu, tak nemá HDMI. Můžete využít optický digitální kabel, případně bezdrátové Bluetooth. Jak už to bývá, Bluetooth varianta je příjemnější (nepotřebujete kabel), ale přímé propojení kabelem je jistější a spolehlivější. Samotné nastavení je velmi snadné, Samsung si na snadnosti používání dal záležet. Displej (pokud to tak lze nazvat, jde vlastně o blikající diody) není dobře vidět, pokud nejste vyloženě blízko soundbaru. 

Zajímavostí je, že pomocí Bluetooth dokážete připojit dvě zařízení současně a pak mezi nimi snadno přepínat. Pro připojení telefonu na kterém máte aplikaci pro Spotify či jinou audio streamovací službu se jedná o ideální řešení. Jen pozor že toto nelze využít, pokud je soundbar pomocí Bluetooth připojen k televizoru. Jako drobnou nepříjemnost lze zmínit komplikovanou výměnu baterií v dálkovém ovladači. Naštěstí se to bude dít jednou za pár let, proto nejde o zásadní problém.

A teď se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu. A to faktu, zda má smysl tento soundbar kupovat. Za mě ne. Samsung má v nabídce některé opravdu zajímavé kousky. Ale tento mezi ně nepatří. Zvlášť když jen o pár stovek dráže můžete mít skvělou Yamahu YAS-107. O její výkonnější a lépe vybavené verzi Yas-207 píši zde. Naopak, pokud hledáte základní soundbar, jdou pořídit jen o málo horší kousky za nižší cenu. Pokud by se cena Samsung HW-S40T dostala pod úroveň 4 000 Kč, tak se za mě situace mění a je z ní zajímavá koupě pro nenáročné uživatele. Ideálně za stavu, že máte i televizor od Samsungu. Moc hezky k sobě potom ladí.

Zjistit cenu

Další oblíbené soundbary.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.8 Total Score
Samsung HW-S40T

Slušný soundbar, který dokáže solidně zlepšit zvuk z vašeho televizoru. Výbava je spíše základní, to by za mě nevadilo. Nutno však uznat, že můžete pořídit i výrazně levnější soundbary, které nejsou o mnoho horší. Nebo podobně drahé, které toho nabídnou výrazně víc. A to je za mě asi hlavní důvod, proč bych jeho koupi zvažoval a díval se i jinam.

Zvuk - hudba
5.4
Zvuk - filmy
6.8
Výbava
4.8
Funkce
4.9
PLUSY
 • Slušný zvuk
 • Dálkové ovládání
 • Bluetooth
MÍNUSY
 • Vyšší cena
 • Na trhu jsou atraktivnější možnosti
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo