Recenze televizoru Samsung QE55Q80A

Loňská Q80T byla “nejlepší” klasická 4K QLED z nabídky Samsungu. Jak možná víte, Samsung mezi své modely od letošního roku zahrnul i technologii miniLED, která má přinést další zlepšení v obrazu. Ta se objevuje v řadě QN85A a výše. Tedy těsně nad Q80A. Na to jaké budou miniLED tv a zda skutečně stojí za nákup si ještě chvíli počkáme, ale na Q80A jsem vážně zvědavý. Dokáže Q80A nahradit svého předchůdce a být opět mezi prodejními hity? Nebo s příchodem miniLED upadla v zapomnění?

Parametry

Rozlišení4K
Obnovovací frekvence100 Hz
PodsvíceníDirect
HDMI4
Průměrná doba odezvy11 ms
Local dimmingano
Zobrazovací technologieQLED
Typ paneluIPS (pravděpodobně u většiny produkce)
Podpora HDR10ano
Podpora HDR10+ano
Podpora Dolby Visionne
Podpora HLGano
Uvedení na trh2021
Barevná hloubka8 bitů + FRC
Pokrytí spektra DCI-P392 %
Pokrytí spektra Rec.202070 %
Výška70,7 cm
Šířka122,8 cm
Hloubka5,5 cm
Výška (včetně podstavce)78,3 cm
Šířka (včetně podstavce)122,8 cm
Hloubka (včetně podstavce)25,6 cm
Váha21 kg
Odhadovaná spotřeba za rok300 kWh
Duální tv tunerano
Wi-Fi2,4 i 5 Ghz
Síťový vstupano
USB (počet)2
Bluetoothano
Input lag v herním módu10 ms
zpět nahoru ↑

Vzhled

Od televizoru nečekáme že bude ozdobou domácnosti, ale spíše nenápadným funkčním doplňkem. V takovém duchu funguje i Q80A. Nemá tak tenké tělo jako Q70A (to je dáno tím, že Q70A nemá přímé podsvícení, které si nějaký prostor vždy vezme), ale má na tloušťku lehce nad 6 cm. Podstavec je skoro 8 cm vysoký, což dává prostor pro umístění soundbaru před (pod) televizor bez toho aniž by soundbar zasahoval do obrazu televizoru.

Na první pohled je to běžná moderní televize. Miniaturní černý rámeček, který splývá s displejem. Černý a jednoduchý stojan. Prostě nic zvláštního. Zpracování vypadá masivní a precizní Bohužel není všechno zlato co se třpytí a při bližším ohledání a promačkání je vidět, že se přeci jen trochu šetřilo – plast při zmáčknutí lehce vrže. Nicméně s ohledem na cenovku a určení přístroje není vzhledu a zpracování co vytknout.

Pokud jde o konektivitu, tak máme k dispozici 4 HDMI porty. Ale jen jeden z nich je typu HDMI 2.1. Na druhou stranu poskytuje všechny vymoženosti tohoto standardu. To znamená ALLM (automatické přepnutí do herního módu při zapnutí herní konzole nebo připojení počítače), VRR (variabilní obnovovací frekvence) i HFR (vysoká snímková frekvence), tedy možnost zobrazovat až 120 fps. K tomu jsou tu dva USB porty (ani jeden z nich není ve verzi 3.0), síťový vstup nebo digitální audio výstup. Jak je u Samsungu zvykem, tak není sluchátkový port.

Oficiální video pro lepší představu vzhledu a některých nových prvků ovládání:

zpět nahoru ↑

Kvalita obrazu

Hned v úvodu tu mám jednu překvapivou zprávu a to je, že Samsung u této řady (minimálně u části produkce) využívá IPS panel. Respektive jednu z jeho odnoží, která se nazývá ADS. Nabízí se dvě otázky. Co to znamená a proč tomu tak je. Odpověď na tu první je výrazně snazší. IPS panel má z principu odlišné vlastnosti než VA. Má lepší pozorovací úhly a obvykle i vyšší jas. V čem naopak ztrácí je podání černé barvy, kdy nedokáže tak dobře blokovat prosvítající světlo a díky tomu je černá spíše šedá či tmavě modrá. Odpověď na druhou otázku je těžší. S ohledem na historii značky, kdy Samsung v naprosté většině modelů poslední roky vždy využívá VA panely si myslím, že jde o následek omezení výroby v souvislosti s koronavirem. Kdy VA panelů nemusí být tolik. V takovém případě však nechápu, proč IPS panely nevyužili u některé z nižších řad. Třeba Q60A.

Velikost úhlopříčkyPravděpodobný typ panelu
55IPS
65VA
76IPS

Bohužel ze zkušenosti z minulých let vím, že pokud se v rámci jedné modelové řady objeví více typů panelů, je pravděpodobné, že se to může v průběhu času ještě změnit, respektive u jednotlivých velikostí může dojít k výskytu obou typů. To je docela nepříjemná situace. Ve fyzickém obchodě ji lze vyřešit tak, že se jdete na tv podívat. Při nákupu přes internet můžete televizi do 14 dní od nákupu vrátit, ale i tak to znamená dost práce a času.

Kde je hlavně vidět rozdíl je večerní sledování. Den je vůči neduhům IPS panelů poměrně milosrdný. Což primárně znamená nižší kontrast. Q80A má kontrast na úrovni 1 500 : 1. VA panely mají obvykle kontrast mezi 4 – 6 000 : 1. Zapnutí lokálního tlumení (local dimmingu) má na kontrast pozitivní vliv, ale dostáváme se na hodnotu cca 1 900 : 1. Při běžném sledování vypadá obraz poměrně dobře, ale jakmile se dostaneme do tmavých scén je vidět, že černá není černá ale spíše tmavě šedá.

Lokální tlumení vychází z přímého podsvícení, ale upřímně není skvělé. Má typickou nemoc “levnějších” Samsungů a tím je ztráta detailů ve tmavých scénách. Blooming není tak patrný jako u Sony LCD, ale ty mají zase právě výrazně lepší detaily při těchto typech scén. Pro jistotu ještě zopakuji co je to blooming. Představte si svítící pouliční lampu v tmavé ulici. Blooming znamená, že televizor který se snaží dobře zobrazit světlo lampy prosvítí celou oblast tak moc, že části obrazu okolo světla lampy jsou světlejší než by měly. Během herního režimu je to podobné, jen je černá ještě o něco málo světlejší. Ještě doplním že se jedná o 8 bitový panel (+ FRC). Tudíž barevné přechody nejsou na úrovni plně 10 bitového panelu. Při běžném sledování a nemožnosti srovnání s 10 bitovým panelem si nejspíš ničeho nevšimnete. Redukce šumu funguje dobře, přestože je cenou za to ztráta některých detailů. Pro opravdu náročného diváka bych doporučil podívat se přece jen o kus výše v nabídce.

Kde se naopak novému typu panelu vede dobře je maximální jas. Ten se pohybuje na úrovni 850 nitů, což je velmi slušná hodnota. Barevná jednotnost není nijak úžasná. V rozích obrazovky jsou patrné tmavší části. Highend Samsungy jsou poslední roky skvělé ve zvládání slunečních odlesků. Q80A není ten případ. Tedy, není v tom rozhodně nijak špatná. Jen není tak dobrá jako byla Q80T nebo jiné QLED televizory. Co z toho plyne? Díky vysokému jasu je tv vhodná pro slunné místnosti. Ale pořád dáva smysl řešit její umístění, protože pokud na ni bude slunce svítit přímo, na obraz to bude mít znatelný dopad.

Pokrytí barevného spektra je dlouhodobě silnou zbraní QLED. U DCI-P3 je to 92 %, Rec.2020 zhruba 70 %. Pěkné hodnoty, která společně s vysokým jasem dávají prostor pro kvalitní obraz v HDR. Zde je nutné připomenout dlouhodobou limitaci Samsungu a to je absence podpory Dolby Vision. To je v současné době velmi rozšířený formát, který přináší potenciál fantastického obrazu. Samsung podporuje základní HDR10 a pak svoji alternativu HDR10+. Ta však u filmů a seriálů nemá takovou podporu jako Dolby Vision. Zde je důležité mít na paměti že ne u všeho je rozdíl Dolby Vision vs HDR10 znatelný. U špičkové AAA produkce stojí za to mít obraz s podporou Dolby Vision. Výsledek stojí za to. Pro “běžné” HDR u neprémiového seriálu na Netflixu nebo “béčkové” hry není rozdíl nijak velký.

Panel má pochopitelně 100 Hz. Doba odezvy je 11 ms, input lag je 10 ms. Ztvárnění pohybu je dobré úrovni a příznivci sportu nebo akčních filmů budou spokojeni. Přesto musím říct, že vyšší modely od LG nebo Sony jsou v této oblasti ještě o kousek lepší. Pro zlepšení plynulosti televize využívá i BFI (Black Frame Insertion). Samsung tuto technologii nazývá LED Clear Motion. Občas je patrné lehké rozmazání, ale celkově je pohyb na solidní úrovni. Pro hráče je velmi příjemná podpora VRR a hlavně FreeSync v nejvyšší specifikaci Premium Pro.

Pozorovací úhly jsou výtečné. Na rozdíl od VA panelů, kdy docházá k vyblednutí barev už někde okolo 30 °, tak zde u něj dochází až u 45 °. Nemusí se to zdát jako mnoho, ale opak je pravdou. V případě velké místnosti a sledování ze strany je to citelné zlepšení. O něco lepší jsou jen pozorovací úhly u OLEDu.

Pro varianty s VA panelem, bude výsledné skóre a hodnoty parametrů velmi podobné loňské Q80T. Pokud přemýšlíte o těchto variantách, zkuste moji loňskou recenzi.

zpět nahoru ↑

Systém

Jedná se o Tizen (což je vlastní systém Samsungu) tentokráte ve verzi 6.0. Jde o léty ověřený, kvalitní a intuitivní systém. To znamená několik věcí. Meziroční změny jsou už několik posledních let spíše kosmetické a týkají se rozvržení nastavení, přidání nových ovládacích možností nebo organizace video služeb a televizního vysílání. Co je důležité mít na paměti je fakt, že systém je rychlý, stabilní a s minimem chyb (pádů / zaseknutí). Na druhou stranu neposkytuje tak bohaté možnosti jako AndroidTV, která pro pokročilé uživatele nabízí několik opravdu mocných možností. Daní za to, je právě trochu horší stabilita a rychlost AndroidTV.

Nabídka aplikací je poměrně bohatá. Kromě globálních služeb typu Youtube, Netflix, Amazon Prime nebo Apple TV se můžete těšit i z nabídky služeb lokální produkce. Voyo, O2TV, Kuki, Seznam televize, Mall.tv, Lepší.tv, SledovaniTv a několik dalších. V tomto ohledu je na tom Samsung opravdu skvěle. Třeba majitelé LG televizorů na nativní aplikaci pro O2TV čekají už snad pět let. A stále bez úspěchu. Za zmínku stojí i Multiview, které přináší možnost sledovat současně tv a v další části obrazovky pak zrcadlit displej svého telefonu. Jako teoreticky je to zajímavé, ale zda pro to najdete praktické využití musíte zvážit sami. Já třeba ne.

Dálkové ovládání má malý solární panel. Vtipná věc, je že je na zadní straně. Chápu, že z pohledu designu je to pochopitelné, ale z pohledu praktičnosti to smysl nedává. Aby fungoval a ovladač se skrze něj dobíjel, musíte ho mít aspoň čas od času otočený vzhůru nohama. Naštěstí lze tuhle hru na ekologii vyřešit za pomoci USB-C kabelu, kterým lze ovladač nabít. Za to si Samsung zaslouží pochvalu a osobně mi to dává mnohem větší smysl než dobíjení skrze solární panel. Ještě doplním že USB-C kabel není součástí balení, ale většina domácností ho doma mít bude.

Pro ovládání televizoru je možné využít i hlasové asistenty. Ty od Googlu nebo Amazonu v našich krajích příliš rozšířeny nejsou, ale Samsung má v nabídce i vlastního integrovaného asistenta, kterému říká Bixby. Ten přijímá povely v hlavních světových jazycích (takže ten náš budete hledat marně). Ale i s průměrnou znalostí a výslovností angličtiny, ho lze používat. Nelze ho používat pro ovládání aplikací (např. hledání na Youtube), ale dobře dokáže posloužit při ovládání televizoru “set contrast to 80”, “change input to HDMI 3”, “set game mode” atd… Další možností ovládání je mobilní aplikace a pro případy nouze je pod logem Samsungu v prostřední části obrazovky ukryto fyzické tlačítko které dokáže tv vypnout/zapnout, měnit hlasitost a programy – podle typu a délky stisku. 

Dobrou zprávou je, že i tato tv má dvojitý tuner. Co to znamená? Můžete jeden pořad sledovat a jiný nahrávat. V případě, že tv nemá dvojitý tuner je možné nahrávat jen ten pořad, který právě sledujete.

Energetický štítek

U energetického štítku vás může zarazit vysoká hodnota G. Neděste se. V letošním roce došlo ke změně škály u energetických štítků. A de facto všechny současné televizory mají třídu G nebo F. Reálná spotřeba hodně závisí od nastavení jasu a dalších možností obrazu. Osobně bych počítal s nějakými 150 kWh za 1 000 hodin. Pokud sledujete televizi v průměru cca 5 hodin denně, bude se jednat o roční spotřebu zhruba 300 kWh. Celková částka závisí na vaší ceně za elektřinu, ale když budu brát v potaz cenu 5 Kč za kWh, tak za provoz televizoru dáte ročně zhruba 1 500 Kč.

zpět nahoru ↑

Zvuk

Je na poměry plochých televizorů slušný. Mohutnější tělo televizoru s přímým podsvícením přeci jen dává prostor pro nějaké audio. Ono se také jedná o první tv z letošní nabídky, která nabízí víc než jen základních 20 W (2 x 10). Zde je celkový zvukový výkon na úrovni 60 W a jedná se o sestavu 2.2.2. Jde také o první model který má podporu plné verze Object Tracking Sound – lepšího prostorového zvuku (nečekejte zázraky, ale lepší to je) a Q-Symphony. To znamená, že po připojení vhodného soundbaru nenahradí soundbar plně tv reproduktory, ale dojde k jejich současnému využití. Neměl jsem tu čest vyzkoušet, ale ze zahraničních testů to vypadá, že to funguje poměrně slušně.

Basy z repra televizoru nejsou na vysoké úrovni, ale pro nenáročného diváka může zvuk stačit. Zřetelnost dialogů dobrá, drobné zkreslení je slyšet až při opravdu vysoké hlasitosti. Z výbavy je tu pochopitelně ARC i eARC, a pár vlastností typu Q-Symphony, které umožňují plně využít nové Samsung soundbary. Obecně platí, že soundbar nebo externí retro vždy posunou zvuk televizoru o kus dále.

Samsung tv a sluchátka

Poslední dobou se ke mě dostalo několik dotazů na to, zda je možné k novým televizorům od Samsungu nějak připojit klasická sluchátka (případně jiné analogové audio zařízení). Samsungy totiž již pár let nemají klasický sluchátkový 3,5 mm jack. První možností je samozřejmě využít Bluetooth sluchátka. Někdo však může mít kvalitní a drahá klasická kabelová sluchátka a nová se mu nechtějí kupovat.

Tady může pomoci věcička, která se jmenuje digitálně analogový převodník (zkratka DAC). Tu propojíte skrze digitální optický audio výstup se svojí televizí a z „druhé strany“ DAC zapojíte sluchátka. DAC potřebuje napájení, takže do ní jde ještě napájecí kabel. Rozměry DAC jsou v pár centimetrech, nemusíte se bát, že by zabíral mnoho místa. A cena? Začíná na 300 – 400 Kč, s tím že jsou k dispozici i převodníky za několik tisíc. Ty jsou pro skutečně náročné posluchače. Pro většinu diváků by měl stačit přístroj okolo pětistovky. Najít je můžete třeba zde.

Je potřeba v televizoru něco upravit v nastavení? Ano, ale nejedná se o žádnou složitou operaci. U Samsungu jdete do nastavení, vyberete zvuk, dále expertní nastavení a poté něco jako „formát výstupu digitálního audia“, měl by to být hned první řádek a v něm vyberete hodnotu „PCM“. Drobnou nevýhodou je, že vám pomocí dálkového ovladače v takovém případě nepůjde upravovat hlasitost, ale to by u sluchátek nemělo moc vadit. Většinou mají regulátor hlasitosti přímo na sobě.

zpět nahoru ↑

Alternativy

Sony X90J

100 Hz VA panel přináší oproti Samsungu navíc podporu Dolby Vision a bude pravděpodobně zajímavější pro filmové diváky. V neprospěch hraje (v porovnání se Samsungem) o něco vyšší cena a také horší schopnosti z pohledu televize pro hráče. Na rozdíl od Samsungu ani LG nemá FreeSync Premium Pro. Dalším mínusem stejného typu je podpora základního VRR – ta má přijít v budoucím updatu a někteří z nás si moc dobře pamatují, že Sony toto říkalo i u loňského modelu. A trvalo jí skoro rok než svoje sliby naplnila. Ale zase má dva HDMI 2.1 porty. Takže pokud máte dvě nové herní konzole, můžete je obě mít současně připojeny skrze HDMI 2.1 porty. Závěrem chci říct, že pokud to s hraním myslíte vážněji Sony se vyhněte. V tomto ohledu je na chvostu peletonu. Naopak, pokud jste milovníci filmů, tak (při správné ceně) jde o slušnou volbu.

LG Nano90

LG oproti předchozí generaci (2020) nejen že nezměnilo název televizoru, ale skoro totožná zůstala i jeho specifikace. Z toho důvodu je jasné, že dokud bude dostupná dává nákup verze z roku 2020 větší smysl, protože má výrazně nižší cenu. Jinak se jedná o 100 Hz IPS panel. IPS panel dává z principu jiné výhody než nevýhody než klasický VA. Zjednodušeně lze říct, že IPS je vhodnější pro sledování ve dne a také má lepší pozorovací úhly, takže se hodí do velkých místností. Oproti tomu VA má lepší podání černé (u IPS může mít tmavě modrý nebo šedý nádech). Dalším faktorem který hraje pro pořízení NANO90 je antireflexní vrstva. Díky ní si dokáže lépe poradit s odlesky slunečního světla při sledování televizoru. Stejně jako předchozí Sony má dva HDMI 2.1 porty. LG NANO je zajímavou alternativou pokud většinu času sledujete tv ve dne a potřebujete se vypořádat se slunečními odlesky. V naprosté většině ostatních případů je Samsung nebo Sony lepší volbou.

Samsung Q80T

Ve všech úhlopříčkách VA panel, to je asi ten hlavní rozdíl který starší Q80T má. To znamená, že má (v těch úhlopříčkách kde má Q80A IPS panel) výrazně lepší černou a menší problémy s bloomingem a cloudingem. Naopak Q80A vede v maximálním jasu, kde dosahuje cca o 20 % větších hodnot než Q80T. V pokrytí barevného spektra jsou na velmi obdobné úrovni. V obou případech se rovněž jedná o panel typu 8 bit + FRC. Barevné přechody tedy nejsou zcela dokonalé, ale v běžném provozu se musíte hodně pozorně koukat, aby nedokonalosti byli vidět. Q80T má kupodivu výrazně lepší i zvládání slunečních odlesků. Když to shrnu, tak Q80T je v mnoha ohledech lepší televize a její následník je v kontextu svého předchůdce lehké zklamání. Ona mnohé naznačuje i cena, která je u obou modelů v tuto chvíli skoro totožná. V případech kdy jsou oba televizory rovnocené, je cena novějšího modelu většinou o několik desítek procent vyšší. Kdybych měl Q80A někomu doporučit, tak nejspíš hráčům, kteří u televize tráví většinu času přes den. Pro náročné filmové diváky vhodná není, pro ty nenáročné je naopak zbytečně drahá a stejně dobře poslouží nějaký základní model z AU série.

LG BX

Přemýšlíte proč srovnávám s OLEDem od LG? Ten důvod je prostý, cena. LG 55BX lze totiž pořídit za příjemných 22 000 Kč, což je cena za kterou je nyní i Samsung 80A. OLED nabídne dokonalou černou, srovnatelnou výbavu a vlastnosti pro hráče. Kde LG BX ztrácí je maximální jas a trochu slabší obrazový procesor (tam je rozdíl skutečně nepatrný). Celkově je BX výrazně lepší televizor a cena okolo 20 000 Kč je za něj fantastická. Jedinou znatelnou nevýhodou je právě nižší jas. Nedoporučoval bych využití LG BX ve dne za plného světla (bez možnosti stínění – žaluzie / závěsy). V rámci férovosti musím uvést že u OLEDu teoreticky hrozí riziko vypálení statického obrazu (logo televizní stanice, zapauzované menu hry). V praxi se jsem se za posledních několik let s žádným případem nesetkal. Výrobci se proti tomu účinně brání snižováním jasu a dalšími technickými finesami.

zpět nahoru ↑

Samsung QLED TV 2021 srovnání

Q80AQ70AQ60AThe Frame 2021
Dostupné velikosti55, 65, 7555, 65, 75, 8543, 50, 55, 65, 75, 8543, 50, 55, 65, 75
Rozlišení4K (3,840 x 2,160)4K (3,840 x 2,160)4K (3,840 x 2,160)4K (3,840 x 2,160)
Barevná hloubka8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC8 bitů + FRC
Typ paneluVA (55 palců nejspíše IPS) VA VA VA
Typ podsvíceníPřímé (Direct Full Array 8x)Boční (Mega Contrast)Boční (Mega Contrast)Boční (Mega Contrast)
Podsvícení (interní označení)Supreme UHD DimmingSupreme UHD DimmingSupreme UHD DimmingSupreme UHD Dimming
Obnovovací frekvence100 Hz100 Hz50 Hz100 Hz (55 palců a větší)
Ultraširoký pozorovací úhelanoneneano
Dual LEDneanoanoano
HDR (High-Dynamic Range)Quantum HDR 1500Quantum HDRQuantum HDRQuantum HDR
Obrazový procesorQuantum Processor 4KQuantum Processor 4KQuantum Processor LiteQuantum Processor 4K
Zvukový výkon60 W20 W20 W40 W
Subwooferanonenene
Konfigurace reproduktorů2.2.2 2.02.04.0
Object Tracking Soundanoano (OTS Lite)ano (OTS Lite)ano (OTS Lite)
Q-Symphonyanoano (Q-Symphony Lite)ano (Q-Symphony Lite)ano
Active Voice Amplifierano anonene
Operační systémTizenTizenTizenTizen
Wi-Fianoanoanoano
Bluetoothanoanoanoano
Bixbyanoanoanoano
Herní režimanoanoanoano
FreeSyncano (FreeSync Premium Pro)ano (FreeSync Premium Pro)ano (FreeSync Premium Pro)ano (FreeSync Premium Pro)
G-SYNCnenenene
Obraz v obraze (PiP)anoanonene
Ambient módano (Ambient Mode+)ano (Ambient Mode+)ano (Ambient Mode)ano (Ambient Mode+)
AI Upscaling
anoanoanoano
HDMI4434
USB2222
ARCanoanoanoano
eARCanoanoanoano
One Connectnenenene
Tuner2x DVB-T2CS22x DVB-T2CS2DVB-T2CS2DVB-T2CS2
zpět nahoru ↑

Doporučené nastavení

Každá televize (i stejný model od totožného výrobce) je trochu jiná, stejně jako místnost, ve které budete tv sledovat. Proto berte toto nastavení jako inspiraci, od které se můžete odpíchnout, ne jako pevné dogma.

Pokud vám nezáleží na spotřebě a preferujete nejvyšší kvalitu obrazu za všech okolností tak zkuste:

 • Nastavení > Obecné > Nastavení Inteligentního režimu > Optimalizace jasu > vypnout
 • Nastavení > Obraz > Režim obrazu > Film
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Kontrast > 45
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Jas > 25
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Barvy > 25
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Ostrost > 0
zpět nahoru ↑

Podporované typy souborů

Už od roku 2018 Samsung nepodporuje kodeky Xvid (video) a DTS (audio). Tento stav dále trvá. Xvid bývá typicky použit pro starší filmy, které jsou uloženy v avi souboru. Neznamená to, ale že tv nepřehraje všechny avi soubory, jen ty pro které byl použit uvedený kodek. Tyto filmy lze pořád přehrát, pokud je budete pouštět například z notebooku.

VideoAudioObrázkyTitulky
3GPAACBMPASS
ASFAIFJPEGSMI
AVI (ne Xvid)AIFFJPGSRT
FLVAPEMPOSSA
M2TSFLACPNGSUB
MKVM4ATTXT
MOVMP3TXT
MP4MPAPSB
MPEGOGG
MPGWMA
MTS
SVI
TP
TRP
TS
VOB
VRO
WEBM
WMV
Zjistit cenu

Jak si vedli LG tv v testu?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.3 Total Score
Hodnocení Samsung QE55Q80A

Pro mě osobně je letošní model oproti předchozímu roku lehké zklamání. Tím hlavním důvodem je použití IPS panelu. Respektive ještě víc mě mrzí, že u jednotlivých velikostí jsou použity různé typy panelů. Nejspíše to znamená i fakt, že různé typy panelů mohou být u stejné velikosti. Na druhou stranu to neznamená, že je Q80A špatné televize. Naopak. Pro použití vyloženě ve dne, případně pro nenáročného diváka není vůbec špatné. Nicméně pro nenáročného diváka je Q80A poměrně drahá a naopak pro náročného filmového diváka je limitace IPS panelem vysoká a budou se dívat nejspíše jinde. Tím pádem je cílovka menší než loni. Až spadne cena k 20 000 Kč, může to být zajímavá koupě.

Kontrast
4.5
Pozorovací úhly
8
Barvy
7.5
Konstrukce
8
Funkce a výbava smart tv
8.5
Dynamické scény
8.5
PLUSY
 • Vysoký jas
 • Pozorovací úhly
 • HDMI 2.1 (včetně 120 FPS při 4K)
 • Stabilní a rychlý systém
MÍNUSY
 • Horší kontrast
 • Zmatky u typu panelů - jsou různé typy u různých velikostí a je pravděpodobné, že může být různý typ i u jedné velikosti
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den, můžete udělat i recenze televizorů značek TCL QLED C725 a C728?

  • Dobrý den,

   k TCL nemám přímý přístup, ale věřím že se k C725 v následujících měsících dostanu.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo