Recenze Samsung UE43KU6072

Modelová řada televizorů KU6072 od Samsungu je k dostání v různých velikostech obrazovky, takže si může vybrat každý. Ale je tahle televize od Samsungu dobrou volbou? Podle našeho názoru ano, přečtěte si proč.

Starý model, neprodává se. Aktuální televizory najdete v našem velkém testu.

Parametry

První je vždy pro nejmenší model o velikosti 40 palců (101 cm) a druhá pro největší model o velikosti 70 palců (177 cm). Tato recenze se týká modelů Samsung: UE40KU6072, UE43KU6072, UE50KU6072, UE55KU6072, UE60KU6072 a UE65KU6072. Ty se liší jen v úhlopříčce (a tím i v rozměrech, spotřebě).
Úhlopříčka obrazovkyod 101 cm po 176 cm
Příkonod 62 W do 177 W
Rozlišení obrazovky3 840 x 2 160
Frekvence obrazovky50 Hz
HDMI3x
SCARTne
USB2x
Hmotnostod 8,6 kg po 31 kg
Typ obrazovkyLED
Rozměry 43″ verze (š. x v. x h.)975.8 x 569.0 x 62.6 mm
Rozměry 43″ verze s podstavcem  (š. x v. x h.)975.8 x 637.0 x 288.1 mm
  Vzhledově je tato řada vydařená. Rámeček okolo obrazovky má šířku cca 1,5 cm a jsou na něm vidět otisky prstů, pokud se televize dotýkáte. Stačí je projet vlhčeným ubrouskem a jsou zase krásně čisté. Stojan je stabilní a velký, přesto na sebe nepoutá velkou pozornost. Bohužel není otočný. Zezadu najdete po straně vstupní porty. Jsou příjemně dostupné i když budete přístroj umístěný na zdi. Pro montáž na zeď můžete využít nástěnného držáku VESA  jeho velikost se může lišit podle konkrétní úhlopříčky modelu. Na spodní pravé straně televizoru je trochu „skryto“ tlačítko, kterým ji můžete vypnout nebo zapnout. Roční spotřebu energie 97 kWh ta rok, která je uvedena níže na energetickém štítku, měří Samsung podle následující metodiky: „Provoz 4 hodiny denně a 365 dní v roce v režimu Zapnuto (režim Domácnost, Standardní).Reálná spotřeba může být výrazně vyšší než uváděných 70W. Záleží od nastavení. Spotřebu zvyšuje například vyšší hodnota jasu nebo softwarové funkce typu Upscalling a UHD Dimming, které jsou výpočtově náročné.

Test kvality obrazu

Rozlišení obrazovky je 4K (mrkněte i na návod jak vybrat 4K televizi), to znamená 3 840 x 2 160 pixelů. Její obnovovací frekvence je 50 Hz, což je standard i v o něco vyšších cenových relacích. Kontrast je nadprůměrný a to zejména díky hluboké černé barvě. Tu dokáže televize vyřazovat okolo hodnoty 0,02 cd/m2 (za slušnou hodnotu se považuje 0,04 cd/m2). Díky tomu si můžeme vychutnat i temné a ponuré scény při večerním sledování filmů. U sledování obrazovky z úhlu dochází k deformování obrazu okolo 20 stupňů a s větším úhlem dochází pochopitelně k většímu deformování obrazu. První čeho si všimnete, že černá barva ztrácí na síle. Ve zkratce to znamená, že i když budete sedět na kraji sedačky obraz uvidíte stejně stále dobře. Pokud budete v protějším rohu místnosti třeba u kuchyňské linky, bude to horší. Trochu slabší je barevná jednotnost. Když obrazovka zobrazuje pouze jednu barvu (šedou), je vidět že okraje obrazovky jsou tmavší než její střed. Při běžném sledování to pak může být nepříjemné u sportovních zápasů, kdy má velká část obrazovky stejnou barvu (např. fotbalové hřiště). I při základním nastavení je kvalita obrazu velice slušná a po chvilce hraní a nastavování jde dosáhnout ještě lepšího výsledku. To jak bude výsledný obraz vypadat pochopitelně hodně ovlivňuje i kvalita vstupního videa. Samsung si ho vždy převádí do nativního rozlišení. Když budete přehrávat video, které je v 480p (840 x 480 px), tak v obraze jasně uvidíte, že detaily jsou neostré. Obraz je koukatelný, ale neužijete si ho. 720p (1280 x 720 px) už je výrazně lepší většina detailů je zřetelná, jen občas drobně rozmazaná. Při zdrojové kvalitě fullHD už jsou detaily ostré a čisté, obraz je uspokojivý. No a pokud máte za zdroj 4K můžete si vychutnat i ty nejmenší detaily, které jsou dokonale ostré. Dejte si pozor když budete mít tuhle televizi umístěnou v místnosti kam svítí hodně slunečního světla. Neumí si moc dobře poradit s odlesky a proto budete muset využít tmavé neprosvítající závěsy nebo se poohlédnout po jiném modelu. Samsung je obecně známý tím, že je obraz při dynamických scénách spíše průměrný a ani tento model není výjimkou. Při hodně rychlých a akčních scénách občas dochází k pohybové neostrosti (motion blur). S tímto jevem má ale problém většina výrobců, zejména v takovéto cenové relaci.

Jak nastavit obraz

Pokud nejste zběhlí v kalibrování obrazu a nechcete si testovat, který obraz bude nejlepší, pak doporučujeme následující nastavení:
 • Nastavení > Obraz > Režim obrazu > Film > zapnuto
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Podsvícení > 5 (pro tmavší místnost)
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Ostrost > 0
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Auto Motion Plus > zapnuto

Zvuk

Stejně jako většina ostatních konkurenčních modelů má ucházející zvuk. Ale nesmíte se blížit maximální hlasitosti, tam už začíná být jasná deformace a poslech není příjemný. Rozhodně platí, že každý kdo má zájem o slušný zvuk by měl zkusit externí repro nebo i nějaký základní soundbar. Výsledná zvuková atmosféra bude úplně o něčem jiném. Propojení je možné skrze HDMI ARC nebo optický audio vstup. Výstup pro sluchátka (klasický 3,5 mm jack) není k dispozici.

Manuál v PDF

Samsung UE43KU6072 manuál ke stažení.

Zkušenosti z recenze

 • Když k televizi připojíte nové zařízení, například notebook, automaticky přepne zdroj obrazu na něj.
 • Umí HbbTV!
 • Pokud sledujete video v nižším rozlišení, zapněte: Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Vyčištění dig. signálu
 • Podpora společnosti Samsung je ochotná a reaguje rychle.

Závěrečné hodnocení testu Samsung UE43KU6072

Dávám 7 body z 10 možných. Není to nejlepší televize, ale za rozumnou cenu dostanete velmi dobrý obraz, ucházející zvuk a také zázemí a jistotu známého výrobce – hlavně pro oblast podpory a reklamace. Škoda jen nedokonale zvládnutých odlesků a barevné jednotnosti. Jestli se v příští generaci podaří Samsungu zlepšit i v těchto oblastech, bude to mít jeho konkurence těžké. Najít nejlepší nabídky Samsung KU6072
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
TV Samsung UE43KU6072

Dávám 8,5 body z 10 možných. Aktuálně recenzované televize najdete zde.

CoVybrat.cz
8.5
PLUSY
 • velmi dobrý 4K obraz s HDR
 • rozumná cena
 • celkem dobrý zvuk
 • HbbTV
 • PIP
 • Wi-Fi
 • HEVC
MÍNUSY
 • LED - je už nahraditelná technologie
 • obraz se docela leskne - při denním sluníčku
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo