Recenze lednice Samsung RB30J3215SA

Hledáte průměrně velkou kombinovanou chladničku s mrazicím boxem, která vám příliš nezatíží vaši peněženku, ale má slušnou výbavu? Představíme vám model Samsung RB30J3215SA, který si se svou energetickou třídou E z hlediska úspory nevede zrovna nejlépe, ale vyniká mnoha jinými přednostmi. Blíže si ji představíme v recenzi.

Parametry

Typkombinovaná
Provedenínerezová, samostatně stojící
Mrazící výkon13 kg/24 hodin
Akumulační doba18 hod.
Třída mrazení4*
Klimatická třídaSN/N/ST/T
Celkový objem321 l
Umístění mrazákudole
Hlučnost37 dB
Výška178 cm
Šířka59,5 cm
Hloubka66,8 cm
Oddělené regulaceano
Displejano
Energetická třídaE
Přibližná spotřeba energie za rok249 kWh

Recenze

Na této kombinované chladničce je jistě plusem 10letá záruka na invertorový motor. Z principu konstrukce však s tímto typem motoru není příliš problémů a proto je prodloužená záruka relativně běžná u lednici i praček, kde se často používá. Mezi další klady patří také nová úroveň organizace prostoru, který je velmi dobře a efektivně uspořádán. Z tohoto důvodu se do ní vleze dostatek potravin, přestože chladnička patří z hlediska velikosti mezi střed. LED osvětlení vám pomůže mít přehled o tom, co kde máte a zároveň vám nezvyšuje teplotu ve spotřebiči. Tento typ osvětlení vám ukáže suroviny v nenarušené barevnosti a je také velmi úsporný.

Co oceňujeme, je horní výsuvná polička, takže se vám s potravinami bude lépe manipulovat. Jen si dejte pozor při zavírání dveří, aby byla police dostatečně zasunutá, jinak narazí do dveří lednice. Pod ní najdete držák na lahve, což ocení zejména vinaři, ale samozřejmě zde můžete umístit i jiné lahve. Jen počítejte s tím, že PET lahve se sem nevlezou. Dveřní prostor, který je také velmi dobře vyřešen, pojme další řadu lahví a krabic s mlékem či džusem, takže vám umožní využívat vnitřní prostor pro jiné potraviny.

Lednička má i další dvě poličky. Také jejich umístění je ale bohužel pevně dané, takže nepočítejte s tím, že si je posunete a dáte mezi ně nějakou vysokou nádobu. Já jsem zvyklá toto na svém starším typu ledničky často provádět, pokud i vy, zvažte, zda vám tento fakt nebude vadit. Mezi policemi není až zas tak velký prostor. Vyjmout můžete organizér na lahve a tím si můžete prostor zvětšit. V dolní části najdete prostorné boxy na maso a zeleninu. Tzv.  “chytrá zásuvka” se zónou Fresh Zone je ideální pro uchovávání ryb, masa, protože si zde díky optimálnímu prostředí zachovávají svou čerstvost.

Vytuněný systém chlazení zajišťuje v každém rohu chladničky stejné podmínky. Celý prostor je stejnoměrně ochlazován, je zachována stabilní teplota. Je to tak proto, že v úrovni každé police je větrací otvor a tím prochází studený vzduch.  Potraviny vám díky tomu v chladničce vydrží déle. Cirkulace vzduchu probíhá v chladničce a mrazicím boxu zvlášť. Výkon kompresoru s digitálním invertorem se automaticky upraví podle potřeby. Proto nemusíte chladit stále naplno, což je určitě výhoda.

Co se týká hlučnosti,  chladnička se svými 37 dB patří mezi ty lepší modely. Na trhu najdete modely s od 36 dB do 42 dB, takže sami vidíte, že zde problém určitě nehrozí. Například Whirlpool B TNF 532 OX pracuje při hlučnosti 39 dB, přestože má menší objem. Na druhou stranu má nižší spotřebu, ale velice vysokou pořizovací cenu.  

Z lednice Samsung se občas ozvou zvuky jako bublání, když si lednička přichladí, to je ale běžné u všech chladniček. Akumulační doba okolo 18 hodin patří mezi běžné hodnoty.  Chladnička zvládne za 24 hodin zamrazit 13kg potravin, tento parametr je velmi slušný. Například velká americká lednice Electrolux en6086jox zamrazí za 24 hodin jen 10 kg potravin, a to má větší objem. Námi hodnocená lednice má přehledný displej, umístěný ve dveřích. Zde si můžete nastavit teplotu jak v chladničce, tak v mrazící části. U chladničky je rozmezí nastavení od 1 stupně do 5 stupňů, výchozí teplota jsou 3 stupně. U mrazicího boxu je nastavení teploty možné od   -23 do -15 stupňů. Výchozí teplota je -19 stupňů.

Disponuje nenámrazovým systémem a také antibakteriální ochranou, proto je údržba chladničky velmi snadná.
Výhodou u mrazáku je systém Full Open Box – 3 šuplíky, které se dají plně otevřít. Co si budeme povídat, většinou je hledaná namražená potravina jako naschvál úplně vzadu, takže plný výsuv vám pomůže ji rychleji najít a vytáhnout. Čtyřhvězdičkový výkon mrazení, stejně jako klimatická skříň SN-T je už pro dnešní modely typická, ale vzhledem k tomu, že je to ta nejlepší varianta, určitě vás to potěší.

Když se zaměříme na design chladničky, uvidíme elegantní nerezový spotřebič, s vestavnou rukojetí, který se bude ve vaší kuchyni určitě vyjímat. Otisky prstů na ní podle spotřebitelů nezůstávají, takže i v tomto ohledu je to dobré.

Model disponuje upozorněním, pokud necháte dvířka otevřená. Ta se dají instalovat na oba směry. Pokud budete ledničku stavět na hodně nerovný povrch, počítejte s tím, šroubovací nožičky pod spotřebičem nemají velký rozsah regulace, takže si nejspíš budete muset pomoci vypodložením.

Dostáváme se k energetické třídě, která podle nových pravidel patří do energetické třídy E. Není to sice ta nejhorší varianta, ale na stupnici od A do G to nevypadá jako žádná velká hitparáda. Nicméně pozor, během začátku roku 2021 došlo ke změně metodiky u energetických štítků. Proto to není tak špatná hodnota jak by se mohlo zdát. Nicméně vzhledem k tomu, jak se dnešní ceny za energii zvyšují, tento faktor nelze přehlédnout. Se svojí spotřebou 249 kWh se řadí do horšího průměru. Pokud byste hledali chladničku s podobnými vlastnostmi,  ale úspornější,  můžete se podívat například po modelu Samsung RB37J5018SA. Ten spadá do energetické třídy B s roční spotřebou 173 kWh. A to přesto, že se jedná o větší spotřebič s 365 l objemem. Hodí se například pro ty, kteří by si rádi pořídili americkou lednici, ale místo na ni nemají. Cena za tento model je ale vyšší o 6 000 Kč. Rozdíl ve spotřebě je cca o 70 kWh větší. Když bereme v potaz cenu 5 Kč za 1 kWh, tak jde o 350 Kč ročně. Dražší lednice se (čistě ve spotřebě) vrátí za 17 let. Reálná spotřeba je většinou vyšší, přesto bude návratnost v tomto ohledu 12 – 15 let. 

Samsung RB30J3215SASamsung RB37J5018SA
Typkombinovanákombinovaná
Celkový objem v l321365
Spotřeba kWh/rok249173
Mrazicí výkon13 kg/24 hod13 kg/24 hod
Oddělené regulaceanoano
Rozměry v X š X h v cm178 x 59,5 x 66,8201 x 59,5 x 67,5
Cena v Kč9 90016 000
Zjistit cenu

Chcete lednici s nižší spotřebou? Podívejte se do našeho velkého testu chladniček.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.8 Total Score
Samsung RB30J3215SA

Tato chladnička má své plusy i mínusy, které jsme se vám snažili přiblížit. Celkově na nás působí dobrým dojmem, jde o kvalitní a hezký model, se kterými jsou spotřebitelé dle recenzí spokojení. Pokud nepreferujete tu nejvyšší energetickou třídu, nebude vám vadit fakt, že umístění polic není variabilní, chybu jistě neuděláte. Lednička se nenamražuje, uchovává potraviny déle čerstvé. Za tuto cenu dostanete spotřebič s dobrým vybavením a funkcemi.

PLUSY
 • organizace prostoru
 • výsuvná horní police
 • rovnoměrné chlazení celého prostoru
 • Fresh zone
 • No Frost
 • tichý chod
 • držák na lahve
 • výsuvné zásuvky u mrazícího boxu
MÍNUSY
 • vyšší spotřeba energie
 • akumulační doba
 • nemožnost měnit výšky polic
 • nepraktické umístění displeje
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo