Recenze Samsung QE55Q80R a Samsung QE55Q85R

Jak už možná víte, je letos QLED řada od Samsungu ještě nabitější a patří do ní i tento kousek, od kterého jsou poměrně vysoká očekávání. A to díky jeho papírovým parametrům a dobrým zkušenostem s jeho předchůdcem. Čistě z pohledu ceny a toho co za ni dostanete, vypadá Q80R jako jeden z těch zajímavějších Samsungů letošní QLED řady. Stále ale musíte brát v potaz, že na naše poměrů je jeho cena relativně vysoká. Společně se podíváme na jednotlivé oblasti tohoto televizoru a na závěr ho srovnáme s jeho předchůdcem, Samsungem Q8FN. Zároveň tu máme Q85R, která také vychází z loňského Q8FN a od Q80R se liší minimálně. I na ni se v článku dostane.

Parametry

Rozlišení4K
Obnovovací frekvence100 Hz
PodsvíceníDirect
HDMI4
Průměrná doba odezvy10 ms
Local dimmingano
Zobrazovací technologieQLED
Typ paneluVA
Podpora HDR10ano
Podpora Dolby Visionne
Podpora HLGano
Uvedení na trh2019
Barevná hloubka10 bitů
Pokrytí spektra DCI-P394 %
Pokrytí spektra Rec.202074 %
Výška70,8 cm
Šířka123 cm
Hloubka6,2 cm
Výška (včetně podstavce)79,3 cm
Šířka (včetně podstavce)123 cm
Hloubka (včetně podstavce)23,8 cm
Váha20,9 kg
Odhadovaná spotřeba za rok218 kWh
Wi-Fi2,4 i 5 Ghz
Síťový vstupano
USB (počet)2
Bluetoothano
Input lag v herním módu14 ms
zpět nahoru ↑

Design

Protože se jedná o v hierarchii docela vysoko postavený model, tak tomu odpovídá i jeho zpracování. Rámeček okolo displeje je skutečně nepatrný (1 cm) a jeho hrany nejsou moc ostré. Na první pohled vypadá jako nedávno hodnocená Q70R, ale odlišuje je od sebe rámeček a tvar podstavce. Když ji budete vybalovat z krabice, tak ty popruhy, kterýma je krabice „spoutaná“ rozstřihněte, až když ji budete mít u místa instalace. Po jejich přestřihnutí krabice nedrží pohromadě a špatně se s ní manipuluje. Montáž je snadná, ale pokud by si někdo nebyl jistý, tak podrobný obrázkový návod pomůže. Když budete odstraňovat ochrannou fólii z displeje, tak v levém horním rohu je takový modrý trojúhelník, za něj fólii chytněte a půjde sundat snadno.

Tloušťka displeje není tak dech beroucí jako u OLEDů, ale něco málo nad šest centimetrů nikoho neurazí a při montáži na zeď musí vypadat velice dobře. Jako snad každý rok i letos došlo ke změně tvaru stojanu, na kterém je tv umístěna. Zatímco v předešlé generaci tvořili stojan dvě nohy, které „vybíhali“ z centrální části směrem kupředu, tak dnes tu máme stojan s vodorovně pojatou spodní částí. Rozdíl primárně v estetice a dále také v hmotnosti stojanu, která letos o cca 1 kg menší. Přesto svoji úlohu plní stále dobře (díky tomu, že je výrazně širší) a obrazovka je stabilní. Díky novému tvaru podstavce před něj není žádný problém umístit i poměrně masivní soundbar.

Celkově je kvalita zpracování velmi podobná Q70R. Kostra přístroje je pevná, nic nevrže a slibuje v tomto ohledu solidní výdrž. Mimochodem nemá One Connect box, který mají dvě vyšší modelové řady. Jedná se vlastně o hub, do kterého zapojíte všechny ostatní kabely včetně napájecího a do tv pak vede z hubu právě jeden kabel. Hlavní přínos je estetický, ale i u Q80R to lze řešit. Zadní nožky podstavce jsou duté a je možné v nich vést pár kabelů, které tak nejsou vidět a neruší. Pokud však využíváte větší množství HDMI portů, k tomu připojení k internetu přes kabel a externí disk skrze USB, tak se vám tam všechny nevejdou.

zpět nahoru ↑

Systém

Při prvním spuštění televizoru vás čeká přehledný průvodce, ve kterém provedete nastavení přístroje. První je výběr jazyka (na obrazovce se zobrazí jakými tlačítky na ovladači provádíte volbu, takže se není jak ztratit), poté se vás tv snaží přesvědčit ke stažení aplikace do vašeho telefonu (nemusíte, pokud nechcete), dále se dostanete na obrazovku, kde vidíte které zařízení máte připojeny na jednotlivých HDMI portech, poté si můžete nastavit „inteligentní mód“ ve kterém tv přizpůsobuje jas a hlasitost okolnímu prostředí. Pokud jako já nejste fanoušek automatického nastavování, tak lze tento krok přeskočit a nastavit internetové připojení. Nastavení končí personalizací smart hubu (domovskou obrazovkou televizoru) a testem funkčnosti dálkového ovládání.

Nabídka vstupů je poměrně bohatá. 4 HDMI porty by měli stačit i těm nejnáročnějším uživatelům. K tomu 2x USB, 1x vstup pro digitální optický kabel, anténní vstup a port pro klasický síťový kabel. Přístupné jsou ze zadní strany přístroje a jsou vyústěny do strany. Při montáži na stěnu je potřeba dávka štěstí nebo šikovnosti k zasunutí kabelu do správné zdířky. Tento problém výborně řeší Q85R a Q90R pomocí one connect boxu. O letošní verzi Tizenu jsem psal už několikrát. Komu by tedy nestačilo shrnutí, že se stále jedná o rychlý (od stisknutí tlačítka pro spuštění, po zobrazení domovské stránky je to 4-5 sekund), přehledný a snadno se používající systém, tak víc informací najde v recenzi Q90R nebo Q60R. V obou recenzích se dozvíte i podrobnější informace o ambient módu, který displej tv dokáže využít jako místo pro promítání fotografií, či zobrazení vašeho oblíbeného obrazu.

Ovladač klasický jednoduchý (cca 12 tlačítek) od Samsungu a plastový, podporuje hlasového asistenta Bixby. Ten bohužel nemluví a nerozumí česky, takže bez znalosti některého z hlavních cizích jazyků si ho neužijete. Kromě ovladače je možné tv ovládat přes aplikaci v mobilním telefonu nebo v případě nouze využít fyzická tlačítka pod nápisem Samsung na displeji. Ty umožňují jen základní ovládaní typu vypnutí přístroje, změny programu nebo hlasitosti.

zpět nahoru ↑

Kvalita obrazu

To, že se jedná o tv s 4K rozlišením dnes už nikoho nepřekvapí. Co by některé ze čtenářů překvapit mohlo je technologie Ultra Viewing Angle. To je ta stejná, která je použita u vrcholného modelu Q90R. A co, že to přináší? Výrazné zlepšení pozorovacích úhlů. Což je odvěká slabina VA panelů, kterými je vybavena i tato řada obrazovek (10 bitová). Jak už to v životě bývá, vždy je to něco za něco. Lepší pozorovací úhly mají za následek snížení kontrastního poměru. Ten stále patří k výraznému nadprůměru. Dle informací z jednotlivých měření u různých kusů se pohybují od 3 000 – 4 000 : 1 přirozeně a se zapnutím lokálním tlumením se objevují hodnoty blížící se 6 000 : 1. Celkově jsou pozorovací úhly výrazně lepší než to na co jste zvyklí na VA, ale k IPS jim přece jen kousek chybí. Pro naprostou většinu případů domácího použití jsou však naprosto dostatečné.

Za mě je krok Samsung dobrou volbou. Ano, může mu utéct část potenciálních kupců, kteří chtějí maximální kontrastní poměr, ale na druhou stranu tím cílí na mnohem větší skupinu. A tou jsou lidé, kteří sledují tv pod větším úhlem (velký pokoj, hodně lidí, sledování tv z kuchyně při vaření atd…) a ti doteď museli váhat mezi IPS panelem, který dával dobré pozorovací úhly a VA panelem, který dobré pozorovací úhly neměl, ale zato měl lepší černou. Pro tyto uživatele bude nyní Samsung s Ultra Viewing Angle preferovanou volbou. Teda jen pro ty, kteří si ho mohou dovolit. Samsung je totiž dává jen do vyšších QLED řad a tam jsou cenovky hodně vysoké. Věřím, že v příštích pár letech se dostanou i do levnějších modelů a budou tak dostupnou pro širší veřejnost.

Uvedené hodnoty kontrastního poměru jsou hodně blízko těm, kterých dosahuje Q90R. Je vidět, že základ obou přístrojů je velmi podobný a nejvyšší model má „jen pár“ funkcí navíc. Ale k tomu se ještě dostaneme v závěru článku. Samozřejmostí je funkce lokálního tlumení a také přímé podsvícení. Celkový počet zón pro lokální tlumení by měl být nižší než u Q90R. Zdá se, že by to mělo být 160 zón u 55Q80R a 240 zón u 65Q80R. Pořád jde o poměrně vysoké číslo. Oproti Q70R je v kvalitě lokálního tlumení vidět pokrok, ale na Q90R přeci jen ještě kousek chybí. Podobně lze hodnotit i hodnotu maximálního možného jasu. Opět dle očekávání patří mezi dva předtím zmiňované přístroje, ale s tím rozdílem, že je tentokrát výrazně blíže Q70R a Q90R je o velký kus vepředu. Samsung se ve svých propagačních materiálech chlubí, že řada Q90R dosahuje až 2 000 nitů, zatímco níže postavené QLEDy mají „jen“ až 1 500. Obě tyto hodnoty jsou spíše teoretické, ale ilustrují jaký je mezi nimi rozdíl. Z pohledu HDR se jedná o vhodnou televizi, přestože excelentních výsledků Q90R nedosahuje.

Zvládání pohybových scén, respektive vhodnost pro hraní (ať už konzole nebo skrze připojený počítač) je jednou z nejsilnějších zbraní letošních QLEDů. Potvrzuje se to i tady. Input lag na úrovni 14 ms a doba odezvy 10 ms hovoří jasně. Stisknutí tlačítka na herním ovladači se skoro instantně projeví na displeji. Zobrazovací panel pracuje na frekvenci 100 Hz. To už je v této cenové kategorii tak nějak očekáváno. Ideální televize pro sledování letošního mistrovství světa v hokeji nebo na hraní akčních her. Upscalling (převod z nižšího rozlišení do vyššího, typicky když sledujete televizní vysílání v HD nebo dokonce neHD) je na dobré úrovni, moderní algoritmy toho dokáží skutečně hodně. Nový Samsung Quantum 4K procesor (který vychází z čipu použitého v 8K Q900R), ale zázraky stále neumí a když si na velkém displeji pustíte video v nízkém rozlišení, tak pochopitelně není tak čisté a plné detailů jako u fullHD nebo 4K videa. Přijde mi, že je trochu agresivnější než obrazové procesory třeba u Sony nebo Philipsu a v zájmu toho, aby objekty byly ostřejší a detailnější, občas vyplodí trochu nepřirozené detaily. Při běžném sledování si nejspíš ničeho nevšimnete.

Podání černé je na výtečné úrovni, výsledkem je jednolitá černá plocha bez znatelných světlejších bodů. Dokonalá čerň OLEDů je z principu technologie ještě o kus dále, ale když nebudete mít oba přístroje pro srovnání vedle sebe, tak budete těžko hledat rozdíl. V nadprůměrných hodnotách je i barevný rozsah. U DCI P3 spektra je průměr okolo 94%, u Rec 2020 74%. Což jsou obdobné výsledky, jakých dosáhlo i Q90R. Velmi dobře je vyřešeno i zvládání slunečných odlesků. I v místnosti, kdy je de facto celá jedna stěna tvořena okny (na jih) není se sledováním během dne problém. Samozřejmě, pokud sledujete temnější scény nebo chcete mít věrnější barvy, tak je vždy lepší místnost zatemnit.

zpět nahoru ↑

Zvuk

Tento odstavec je u většiny recenzí skoro stejný a ani dnešek není výjimkou. Na ploché televizory je podání zvuku, čistota při vyšší hlasitosti i basy poměrně slušné. Ostudu vám neudělá, ale jako vždy (a zvlášť při takové ceně televizoru) dává mnohem větší smysl externí reproduktory nebo soundbar. Tak tomu bude nejspíš vždycky. Pokud však nejste fanoušci hlasitých výbuchů, nebo extra čistého poslechu hudby, z toho co Q80R dokáže zahrát, zklamáni nebudete.

zpět nahoru ↑

Doporučené nastavení

Každá televize (i stejný model od totožného výrobce) je trochu jiná, stejně jako místnost, ve které budete tv sledovat. Proto berte toto nastavení jako inspiraci, od které se můžete odpíchnout, ne jako pevné dogma.

Pokud vám nezáleží na spotřebě a preferujete nejvyšší kvalitu obrazu za všech okolností tak doporučuji u :

 • Nastavení > Obecné > Eko řešení > …Všechno povypínat.
 • Nastavení > Obecné > Nastavení Inteligentního režimu > Adaptivní jas > vypnout
 • Nastavení > Obraz > Režim obrazu > Film
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Kontrast > 40
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Jas > 0
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Ostrost > 0
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Barvy > 25
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Podsvícení > 30
zpět nahoru ↑

Podporované typy souborů

Už od roku 2018 Samsung nepodporuje kodeky Xvid (video) a DTS (audio). Tento stav dále trvá. Xvid bývá typicky použit pro starší filmy, které jsou uloženy v avi souboru. Neznamená to, ale že tv nepřehraje všechny avi soubory, jen ty pro které byl použit uvedený kodek.

VideoAudioObrázkyTitulky
3GPAACBMPASS
ASFAIFJPEGSMI
AVI (ne Xvid)AIFFJPGSRT
FLVAPEDFOSSA
M2TSFLACPNGSUB
MKVM4ATTXT
MOVMIDTXT
MP4MIDIXML
MPEGMP3
MPGMPA
MTSOGG
RMVBWAV
SVIWMA
TP
TRP
TS
VOB
VRO
WEBM
WMV
zpět nahoru ↑

„Recenze“ Samsung QE55Q85R

Tento model se prodává v Evropě, v USA ani Kanadě dostupný není. Nevím co k tomu Samsung vedlo, ale z pohledu výbavy a kvality obrazu je na tom skoro úplně stejně jako Q80R, rozdíly jsou naprosto miniaturní. Možná se divíte, proč tento model nemá samostatnou recenzi. Věc se má tak, že by byla z 99% stejná jako tato. A to není zábava ani psát, ani číst. Takže popis a hodnocení Q85R nechám jako součást této recenze.

Pár rozdílů zde přeci jen je, týkající se primárně vzhledu. Tím prvním znakem jak je od sebe můžete rozeznat je lehce jiný tvar podstavce. Q85R má uprostřed nohou podstavce lehkou mezeru, Q80R je bez mezery. Rovněž je odlišný dálkový ovladač (barva a materiál, ovládací tlačítka zůstávají stejné). Rozměry bez podstavce jsou u obou naprosto identické, pokud bereme v potaz i podstavec, tak je Q80R o necelý centimetr vyšší a o skoro 7 cm hlubší. Rozdíl je i v počtu USB. Q85R má 3 porty, Q80R jen 2.

Teoretický rozdíl je i z pohledu zvuku. Celkový výkon je v obou případech 40W. Ale konfigurace reproduktorů je 2.2 u Q85R a 4.1 u Q80R. Výsledek je v obou případech stejný, víc parády uděláte s externím zvukovým zařízením. Jediným rozdílem, který se týká kvality obrazu je větší počet stmívacích zón u podsvícení u Q85R. Vliv na kvalitu obrazu je však skoro neznatelný. Ve specifikacích od Samsungu ten rozdíl vidíte jako Local Dimming (lokální tlumení), kdy Q80R má „Direct Full Array“ a Q85R má „Direct Full Array Plus“.

Dalším a pro někoho mnohem důležitějším rozdílem je one connect box. Q80R ho nemá, Q85R ho má. Co to znamená? Pokud chcete mít umístěnu tv přímo na zdi, může to být zásadní důvod pro koupi modelu s tímto hubem. K dispozici je pět metrů dlouhý kabel, který spojuje one connect a televizor. Je skutečně tenký a nenápadný. Nic dalšího nepotřebujete. Postará se o napájení i přenos všech potřebných informací. Vše ostatní připojíte do one connect box. Připojování či odpojování dalších zařízení tak je výrazně snazší a nemusíte se snažit trefit do úzké mezery mezi zdí a televizorem. Pro koho by bylo pět metrů málo, tak jde dokoupit delší kabel. Tuším, že má 15 metrů.

Dejme tomu, že váháte mezi nákupem Q80R a Q85R, která z nich dává větší smysl? Q85R stojí v době uvedení o cca 5 tisíc víc (u 55 palců), což není málo. Za mě jediný důvod proč uvažovat o Q85R je, když chcete one connect hub. Ostatní rozdíly budou pro většinu uživatelů nepodstatné. Samozřejmě, pokud by se v průběhu času dostala cena Q85R pod Q80R, situace se změní a preferovaným nákupem se stává ta první.

zpět nahoru ↑

Srovnání s loňským předchůdcem Samsung Q8FN

Zatímco Q6FN a Q7FN za mě nebyli příliš podařené přístroje (čistě z pohledu ceny a výkonu existovali lepší volby), tak Q8FN už byla jiné kafe. Trochu dražší, ale za svoje peníze dostanete vynikající přístroj s výtečným obrazem. Jak si vůči němu stojí jeho nástupce? Jak už tušíte po přečtení předchozích odstavců i letos se tento model Samsungu povedl. Co se týče rozdílů, tak kromě drobných odlišností ve vzhledu (klasika v podobě nožky stojanu) máme nově podporu hlasových asistentů od Googlu a Amazonu (což nejspíš mnoho uživatelů v našich končinách neocení). Nová verze operačního systému Tizen, kde jsou však změny skutečně jen nepatrné.

Technologie podsvícení je stále na principu Direct LED. Letos se ve specifikaci můžete setkat s názvem Direct Full Array 8X³ a loni to bylo Full Array Backlight. Žádnou dramatickou evoluci nečekejte, za mě je to pořád to stejné, spíše se jedná o snahu zaujmout zákazníka zajímavým názvem. Podobně je na tom popis technologie HDR. Letos Quantum HDR 12X⁸, loni Q HDR Elite. Nějaké drobné rozdíly jsou možná na softwarové úrovni, ale na dojem ze zpracování obrazu nemají vliv. Což neberu jako negativum, obraz je pořád výborný. Berte to jako informaci jak neskočit na lep aktivním prodejcům, kteří vám budou tvrdit, jak jsou nyní tyto technologie výrazně lepší. Zásadní výhodou na straně Q80R může být pro některé technologie Ultra Viewing Angle, díky které má výrazně lepší pozorovací úhly. Pokud však sedíte přímo před obrazovkou, tak vám výhody nové technologie mnoho nepřinesou.

A když vezmeme v potaz cenu Q8FN a Q80R? V době psaní tohoto článku, tj. v první polovině května 2019 spadla cena Q8FN na neskutečných 30 000 Kč. Myšleno za 55 palců velký displej. Za ty peníze je to mega výhodná koupě. Q80R má startovací cenu na 55 000 Kč. Za těchto podmínek nemá smysl řešit nákup Q80R (pokud nechcete lepší pozorovací úhly), když je skoro stejná Q8FN o více než 20 000 Kč levnější. Osobně mi přijde smysluplný rozdíl tak 3 – 5 000 ve prospěch Q8FN. Jakmile budou jejich ceny u sebe blíže, tak bych doporučoval koupi novějšího Samsung Q80R.

EDIT: doplněno 18.5.2019. Zdá se, že skladové zásoby Q8FN docházejí a v nabídce ho má již jen pár obchodů s tím, že ceny jsou přes 50 000 Kč. Teoreticky může cena někde v rámci výprodeje ještě spadnout, ale moc bych s tím nepočítal. Pokud novou tv nepotřebujete nutně, s nákupem Q80R bych počkal minimálně do podzimu, kdy očekávám pokles ceny o cca 10 000 Kč.

Zjistit cenu zpět nahoru ↑

Přehled Samsung tv pro rok 2019

V nejlevnějším segmentu klasických 4K LCD nám letos Samsung představuje 3 řady. Základní RU71xx, prohnutou RU73xx, dále RU74xx a RU80xx.

Dále už jsou jen Quantum Dots displeje. Ty se letos ve 4K rozlišení skrývají pod číselným označením Q60R, Q70R, Q80R, Q85R a Q90R. Po nich následuje vrcholná edice s 8K rozlišením a typovým označením Q950R (nástupce předchozí řady Q900R).

Dostupné velikosti

Samsung RU71xx (recenze zde)

 • Samsung UE43RU7102
 • Samsung UE49RU7102
 • Samsung UE55RU7102
 • Samsung UE65RU7102
 • Samsung UE75RU7102

Samsung RU73xx

 • Samsung UE49RU7372
 • Samsung UE55RU7372
 • Samsung UE65RU7372

Samsung RU74xx

 • Samsung UE43RU7402
 • Samsung UE50RU7402
 • Samsung UE55RU7402
 • Samsung UE65RU7402

Samsung RU80xx

 • Samsung UE49RU8002
 • Samsung UE55RU8002
 • Samsung UE65RU8002
 • Samsung UE75RU8002
 • Samsung UE82RU8002

Q60R (recenze je k dispozici zde)

 • Samsung QE43Q60R
 • Samsung QE49Q60R
 • Samsung QE55Q60R
 • Samsung QE65Q60R
 • Samsung QE75Q60R
 • Samsung QE82Q60R

Q70R

 • Samsung QE49Q70R
 • Samsung QE55Q70R
 • Samsung QE65Q70R
 • Samsung QE75Q70R
 • Samsung QE82Q70R

Q80R

 • Samsung QE55Q80R
 • Samsung QE65Q80R

Q85R

 • Samsung QE55Q85R
 • Samsung QE65Q85R
 • Samsung QE75Q85R

Q90R (recenze zde)

 • Samsung QE55Q90R
 • Samsung QE65Q90R
 • Samsung QE75Q90R
 • Samsung QE82Q90R

Q950R

 • Samsung QE55Q950R
 • Samsung QE65Q950R
 • Samsung QE75Q950R
 • Samsung QE82Q950R
 • Samsung QE85Q950R
 • Samsung QE98Q950R

Zajímavosti:

 • Je vidět, že Samsung postupně víc a víc přechází na QLED a nabídka klasických LCD LED televizí se snižuje, respektive zůstává doménou levnějších modelů. Očekávám, že další rok bude tento trend pokračovat. Loni bylo QLED řad 5, letos je to 6. Pokud chcete „prémiovou klasickou Samsung televizi“, tak jste v tomto roce odkázáni jen na řadu RU80xx. Pro fanoušky prohnutých obrazovek je k dispozici řada RU73xx.
 • Všechny modelové řady by měli využívat VA panely. To je za mě dobrá zpráva, protože většina zejména levnějších televizí je vybavena IPS panely. Obě varianty mají své plusy i mínusy, které jsme rozebrali zde. Hlavní je, že je možnost volby a každý může vzít to, co mu vyhovuje lépe.
 • Podsvícení – všechny řady až po Q60R (včetně) mají EDGE LED, všechny vyšší už mají FALD (full array direct led).
 • Obnovovací frekvence – od řady RU80xx a velikosti obrazovky 55 palců je k dispozici 100 Hz, nižší řady a menší úhlopříčky mají jen 50 Hz.
 • Barevná hloubka – od řady Q70R je to 10 bitů, do té doby 8 bitů + FRC.
 • U dražších řad by měla být k dispozici i funkce, kterou Samsung nazývá „umělá inteligence“. Ve skutečnosti se jedná o soustavu algoritmů, které se snaží nastavení obrazu a zvuku přizpůsobit podmínkám v místnosti. Tedy míru jasu s ohledem na množství okolního denního světla a hlasitost s ohledem na přehrávaný obsah – takže snad i tlumenější zvuk v případě reklam. Vůči podobným funkcím jsem mírně skeptický, ale třeba nás překvapí. Pochopitelně půjde vypnout, pokud s ní nebudete spokojeni.
 • Od Q80R jsou displeje vybaveny proti odleskovým filtrem Ultra Black Elite (Ultra Viewing Angle). Ze snímků, které jsou dostupné na internetu to vypadá, že v tomto případě nejde o marketingové promo, ale že tato technologie má skutečně znatelný efekt. Navíc prý napomáhá k lepším pozorovacím úhlům, což je hlavní slabá stránka VA panelů.
 • Z výše uvedeného shrnutí je jasné, že výraznější posun v kvalitě obrazu je možné očekávat až u nejvyšších modelů. Od QR80R dále. Ale mějte na paměti, že k tomu, aby bylo možné využít úžasného obrazu, které tyto televizory nabízejí, je třeba mít dostatečně kvalitní zdroj. A tím není nic jiného, než vysoko kvalitní stream a ideálně spíše čistý Blu-ray. Jestli chcete sledovat klasické televizní fullHD vysílání, jsou investice do špičkových přístrojů až zbytečné. Bude bohatě stačit střední třída s dostatečně velkou obrazovkou.
Zjistit cenu

Hodnotili jsme i další QLED Samsung televizory z 2019.

8 Total Score
Hodnocení Samsung QE55Q80R

O tom, že je to dobrý televizor není pochyb. Ale má smysl ho kupovat? Odpověď není jednoduchá. Extra vydařená Q70R totiž nenabízí o mnoho horší přístroj (nemá však Ultra Viewing Angle a lepší pozorovací úhly) a je o 10 000 Kč levnější, což není málo. Jestli vám nevadí Android TV, tak to stejné platí i o Sony Bravia KD-55XG9505, která navíc bude s cenou časem ještě níže. V průběhu následujícího podzimu a zimy budou cen všech televizorů klesat, tak záleží jak moc u kterého modelu. Pro ty, kteří peníze nemusí vůbec řešit je tu Q90R, případně některý z výtečných OLEDů (LG, Sony či Panasonic). Takže za mě má tato bezesporu skvělá televize relativně pro omezený okruh potenciálních kupců. Pro mnoho je příliš drahá a pro jiné zase nepatří mezi naprostou špičku. Svoje kupce si určitě najde a až se dostane s cenou ke 40 000 Kč (což věřím, že se nejpozději na jaře 2020 dostane), tak půjde o luxusní koupi.

8Hodnocení Covybrat.cz:
Kontrast
8
Pozorovací úhly
7
Barvy
8
Konstrukce
8
Dynamické scény
9
Funkce a výbava Smart tv
8
8.6Hodnocení od lidí:
Kontrast
9
Pozorovací úhly
9
Barvy
9
Konstrukce
7
Dynamické scény
9
Funkce a výbava Smart tv
9
PLUSY
 • Vydařený kompromis kvalitní černé a dobrých pozorovacích úhlů
 • Výtečné zvládání pohybových scén
 • Slušný maximální jas pro HDR
 • Vhodná pro hraní
 • Odladěný a funkční systém Tizen
MÍNUSY
 • V tuto chvíli vyšší cena
Přidejte svou recenzi  |  Hodnocení lidí
2 komentáře
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte svou recenzi
 1. 4.3
  Kontrast
  90
  Pozorovací úhly
  90
  Barvy
  90
  Konstrukce
  70
  Dynamické scény
  90
  Funkce a výbava Smart tv
  90

  Hezky pěkně!!!
  Opět samá chvála!!
  Líbí se mi Vaše upřímnost. Je vidět, že to tento web.myslí upřmně s lidmi. Osobně si taky myslím, že poměr cena/výkon nelze spatřovat v novinkách a leckdy je rozumnější koupit loňdký model, dokud je v prodeji. Q8DN má trochu větší koule v obrazu a stojí 40k, to samé třeba XF9005 oproti XG9505.

  Zajímavej je antifeflex u tohoto modelu. Rtings třeba dodávají i fotografii toho odrazu.
  Naživo v ochodě je to super zážitek. Pokud obraz totálně vypnetw, tak vidíte takovej jakoby „rozpatlanej olej“ po té obrazovce, který způsobuje zvláštní odlesky. Obrazovka nevydávající žadný odraz neexistuje. Akorát ten rozpatlaný olej způsobí, že sami sebe takřka nevidíte. Velmi dobrý za mě. Trochu byly obětovány kontrast a jas ve prospěch úhlů -krásně zdokumentováno na rtings, když to porovnáte s loňskými modely, ale celek působí velmi vyváženě.

  Obecně tento rok bude v televizích nudný. OLED i QLED narazily na svá maxima a spása v podobě microLED a miniLED přijde až 2020 (miniLED potvrzeno, microLED takřka potvrzeno 🙂 )

  Teď – 20.5.2019 ta Q80 nepředstavuje volbu, kterou by všichni volili a stály by se na ní za 45k fronty, ale okolo Vánoc, nebo v 2020 v lednu bude představovat jeden z nejlepších poměrů výkon/cena. Málokdo si bude chtít připlatit za One Connect Box, který někoho dokonce může i limitovat, a hlavně Q90 je totálně jinde cenou, ale příliš extra toho nepřinese navíc. Q80 bude TOP gaming volbou, možná TOP all around volbou, možná striktní movie fans budou prosazovat OLED, který do temné filmové místnosti přinese perfektní černou a hloubku, ale zase neobstojí ve světlejších prostředích jako právě tato či XG95.

  + PLUSY: Bylo zmíněno
  - MÍNUSY: Bylo zmíněno
  Přínosné(2) K ničemu(0)You have already voted this
  • Dobrý den,

   díky za doplňující hodnocení. Ceny při uvedení na trh jsou přepálené snad u každého modelu. Hlavně při srovnání s loňskými předchůdci, kteří jsou často na skoro podobné úrovni a přitom s pomalu o 50% nižší cenou. MicroLED i miniLED mohou hezky zamíchat s trhem, jen se bojím že z počátku bude ta cena mimo pro většinu kupců u nás. Každopádně bude super, že je konečně šance zase na nějaký větší technologický posun.

  Napište svou recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení