Recenze Samsung QE55Q70A

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Q70A je tou první možností v letošní nabídce Samsungu jak se dostat k 100 Hz panelu. Což je zajímavé zejména pro hráče nebo příznivce sportu. Přesto oproti vyšším řadám přináší některá omezení a cílí spíše na nižší střední třídu. Jste zvědaví jaké změny si pro nás Samsung oproti předchozí verze Q70T přichystal? Tak pojďme na to.

Parametry

Rozlišení4K
Obnovovací frekvence100 Hz
PodsvíceníEdge
HDMI4
Průměrná doba odezvy10
Local dimmingne
Zobrazovací technologieQLED
Typ paneluVA
Podpora HDR10ano
Podpora HDR10+ano
Podpora Dolby Visionne
Podpora HLGano
Uvedení na trh2021
Barevná hloubka8 bitů + FRC
Pokrytí spektra DCI-P392 %
Pokrytí spektra Rec.202071 %
Výška77,4 cm
Šířka123,3 cm
Hloubka25 cm
Výška (včetně podstavce)70,9 cm
Šířka (včetně podstavce)123,3 cm
Hloubka (včetně podstavce)2,6 cm
Váha17,1 kg
Odhadovaná spotřeba za 1 000 hodin77 kWh
Duální tv tunerano
Wi-Fiano
Síťový vstupano
USB (počet)2
Bluetoothano
Input lag v herním módu10 ms

 

Design

Hned v úvodu prozradím největší meziroční posun v tomto ohledu a to je tloušťka (hloubka) obrazovky. Aktuálně jsou to neskutečné tři centimetry, což bylo ještě nedávno území OLED panelů. A zhruba 50 % zlepšení oproti loňskému roku. Za tohle si Samsung zaslouží imaginární klobouk dolů, vypadá to neskutečně. Zvlášť v kontextu cenovky přístroje, která rozhodně patří spíše k těm levnějším. Zejména pokud máte v plánu umístění na zeď (lze použít běžný držák VESA 200×200) tak je dojem dechberoucí. Zvlášť ve srovnání s klasickým umístěním. Tam totiž trochu dojem kazí “lacině” působící plastová centrální noha (stojan). Osobně mám radši klasické dvě nožičky po stranách obrazovky, protože umožňují (zvlášť u větších úhlopříček) umístit mezi ně soundbar. V takovém případě je zásadní limitací výška obrazovky (spodní hrana). V tomto případě máme k dispozici 5 cm. To nám dává prostor spíše pro malé soundbary, ale i tak bude výběr omezený. Například oblíbená Yamaha YAS-207 má na výšku centimetrů šest.

Na zadní straně panelu jsou prostory pro cable management – drážky v centrální části, které je možno svést do 2x dvou drážek na zadní straně stojanu. Celkově je kvalita zpracování ucházející. Nic špatného k ní nemám, jen je prostě vidět že se trochu šetří (všudypřítomný plast) a do prémiových vod je daleko. To do jisté míry platí i s ohledem na konektivitu. Přítomné je sice HDMI 2.1, ale podporuje ho jen jeden port z čtyř dostupných. USB konektory jsou k dispozici dva, ale ani jeden z nich nepodporuje rychlejší přenosový standard ve verzi 3.0.

Jestli se někteří z vás dívají na hodnoty uvedené na energetické štítku, tak vás může vyděsit hodnota “F” uvedená u energetické úspornosti. Neděste se, televizor není horší než loňské modely. Jen došlo začátkem roku 2021 ke změně výpočtu hodnot pro energetické štítky a spotřeba na 1 000 hodin sledování je odhadována na zhruba 77 kWh. V reálu a při nastavení které z obrazu dostane maximum se bavíme spíše o 120 kWh. Při průměrném sledování 5 hodin denně se tedy bavíme cca o 1 500 Kč za rok za spotřebu elektrické energie. Samozřejmě přesná čísla závisí na vašich sledovacích zvyklostech a rovněž i na ceně elektrické energie.

Oficiální video pro lepší představu o vzhledu

Kvalita obrazu

Díky bohu se i letos zase jedná o VA panel. Ne že by byl IPS panel ve všech ohledech horší, ale jsem rád, že Samsung si zatím do své nabídky IPS panely nepouští a nechává je ostatním značkám. Pochvalu zaslouží podání barev, ty QLED dlouhodobě umí. Pokrytí u DCI-P3 barevného spektra dosahuje 92 % a u Rec.2020 je to 71 %. Velice pěkné hodnoty – s ohledem na cenovku a cílení televizoru. Ještě doplním, že panel má 100 Hz a má 8 bitů + FRC – co je to FRC.

Dvě hlavní metriky, které většinu zájemců o nový televizor zajímají je kontrast a maximální jas. V obou je Q70A de facto stejná jako loňský model Q70T. Kontrast se pohybuje okolo 6 000 : 1 a u jasu je drobné zlepšení 520 nitů (loni 500). Nutno dodat, že mezi jednotlivými modely (i ze stejného roku) je přirozená variabilita a tyto čísla se mohou drobně lišit. Rozhodně však nebudou o 20 % menší nebo větší.

Jas je jedním z faktorů, které mají dopad na podání HDR. Bohužel 500 nitů je tak začátek, kdy začnete vidět rozdíl mezi běžným a HDR videem. Na rozdíl od základní řady Samsung AU už to patrné je, ale pro plný HDR zážitek si musíte ještě připlatit. Nebo ideálně zvolit jinou značku. Proč? Protože Samsung stále nepodporuje formát Dolby Vision, ve kterém je většina obsahu. Ano, má základní HDR10, ale jeho možnosti jsou omezené. Jako alternativu k Dolby Vision má HDR10+, ale ten využívá tak 10x méně služeb nebo filmů. Což je škoda.

Co bohužel zamrzí je absence lokálního tlumení (local dimmingu). Stejně tomu bylo i loni a jen to potvrzuje fakt, že tato tv je taková nižší střední třída. Nic proti tomu, i takové modely si na trhu svoje místo zaslouží. Ale když vzpomínám na rok 2018 a fantastickou Samsung QE55Q7FN, tak to byla úplně jiná liga. Už jen v použitých materiálech a o obrazu ani nemluvě. V rámci férovosti je nutno uznat, že také s dvojnásobnou cenovkou. Mě osobně na tom mrzí jen fakt, že se v průběhu času ztrácí možnost porovnat jednotlivé generace mezi sebou. Respektive že musíte vědět, že nástupcem Samsung QE55Q7FN není Q70A, ale spíše Q90A či Samsung QE55QN90A. A to mnoho běžných uživatelů neví. V tomto se mi líbí svět aut, kdy můžete principiálně (i když chápu, že i tam se dějí změny) porovnat deset let starou Audi A6 s letošní. A ne že letošní A6 je na úrovni A3 10 let dozadu.

Již v úvodu bylo zmíněno, že se jedná o 100 Hz panel a tudíž se může jednat o zajímavou volbu pro hráče a sportovní fanoušky, kteří nechtějí za tv utratit příliš mnoho peněz. Doba odezvy je neskutečných 10 ms, což je hodnota proti které nemohou nic namítat ani nároční hráči. Input lag je na stejné úrovni, rovněž 10 ms. K tomu přidejme podporu HDMI 2.1, včetně VRR (variabilní obnovovací frekvence) nebo HFR. Možnost hrát s využitím nové generace herních konzolí až při 120 fps. Pochopitelně musí mít konzole dostatek výkonu na tolik snímků za sekundu. A to mají spíše u nenáročných titulů / scén. Nicméně rozhodně platí, že je lepší u současného televizoru podporu HDMI 2.1 mít.

Pohybové scény jsou slušné. 100 Hz panel je znát, ale naprostá špička to není. Televizí umí BFI (Black Frame Insertion), Samsung tomu říká LED Clear Motion. Funguje to tak, že mezi jednotlivé zdrojové snímky (typicky 24 fps film) vkládají umělé snímky obrazovým procesorem televizoru. Pro lidské oko se výsledný obraz zdá plynulejší. Cenou za to je drobná ztráta jasu a díky bočnímu podsvícení bez lokálního tlumení také ztráta detailů u tmavých scén. Vzhledem k určení televizoru mi to nepřijde jako zásadní mínus, ale je dobré nastavit si správné očekávání.

Co televizor oproti předchozí generaci nově pro hráče přináší je možnost hraní v ultraširokém poměru stran 21:9 nebo 32:9. A také nové nastavovací menu “game bar”. Ten vám ukáže aktuální FPS (počet snímků za sekundu, zda využívte HDR, zda je zaplé VRR (variabilní obnovovací frekvence), jaký je zvukový výstup (a máte možnost ho změnit), poměr stran (a opět ho můžete změnit) atd ….

Jednolitost obrazu je na dobré úrovni, žádné znatelně tmavší (nebo světlejší) rohy (ani jiné části obrazovky) nenajdeme. Pozorovací úhly jsou typický VA panel (bez rozšířené vrstvy pro jejich zlepšení). Tudíž od nějakých 30 ° dochází k blednutí a posunu barev. Pokud máte sedačku naproti televizoru, tak vás to nemusí trápit, ale zvlášť u obřích úhlopříček a velmi velkých pokojů může jít o nepříjemnou limitaci.

Pokud jde o zvládání slunečních odrazů tak se bavíme o průměrném výsledku. V kombinaci s (opět průměrným) jasem, dejte pozor na to kde budete tv mít umístěnu. Umístění naproti oknu a sledování ve dne bych nedoporučoval. Pokud nemáte jinou možnost, budete muset mít staženy závěsy nebo žaluzie.

Systém

Jedná se o Tizen (což je vlastní systém Samsungu) tentokráte ve verzi 6.0. Jde o léty ověřený, kvalitní a intuitivní systém. To znamená několik věcí. Meziroční změny jsou už několik posledních let spíše kosmetické a týkají se rozvržení nastavení, přidání nových ovládacích možností nebo organizace video služeb a televizního vysílání. Co je důležité mít na paměti je fakt, že systém je rychlý, stabilní a s minimem chyb (pádů / zaseknutí). Na druhou stranu neposkytuje tak bohaté možnosti jako AndroidTV, která pro pokročilé uživatele nabízí několik opravdu mocných možností. Daní za to, je právě trochu horší stabilita a rychlost AndroidTV.

Nabídka aplikací je poměrně bohatá. Kromě globálních služeb typu Youtube, Netflix, Amazon Prime nebo Apple TV se můžete těšit i z nabídky služeb lokální produkce. Voyo, O2TV, Kuki, Seznam televize, Mall.tv, Lepší.tv, SledovaniTv a několik dalších. V tomto ohledu je na tom Samsung opravdu skvěle. Třeba majitelé LG televizorů na nativní aplikaci pro O2TV čekají už snad pět let. A stále bez úspěchu.

Dálkové ovládání má malý solární panel. Vtipná věc, je že je na zadní straně. Chápu, že z pohledu designu je to pochopitelné, ale z pohledu praktičnosti to smysl nedává. Aby fungoval a ovladač se skrze něj dobíjel, musíte ho mít aspoň čas od času otočený vzhůru nohama. Naštěstí lze tuhle hru na ekologii vyřešit za pomoci USB-C kabelu, kterým lze ovladač nabít. Za to si Samsung zaslouží pochvalu a osobně mi to dává mnohem větší smysl než dobíjení skrze solární panel. Ještě doplním že USB-C kabel není součástí balení, ale většina domácností ho doma mít bude.

Pro ovládání televizoru je možné využít i hlasové asistenty. Ty od Googlu nebo Amazonu v našich krajích příliš rozšířeny nejsou, ale Samsung má v nabídce i vlastního integrovaného asistenta, kterému říká Bixby. Ten přijímá povely v hlavních světových jazycích (takže ten náš budete hledat marně). Ale i s průměrnou znalostí a výslovností angličtiny, ho lze používat. Nelze ho používat pro ovládání aplikací (např. hledání na Youtube), ale dobře dokáže posloužit při ovládání televizoru “set contrast to 80”, “change input to HDMI 3”, “set game mode” atd… Další možností ovládání je mobilní aplikace a pro případy nouze je pod logem Samsungu v prostřední části obrazovky ukryto fyzické tlačítko které dokáže tv vypnout/zapnout, měnit hlasitost a programy – podle typu a délky stisku.

Dobrou zprávou je, že se jedná o nejlevnější letošní Samsung tv, která má dvojitý tuner. Co to znamená? Můžete jeden pořad sledovat a jiný nahrávat. V případě, že tv nemá dvojitý tuner je možné nahrávat jen ten pořad, který právě sledujete.

Energetický štítek

Zvuk

Nevím zda za to může jen extra tenké tělo přístroje, ale zvuk je na současné poměry opravdu podprůměrný. Zvlášť v kontextu s předchůdcem Q70T. A to navzdory faktu, že má nově Object Tracking Sound (OTS) – to loni Q70T neměla. Novinkou je i podpora Q-Symphony, to zjednodušeně znamená, že pokud máte nový soundbar od Samsungu, můžete ho připojit tak, že “doplňuje” repro od tv a získáte tak teoreticky lepší zvuk než s jiným soundbarem. Neměl jsem možnost zkusit, ale jsem vůči tomu (s ohledem na zvukové schopnosti Q70A) skeptický.  Ještě doplním, že audio je klasické 2.0 (2x 10W). Tím hlavním kde se projevuje letošní audio slabost je hlasitost. Od určitého bodu (cca 65 %) hlasitost na ovladači zvyšujete, ale reálný výkon se nemění. Dalším slabým místem jsou basy. Je jasné, že interní reproduktory je nikdy neumí ztvárnit dobře, ale zde je to vyloženě bída. Co to znamená – pokud sledujete běžné televizní pořady a nemáte žádné potíže se sluchem, myslím že bude stačit. Ale v kontextu ostatní modelů je spíše slabší. Opravdu i základní soundbar nebo pár reproduktorů posune zvuk z televizoru o několik úrovní dále.

Samsung tv a sluchátka

Poslední dobou se ke mě dostalo několik dotazů na to, zda je možné k novým televizorům od Samsungu nějak připojit klasická sluchátka (případně jiné analogové audio zařízení). Samsungy totiž již pár let nemají klasický sluchátkový 3,5 mm jack. První možností je samozřejmě využít Bluetooth sluchátka. Někdo však může mít kvalitní a drahá klasická kabelová sluchátka a nová se mu nechtějí kupovat.

Tady může pomoci věcička, která se jmenuje digitálně analogový převodník (zkratka DAC). Tu propojíte skrze digitální optický audio výstup se svojí televizí a z „druhé strany“ DAC zapojíte sluchátka. DAC potřebuje napájení, takže do ní jde ještě napájecí kabel. Rozměry DAC jsou v pár centimetrech, nemusíte se bát, že by zabíral mnoho místa. A cena? Začíná na 300 – 400 Kč, s tím že jsou k dispozici i převodníky za několik tisíc. Ty jsou pro skutečně náročné posluchače. Pro většinu diváků by měl stačit přístroj okolo pětistovky. Najít je můžete třeba zde.

Je potřeba v televizoru něco upravit v nastavení? Ano, ale nejedná se o žádnou složitou operaci. U Samsungu jdete do nastavení, vyberete zvuk, dále expertní nastavení a poté něco jako „formát výstupu digitálního audia“, měl by to být hned první řádek a v něm vyberete hodnotu „PCM“. Drobnou nevýhodou je, že vám pomocí dálkového ovladače v takovém případě nepůjde upravovat hlasitost, ale to by u sluchátek nemělo moc vadit. Většinou mají regulátor hlasitosti přímo na sobě.

Alternativy

Samsung Q70T

Když pominu nové sexy ultratenké tělo, tak čistě z pohledu obrazu vlastně dostáváme to stejné co minulý rok. 100 Hz VA panel s bočním podsvícením, bez lokálního tlumení, se slušným kontrastem a průměrným jasem. Při aktuálních cenách (červenec 2021) je cena Q70A cca 28 000 Kč a cena Q70T 20 000 Kč. Tady není co řešit, ultratenké tělo za 8 000 Kč navíc bude preferovat asi jen málokdo. To kde Q70A přeci jen drobně vede je využití tv jako “monitoru” pro hráče. V tomto ohledu k drobnému zlepšení došlo, ať už se jedná o nižší dobu odezvy, nebo možnost hrát v ultraširokém poměru 21:9 nebo 32:9. K tomu nové nastavovací menu “game bar”, ve kterém jde snadno a rychle měnit nastavení tohoto typu. Dále v rámci audia podpora Q-Symphony a OTS u Q70A. V průběhu času ale cena Q70A půjde dolů a Q70T bude mizet z trhu. Takže doba, kdy bude lepší možností (a nebo jedinou) Q70A určitě nastane.

Samsung Q80T

Hlavní rozdíl je v typu podsvícení, kdy Q80T má přímé a Q70A má boční. U kontrastu to nemá až takový dopad, tam jsou jejich hodnoty srovnatelné – ačkoliv Q80T má při tmavých scénách lepší detaily. Kde je výrazně lepší je jas. Q80T se pohybuje okolo 700 nitů a to je skutečně znatelný rozdíl. To znamená lepší HDR (i když ani jedna nepodporuje Dolby Vision) u Q80T. Dále má Q80T lepší interní audio. Oba televizory mají 100 Hz panely (až na verzi o velikosti 49 palců, ale to je u Samsungu již tradicí). Vzhledově je díky letošnímu “ztenčení” asi atraktivnější letošní Q70A. Oba televizory svým určením cílí na trochu jiné publikum. Q70A je pro diváky převážně klasického vysílání, kteří chtějí tv za rozumné peníze a přitom 100 Hz panel. Q80T oproti tomu navíc přináší lepší obraz, který využijete zejména u HDR her, či filmů ve vysoké kvalitě. Škoda, že nemá podporu Dolby Vision, které využívá většina streamovacích služeb. Když přidáme do srovnání aktuální cenu, která je u obou přístrojů stejná, nedává nákup Q70A před Q80T smysl. Pochopitelně v průběhu času Q80T zmizí z trhu a cena Q70A spadne. Což situaci může změnit. Ale to bude nejdřív během podzimu 2021.

Samsung Q60A

Letošní úvodní QLED řada bude pro řadu potenciálních kupců rovněž silným lákadlem vůči Q70A. Rozdíly jsou však poměrně výrazné. Q60A má totiž jen 50 Hz panel (významný rozdíl), slabší obrazový procesor (drobný rozdíl) a nepatrně horší verzi prostorového zvuku (v praxi nepostřehnutelný rozdíl, v obou případech to není žádná sláva). Q70A vede v kontrastu i jasu. V obou případech má cca o 20 % lepší hodnoty, než nižší řada. Další zajímavou výhodou je přítomnost dvojitého televizního tuneru u Q70A, který umožní jeden pořad sledovat a jiný nahrávat. Pro hráče je u Q60A nepříjemná chybějící podpora HDMI 2.1. Co naopak zůstává na stejné úrovni je VA panel a pokrytí barevného spektra díky QLED technologii. Dále boční podsvícení bez lokálního tlumení, které je rovněž stejné pro oba modely. Q60A je za mě trochu nešťastný model. Šetřilo se na mnoha místech a proto mu na Q70A chybí opravdu hodně. Na druhou stranu pro nenáročné uživatele oproti základním LCD typu Samsung AU7172 nepřináší nic extra zajímavého a přitom má výrazně vyšší cenu. Doporučuji Q60A nekupovat a jít případně do dražší nebo levnější alternativy co má Samsung v nabídce.

LG NANO 86

Pozor na to, že LG letos nezměnila typové označení a nový modelový rok se skrývá pod přesnějším označením NANO863PA. Loňská verze měla označení NANO863NA. Některé obchody bohužel uvádí jen označení NANO86 a proto je na první pohled obtížné zjistit o kterou z uvedených verzí se jedná. Jinak se jedná o IPS panel (jen 50 palcová verze má VA panel), který má rovněž 100 Hz a 8 bitů + FRC. Pro někoho může být zajímavé, že má LG o jeden USB port víc (tedy 3 celkem). HDMI porty má čtyři a dva z nich podporují verzi 2.1 (Q70A má podporu jen u jednoho). LG má lepší zvuk, výbavu a odlišný operační systém, ten je však v kontextu rychlosti a spolehlivosti plně srovnatelný s Tizenem od Samsungu. LG má navíc podporu Dolby Vision, ale nejedná se o televizor, který by plně dokázal využít jejich možností. Která je tedy lepší? Na rovinu, obě jsou základní 100 Hz panely v nabídce. Pokud si můžete dovolit pár tisíc připlatit a koupit NANO90 nebo Q80A uděláte lépe. Pokud ne, bude hrát hlavní roli preferovaný typ panelu, ostatní rozdíly jsou spíše kosmetické a pro většinu nakupujících nebudou zásadní.

Samsung QLED TV 2021 srovnání

Q80AQ70AQ60AThe Frame 2021
Dostupné velikosti55, 65, 7555, 65, 75, 8543, 50, 55, 65, 75, 8543, 50, 55, 65, 75
Rozlišení4K (3,840 x 2,160)4K (3,840 x 2,160)4K (3,840 x 2,160)4K (3,840 x 2,160)
Barevná hloubka8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC
Typ paneluVA (55 palců nejspíše IPS) VA VA VA
Typ podsvíceníPřímé (Direct Full Array 8x)Boční (Mega Contrast)Boční (Mega Contrast)Boční (Mega Contrast)
Podsvícení (interní označení)Supreme UHD DimmingSupreme UHD DimmingSupreme UHD DimmingSupreme UHD Dimming
Obnovovací frekvence100 Hz100 Hz50 Hz100 Hz (55 palců a větší)
Ultraširoký pozorovací úhelanoneneano
Dual LEDneanoanoano
HDR (High-Dynamic Range)Quantum HDR 1500Quantum HDRQuantum HDRQuantum HDR
Obrazový procesorQuantum Processor 4KQuantum Processor 4KQuantum Processor LiteQuantum Processor 4K
Zvukový výkon60 W20 W20 W40 W
Subwooferanonenene
Konfigurace reproduktorů2.2.2 2.02.04.0
Object Tracking Soundanoano (OTS Lite)ano (OTS Lite)ano (OTS Lite)
Q-Symphonyanoano (Q-Symphony Lite)ano (Q-Symphony Lite)ano
Active Voice Amplifierano anonene
Operační systémTizenTizenTizenTizen
Wi-Fianoanoanoano
Bluetoothanoanoanoano
Bixbyanoanoanoano
Herní režimanoanoanoano
FreeSyncano (FreeSync Premium Pro)ano (FreeSync Premium Pro)ano (FreeSync Premium Pro)ano (FreeSync Premium Pro)
G-SYNCnenenene
Obraz v obraze (PiP)anoanonene
Ambient módano (Ambient Mode+)ano (Ambient Mode+)ano (Ambient Mode)ano (Ambient Mode+)
AI Upscaling
anoanoanoano
HDMI4434
USB2222
ARCanoanoanoano
eARCanoanoanoano
One Connectnenenene
Tuner2x DVB-T2CS22x DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2

Doporučené nastavení

Každá televize (i stejný model od totožného výrobce) je trochu jiná, stejně jako místnost, ve které budete tv sledovat. Proto berte toto nastavení jako inspiraci, od které se můžete odpíchnout, ne jako pevné dogma.

Pokud vám nezáleží na spotřebě a preferujete nejvyšší kvalitu obrazu za všech okolností tak zkuste:

 • Nastavení > Obecné > Nastavení Inteligentního režimu > Optimalizace jasu > vypnout
 • Nastavení > Obraz > Režim obrazu > Film
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Kontrast > 45
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Jas > 25
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Barvy > 25
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Ostrost > 0

Podporované typy souborů

Už od roku 2018 Samsung nepodporuje kodeky Xvid (video) a DTS (audio). Tento stav dále trvá. Xvid bývá typicky použit pro starší filmy, které jsou uloženy v avi souboru. Neznamená to, ale že tv nepřehraje všechny avi soubory, jen ty pro které byl použit uvedený kodek. Tyto filmy lze pořád přehrát, pokud je budete pouštět například z notebooku.

VideoAudioObrázkyTitulky
3GPAACBMPASS
ASFAIFJPEGSMI
AVI (ne Xvid)AIFFJPGSRT
FLVAPEMPOSSA
M2TSFLACPNGSUB
MKVM4ATTXT
MOVMP3TXT
MP4MPAPSB
MPEGOGG
MPGWMA
MTS
SVI
TP
TRP
TS
VOB
VRO
WEBM
WMV
Zjistit cenu

Jak si vedli další Samsung tv z roku 2021?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.3 Total Score
Hodnocení Samsung QE55Q70A

Q70A je na pomezí. Pro sledování klasického tv vysílání má až moc dobrou výbavu (škoda, že Samsung nemá v nabídce klasické LCD se s 100 Hz), ale pro náročnější diváky je zase nedostatečná. Její určení je tedy pro milovníky sportu a hráče, kteří chtějí 100 Hz televizor a mají omezený rozpočet. Příjemnou novinkou letošního roku je ultra tenké tělo televizoru, stejně jako vylepšení funkcí pro hráče. Svoje kupce si dozajista najde.

Kontrast
7
Pozorovací úhly
5
Barvy
8
Konstrukce
7.5
Dynamické scény
8
Funkce a výbava Smart tv
8
PLUSY
 • 100 Hz panel
 • Bohatá nabídka lokálních aplikací
 • Slušný obraz
 • Dvojitý tuner
 • Ultra tenké tělo
MÍNUSY
 • Slabé pozorovací úhly
 • Mizerný zvuk (i na poměry moderních tv)
 • HDR na hranici použitelnosti
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

12 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den,prosím o radu chci si koupit tv Samsung QE55Q60A a nevím jak je kvalitní a ještě prosím jaký je rozdíl mezi koncovým A a B děkuji mám ta 20 000kc.Dekuji

  • Dobrý den,

   A nebo B na konci označují rok uvedení na trh. A je rok 2021 a B je rok 2022. Na rovinu, tato tv není zrovna nejlepší volba. Není špatná, ale v dané cenové hranici můžete mít mnohem lepší. Podívejte se na Samsung QE55Q80B (100 Hz, přímé podsvícení) – nevím co přesně plánujete sledovat, ale i na klasické tv vysílání (zejména sport) je těch 100 Hz znát.

 2. Mizený zvuk! když přepnu ze standartního zvukového režimu na režim zesílení tak si myslím že je to celkem slušný zvuk! Nevím co bych ještě chtěl jiného! možná zauvažuju časem o soundbarech a podobných věcech ale já si nestěžuju vůbec 🙂 a pozorovací úhel neřeším já se na ní dívám bez pozorovacího úhlu zpříma super! 🙂

  • Dobrý den,

   zvuk i obraz jsou poměrně subjektivní disciplíny, lidé mají různé preference a hlavně zkušenosti s různými přístroji. Proto co je pro někoho skvělý zvuk či obraz, může být pro jiného stěží průměrný. Každopádně mám radost, že jste s tv spokojený 🙂 

 3. Pro mě je to televize jako lusk

 4. Můžete mi prosím doporučit televizi do 20K, která bude mít vyvážený zvuk a obraz (pozorovací úhly), než tato? Děkuji

  • Dobrý den,

   do dvaceti tisíc neseženete žádnou televizi s „lepším zvukem“. Ono ani u výrazně dražších modelů to není žádná sláva. Z tenkého těla se hutný zvuk dělá těžko. Nejlepší řešení je mít zvuk externě – soundbar nebo klidně i starší repro a zesilovač. Jinak vím, že je to nad limit ale doporučím podívat se na LG OLED55CX za cenu cca 26 000 Kč, je to výrazně lepší tv než cokoliv jiného v ceně do 30 000 Kč. A pokud vám jde vyloženě o pozorovací úhly a cenu okolo 20 000 Kč tak Samsung QE55Q80A – teď za 22, ale když počkáte spadne pod dvacet. Do vánoc určitě. Je to však IPS panel a má horší černou, nicméně lepší pozorovací úhly. VA panely s lepšími pozorovacími úhly jsou však cca 30 000 Kč více. Na rovinu, teď není ideální doba na nákup televizoru a lepší je alespoň měsíc počkat – budou lepší ceny. Samozřejmě pokud je to možné a nepotřebujete novou tv hned.

 5. Zdravím, zvažuji koupi zatím 77″ LG OLED77CX, nebo 75″ Samsung QE75Q80A. Kterou z nich by jste doporučil, případně bych se měl poohlédnout ještě po něčem dalším? Děkuji, Michal

  • Dobrý den,

   za mě máte dvě možnosti. Buď koupit LG OLED77CX která je lepší, nebo Samsung QE75Q80T který je horší, ale o 20 000 Kč levnější. Kvalitou obrazu je stejný jako Samsung QE75Q80A, ale za výrazně lepší cenu.

 6. Ve srovnání modelů píšete, že řada 70A má Supreme UHD Dimming, stejně tak řada AU9072 má UHD Dimming…

  Ale ve článku je: Co bohužel zamrzí je absence lokálního tlumení (local dimmingu).

  Vždyť to je řada 70A, nějak tomu tedy nerozumím…
  To má jako DUAL led?

  Co řady AU9000, AU8000, AU7000… Ty mají potom co?

  • Dobrý den,

   lokální tlumení je letos u Samsungu jen od Q80A výše. Supreme UHD Dimming a UHD Dimming je interní označení Samsungu, nemá žádný kontext, který by byl přímo porovnatelný s ostatními výrobci. V tabulce je díky to popisu řádku, nejasné, díky za tip opravím. A ano, Q70A má dual led.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo